Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα απο την τελευταια αναβαθμιση που εκανα στο 5800χμ

δεν ανοιγει καθολου

 

Ρίξε μια ματιά παρακάτω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2698052#post2698052

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και καλή χρονιά.Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια...Προσπαθώ να οργανώσω κάποια τραγούδια που πέρασα στο τηλέφωνο, αλλά ξαφνικά δεν μου ανοίγει την επιλογή "στοιχεία τραγουδιού", η οποία μέχρι πριν 2 μέρες άνοιγε κανονικά. Για την ακρίβεια ενώ πάει να το εμφανίσει, με πετάει στην έκθεση ή στην επιφάνεια εργασίας... Γενικά το τηλέφωνο πάντως λειτουργεί τέλεια. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν είχε αποτέλεσμα.Δεν ξέρω αν έχει σημασία αλλά εχω την έκδοση 51. Τι μπορώ να κάνω για να επανέλθει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά και καλή χρονια πρώτα!!! Βρίσκομαι γερμανία εδώ και 15μέρες και έχω προβλήματα με το κινητό...Κολλάει αφάνταστα η οθόνη αφής , δηλαδή πατάω για παράδειγμα στο εικονίδιο τις έκθεσις και δεν γίνετε τίποτα πρέπει δυο τρεις φορες να πατήσω για να μπει...μερικές φορες δεν δουλεύει καθόλου το σύστημα τις αφής και πρέπει να κλείσω και να ανοίξω πάλι το κινητό για να δουλέψει..Έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού και δεν έχω κάνει τίποτα στο κινητό από τότε που ήρθα γερμανία... στην ελλάδα δούλευε μια χαρά μηδέν προβλήματα...Καμια ιδέα τι μπορώ να κάνω?? γιατί έφτασα σε σημείο να πάρω άλλο κινητό και λυπάμαι να το αφήσω στην άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά και καλή χρονια πρώτα!!! Βρίσκομαι γερμανία εδώ και 15μέρες και έχω προβλήματα με το κινητό...Κολλάει αφάνταστα η οθόνη αφής , δηλαδή πατάω για παράδειγμα στο εικονίδιο τις έκθεσις και δεν γίνετε τίποτα πρέπει δυο τρεις φορες να πατήσω για να μπει...μερικές φορες δεν δουλεύει καθόλου το σύστημα τις αφής και πρέπει να κλείσω και να ανοίξω πάλι το κινητό για να δουλέψει..Έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού και δεν έχω κάνει τίποτα στο κινητό από τότε που ήρθα γερμανία... στην ελλάδα δούλευε μια χαρά μηδέν προβλήματα...Καμια ιδέα τι μπορώ να κάνω?? γιατί έφτασα σε σημείο να πάρω άλλο κινητό και λυπάμαι να το αφήσω στην άκρη.

 

κανε μια βαθμονόμηση μήπως και φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Θελω να τραβηξω φωτο με στοιχεια GPS. Aν καποιος γνωριζει παρακαλω να με βοηθησει. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .
Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι στην κάμερα πατάς Επιλογές-->Ρυθμίσεις-->προβολή στοιχ. GPS-->Ενεργοποιημένο
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα πρωτοπαρει το κινητο το ειχα ενεργοποιησει αλλα σε καμια φωτο δεν ειχε στοιχεια...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Για να δείξει στοιχεία θα πρέπει πρώτα να βρει σήμα το GPS και μετά να τραβήξεις φωτογραφία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...επισης παρατηρησα τις τελευταιες μερες η μπαταρια τελιωνει παααρα πολυ γρηγορα,δεν κραταει ουτε 24 ωρες...του ειχα κανει hard format πριν 2 βδομαδες περιπου,για τον ιδιο λογο,αλλα τωρα ειναι σε πολυ χειροτερη κατασταση...συμβαινει σε κανεναν αλλο ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...επισης παρατηρησα τις τελευταιες μερες η μπαταρια τελιωνει παααρα πολυ γρηγορα,δεν κραταει ουτε 24 ωρες...του ειχα κανει hard format πριν 2 βδομαδες περιπου,για τον ιδιο λογο,αλλα τωρα ειναι σε πολυ χειροτερη κατασταση...συμβαινει σε κανεναν αλλο ?

 

 

Γενικά είναι μια ιστορία μετά από hard format να ξανακλείσεις πράγματα που δεν χρειάζεσαι και καταναλώνουν ενέργεια.

π.χ. 3G, auto search wi-fi, δόνηση και ήχοι αφής

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι μια ιστορία μετά από hard format να ξανακλείσεις πράγματα που δεν χρειάζεσαι και καταναλώνουν ενέργεια.

π.χ. 3G, auto search wi-fi, δόνηση και ήχοι αφής

 

Τι εννοεις auto search wi-fi??

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έχει ένα τέτοιο και θα ήθελα να ρωτήσω (επειδή είναι τεράστιο το topic και δεν έχω χρόνο να ψάξω) ,υπάρχει κάποιο application για να βλέπεις livescores από ποδόσφαιρο,μπάσκετ κτλ ?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια...

