Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δοκιμάζω τώρα και θα σου απαντήσω με τα αποτελέσματα, θυμάμαι κάποιες φορές που το είχα γυρίσει στην μνήμη των 32GB μου έβγαζε error "Memory is not accessible" ή κάτι παρόμοιο. Αλλά ίσως να μην το δοκίμασα μετά την αναβάθμιση του Firmware (δεν θυμάμαι καλά).

 

Edit: Έπαιξε τελικά. Οκ... thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα το GPS μου αρχισε να πουλάει τρέλα.. Τις τελευταιες μερες χρειαστηκε να κανω ενα μινι ταξιδι ακτοπλοικως. Καποια στιγμη (δεδομενης της απιστευτης πληξης) αποφασισα να βγαλω φωτο ενα ηλιοβασιλεμα. Ετσι περίμενα και εγω να πιασει το Geotagging (τρομαρα μου) πριν την βγάλω.. Αφου με έγραφε πανω απο 5 λεπτα πηγα στα δεδομενα δορυφορων απο τον εντοπισμο θέσης για να δω τι γίνεται. Εκει οση ωρα το αφησα (κανενα 10λεπτο) μου εμφανιζε πυκνα συχνα το μηνυμα "Το GPS ενδεχεται να μην λειτουργει σωστα σε κλειστους χώρους" και δεν έλεγε να lockαρει με τιποτα! Απο πεισμα και μονο περιμενα μεχρι να lockαρει αλλα δεν το χρονομετρησα (σιγουρα πανω απο 15 λεπτα). Και να πεις οτι ημουν σε κλειστο χώρο?? Ποιο ανοιχτος δεν γίνεται.. Κοντρα γέφυρα σε αγκυροβόλιο! Τι να πω...

 

Μια ερωτησουλα σχετικη με το GPS που οσο εψαξα δεν βρηκα κατι: Υπαρχει καπου ρυθμιση για να χρησιμοποιει την λειτουργία A-GPS οταν προκειται να κανει geotagging μεσω της φωτογραφικης?

 

Επισης κατι που παρατηρησα ειναι οτι τις τελευταιες μέρες του έρχεται που και που να συνδέεται στο net για πολυ λίγο και να αποσυνδέεται (οσο ειναι στην κατασταση αναμονης) μια φορα καθε μερα.. Περιεργα πραγματα..

 

Τελος, ποια διανοια σκεφτηκε να ενεργοποιειται η cam (η οποια εχει πολυ ευαισθητο προστατευτικο) ακομα και οταν η συσκευη ειναι κλειδωμενη??? Ελπιζω να το θεωρησουν ως bug και να το φτιαξουν και αυτο..

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Tips To Protect Your Nokia N97 Camera Lens

http://www.symbian-guru.com/welcome/2009/07/tips-to-protect-your-nokia-n97-camera-lens.html

 

http://www.symbian-guru.com/wp-content/uploads/2009/07/how_to_fix_feature.jpg

 

 

@symplektis Για το προστατευτικό της κάμερας. Δεν το θεωρεί bug η Nokia αυτό και δεν νομίζω να αλλάξει κάτι. Σε όλα της τα κινητά (Ν95, Ν82, Ν85, Ν86, Ν97, Ν73) που είχαν κάλυμμα στον φακό έτσι λειτουργούσε. Δεν χρειαζόταν να ξεκλειδώσεις το πλήκτρολόγιο για να τραβήξεις μια γρήγορη φωτό, απλά άνοιγες το προστατευτικό του φακού και ενεργοποιούσες την κάμερα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τελος, ποια διανοια σκεφτηκε να ενεργοποιειται η cam (η οποια εχει πολυ ευαισθητο προστατευτικο) ακομα και οταν η συσκευη ειναι κλειδωμενη??? Ελπιζω να το θεωρησουν ως bug και να το φτιαξουν και αυτο..

 

Μαλλον θα πρεπει να ξαναδοκιμασεις. Οσες φορες και αν το εκανα με κλειδωμενο το κινητο αυτο δεν ξεκλειδωνε.

 

Δεν νομιζω οτι εχει καμμια σχεση με το τι συνεβαινε σε προηγουμενα Ν μοντελα, αφου αυτο ειναι το μονο με οθονη αφης και αρα ορθως δεν ξεκλειδωνει η συσκευη τραβωντας το καλλυμα του φακου.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Το κάλυμμα της κάμερας δεν έχει σχέση με το κλείδωμα/ξεκλείδωμα της οθόνης. Έχει να κάνει μόνο με την κάμερα. Όταν ανοίγεις το κάλυμμα τότε ενεργοποιείται η κάμερα και μόλις το κλείσεις ξανακλείνει η κάμερα και κλειδώνουν τα πλήκτρα και η οθόνη.

 

Εσένα skiace δεν ενεργοποιείται η κάμερα όταν ανοίγεις το προστατευτικό και μόλις το κλείσεις να κλείνει η κάμερα?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου, οταν το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο δεν ξεκλειδωνει ανοιγοντας το καλυμμα του φακου.

 

Πρεπει πρωτα να ξεκλειδωθει η συσκευη και μετα αν ανοιξεις το καλυμμα τοτε μπορειςνα φωτγραφησεις.

 

Παρακαλω οι υπολοιποι κατοχοι τσεκαρετε και ενημερωστε.

