Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπόν συγνώμη που ξαναρωτάω κάποια πράγματα αλλά έχω πελαγώσει, έχω διαβάσει αρκετές φορές αυτές τις σελίδες αλλά το πρόβλημα μου δεν λύθηκε.

 

Λοιπόν αγόρασα το storm απο το site της vodafone μαζί με την αναβάθμιση του συμβολαίου μου στο surf & email 250, πήρα ένα μήνυμα από την vodafone οτι η αναβάθμιση έχει γίνει, παρέλαβα μετά από τρεις μέρες το τηλέφωνο με courier και πήρα και το ακόλουθο μήνυμα απο το Blackberry

 

"Your handheld has been registered with the wireless network"

 

Το GPRS εμφανίζεται με κεφαλαία αλλά Bis δεν έχω καθώς δεν λειτουργεί o windows live messenger ούτε εμφανίζονται οι άλλες επιλογές.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να λύσω αυτό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπόν συγνώμη που ξαναρωτάω κάποια πράγματα αλλά έχω πελαγώσει, έχω διαβάσει αρκετές φορές αυτές τις σελίδες αλλά το πρόβλημα μου δεν λύθηκε.

 

Λοιπόν αγόρασα το storm απο το site της vodafone μαζί με την αναβάθμιση του συμβολαίου μου στο surf & email 250, πήρα ένα μήνυμα από την vodafone οτι η αναβάθμιση έχει γίνει, παρέλαβα μετά από τρεις μέρες το τηλέφωνο με courier και πήρα και το ακόλουθο μήνυμα απο το Blackberry

 

"Your handheld has been registered with the wireless network"

 

Το GPRS εμφανίζεται με κεφαλαία αλλά Bis δεν έχω καθώς δεν λειτουργεί o windows live messenger ούτε εμφανίζονται οι άλλες επιλογές.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να λύσω αυτό το πρόβλημα;

 

Το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι να καλέσεις την vodafone να ρωτήσεις αν όλα ενεργοποιήθηκαν όπως θα έπρεπε. Άν όλα είναι οκ κάνε ένα battery pull. Αν και μετά απο αυτό δεν γίνει κάτι στείλε τα service books options-advanced-host routing table Και πατάς bb button και register now

Link to comment
Share on other sites

για να μη γεμίζω με πμς υπάρχει εδώ

 

μετά από τα exams θα ασχοληθώ μαζί του ξανά.

 

Εεχμμμ... συγγνώμη αλλά εμφανίζει το μήνυμα "the folder does not longer exists"...

Παιδιά κάποιος που πήρε το theme μπορεί να το διαθέσει στους υπόλοιπους ή να μου το στείλει; [εκτός και εαν υπάρχει αντίρρηση από τον Alexkass].

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

maiko222:

 

Στο mobileemail.vodafone.gr μπήκες για να γραφτείς;

 

Εεχμμμ... συγγνώμη αλλά εμφανίζει το μήνυμα "the folder does not longer exists"...

Παιδιά κάποιος που πήρε το theme μπορεί να το διαθέσει στους υπόλοιπους ή να μου το στείλει; [εκτός και εαν υπάρχει αντίρρηση από τον Alexkass].

 

Ευχαριστώ

 

Εμένα το δείχνει κανονικά...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Εεχμμμ... συγγνώμη αλλά εμφανίζει το μήνυμα "the folder does not longer exists"...

Παιδιά κάποιος που πήρε το theme μπορεί να το διαθέσει στους υπόλοιπους ή να μου το στείλει; [εκτός και εαν υπάρχει αντίρρηση από τον Alexkass].

 

Ευχαριστώ

 

maiko222:

 

Στο mobileemail.vodafone.gr μπήκες για να γραφτείς;

 

 

 

Εμένα το δείχνει κανονικά...

Παιδιά μιλάμε για το 9500. Προβλήματα που έχετε με το θέμα συνεχίστε σε PM.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις upgrade. Απ ότι έχω διαβάσει στο νετ, με το upgrade εξαφανίζονται τα κλειδώματα του bes.

 

Δεν ξέρω αν ισχύει δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά δεν υπάρχει και άλλη επιλογή.

 

Τι upgrade εννοείς? firmware? exo thn141

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερνας την .141 και φευγουν οι ρυθμισεις του σερβερ. Ωστοσο πρωτα

μιλα με το αρμοδιο τμημα της εταιρειας αν σου επιτρεπουν αλλαγες.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καπου θυμαμαι οτι ειχε γραφτει...οτι μπορουμε 'η οχι να χρησιμοποιησουμε το storm και σαν modem για laptop , μπορει να βοηθησει καποιος....?

 

Χρησιμοποιώ το storm ως modem στο Laptop μου εδω και μήνες, με 3G λήψη μάλιστα η ταχύτητα είναι αξιοπρεπέστατη (με απλή GPRS σέρνεται). Για να μη παιδεύεσαι, ζήτα τις απαραίτητες ρυθμίσεις για τον υπολογιστή απο τον πάροχό σου (Vodafone υποθέτω), θα σου τις στείλουν με e-mail η Fax, όπως σε βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

είναι οι ίδιες με όλα τα bb νομίζω. τουλάχιστον ίδιες με το pearl.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το storm ως modem στο Laptop μου εδω και μήνες, με 3G λήψη μάλιστα η ταχύτητα είναι αξιοπρεπέστατη (με απλή GPRS σέρνεται). Για να μη παιδεύεσαι, ζήτα τις απαραίτητες ρυθμίσεις για τον υπολογιστή απο τον πάροχό σου (Vodafone υποθέτω), θα σου τις στείλουν με e-mail η Fax, όπως σε βολεύει.

 

Τελικα μου εστειλαν τις ρυθμισεις και ολα καλα...στο χωριο παντως με GPRS σερνομουν...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους θήκες για το storm που να βλέπονται, πέραν απο τις δερμάτινες.

 

http://www.iskin.com/store/i2shop_bb_stormvibes.tpl?cart=1247519135446796

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή για τον skyfire ...

 

Ξέρεις για πότε έχει προγραμματιστεί να βγει?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

skyfire ... τι εννοεις?

 

Ξέρεις για πότε έχει προγραμματιστεί να βγει?

 

Δείτε το post #533 στο Εφαρμογές & Παιχνίδια

Link to comment
Share on other sites

Έχεις link? Που βγήκε?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :)

Δεν συνεχιζουμε καλυτερα εδω ? ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2861396#post2861396

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ενώ όλα ήταν καλά με το storm σήμερα χρειάστηκε να αλλάξω για λίγο την sim. Όταν όνως ξαναέβαλα την κανονική καρτα της vodafone μου ήρθε μήνυμα όπως την πρώτη φορά οτι εγγράφηκα στο δίκτυο, ο brwser όμως είχε εξαφανιστεί και γενικά δεν μπορώ να συνδεθώ καθόλου, ουτε maps ούτε τπτ.

Καμιά βοήθεια? έχω κάνει αρκετά reset στο κινητό δίχως αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

Στείλε τα service books (δες στο FAQ) και κάνε πάλι Sim και battery pull. Αν δεν δουλέψει κάνε πάλι battery pulls και κάποια στιγμή θα στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Απο καποιον που εχει εμπειρια και απο iphone...Η οθονη του 9500 ειναι συκρισιμη ? Εννοω απο αποψη κυλισης με αφη.Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...