Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθω να στειλω απο το νοκια n86 με bluetooth στο strom κατι ηχους αλλα μου λεει απετυχε και με οποιο αλλο κινητο προσπαθησα τα ιδια κανει,απο το strom στελνω κακονικα,τι γινετε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να στείλεις σε blackberry, πρέπει από το μενού media του blackberry να ανοίξεις τις επιλογές (blackberry button) και να επιλέξεις "receive using bluetooth". Δεν θυμάμαι αν πρώτα πρέπει να κάνεις pair τις δύο συσκευές.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

1. Κατέβασε από εδώ το τελευταίο OS και κάνε εγκατάσταση στο PC

2. κατέβασε αυτό http://www.megaupload.com/?d=GO09LUDV

3. αποσυμπίεσε το αρχείο που κατέβασες κάπου στο desktop και θα βρεις έναν φάκελο Java που μέσα έχει COD αρχεία και ένα αρχείο Greek.alx

4. Κάνε αντιγραφή όλα τα αρχεία COD και πήγαινε στο C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\Shared\Loader Files\9530EastAsia_v5.0.0.724_P4.2.0.304\Java και κάνε επικόλληση.

5. Κάνε αντιγραφή το αρχείο Greek.alx και πήγαινε C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\Shared\Loader Files\9530EastAsia_v5.0.0.724_P4.2.0.304 και κάνε επικόλληση.

6. Κάνε backup και μετά κάνε μία καθαρή εγκατάσταση του νέου OS και μην ξεχάσεις να επιλέξεις στις γλώσσες το Greek και κάτω κάτω πάλι έχει και άλλο ένα Greek

 

Καλησπέρα φίλε μου είναι πολύτιμη η βοηθειά σου αλλά το αρχείο http://www.megaupload.com/?d=GO09LUDV δεν υπάρχει το έχουν κατεβάσει. Υπάρχει κάποια εναλακτική λύση ή μήπως το έχει κάποιος να το στείλει να προχωρήσω.

Ευχαριστώ πολύ...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Σου τα "ανέβασα" εδώ

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ε όχι δα... Να είσαι καλά!

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στο 9530? Σίγουρα κάτι λάθος κάνεις... Που δεν σου βγάζει Ελληνικά? Στο μενού?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος του rokko είναι σωστός και είναι ο μοναδικός για να περάσεις ελληνικά στο τηλέφωνό σου. Κάπου κάνεις λάθος, αν μας πεις τι πρόβλημα παρουσιάζεται ("δεν μου βάζει ελληνικά" είναι πολύ γενικό), πολύ πιθανόν να μπορέσει κάποιος να βοηθήσει.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος του rokko είναι σωστός και είναι ο μοναδικός για να περάσεις ελληνικά στο τηλέφωνό σου. Κάπου κάνεις λάθος, αν μας πεις τι πρόβλημα παρουσιάζεται ("δεν μου βάζει ελληνικά" είναι πολύ γενικό), πολύ πιθανόν να μπορέσει κάποιος να βοηθήσει.[/quote΄

οκ παιδιά έχετε δίκιο μόλις μπαινώ στο bbsak ξηλώνει και βγάζει 507 πάω μετά loas ok

 

και στο restore διαλέγω το αρχείο του back up κολάει και δεν συνεχίζει με τίποτα.

αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί έχουν σπάσει τα νέυρα μου.

επίσης τπ κινητό δεν έχει τίποτα μέσα αν δεν κάνω καθαρή εγκατάσταση πως αλλίως μπορώ να το περάσω. ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αλλά είμαι πολύ ασχέτος τελικά.....:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο "μάστορα" πρώτη φορά βλέπω :lol::lol:

 

Όταν κάνεις load os σε πάει στον aploader και κάνεις κανονικά την εγκατάσταση? Σε αυτή την φάση τα βλέπεις τα Ελληνικά?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο "μάστορα" πρώτη φορά βλέπω :lol::lol:

 

Όταν κάνεις load os σε πάει στον aploader και κάνεις κανονικά την εγκατάσταση? Σε αυτή την φάση τα βλέπεις τα Ελληνικά?

 

χεχε αστα να πάνε, δεν μου τα βγάζει καθόλου έχω κατεβάσει αυτά 9530EastAsia_PBr5.0.0_rel1226_PL4.2.0.304_A5.0.0.724_China_Telecom_

αλλά ελληνικά πουθενά μηπώς θέλει άλλο αρχείο???

επίσης στον φάκελο που μου κάνει back up στο bbsak μετά από το Backup apps δεν περιέχει αρχεία cod μόνο ένα αρχείο alx και ένα jad

Edited by omastoras
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μάλλον τα έχεις κάνει λίγο αχταρμά.

 

1. Κάνε install στο PC σου την 9530EastAsia_PBr5.0.0_rel1226_PL4.2.0.304_A5.0.0.724_China_T elecom_

2. Μετά κάνε ότι ακριβώς γράφω στον οδηγό ποιο πάνω

 

Το backup γιατί το κάνεις και μπλέκεσαι? Δεν χρειάζεται

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μάλλον τα έχεις κάνει λίγο αχταρμά.

