Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια,υπαρχει τροπος να φαινεται η ημερομηνια και η μερα στην αρχικη οθονη;

μπηκα στις < ρυθμισεις/αρχικη οθονη/θεμα αρχικης οθονης/γραμμη συντομευσεων> αλλα δεν μπορεσα να βρω ακρη...μου βγαζει το ημερολογιο μαζι με αλλα.:wacko::confused::(:lost::lost::what::dizzy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια,υπαρχει τροπος να φαινεται η ημερομηνια και η μερα στην αρχικη οθονη;

μπηκα στις < ρυθμισεις/αρχικη οθονη/θεμα αρχικης οθονης/γραμμη συντομευσεων> αλλα δεν μπορεσα να βρω ακρη...μου βγαζει το ημερολογιο μαζι με αλλα.:wacko::confused::(:lost::lost::what::dizzy:

Θα πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο το προφίλ Γενικό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό το πρόβλημα των αποσυνδέσεων με τα ακουστικά (εγώ έχω 2 b/t ακουστικά i-tech & samsung και το κάνει και με τα 2)

 

Εγώ, αντιθέτως, δεν εχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το Nokia ΒΗ-902 που χρησιμοποιώ (συνδεδεμένο όλο το 24ωρο με την συσκευή). Και μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση η καλή συμπεριφορά του 5800 γιατί με το Ν78 και το συγκεκριμένο ακουστικό είχα αρκετα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο το προφίλ Γενικό.

 

ευχαριστω πολυ stendor,ειχες δικιο το εκανα τελικα.ειχα φτιαξει δικο μου προφιλ και δεν προσεξα οτι για αυτο εξαφανιστικε η ημερομηνια.

 

την τυφλα μου την μαυρη.....:hypno::zzz::lost::fool:

Link to comment
Share on other sites

μολις εσπασα την οθονη του κινητου μου και ξενερωσα αφανταστα...αξιζει να το επισκευασω και ποσο να κοστιζει η οθονη?? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εγω την αλλαξα σε αλφα κοπυ με 70 ευρω. σε μια ωρα ημουν ετοιμος.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τον κωδικο ασφαλειας του κινητου.

Παω να κλειδωσω το κινητο με κωδικο οπως εκανα παλιοτερα και δεν μου αναγνωριζει τον κωδικο που εχω δωσει παλιοτερα. Και ειμαι σιγουρος οτι δινω τον σωστο κωδικο επειδη ειναι ενας συγκεκριμενος. Δοκιμασα και το 12345 αλλα τιποτα.

Βλεπω ο κωδικος να εχει 5 ψηφια σαν αστερακια αλλα εγω ειχα δωσει παλιοτερα 10ψηφιο κωδικο και αυτο χρησημοποιουσα. Λετε να παιχτηκε κατι με την νεα αναβαθμιση? Πως θα μπορεσω να κανω reset τον κωδικο? (εκτος απο την μεθοδο του hard reset)

Link to comment
Share on other sites

Πως θα μπορεσω να κανω reset τον κωδικο? (εκτος απο την μεθοδο του hard reset)

 

Δοκιμασε τον 2ο & 3ο τροπο ) που αναφερεται εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2810183#post2810183

για να βρεις τον κωδικο (και για επαναφορα ο 3ος)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τον κωδικο ασφαλειας του κινητου.

Παω να κλειδωσω το κινητο με κωδικο οπως εκανα παλιοτερα και δεν μου αναγνωριζει τον κωδικο που εχω δωσει παλιοτερα. Και ειμαι σιγουρος οτι δινω τον σωστο κωδικο επειδη ειναι ενας συγκεκριμενος. Δοκιμασα και το 12345 αλλα τιποτα.

Βλεπω ο κωδικος να εχει 5 ψηφια σαν αστερακια αλλα εγω ειχα δωσει παλιοτερα 10ψηφιο κωδικο και αυτο χρησημοποιουσα. Λετε να παιχτηκε κατι με την νεα αναβαθμιση? Πως θα μπορεσω να κανω reset τον κωδικο? (εκτος απο την μεθοδο του hard reset)

 

Λοιπόν η πρώτη σου κίνηση πριν δοκιμάσεις τίποτα είναι να δεις αν το πληκτρολόγιο είναι στην αριθμιτική λειτουργία γιατί κάποιες φορές είναι γυρισμένο σε αλφαβητικούς χαρακτήρες.

Από εκεί και πέρα σε παλιότερες αναβαθμίσεις υπήρχε πάλι το θέμα με το κωδικό ασφαλείας άρα είναι πολύ πιθανό να φταίει αυτό.. Δηλαδή πριν από αναβαθμίσεις καλό είναι να γυρνάμε το κωδικό στο default.

Επίσης δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά και στο Hard Format ζητάει κωδικό ασφαλείας αν θυμάμαι καλά (γιατί έχω και αρκετό καιρό να κάνω :p)..

Οπότε ακολούθησε τις οδηγίες του nervous[/member] από πάνω αφού με πρόλαβε...

Link to comment
Share on other sites

Αχ θεε μου.... Βαζω το mastercode και μετα νεο κωδικο και ξανα απαντηση "λαθος κωδικος"....

