Jump to content

Ταυτοποίηση των καρτοκινητών της Cosmote


Herakles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτο δεν το ξερω καθολου. Δεν χανεις τιποτα αυριο να παρεις ενα τηλ. στο 1313 να ρωτησεις.

(Αν θες στειλε ενα mail μεσω της φορμας επικοινωνιας να σε παρουν πισω εκεινοι(ή με mail απαντανε) μετα απο περιπου 2 εργασιμες με καποια απαντηση. Αυτο το κανω παντα, οταν μια φορα καλωντας το 1313 μου εριξε την γραμμη 7-8 φορες τρωγωντας μου 1 ευρω και ποτε δεν μιλησα με υπαλληλο, και απο τοτε μονο mail βγαζοντας παντα ακρη!:))

 

Ευχαριστώ φίλε.Θα τους στείλω mail θα τους πάρω και τηλέφωνο γιατί από το συγκεκριμένο κατάστημα δεν βλέπω να βγάζω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 233
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ελεος..

 

για sim2in1 με ένα συμβόλαιο και μία κάρτα είπε κάποιος παραπάνω οτι χρειάζεται δήλωση.

είναι σίγουρο οτι ισχύει αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι λάθος θα περάστηκε ο αριθμός σου. Πως μπορεί να γνωρίζουν και να διορθώσουν, ότι ο αριθμός που έδωσες δεν είναι της δικής σου ταυτότητος.

Συμφωνώ.. Μπορεί το μήνυμα που έλαβες να ήταν με μία μικρή καθυστέρηση ή εκείνη την ώρα η Cosmote να σε καταχωρούσε στο σύστημά της (με το λάθος αριθμό).. Μην αγχώνεσαι.. Από τη στιγμή που η Cosmote έχει λάβει τη δεύτερη αίτηση με το σωστό αριθμό και τη φωτοτυπία της ταυτότητάς σου, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς.. Αν τα στοιχεία σου έχουν καταχωρηθεί στο σύστημα της Cosmote, θα μπορέσεις να τα μάθεις από το cc.. :)

 

ελεος..

 

 

 

για sim2in1 με ένα συμβόλαιο και μία κάρτα είπε κάποιος παραπάνω οτι χρειάζεται δήλωση.

 

είναι σίγουρο οτι ισχύει αυτό??

 

Αν το καρτοκινητό που βρίσκεται στη 2in1 Sim δεν έχει στοιχεία (ή έχει αλλά τά'χεις δηλώσει πριν από το νέο νόμο), θα πρέπει να πας να το δηλώσεις για να μην καταργηθεί τον Ιούλιο του 2010..

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω αυτά που έλεγα για τον λάθος αριθμό ταυτότητας κατά την δήλωση στοιχείων.

Χθες που μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών μου επιβεβαίωσε ότι η κατοχύρωση έγινε με τον λάθος Α.Δ.Τ. και μου είπε να πάω στο κατάστημα που έγινε η δήλωση για να το διορθώσω.Το θέμα είναι ότι σήμερα που πήγα στο κατάστημα ο υπάλληλος μίλησε ο ίδιος με την cosmote και όπως μου είπε δεν μπορεί πλέον να γίνει διόρθωση καθώς έχει ήδη καταχωρηθεί ο αριθμός.

Λέτε να προκύψει κανένα πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?

δλδ αν εγω δεν θελω να δηλωσω τα στοιχεια μου, τι θα γινει?

θα μου ακυρωσουν την καρτα?

κ κατι ακομη...

αν ο καθενας παει κ ζηταει τον αριθμο μου λεγοντας το ονομα μου θα του το δινουν?

τον αριθμο μου τον ξερουν ελαχιστα ατομα κ δεν θελω να τον μαθουν περισσοτερα...

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω αυτά που έλεγα για τον λάθος αριθμό ταυτότητας κατά την δήλωση στοιχείων.

Χθες που μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών μου επιβεβαίωσε ότι η κατοχύρωση έγινε με τον λάθος Α.Δ.Τ. και μου είπε να πάω στο κατάστημα που έγινε η δήλωση για να το διορθώσω.Το θέμα είναι ότι σήμερα που πήγα στο κατάστημα ο υπάλληλος μίλησε ο ίδιος με την cosmote και όπως μου είπε δεν μπορεί πλέον να γίνει διόρθωση καθώς έχει ήδη καταχωρηθεί ο αριθμός.

Λέτε να προκύψει κανένα πρόβλημα;

 

Σε αλλον υπαλληλο να πας. Και ξανα σε αλλον, σε αλλον...... μεχρι να βγαλεις ακρη. Δεν γινονται αυτα! Α ρε κατι υπαλληλοι!

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω αυτά που έλεγα για τον λάθος αριθμό ταυτότητας κατά την δήλωση στοιχείων.

Χθες που μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών μου επιβεβαίωσε ότι η κατοχύρωση έγινε με τον λάθος Α.Δ.Τ. και μου είπε να πάω στο κατάστημα που έγινε η δήλωση για να το διορθώσω.Το θέμα είναι ότι σήμερα που πήγα στο κατάστημα ο υπάλληλος μίλησε ο ίδιος με την cosmote και όπως μου είπε δεν μπορεί πλέον να γίνει διόρθωση καθώς έχει ήδη καταχωρηθεί ο αριθμός.

