Jump to content

Apple: Mac hardware


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτοί επιμένουν πως το πέρνουν πίσω, ακόμα και αν απλά μετάνιωσες.

Εγώ το δοκίμασα με ένα iPod και το πήραν. Τον Ιανουάριο του 2009.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά άλλο το μετάνιωσα (άρα εκείνοι μπορούν να το πουλήσουν σε χαμλητότερη τιμή ως μοντέλο επιστροφής - ελπίζω) και άλλο είναι ελαττωματικό.

 

(έπρεπε να πεις για iPod;; Μετάνιωσες και εσύ iPod;; Παραμονεύουν οι Zune users! Μπορεί να μετριούνται στα δάχτυλα του...μισού χεριού αλλά έτοιμοι είναι να χύσουν το φαρμάκι τους :p)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

παντως εμενα δεν θα με χαλαγε μετα απο τον 1 χρονο που δινει η apple (που στην ουσια οι ατσιδες της rainbow ψαχουλευουν τους υπολογιστες κ στην περιπτωση που δεν τα καταφερνουν τα στελνουν Γαλλια...), να ειχα κ αλλα 2 χρονακια απο οποιαδηποτε εταιρια...τωρα αν δεν ειναι ικανοι να ανταπελξεθουν στις υπηρεσιες που "πουλανε" ή ειναι αχρηστοι...τοτε αυτο ειναι αλλο θεμα!
Link to comment
Share on other sites

Καλά...κανέναν μας δε θα χάλαγε κάτι τέτοιο, απλά σου λέω πως πολύ αμφιβάλλω πως αυτό το "+2" χρόνια είναι κάτι περισσότερο από (ανόητο) marketing.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

εδω το διαβασα...

 

http://www.wewantapplegreece.com/index.php/site/comments/more_info_on_e_shops_extended_support_for_mac/

 

τωρα τι..και πως...δεν ξερω!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά άλλο το μετάνιωσα (άρα εκείνοι μπορούν να το πουλήσουν σε χαμλητότερη τιμή ως μοντέλο επιστροφής - ελπίζω) και άλλο είναι ελαττωματικό.

 

(έπρεπε να πεις για iPod;; Μετάνιωσες και εσύ iPod;; Παραμονεύουν οι Zune users! Μπορεί να μετριούνται στα δάχτυλα του...μισού χεριού αλλά έτοιμοι είναι να χύσουν το φαρμάκι τους :p)

 

Δεν μετάνιωσα (αστείο!), ήταν μια περίεργη ιστορία. Το θέμα ήταν ότι, αν και ανοικτό και χρησιμοποιημένο (αλλά σε άψογη κατάσταση), το πήραν πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Aπό χθες 1/9 η iSquare είναι πλέον ο επίσημος δινομέας των προιόντων Apple σε Ελλάδα και Κύπρο. http://www.infoquest.gr/info-quest/comp/template_byID_universal.asp?id=48&response=2009

 

Προφανώς η μεταφορά των δραστηριοτήτων από τη Rainbow στη μητρική της πλέον iSquare έχει ξεκινήσει... Mάλιστα η Rainbow ανακοίνωσε πως η συμφωνία διανομής με την Apple έληξε.

 

Ανακοίνωση

Η "Rainbow AE Προϊόντων και Υπηρεσιών Προηγμένης Τεχνολογίας" ανακοινώνει ότι το συμβόλαιό της για τη διανομή των προϊόντων Apple στην Ελλάδα και την Κύπρο έληξε την 31η Αυγούστου 2009.

Τη διανομή των προϊόντων Apple (Value Added Distributor) αναλαμβάνει από σήμερα 1η Σεπτεμβρίου η "ISQuare ΑΕ", μητρική εταιρεία της "Rainbow AE".

Η αλλαγή της αντιπροσωπείας της Apple δεν θα έχει καμία επίπτωση στην εξυπηρέτηση των πελατών της εταιρείας.

 

Αθήνα 01/09/2009

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,πλέον βρίσκομαι ένα βήμα πριν την αγορά μάκ..και ενώ έχω "ψηθεί" και η ψυχή θέλει,πρέπει να μπει λίγο και η λογική...Να δω αν πράγματι αξίζει η αλλαγή υπολογιστή σε μάκ,απο αυτόν που έχω...Μιλάμε πάντα για notebook..

