Jump to content

Απόσυρση παλαιών αυτοκινήτων


sakaflias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 270
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εδω τωρα το αμαξι για αποσυρση και προκαταβολη για το καινουργιο.Εκλεισα το αλτο με μειωμενα τελη(ειχε αποθεμα).Παω σημερα π εδωσα την προκαταβολη να ρωτησω ποτε θα το χω και μου λεει 1 εκει οχι πωλητρια οτι'' θα ρθει σε 15 μερες αντιπροσωπεια και αν το θελετε προχωραμε για πινακιδες''.Ρε παιδια ειναι λογικο?Το αμαξι δεν ειναι ετοιμο εκτελωνισμενο?
Link to comment
Share on other sites

πηγε γνωστος μου και απεσυρε αυτοκινητο και οταν πηγε στην εφορια να πληρωθει του δωσανε 500 ευρω και τα αλλα 500 σε διαρκειας εισητηρια εφ ορου ζωης για τα μεσα μεταφορας γιατι δεν εχουν λεφτα.καλα οταν μου το ειπε κατουριθηκα στα γελια
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ακουσα χθες στον ΑΝΤ1...Δηλαδη τα 500 των εισητηρειων δεν μπορεις να τα δωσεις για αγορα αυτοκινητου?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω τωρα το αμαξι για αποσυρση και προκαταβολη για το καινουργιο.Εκλεισα το αλτο με μειωμενα τελη(ειχε αποθεμα).Παω σημερα π εδωσα την προκαταβολη να ρωτησω ποτε θα το χω και μου λεει 1 εκει οχι πωλητρια οτι'' θα ρθει σε 15 μερες αντιπροσωπεια και αν το θελετε προχωραμε για πινακιδες''.Ρε παιδια ειναι λογικο?Το αμαξι δεν ειναι ετοιμο εκτελωνισμενο?

Kαι εγώ που πήρα το swift με μειωμένα τέλη τον αύγουστο,τόσο έκανε να έρθει.Το έκλεισα 5 Αυγούστου και το παρέλαβα στις 21 αυγούστου.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ που πήρα το swift με μειωμένα τέλη τον αύγουστο,τόσο έκανε να έρθει.Το έκλεισα 5 Αυγούστου και το παρέλαβα στις 21 αυγούστου.

 

οχι ρε φιλε δηλαδη τοσο θα περιμενω?πωπω οχι ρε παιδια.Εγω παντως ελπιζω

Πηρα τηλεφωνο χτες και μου παν για 8-10 μερες και οτι παει τοσο λογω αποσυρση επειδη πρωτα πρεπει να δειξω οτι απεσυρα το παλιο για να παρω νεο και τα 1000 ευρω.Οποτε νταξει καλουτσικα ειναι.,Ηδη περασαν 3 μερες

Παρεπιπτοντως εχει αποσυρει κανεις αμαξι?Μετα απο ποσες μερες συνολικα πηρες το χαρτι οριστικης διαγραφης και τα λεφτα?

Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν 2 αλτο στην αντιπροσωπεια αρα λογικα ηρθε και το δικο μας.Οποτε τωρα πινακδς και συναγερμος.αντε να δουμε...

Παιδια για να παρω το καινουργιο πρεπι να χει εδκοθει το πιστοποιητικο διαγραφης τυ παλιου??

Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν 2 αλτο στην αντιπροσωπεια αρα λογικα ηρθε και το δικο μας.Οποτε τωρα πινακδς και συναγερμος.αντε να δουμε...

Παιδια για να παρω το καινουργιο πρεπι να χει εδκοθει το πιστοποιητικο διαγραφης τυ παλιου??

 

ναι&εχει&αλλη διαδικασια για να παρεις το χιλλιαρικο..αλλιως το εχασες!!!αλλα δεν θυμαμαι τι ακριβως:p

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω το προσωπακι αυτο τι το θελες?τεσπα

εγω ρωταω για το αμαξι την παραλαβη αν πρεπει να χει ερθει το χαρτι οτι καταστραφηκε το παλιο ή αν μπορω και πιο πριν να το παρω.για το 1000 το ξερω οτι ειναι αλλη διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Απόσυρση τέλος;

 

Έλεος! Πόσο κράτησε; 40 μέρες; Και ούτε ένας δεν πείρε πίσω τα λεφτά μέχρι την λήξη της;

 

Τι να πω ρε παιδιά... είναι για τα γέλια η Ελλάδα...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Τελος δηλαδη σταματαει το μετρο επιστροφης χρηματων με την διαλυση ενος αμαξιου και εκπτωση στην αγορα καινουργιου?
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το ολο σκηνικο στηθηκε με την εννοια της οικολογικης συνειδησης.Πραγμα το οποιο δεν ισχυσε ποτε.
Link to comment
Share on other sites