Λέτε να προκύψει κανένα πρόβλημα;

 

 

Πήγαινε ξανά στο κατάστημα ή σε άλλο κατάστημα και επέμεινε να βρεθεί λύση.

 

να ρωτησω κατι?

δλδ αν εγω δεν θελω να δηλωσω τα στοιχεια μου, τι θα γινει?

θα μου ακυρωσουν την καρτα?

κ κατι ακομη...

αν ο καθενας παει κ ζηταει τον αριθμο μου λεγοντας το ονομα μου θα του το δινουν?

τον αριθμο μου τον ξερουν ελαχιστα ατομα κ δεν θελω να τον μαθουν περισσοτερα...

 

 

Καλώς ήλθες.

 

Δε θα στην ακυρώσουν, θα τη κλειδώσουν και όταν και αν δηλώσεις τα στοιχεία σου θα τη ξεκλειδώσουν. Το πόσο διάστημα θα ισχύει το κλείδωμα μέχρι να ακυρωθεί ο αριθμός δε γνωρίζω.

Όταν κάνεις τη δήλωση, να ζητήσεις να μην είναι ανακοινώσιμος ο αριθμός σου για να μη το μαθαίνει οποιοσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ξανά στο κατάστημα ή σε άλλο κατάστημα και επέμεινε να βρεθεί λύση.

 

 

 

 

Καλώς ήλθες.

 

Δε θα στην ακυρώσουν, θα τη κλειδώσουν και όταν και αν δηλώσεις τα στοιχεία σου θα τη ξεκλειδώσουν. Το πόσο διάστημα θα ισχύει το κλείδωμα μέχρι να ακυρωθεί ο αριθμός δε γνωρίζω.

Όταν κάνεις τη δήλωση, να ζητήσεις να μην είναι ανακοινώσιμος ο αριθμός σου για να μη το μαθαίνει οποιοσδήποτε.

 

 

 

 

ευχαριστω για την απαντηση...

απλα εχω ενα τρελο προβλημα με τις κλησεις με αποκρυψη...

δν γουσταρω να εχει τον αριθμο μου ο καθενας...

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλον υπαλληλο να πας. Και ξανα σε αλλον, σε αλλον...... μεχρι να βγαλεις ακρη. Δεν γινονται αυτα! Α ρε κατι υπαλληλοι!

 

Σήμερα δεν ήταν εκεί ο πρώτος λακαμάς υπάλληλος που μου τα μπέρδεψε.Αυτός που με <<εξυπηρέτησε>> σήμερα νομίζω είναι και ο διευθυντής του καταστήματος που πήγα γι'αυτό πίστεψα ότι κάτι παραπάνω θα ξέρει.Από την άλλη πήρε μπροστά μου τηλέφωνο την cosmote και ρώτησε για το πρόβλημα αλλά του απάντησαν και αυτοί ότι δεν γίνεται πλέον να διορθωθεί.

 

Πήγαινε ξανά στο κατάστημα ή σε άλλο κατάστημα και επέμεινε να βρεθεί λύση.

Αν πάω σε άλλο κατάστημα θα μπορέσουν να το διορθώσουν;Από την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν πως πρέπει να πάω στο κατάστημα που έγινε η δήλωση.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε και καντους ανω κατω. Στα στοιχεια εγινε λαθος και πρεπει να διορθωθει! Απλα πραγματα! Πηγαινε και σε αλλο καταστημα αν δεν βγαζεις ακρη. Πίεσε φιλε, ΠΙΕΣΕ!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν ήταν εκεί ο πρώτος λακαμάς υπάλληλος που μου τα μπέρδεψε.Αυτός που με <<εξυπηρέτησε>> σήμερα νομίζω είναι και ο διευθυντής του καταστήματος που πήγα γι'αυτό πίστεψα ότι κάτι παραπάνω θα ξέρει.Από την άλλη πήρε μπροστά μου τηλέφωνο την cosmote και ρώτησε για το πρόβλημα αλλά του απάντησαν και αυτοί ότι δεν γίνεται πλέον να διορθωθεί.

 

 

Αν πάω σε άλλο κατάστημα θα μπορέσουν να το διορθώσουν;Από την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν πως πρέπει να πάω στο κατάστημα που έγινε η δήλωση.

 

Πήγαινε πάλι. Ανέβασε λίγο τους τόνους και απαίτησε να βρεθεί λύση.