 

ο υπολογιστής που έχω τώρα,είναι

Οθόνη: 15,4" WXGA Ανάλυση 1280 x 800 , Glare type

Επεξεργαστής: Intel Core 2 Duo T7500 2,20GHz 800MHz 4MB

Chipset: Intel Crestline PM965 + ICH8-M

Μνήμη: (2x2GB - DDR2 - 533 Mhz)

Δίσκος: Western Digital WD2500BEVS - 250 GB (5400 rpm)

DVD-R: Optiarc DVD RW AD-7530B ATAPI

VGA: Nvidia Geforce 8600M GT 512MB DDR2 / 128bit

N/C: Broadcom 5787 Gigabit LAN

Wireless: 802.11 a/b/g/n Intel WLAN card , Bluetooth 2.0

Sound: RealTek ALC268 High Defi nition audio quality, Two stereo 1.5W speakers with chamber

External Ports: 3-in-1 integrated Digital Media Reader for Secure Digital cards, MultiMedia cards, Memory Stick, 4 USB 2.0, 1 VGA out , 1 modem connector (motorola SM56), RJ-45 ethernet , S-video TV out, 1 headphones-out, 1 mic-in, 1 mini firewire, υποδοχή Kensington lock, αναγνώστης δακτυλικών αποτυπώμάτων,PCI Express card x1

Camera: 2 mpixels.

 

ο μάκ,που θέλω να πάρω,έχεις τα εξής χαρακτηριστηκά..

 

εχνικά χαρακτηριστικά:

 

* Eπεξεργαστής: 2.53 GHz Intel Core 2 Duo

* L2 cache: 6ΜΒ

* Δίαυλος συστήματος: 1066MHz

* Mνήμη (8GB maximum): 4GB DDR3 SDRAM 1066ΜΗz σε δύο DIMMs

* Oθόνη: 15.4 -inch LED-Backlit widescreen με ανάλυση 1440 x 900 pixel,γυαλιστερή

* Yποστήριξη Γραφικών: NVIDIA GeForce 9400M DDR3 SDRAM με 256ΜΒ μοιρασμένη με την κυρίως μνήμη.

* Mini DisplayPort έξοδος οθόνης, υποστηρίζει ανάλυση μέχρι 2560 x 1600

* Ενσωματωμένη iSight κάμερα

* Ήχος: optical και analog digital input/audio line in-digital output/line out (minijack), ενσωματωμένα stereo ηχεία, ενσωματωμένο μικρόφωνο.

* Σκληρός Δίσκος: 250GB 5400-rpm Serial ATA

* Oπτικός Δίσκος: Slot-loading SuperDrive (8x DVDR, Double Layer / CD-RW)

* Επικοινωνία: 1000Base-T Ethernet, AirPort Extreme (802.11n), Bluetooth 2.0+EDR

* Θύρες: Μία FireWire 800, δύο USB 2 ports, SD Card slot

* Διάρκεια μπαταρίας: 7 ώρες

* Διαστάσεις: 2.41 x 36.4 x 24.9 cm (Υ x Μ x Π)

* Bάρος: 2.49Kgr

* Φωτιζόμενο πληκτρολόγιο, με αισθητήρα περιβάλλοντος

* Multi-Touch trackpad, με ακριβή έλεγχο του δρομέα

* Περιεχόμενα Συσκευασίας: power adapter, AC wall plug, power cord

* Λογισμικό: Mac OS X v10.5 Leopard με ελληνική λειτουργικότητα

* περιλαμβάνει Τime Machine, Quick Look, Spaces, Spotlight, Dashboard, Mail, iChat, Safari, Address Book, QuickTime, iCal, DVD Player, Photo Booth, Xcode Developer Tools, iLife ’08, iTunes, iPhoto, iMovie, iDVD, iWeb, GarageBand, iWork ’08 (30-day trial), Aperture Trial

 

 

 