 

Χθες το απογευμα κατα τις 6 το κινητο μου εκανε κατι κουλα...Ενω ειχα φουλ 3g σημα προσπαθουσα να στειλω ενα sms σε εναν αριθμο cosmote κ μου εβγαζε συνεχεια το ιδιο μηνυμα ''Αποστολη μηνυματος αδυνατη-νεα αποστολη 6:03''...εκανα εκ νεου νεα αποστολη και μου εβγαζε συνεχεια το ιδιο μηνυμα μεταθετοντας την αποστολη 3-4 λεπτα μετα...ΟΚ λεω κολλημα του κινητου...το κλεινω βγαζω μπαταρια καρτα sim το αφηνω κανα 5λεπτο και το ξαναανοιγω...Και κανει παλι τα ιδια...νταξ λεω και το αφηνω...Καποια στιγμη βλεπω στην αρχικη οθονη οτι το μηνυμα εσταλη κ παραδοθηκε...Καπακια στελνω και αλλα 2 μηνυματα σε αλλους αριθμους ο ενας cosmote ο αλλος wind...ξανα τα ιδια...ξανα βγαλσιμο ολα τα σκηνικα κ μετα απο κανα δεκαλεπτο ολα οκ...Ετσι νομιζα τουλαχιστον...Μετα απο ενα μισαωρο με παιρνουν ολοι και μου λενε ''τι κανεις ρε μ.. μου χεις στειλει το ιδιο μηνυμα 20 φορες χαζεψες??''...Προσεχτε..ΚΑΙ ΟΙ 3...Να δεχτω οτι ειχε φαει σκαλωμα το κινητο (που δεν το νομιζω γιατι ειναι καλοσυντηρημενο και με ολα τα updates της nokia) αλλα δεν νομιζω να πηρε πρωτοβουλια και να εστειλε 60 μηνυματα μονο του!!!Και υποψιν οτι για ολα αυτα ειχα 3 εξερχομενα κ 3 αναφορες παραδοσης...!!

 

Τι συμβουλευετε να κανω πριν τους παρω εκει στη vodafone και αρχισω τα καντηλια...??

Link to comment
Share on other sites

Για πρόβλημα στο δίκτυο μου φαίνεται παρά για πρόβλημα στο κινητό.
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

Ειχα ενα θεμα με το πλαινο κουμπι στο 5800 μου!

Ανοιξα το κινητο και το καθαρισα!

Αφου το εκλεισα δεν αναγνωριζει με τπτ τη καρτα μνημης!

Το ξανανοιξα τσεκαρα τις ταινιες το ξανακλεινω αλλα τπτ!

Ξερετε τι μπορει να φταιει ή σε ποιον μαστορα να το παω να το φτιαξω γρηγορα?

Ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες,

Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ να περάσω το λογισμικό του Symbian^3 στο δικό μου Nokia5800?

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες,

Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ να περάσω το λογισμικό του Symbian^3 στο δικό μου Nokia5800?

 

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο.

 

Γεια σας παιδια!

Ειχα ενα θεμα με το πλαινο κουμπι στο 5800 μου!

Ανοιξα το κινητο και το καθαρισα!

Αφου το εκλεισα δεν αναγνωριζει με τπτ τη καρτα μνημης!

Το ξανανοιξα τσεκαρα τις ταινιες το ξανακλεινω αλλα τπτ!

Ξερετε τι μπορει να φταιει ή σε ποιον μαστορα να το παω να το φτιαξω γρηγορα?

Ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!

Μήπως κάποια επαφή "καταστράφηκε" με το άνοιξε κλείσε? Εγώ θα σου έλεγα να πας σε κάποιο nokia care, δεν έχω υπόψιν μου κάποιο άλλο κατάστημα service.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες δεν γινεται.

 

Τότε τι ακριβώς είναι αυτά που δείχνουν στο youtube?

 

Είναι απλά θέμα ή κάτι άλλο? Θα μπορούσαμε να το κάνουμε σαν C6

Edited by vakara
Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα στο youtube μπαινει λογισμικο C6 στο 5800 .

 

για δειτε εδω .

 

http://www.symbianzone.co.cc/2010/08/how-to-install-n97-c6-firmware-on-nokia.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+S60v3zone+%28Symbian+S60v3%2C+S60v5+and+NGAGE+Blog%29

Edited by litespeed
Link to comment
Share on other sites

Το Nokia C6 ΔΕΝ ΕΧΕΙ SYMBIAN ^3 λειτουργικο.

 

ειναι σαν του 5800ΧΜ, δηλαδη S60 v5 (S^1)

 

 

Γεια σας παίδες,

Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ να περάσω το λογισμικό του Symbian^3 στο δικό μου Nokia5800?

 

Αυτο ηταν το αρχικο post του φιλου. Mιλουσε γενικα για S^3 σε 5800XM.

Αυτο δεν μπορει να γινει..αλλα και να γινοταν...το 5800 θα σερνοταν απελπιστικα.

 

Το menu του Nokia C6 φυσικα μπορει να μπει με διαφορες "μοντες" στο 5800. Αφου εχουν το ιδιο λειτουργικο.

 

Τα C7, C6-01, E7, N8 κλπ ειναι S^3.

 

Φιλικά:):)

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...