Jump to content

Apple: Mac hardware


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι εχει σιγουρα! Και μπορεις με διαφορετικο ανταπτορα να το συνδεσεις με vga...

 

τελεια.......!!! κ κατι αλλο, αν θελω να αλλαξω σκληρο δισκο μπορω....??? για ραμ σιγουρα να φανταστω...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελεια.......!!! κ κατι αλλο, αν θελω να αλλαξω σκληρο δισκο μπορω....??? για ραμ σιγουρα να φανταστω...

 

Nαι! Με 100 ευρω πηρα σκληρο(750gb 7200 rpm) και με αλλα 20 ευρω μνημη ram(4gb 1333 mhz) και εχω συνολο 8gb τωρα... Δες

ποσο απλο ειναι!!
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Nαι! Με 100 ευρω πηρα σκληρο(750gb 7200 rpm) και με αλλα 20 ευρω μνημη ram(4gb 1333 mhz) και εχω συνολο 8gb τωρα... Δες
ποσο απλο ειναι!!

 

και τωρα η κορυφαια ερωτηση, μπορω να το κανω dual boot κ να περασω κ τα windows εε....???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

και τωρα η κορυφαια ερωτηση, μπορω να το κανω dual boot κ να περασω κ τα windows εε....???

Χαχαχαχα.... Σε βρισκω πολυ αδιαβαστο περι mac!! Nαι μπορεις και duall boot αλλα μπορεις με αυτο το προγραμμα να τρεξεις μεσα στο περιβαλλον osx τα windows με την μορφη προγραμματος!! Ψαξε λιγο στο net και θα καταλαβεις...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα.... Σε βρισκω πολυ αδιαβαστο περι mac!! Nαι μπορεις και duall boot αλλα μπορεις με αυτο το προγραμμα να τρεξεις μεσα στο περιβαλλον osx τα windows με την μορφη προγραμματος!! Ψαξε λιγο στο net και θα καταλαβεις...

 

ναι δεν εχω ιδεα...! κατι ειχα ακουσει αλλα δεν ημουν σιγουρος αν γινεται... βασικα το σκεφτομαι για dual boot γιατι φοβομαι οτι θα μου παρει πολυ να μπω στην φιλοσοφια του mac.... οτι δεν θα βρισκω τα προγραμματα που εχω τωρα στο pc μου..!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν εχω ιδεα...! κατι ειχα ακουσει αλλα δεν ημουν σιγουρος αν γινεται... βασικα το σκεφτομαι για dual boot γιατι φοβομαι οτι θα μου παρει πολυ να μπω στην φιλοσοφια του mac.... οτι δεν θα βρισκω τα προγραμματα που εχω τωρα στο pc μου..!

Οχι ρε!! Δεν θα σου λειψει τιποτα!! Και αν κανεις και parallels θα εισαι αρχοντας... Δεν θα να γυρισεις πισω στα αργα-πολυπλοκα κτλ κλτ κλτ windows....

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε!! Δεν θα σου λειψει τιποτα!! Και αν κανεις και parallels θα εισαι αρχοντας... Δεν θα να γυρισεις πισω στα αργα-πολυπλοκα κτλ κλτ κλτ windows....

 

αντε να δουμε...! μακαρι να μου ειναι ευκολα..! στο βιντεακι που μου εδειξες ο σκληρος που αγορασε ο τυπας ειχε κ θηκη για να κανει τον παλιο εξωτερικο σκληρο η μου φανηκε....???? καλη φαση παντως..!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Να ξερεις ειμαστε πολυ κοντα για να μας κραξουν οι admin. . .:p Nαι τον κανει εξωτερικο αυτον που βγαζει απο το macbook...
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Να ξερεις ειμαστε πολυ κοντα για να μας κραξουν οι admin. . .:p Nαι τον κανει εξωτερικο αυτον που βγαζει απο το macbook...

 

Ναι τελείωσα με τις ερωτήσεις μου...! Θα παω να τον αγοράσω..! Ευχαριστώ φίλος...!

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σκεφτομαι πολυ σοβαρα για αυτο το μοντελο, http://www.public.gr/prod/computers-and-software/computers/laptops/apple-macbook-pro-mc700gr-laptop-core-i5-23-ghz-133%22-led-aluminum/prod1290310pp/ αλλα εχω κατι ερωτησεις....

 

Έπρεπε να το είχες πάρει ήδη από χθες... :lol:

Έχω MacBook Air πρώτης γενιάς και δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ! Και εγώ σκέφτομαι για μετάβαση σε Pro κάποια στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το είχες πάρει ήδη από χθες... :lol:

Έχω MacBook Air πρώτης γενιάς και δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ! Και εγώ σκέφτομαι για μετάβαση σε Pro κάποια στιγμή...

 

Με χαλάει που είναι μικρή η οθόνη, και αν θες μεγαλύτερη πάει πιο πολύ το μαλλί, αλλά αφού τώρα έμαθα ότι μπορώ να το βάλω στην 23άρα που εχω ήδη είμαι μια χαρά..

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Με χαλάει που είναι μικρή η οθόνη, και αν θες μεγαλύτερη πάει πιο πολύ το μαλλί, αλλά αφού τώρα έμαθα ότι μπορώ να το βάλω στην 23άρα που εχω ήδη είμαι μια χαρά..

 

Όχι μόνο αυτό... Αν θες χρησιμοποιείς το PRO μόνο σαν επεξεργαστή παίρνεις πληκτρογίο, mouse και οθόνη και το κάνεις iMac.