 

1. Κάνε install στο PC σου την 9530EastAsia_PBr5.0.0_rel1226_PL4.2.0.304_A5.0.0.724_China_T elecom_

2. Μετά κάνε ότι ακριβώς γράφω στον οδηγό ποιο πάνω

 

Το backup γιατί το κάνεις και μπλέκεσαι? Δεν χρειάζεται

άστα να πάνε δηλάδή πρέπει να κάνω τα εξής :

 

1.Κατέβασε από εδώ το τελευταίο OS και κάνε εγκατάσταση στο PC

2. κατέβασε αυτό http://www.megaupload.com/?d=GO09LUDV (το έχω αυτό απο έσενα)

3. αποσυμπίεσε το αρχείο που κατέβασες κάπου στο desktop και θα βρεις έναν φάκελο Java που μέσα έχει COD αρχεία και ένα αρχείο Greek.alx

4. Κάνε αντιγραφή όλα τα αρχεία COD και πήγαινε στο C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\Shared\Loader Files\9530EastAsia_v5.0.0.724_P4.2.0.304\Java και κάνε επικόλληση.

5. Κάνε αντιγραφή το αρχείο Greek.alx και πήγαινε C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\Shared\Loader Files\9530EastAsia_v5.0.0.724_P4.2.0.304 και κάνε επικόλληση.

τρέχουμε το BBSAK το οποίο θα βρείτε στο BlackBerry-Experts.net

- Πατάμε connect. Όταν εμφανιστεί το pin της συσκευής μας σημαίνει οτι συνδέθηκε.

- Πατάμε το Backup apps. Όταν τελειώσει θα δημιουργηθεί ο φάκελος backup στο /program files/BBSAK ο οποίος θα περιέχει το backup (αρχεία τύπου .cod και ένα backup.alx).

- Πατάμε το wipe device. Mε την επιλογή αυτή ξηλώνουμε οποιδήποτε ος φοράει η συσκευή μας, εμφανίζεται δηλαδή το error 507. Μην πατήσετε τίποτα μέχρι να βγάλει ειδοποίηση το BBSAK wipe complete.

- Πατάμε το load os. Η επιλογή αυτή σβήνει το vendor.xml και ανοίγει το loader.exe, οι έμπειροι χρήστες μπορούν να το κάνουν και χειροκίνητα.

- Μπορεί να αργήσει να διαβάσει την συσκευή μας. Ενδέχεται να χρειαστεί να ανοιγοκλείσουμε αρκετές φορές το loader.exe. Όταν βγεί το pin της συσκευής πατάμε next

- Στην επόμενη οθόνη διαλέγουμε τις εφαρμογές που θέλουμε να περάσουμε.

- Για να κάνουμε restore τις παλιές third party εφαρμογές μας πατάμε add και πάμε στον φάκελο του backup και διαλέγουμε το αρχείο backup.alx.

 

- Στην συνέχεια πατάμε next και περιμένουμε να τελειώσει η διαδικασία. Η συσκευή θα αργήσει αρκετά να ανοίξει, ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

- Τέλος συνδέουμε πάλι την συσκευή μας και κάνουμε restore το backup μας με τον desktop manager

?????

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο "μάστορα" πρώτη φορά βλέπω :lol::lol:

 

Όταν κάνεις load os σε πάει στον aploader και κάνεις κανονικά την εγκατάσταση? Σε αυτή την φάση τα βλέπεις τα Ελληνικά?

όχι δεν μου κάνει εγκατάσταση καθόλου αυτό δοκίμαζα πάλι

Link to comment
Share on other sites

Το backup γιατί το κάνεις?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Το λέει σε περίπτωση που έχεις 3d party εφαρμογές. Εσύ έχεις τέτοιες εφαρμογές? Εάν όχι τότε μην το κάνεις

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Το λέει σε περίπτωση που έχεις 3d party εφαρμογές. Εσύ έχεις τέτοιες εφαρμογές? Εάν όχι τότε μην το κάνεις

οκ φίλε μου προσπαθώ πάλι και σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εννοείς τα αρχεία για τις εκδόσεις χωρίς ελληνικά; Αν ναι, εδώ είσαι.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα παιδια εχω το blackberry storm 9500 και δεν μπορω να βαλω κανενα προγραμμα μεσω desktop manager ενω εβαζα παλια και τωρα εκει που παει να κανει loading application from device...connect to the jvm μου βγαζει ενα παραθυρο και δεν κανει connect . μπορει να βοηθησει καποιος ... ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε thief αυτο που ανεβασες τι ειναι; και εγω προσπαθω να βρω τα αρχειο που περαναει ελληνικα στο 9530 αλλα ολα τα λινκ που εχει ανεβει δεν το εχουν πια.Αυτο που ανεβασες εχει ενα αρχειο download setup.exe babylon translation a click.Υπαρχει η δυνατοτητα να το ξαναανεβασει κανεις;Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Στείλε μου πμ να στα στείλω

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...