Επειδή δε γνωρίζω και πάρα πολλά (ή και να ξέρω είμαι ο τύπος που πρέπει να επιβεβαιώσει τη προσωπική του γνώμη,ειδικά σε θέμα όπου δεν ειναι ειδικός)

 

1)η διαφορά του επεξεργαστή και της cache,είναι αξιόλογη ή ανευ σημασίας πρακτικά;

2)η διαφορά απο DDR2 σε DDR3 έχει αντίκρισμα;επίσης η μια ειναι στα 533 ενώ η άλλη 1066ΜΗz σε δύο DIMMs..αυτό τι σημαίνει πρακτικά;

3)με τη κάρτα γραφικών θα έχω θέμα; Δε παίζω καθόλου παιχνίδια..Μόνο ίντερνετ,ταινίες,εφαρμογές γραφείου (πχ word),αντε στο τσακίρ κέφι κανένα photoshop...

 

τέλος,μπορώ να αναβαθμίσω (όπως γίνεται πχ στο iphone)το λογισμικό και να βάλω τα νέο μακ που κυκλοφόρισε τώρα και αν ναι,το λαπτοπ απο τη "μανα"¨του,τι software εχει πανβ του,εκτός απο το βασικό λειτουργικό;;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,πλέον βρίσκομαι ένα βήμα πριν την αγορά μάκ..και ενώ έχω "ψηθεί" και η ψυχή θέλει,πρέπει να μπει λίγο και η λογική...Να δω αν πράγματι αξίζει η αλλαγή υπολογιστή σε μάκ,απο αυτόν που έχω...Μιλάμε πάντα για notebook..

 

ο υπολογιστής που έχω τώρα,είναι

Οθόνη: 15,4" WXGA Ανάλυση 1280 x 800 , Glare type

Επεξεργαστής: Intel Core 2 Duo T7500 2,20GHz 800MHz 4MB

Chipset: Intel Crestline PM965 + ICH8-M

Μνήμη: (2x2GB - DDR2 - 533 Mhz)

Δίσκος: Western Digital WD2500BEVS - 250 GB (5400 rpm)

DVD-R: Optiarc DVD RW AD-7530B ATAPI

VGA: Nvidia Geforce 8600M GT 512MB DDR2 / 128bit

N/C: Broadcom 5787 Gigabit LAN

Wireless: 802.11 a/b/g/n Intel WLAN card , Bluetooth 2.0

Sound: RealTek ALC268 High Defi nition audio quality, Two stereo 1.5W speakers with chamber

External Ports: 3-in-1 integrated Digital Media Reader for Secure Digital cards, MultiMedia cards, Memory Stick, 4 USB 2.0, 1 VGA out , 1 modem connector (motorola SM56), RJ-45 ethernet , S-video TV out, 1 headphones-out, 1 mic-in, 1 mini firewire, υποδοχή Kensington lock, αναγνώστης δακτυλικών αποτυπώμάτων,PCI Express card x1

Camera: 2 mpixels.

 

ο μάκ,που θέλω να πάρω,έχεις τα εξής χαρακτηριστηκά..

 

εχνικά χαρακτηριστικά:

 

* Eπεξεργαστής: 2.53 GHz Intel Core 2 Duo

* L2 cache: 6ΜΒ

* Δίαυλος συστήματος: 1066MHz

* Mνήμη (8GB maximum): 4GB DDR3 SDRAM 1066ΜΗz σε δύο DIMMs

* Oθόνη: 15.4 -inch LED-Backlit widescreen με ανάλυση 1440 x 900 pixel,γυαλιστερή

* Yποστήριξη Γραφικών: NVIDIA GeForce 9400M DDR3 SDRAM με 256ΜΒ μοιρασμένη με την κυρίως μνήμη.

* Mini DisplayPort έξοδος οθόνης, υποστηρίζει ανάλυση μέχρι 2560 x 1600

* Ενσωματωμένη iSight κάμερα

* Ήχος: optical και analog digital input/audio line in-digital output/line out (minijack), ενσωματωμένα stereo ηχεία, ενσωματωμένο μικρόφωνο.