Επισης, τσεκαρα οτι πληκτρολογω αριθμους.

Τι κανουμε τωρα παιδια? :worry: Δυσκολα τα πραγματα.

 

edit. Θα δοκιμασω και τους υπολοιπους τροπους και θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα το πιστέψετε εάν σας πω ότι από το manual λείπει ολόκληρη η ενότητα Ρυθμίσεις?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

εχω ενα προβλημα με το 5800. Δεν εχει καλο σημα το gps. Το δοκιμασα και με το garmin και με το nokia maps αλλα τιποτα παλι.τι πρεπει να κανω αλλο??χελπ!!

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να μου πει κάποιος αν με την αναβάθμιση μέσω FOTA στην έκδοση v30 χάνει τα ελληνικά; Γιατί με το Nokia software updater που έβαλα από το PC την v21.0.025 τα έχασε. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Με αναβάθμιση μέσω FOTA δεν χάνεις τα ελληνικά.

Έχει αναφερθεί αμέτρητες φορές...

Με μια αναζήτηση θα το έβρισκες...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω επειδη ειμαι καινουριος και δν ξερω πολλα το 5800 εχει δυνατοτητα να εχει ιντερνετ απο ασυρματα μοντεμ ας πουμε ενασ φιλος μ ηρθε με αυτο στο pc μου και πιρε ιντερνετ απο το μοντεμ μ αυτο ειναι το wi-fi? ετσι ονομαζετε αυτη η δυνατοτητα??? ευχαριστω εκτονπροτερων περιμενω απαντησουλα!!!:):)
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε...Πας καπου που ξερεις οτι εχει ασυρματο internet ("ξερεις" για να εισαι σιγουρος οτι θα πετυχει), πατασ Μενού > Διαδίκτυο > Ιστός και πάτα να συνδεθείς εκεί που θες. Θα σου ανοίξει κάτι επιλογές. Εσύ για να χρησημοποιησεις το WIFI θα πατήσεις "Αναζήτηση WLAN". Θα σου βγάλει μια λίστα με τα δίκτυα που είναι στην εμβέλεια του κινητού και εσύ θα επιλέξεις ξέρω εγώ το router που βρήκες. Τα περισσότερα είναι κλειδωμένα βέβαια αλλά υπάρχουν πολλά σε καφετέριες ή αν βγεις στο μπαλκόνι σου και είσαι σε πολυκατοικία θα βρεις σιγουρα!

 

YΓ: Εννοείται ότι με τη χρήση του WiFi είναι δε χρεώνεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

εχω ενα προβλημα με το 5800. Δεν εχει καλο σημα το gps. Το δοκιμασα και με το garmin και με το nokia maps αλλα τιποτα παλι.τι πρεπει να κανω αλλο??χελπ!!

 

Τι εννοείς δεν έχει καλό σήμα; Δεν βρίσκει την θέση σου ή χάνει συνεχώς το στίγμα σου; το Υποβοηθούμενο GΡS (απο το Τοποθεσία - Δεδομένα GΡS), το έχεις ενεργοποιημένο;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν έχει καλό σήμα; Δεν βρίσκει την θέση σου ή χάνει συνεχώς το στίγμα σου; το Υποβοηθούμενο GΡS (απο το Τοποθεσία - Δεδομένα GΡS), το έχεις ενεργοποιημένο;

 

Τι να σου πω φιλε μου ανοιγω το garmin και ειναι σαν να μην εχω gps μεσα. Το ιδιο και στο Nokia maps.Σημα 0! πως ενεργοποιω το υποβοηθουμενο?

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φιλε μου ανοιγω το garmin και ειναι σαν να μην εχω gps μεσα. Το ιδιο και στο Nokia maps.Σημα 0! πως ενεργοποιω το υποβοηθουμενο?

Πήγαινε στο εικονίδιο Τοποθεσία > Εντοπισμός θέσης > Μέθοδοι εντοπισμού θέσης και θα επιλέξεις το Υποβοηθούμενο GPS.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και απο εμενα

Πηγα χθες να ηχογραφησω σε μια συναβλια με το μαμα αντιγραφικο και διεκοπτε την ηχογραφηση οποτε ηθελε.

Γιατι συμβαινει αυτο? Δεν εχει και ρυθμιση no limit

Τελικα αντεγραψα με τo ultimate voicerecorder.

Ευχαριστω για την απαντηση

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο εικονίδιο Τοποθεσία > Εντοπισμός θέσης > Μέθοδοι εντοπισμού θέσης και θα επιλέξεις το Υποβοηθούμενο GPS.

 

Το μενου που μου λες δεν υπαρχει στο garmin 5.0 το εψαξα ολο και δν το βρηκα. μηπως ειναι αλλου?

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

το εχω ενεργοποιησει αυτο! παλι δν κανει τιποτα! Δορυφορος 0! Αναθεμα την ωρα που το πηρα!!!
Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το 5800, με ενεργοποιημένο το Υποβοηθούμενο, βρίσκει δορυφόρους παρά πολύ γρήγορα. Αν βλέπεις ότι δεν βρίσκει μέσα στα πρώτα λεπτά, κανε μια επανεκκίνηση και ξαναπροσπάθησε. Μερικές φορές κολλάει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...