Δε μπορεί το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών να λέει άλλα σε εσένα και όταν επικοινωνούν οι αρμόδιοι του καταστήματος με όποιο τμήμα επικοινωνούν να τους λένε άλλα. Εξάλλου το λάθος δεν είναι δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Άκουσα από άλλους ότι στον τοπικό Γερμανό όταν πας επειδή θέλουν φωτοτυπία της σιμ κ της ταυτότητας σε στέλνουν σε βιβλιοπωλείο να τα βγάλεις κ μετά να ξαναγυρίσεις σ εκείνους (γιατί φυσικά δεν μπορούν να έχουν ένα πολυμηχάνημα των 100e σαν αυτό που έχω σπίτι μου να εξυπηρετούν το κόσμο!). Χρειάζονται όντως αυτές οι φωτοτυπίες?? αν είναι να τις έχω έτοιμες πριν πάω (που να ψάχνω 2 φορές για πάρκινκ...)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα,

 

θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος να μου πει πως μπορω να δηλωσω το καρτοκινητο μου απο εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

εξουσιοδοτηση να κανω , την sim ομως και το κινητο μου τα εχω μαζι μου στο εξωτερικο και απο οτι καταλαβα τα χρεαιζονται και αυτα να τα τσεκαρουν
Link to comment
Share on other sites

εξουσιοδοτηση να κανω , την sim ομως και το κινητο μου τα εχω μαζι μου στο εξωτερικο και απο οτι καταλαβα τα χρεαιζονται και αυτα να τα τσεκαρουν

 

Ισως δε χρειάζονται τη sim αλλά μόνο τον αριθμό που είναι πίσω από αυτή (20 ψηφία)

Link to comment
Share on other sites

καλα πηγα να χρησημοποιησω ενα νεο αριθμο και εχει φραγη και μου λεει να το ενεργοποιησω...για ενα μνμ πρεπει να κανω τοση διαδικασια!!τουλαχιστον να ηταν ανοιχτα τα καταστηματα σημερα να ελεγα ενταξει διπλα ειναι ο γερμανος δεν παει στο καλο..να ειναι ανοιχτοι 24ωρα για να κανουμε τη δουλεια μας!!!:lol:

ή να βαλουν τηλεφωνικο κεντρο οπου λεγοντας των αριθμο της ταυτοτητας μας να ενεργοποιείται;)

Link to comment
Share on other sites

καλα πηγα να χρησημοποιησω ενα νεο αριθμο και εχει φραγη και μου λεει να το ενεργοποιησω...για ενα μνμ πρεπει να κανω τοση διαδικασια!!τουλαχιστον να ηταν ανοιχτα τα καταστηματα σημερα να ελεγα ενταξει διπλα ειναι ο γερμανος δεν παει στο καλο..να ειναι ανοιχτοι 24ωρα για να κανουμε τη δουλεια μας!!!:lol:

ή να βαλουν τηλεφωνικο κεντρο οπου λεγοντας των αριθμο της ταυτοτητας μας να ενεργοποιείται;)

 

 

Επρεπε ηδη να ειχες ενημερωθει οτι χωρις στοιχεια πλεον δεν μπορεις να χρησημοποιησεις το καρτοκινητο σου (οταν το χεις παρει τωρα) εκτος αυτου δεν μπορουν να χουν ταινια για να εξυπηρετηθης διοτι αυτο εγκητε στα προωπικα σου δεδομενα αλλο να τα λες στο cc και αλλο σε καποιο καταστημα με ηχογραφημενο μυνημα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χθες δήλωσα τα στοιχεία μου προκειμένου να ενεργοποιηθεί ο αριθμός μου. Γνωρίζει κανείς πόσος χρόνος απαιτείται για την ενεργοποίηση?

 

Έχει περάσει σχεδόν 24ωρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Χθες δήλωσα τα στοιχεία μου προκειμένου να ενεργοποιηθεί ο αριθμός μου. Γνωρίζει κανείς πόσος χρόνος απαιτείται για την ενεργοποίηση?

 

Έχει περάσει σχεδόν 24ωρο.

 

απο οτι ξερω αμεσα γίνεται η ενεργοποιήση.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω η καθυστέρηση στην ενεργοποίηση του καρτοκινητού να είναι λόγω των ημερών και όχι λόγω της καθυστέρησης του υπαλλήλου που έκανε τη δήλωση. Κούραση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρίσω όταν προσπαθούσα να δηλώσω εγώ έναν δεύτερο αριθμό μου πέρασα απο 2 γερμανούς που δε μου το ενεργοποίησαν γιατι έιχε κολλήσει το σύστημα τους (πανάχριστοι άνθρωποι) και τελικά πήγα σε ένα oteshop όπου μου το ενεργοποίησαν μέσα σε 5 λεπτά.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα δεν κερδίζουν κάτι από τις ταυτοποιήσεις και δεν στοχοποιούνται σε αυτά , οπότε και αγγαρεία είναι για αυτούς και ίσως και χασούρα για το χαρτί + εργατοώρες που καταναλώνουν..

Πιστεύω ότι προς το τέλος της λήξης της περιόδου , θα υπάρξουν κινήσεις από τα δίκτυα για να ταυτοποιήσουν όλοι. Δεν το ξέρω από κάπου , μια εικασία κάνω για το μέλλον..

Εδώ είμαστε να δούμε αν θα βγω αληθινός

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αν είσαι ανήλικος, τι χρειάζεται για να το δηλώσεις;

 

"Για άτομα ηλικίας κάτω των 18 ετών, η διαδικασία της ταυτοποίησης πρέπει να γίνει από ενήλικα."

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2973897#post2973897

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...