* Σκληρός Δίσκος: 250GB 5400-rpm Serial ATA

* Oπτικός Δίσκος: Slot-loading SuperDrive (8x DVDR, Double Layer / CD-RW)

* Επικοινωνία: 1000Base-T Ethernet, AirPort Extreme (802.11n), Bluetooth 2.0+EDR

* Θύρες: Μία FireWire 800, δύο USB 2 ports, SD Card slot

* Διάρκεια μπαταρίας: 7 ώρες

* Διαστάσεις: 2.41 x 36.4 x 24.9 cm (Υ x Μ x Π)

* Bάρος: 2.49Kgr

* Φωτιζόμενο πληκτρολόγιο, με αισθητήρα περιβάλλοντος

* Multi-Touch trackpad, με ακριβή έλεγχο του δρομέα

* Περιεχόμενα Συσκευασίας: power adapter, AC wall plug, power cord

* Λογισμικό: Mac OS X v10.5 Leopard με ελληνική λειτουργικότητα

* περιλαμβάνει Τime Machine, Quick Look, Spaces, Spotlight, Dashboard, Mail, iChat, Safari, Address Book, QuickTime, iCal, DVD Player, Photo Booth, Xcode Developer Tools, iLife ’08, iTunes, iPhoto, iMovie, iDVD, iWeb, GarageBand, iWork ’08 (30-day trial), Aperture Trial

 

 

 

Επειδή δε γνωρίζω και πάρα πολλά (ή και να ξέρω είμαι ο τύπος που πρέπει να επιβεβαιώσει τη προσωπική του γνώμη,ειδικά σε θέμα όπου δεν ειναι ειδικός)

 

1)η διαφορά του επεξεργαστή και της cache,είναι αξιόλογη ή ανευ σημασίας πρακτικά;

2)η διαφορά απο DDR2 σε DDR3 έχει αντίκρισμα;επίσης η μια ειναι στα 533 ενώ η άλλη 1066ΜΗz σε δύο DIMMs..αυτό τι σημαίνει πρακτικά;

3)με τη κάρτα γραφικών θα έχω θέμα; Δε παίζω καθόλου παιχνίδια..Μόνο ίντερνετ,ταινίες,εφαρμογές γραφείου (πχ word),αντε στο τσακίρ κέφι κανένα photoshop...

 

τέλος,μπορώ να αναβαθμίσω (όπως γίνεται πχ στο iphone)το λογισμικό και να βάλω τα νέο μακ που κυκλοφόρισε τώρα και αν ναι,το λαπτοπ απο τη "μανα"¨του,τι software εχει πανβ του,εκτός απο το βασικό λειτουργικό;;

 

Στα Mac το μόνο που έχει σημασία είναι η ποιότητα κατασκευής και το MacOS. Όλα τα άλλα είναι...λεπτομέρειες ;)

 

Μπες στο site της Apple και θα τα δεις όλα!!

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

virginia απ οτι καταλαβα θες να παρεις το 15αρι χωρις την dedicated καρτα γραφικων.

 

εγω νομιζω πως ειναι πολυ καλη επιλογη και με το snow δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

-την διαφορα στον επεξεργαστη θα την καταλαβαινες μονο αν ειχες αλλο μακ.

-το ddr3 σημαινει πως ειναι πιο γρηγορη η μνημη RAM αλλα αυτο δεν νομιζω πως ο μεσος χρηστης το καταλαβαινει.

εκτος αν κανεις πχ πολλα πραγματα ταυτοχρονα οποτε και παλι εισαι καλυμενη με 8gb max RAM.

-οσον αφορα την καρτα γραφικων και εγω που εχω την 8600m GT 512MB και δεν παιζω ποτε παιχνιδια ουτε εχω βαλει παρα μια φορα παλια windows δεν μου χρειαστηκε ποτε περισσοτερη ισχυς απο το μισο αυτης...

φαντασου δε οτι και εγω σαν εσενα βασικα χρησιμοποιω για τους ιδιους λογους τον υπολογιστη.

 

επισης κοιτα καλα αν θες να παρεις το μακ με την γυαλιστερη η την ματ οθονη...πλεον εχει και αυτην την επολογη και αυτο ειναι πολυ θετικο.αλλαζει και αισθητικα το Μακ... :p

 

οσον αφορα το λειτουργικο μαλλον θα εχεις την 10.5 αρα Λεοπαρντ αλλα μου φαινεται με ελαχιστα Ε μπορεις και στην Ελλαδα να βαλεις ανετα το νεο λογισμικο μεσα snow.