Οπότε αγοράζεις τώρα το PRO δεν είναι λίγα λεφτά... Κρατάς την οθόνη σου και σιγά σιγά παίρνεις ένα magic mouse και apple wireless keyboard.

 

Δεν θα θέλεις να γυρίσεις πίσω σε microsoft μετά!

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο αυτό... Αν θες χρησιμοποιείς το PRO μόνο σαν επεξεργαστή παίρνεις πληκτρογίο, mouse και οθόνη και το κάνεις iMac.

Οπότε αγοράζεις τώρα το PRO δεν είναι λίγα λεφτά... Κρατάς την οθόνη σου και σιγά σιγά παίρνεις ένα magic mouse και apple wireless keyboard.

 

Δεν θα θέλεις να γυρίσεις πίσω σε microsoft μετά!

 

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι να κάνω.. κ είναι σαν να εχω δύο σε ένα.. βέβαια αυτα τα περιφερειακά είναι ακριβά αλλά ας είναι καλά το ebay..

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο κανω με το air μου

πιστεψε με ειναι πολυ δυνατο και ανετο στην μεταφορα

μιλαω για το i5 με 4 giga ram το οποιο κατα την γνωμη μου μαζι με το mc700 (mbp 13)

ειναι πολυ καλα deal για την ελληνικη αγορα

Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο κανω με το air μου

πιστεψε με ειναι πολυ δυνατο και ανετο στην μεταφορα

μιλαω για το i5 με 4 giga ram το οποιο κατα την γνωμη μου μαζι με το mc700 (mbp 13)

ειναι πολυ καλα deal για την ελληνικη αγορα

 

Το mc700 τι είπαμε ότι είναι..?

 

Sent from my HTC Desire Sense 3.0 using Tapatalk...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Το mc700 τι είπαμε ότι είναι..?

 

Ειναι ο κωδικος του ελληνικου macbook pro 13 inch...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας παιδια!

σημερα επεσε νερο στο macbook pro ενω δουλευε και εσβησε!μετα απο αυτο εκανα(μαλλον κακως)2-3 προσπαθειες να τον ανοιξω αλλα δεν αναβει καθολου!

 

το εχω παρει απο τα saturn και ηθελα να ρωτησω που μου προτεινετε να το παω για επισκευη στην θεσσαλονικη...στο καταστημα απο οπου το πηρα ή πχ στο igenius στην ιασωνιδου που μου προτεινε καποιος;

 

αν καποιος ειχε αναλογη εμπειρια θα μπορουσε να μου πει ενα ..τυχαιο κοστολογιο;

 

ευχαριστω για τον χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

και ναι εδω και 2 μερες δεν φορτιζει καθολου!

 

λετε να ειναι απο το νερο;

μηπως να τσεκαρω μηπως φταιει το καλωδιο;

εχει παρατηρηθει σε αλλους να μη φορτιζει για καποιο αλλο λογο;;;

 

EDIT:

τελικα για το οτιι δεν φορτιζε καθολου ειχε καει στο τροφοδοτικο..πηρα καινουριο και δινει ρευμα κανονικα...

 

τους τελευταιους ομως 4 μηνες το βασικο προβλημα μου ηταν πως αν η μπαταρια ηταν κατω απο 70% και το ειχα ανοιχτο,δεν μπορουσε να φορτισει..αν ημουν απο 70% και πανω ακομα και αν δουλευα συγχρονως με το mac εφτανε μεχρι και το 100%.

το προβλημα αυτο λυθηκε ετσι:

μετα απο τηλεφωνημα στην apple αυτο που επρεπε να κανω ηταν το εξης:

 

το mac κλειστο τελειως-->πατημενα συγχρονως τα:CONTROL+SHIFT+ALT(αν θυμαμαι καλα) και πατωντας το power το mac δεν πρεπει να αναβει(αν δεν αναβει σημαινει πως το καναμε σωστα)-->αναβω κανονικα το mac

 

μετα απο αυτο το reset ακομα και αν ειμαι στο 10%,ακομα και αν εχω ανοιχτο το mac η μπαταρια ανεβαινει σταδιακα μεχρι και το 100%

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπάρχει φτηνό καλώδιο usb to hdmi για να συνδέσω το mac με την τηλεόραση?

Η κάποιος αντάπτορας?

 

MiniDisplayPort--->HDMI υπάρχει σίγουρα :)

 

Για το άλλο που λες USB--->HDMI δεν νομίζω...

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Σε macbook late 2006 core2duo 2gb τι mac os na περασω;σε καθαρο δισκο θα γινει η εγκατασταση. Επισης αν μπορει καποιος να στειλε πμ απο που να το βρω το λειτουργικο. Και τελος θελωνα του βαλω μνημη 2gb αυτο εχει 2x512. Ποια μνημη να αγορασω; Ευχαριστω
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

MiniDisplayPort--->HDMI υπάρχει σίγουρα :)

 

Για το άλλο που λες USB--->HDMI δεν νομίζω...

 

Τώρα είδα την απάντηση γιατί μου μετέφεραν το post και το είχα χάσει! :p

Καταρχήν σ' ευχαριστώ!

Το mini display το έχεις βρει Ελλάδα ή απο ιντερνετ?

Έχεις κάποιο να προτείνεις?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα την απάντηση γιατί μου μετέφεραν το post και το είχα χάσει! :p

Καταρχήν σ' ευχαριστώ!

Το mini display το έχεις βρει Ελλάδα ή απο ιντερνετ?

Έχεις κάποιο να προτείνεις?

 

Public...:)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...