DrYannisK είναι η τελευταία φορά που σου γίνεται δημόσια παρατήρηση...γνωρίζεις τους ΟΠΧ και συνεχίζεις να τους αγνοείς!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από αυτούς που πρόλαβαν να αποσύρουν το παλιό τους όχημα πριν καταργηθεί το μέτρο της απόσυρσης. Ωστόσο έχω να πω ότι η κατάργηση του μέτρου είναι τεράστια ξεφτίλα για την κυβέρνηση απ' τη στιγμή που γίνεται μονόπλευρα και διατηρείται η αύξηση των τελών κυκλοφορίας. Αν ήταν σωστοί, ας τα καταργούσαν όλα και να μέναμε στα παλιά. Αλλά αυτοί απ τη μία θα εισπράξουν περισσότερα λόγω της αύξησης των τελών και απ' την άλλη δεν θα πληρώσουν τίποτα για απόσυρση!!! Μιλάμε, τρελή κλεψιά. Δεν υποστήριζω κανένα κόμμα γιατί τα θεωρώ όλα σιχαμένα, αλλά τέτοια κοροϊδία με αφήνει άναυδο! Για να μην μιλήσουμε για έναν ολόκληρο κλάδο εμπόρων αυτοκινήτων που καταρρακώνεται οικονομικά... Αίσχος...
:blink:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από αυτούς που πρόλαβαν να αποσύρουν το παλιό τους όχημα πριν καταργηθεί το μέτρο της απόσυρσης.

 

Τυχερός ήσουν. Σκέψου και τις περιπτώσεις κάποιων που παρήγγειλαν ήδη αυτοκίνητο, αλλά σκόπευαν να αποσύρουν το παλιό 15 μέρες πριν την παραλαβή του νέου, προκειμένου στο διάστημα μεταξύ παραγγελίας-παραλαβής (~3 μήνες κατά μέσο όρο) να μπορούν να εξυπηρετούνται. Ειδικά μάλιστα αν πόνταραν σε αυτά τα 2.000-2.500 ευρώ που θα έπαιρναν με την απόσυρση για να πληρώσουν το καινούργιο αυτοκίνητο. Όλοι αυτοί τώρα θα οδηγηθούν αναγκαστικά στις... τράπεζες, για να πάρουν δάνειο θέλοντας και μη.

 

Ευτυχώς δεν ανήκω στην παραπάνω κατηγορία (ανήκω στην... ενδιάμεση, καθώς σκόπευα να αποσύρω αργότερα και δεν πρόλαβα, αλλά δεν είχα παραγγείλει κιόλας). Ξέρω όμως δύο περιπτώσεις που ανήκουν. Από την άλλη, σκέφτομαι ότι -ως συνήθως στην Ελλάδα- βρίσκουν και τα κάνουν. Ποντάρουν, δηλαδή, στη λαγνεία του νεοέλληνα για αυτοκίνητο και προεξοφλούν ότι, είτε με απόσυρση, είτε χωρίς, κανείς δεν θα αναβάλει τα σχέδιά του για απόκτηση νέου αυτοκινήτου. (Το ίδιο δε γίνεται και με τις αυξήσεις των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας; ) Για να δούμε όμως τι θα γινόταν αν αποφασίζαμε κάποτε συλλογικά να μην αγοράσουμε αυτοκίνητο για 6-7 μήνες, έστω κι αν το είχαμε προγραμματίσει! Τα δημοσιονομικά έσοδα θα κατέρρεαν σε χρόνο dt και θα αναγκάζονταν να επαναφέρουν άρον-άρον την απόσυρση. Εμπρός λοιπόν, ας κάνουμε μπάχαλο το κράτος τους που αποφάσισε να κάνει μπάχαλο τις δικές μας ζωές!

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Και γω ευτυχως απεσυρα το αμαξι.Το χα παει απο την προηγουμενη τεταρτη και περιεμενω το παλιο.Παντως τεραστια ξεφτιλα με την κυβερνηση αυτη.Τον ειδα εγω το παπανδρεου οταν ορκιζοταν πως κρυφογελαγε κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη,στην κυβερνηση θεωρουν οτι τα αυτοκινητα 20ετιας+ ρυπαινουν το ιδιο με τα σημερινα διλιτρα...Και βασει των -παντα- οικολογικων τους συνειδησεων,διαμορφωσαν τον "τιμοκαταλογο" αναλογα...

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

Κατι θα φερουν στην φορα παντως.Αποκλειεται να μεινουν ετσι.Πριν ηταν τελος ταξινομησης στο μισο τωρα αποσυρση κατι θα βρουν για να συνεχισουν την παραδοση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...