 

αντε με το καλο και αν θες φωτογραφιες μεταξυ matte/glossy Macbook Pro unibody πες να βαλω!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και στο 15αρι matte οθόνη;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

ναι, με 50 περιπου ευρω επιβαρυνση...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

και η ουσιαστική της διαφορά;λίγο που το είδα στην systemgraph αποψε,δε με τρέλανε απο άποψη φωτεινότητας κλπ

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

αν δεν πεφτει πανω στην οθονη φως απο ηλιο κα, δεν την χρειαζεσαι...

 

προσωπικα την προτιμω...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι ουσιαστική διαφορά έχουν οι matte από τις glossy οθόνες

Δε γυαλίζουν :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε νομίζω πως μπορώ να ξανακοιτάξω matte πλέον :)
Link to comment
Share on other sites

βασικά,δεν είχα ποτέ υπολογιστή με glossy οθόνη,οπότε δε μπορώ να αντιληφθώ τη διαφορά :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

να παρεις μια γευση...

http://media.bestofmicro.com/macbook-pro-matte-glossy,Z-G-181420-13.jpg

http://images.anandtech.com/reviews/mac/MacBookPro2008Update/mattevsglossy2.jpg

 

γενικα αν εχεις παραθυρα πισω η ευαισθητα ματια και περνας πολλες ωρες στον υπολογιστη θα ελεγα καλυτερα ματ.

 

μπορεις να δεις ομως και απο κοντα τις διαφορες αν το ζητησεις σε καποιο καταστημα με Μακ.

οι γυαλιστερες εχουν πιο βαθεια χρωματα με καλυτερο μαυρο ειδικα σε σκοτεινα μερη πχ δωματιο και ιδιαιτερα νυχτα.

 

οι αλλες απλα μπορουν να χρησιμοποιηθουν και καλοκαιρι στην Ελλαδα... :p

http://www.onedigitallife.com/images/macbookpro-glossy-vs-matte.jpg

 

βεβαια οι γυαλιστερες σε οικιακη χρηση ισως τελικα να εχουν καλυτερα χρωματα και αυτο φαινεται.

 

απλα εγω ειμαι λιγο περιεργος και δεν τις αντεχω.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

πίσω μου έχω παράθυρο ναι,αλλά πάλι μου αρέσουν τα πιο ζωντανά χρώματα που έχουν οι glossy

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν παιζει...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Συμφερει η αγορα mac απο Αγγλια?ποσο θα ειναι τα επιπλεον εξοδα περιπου?(τελωνεια,ταχυδρομειο κτλ)
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Συμφερει η αγορα mac απο Αγγλια?ποσο θα ειναι τα επιπλεον εξοδα περιπου?(τελωνεια,ταχυδρομειο κτλ)

 

αν πας στο αεροδρόμιο τα παίρνεις χωρίς φόρο σε καλύτερη τιμή απ'ότι από τα έξω...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις?

 

Είσαι Αγγλία και πετάς Ελλάδα, στα μαγαζιά του αεροδρομίου (αφού περάσεις τον έλεγχο) υπάρχουν καταστήματα ηλεκτρονικών ειδών που πουλάνε υπολογιστές (μεταξύ αυτών και mac) Εκεί είναι tax-free (αφορολόγητα) και έχουν διαφορά στην τιμή από αυτά που πουλούνται στα μαγαζιά της Αγγλίας (π.χ. Apple, Dixons κτλ).

Αν παρατηρήσεις μάλιστα στα 2 links που σου έδωσα, το Dixons είναι το ίδιο μαγαζί, αλλά δίνει διαφορετικές τιμές, "εκτός αεροδρομίου" κ εντός ... !!

Αξίζει πάντως, είτε ανέβεις εσύ είτε έχεις κάποιον πάνω στο "μεγάλο νησί" να στο φέρει/στείλει ... (Εγώ προσωπικά έχω στείλει/φέρει από uk από ipod μέχρι macbook)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...