 

 

Neo quickoffice 6.2 ληψη π ενημερωσεις αναβαθμισεις του οφισ απο το τηλεφωνο

 

Σε εμενα παλι δεν βρισκει τιποτα σχετικο. Μονο τις χιλιοεγκατεστημενες αναβαθμισεις της μνημης και των χαρτων, τις οποιες πλεον απλως αγνοω...

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

skiace τα πραγματα ειναι ακριβως οπως τα λεει ο stendor.

 

Θα προσθεσω απλα οτι αν δεν ειναι κλειδωμενο το τηλεφωνο και με κλειστο το καλλυμα πατωντας το κουμπι της καμερας ενεργοποιειται η μικρη εμπροσθια καμερα, αυτο δεν γινεται αν ειναι κλειδωμενο το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ο ένας προτιμά να ενεργοποιείται η κάμερα με το άνοιγμα του προστατευτικού, ο άλλος θέλει να πατάει και το διακόπτη ξεκλειδώματος. Η Nokia επέλεξε την πρώτη λύση. Γιατί θα έπρεπε να επιλέξει τη δεύτερη; Επειδή κάποιοι την προτιμούν; Μα άλλοι τόσοι προτιμούμε την πρώτη. Οπότε, τζάμπα το κουβεντιάζετε...
Link to comment
Share on other sites

Έτσι έχει όλα της τα κινητά τα οποία διαθέτουν προστατευτικό κάλυμμα στην κάμερα. Δεν είναι bug ούτε θα το διορθώσει. Υπάρχει για να εξυπηρετεί την γρήγορη εκκίνηση της κάμερας. :) Δίκιο έχεις terrestial. Εγώ απλά εξήγησα στο φίλο symplektis, γιατί γίνεται αυτό και γιατί δεν θα το δει σαν bug η Nokia. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έχει όλα της τα κινητά τα οποία διαθέτουν προστατευτικό κάλυμμα στην κάμερα. Δεν είναι bug ούτε θα το διορθώσει. Υπάρχει για να εξυπηρετεί την γρήγορη εκκίνηση της κάμερας. :) Δίκιο έχεις terrestial. Εγώ απλά εξήγησα στο φίλο symplektis, γιατί γίνεται αυτό και γιατί δεν θα το δει σαν bug η Nokia. :)

Ναι φίλε stendor, δεν ψέγω κανέναν, αν είναι δυνατόν. Απλά είπα με άλλα λόγια, αυτό που λες κι εσύ, πως δεν είναι bug. Είναι απλά θέμα προτίμησης, και, αν θέλετε την άποψή μου, είναι απείρως πιο βολικό να ανοίγεις το καπάκι της κάμερας και να είσαι πάντα έτοιμος για φωτογράφηση, από το να σκέφτεσαι «Το έχω κλειδώσει; Να το ξεκλειδώσω πρώτα. Φτου σου ρε π@@@, ήταν ξεκλείδωτο και τώρα το κλείδωσα, πρέπει να ξαναπατήσω για να ξεκλειδώσει. Ωραία, τώρα είμαι έτοιμος να φωτογραφήσω... αλλά έφυγε το θέμα.» :lol:

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος ο φακελος mdf ειναι απο την εγγατασταση του nokia mail προγγραματος.

 

οσο για το προβλημα με τον φακο ισως ο λογος που δεν το εκανε σαν το n86 ειναι επειδη προσεξα ο φακος ειναι αρκετα στο πλαι και ισως για λογους durability να μην το κανανε ετσι.ισως να εσπαγε επειδη θα ειχε λιγοτερο πλαστικο οπως το n86 που εχει το βαθουλωμα στην μεση να μην γρατζουναει.

Link to comment
Share on other sites

Ο ένας προτιμά να ενεργοποιείται η κάμερα με το άνοιγμα του προστατευτικού, ο άλλος θέλει να πατάει και το διακόπτη ξεκλειδώματος. Η Nokia επέλεξε την πρώτη λύση. Γιατί θα έπρεπε να επιλέξει τη δεύτερη; Επειδή κάποιοι την προτιμούν; Μα άλλοι τόσοι προτιμούμε την πρώτη. Οπότε, τζάμπα το κουβεντιάζετε...

 

Καλημερα και Καλομηνα,

 

 

Μην παρερμηνευετε τα γραφομενα !!!

 

Γραφω πολυ καθαρα τι συμβαινει σε εμενα και μαλιστα ζητω να γινει τσεκαρισμα απο τους υπολοιπους κατοχους. Δεν αφορα θεμα προτιμησης αλλα πραγματικης συμπεριφορας. Διαβαζετε καλυτερα ετσι ωστε οι απαντησεις να δινονται σε αυτα που εχουν γραφει και οχι σε αυτα που φανταζεστε !!!

 

Σε καθε περιπτωση σε οτι με αφορα ξαναλεω για τελευταια φορα πως η δικη μου συσκευη ΔΕΝ ξεκλειδωνει με το συρσιμο του καλυμματος του φακου και μου βγαζει το γνωστο μηνυμα για ξεκλειδωμα της συσκευης με το πληκτρο ξεκλειδωματος.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Καλομηνα,

 

 

Μην παρερμηνευετε τα γραφομενα !!!

 

Γραφω πολυ καθαρα τι συμβαινει σε εμενα και μαλιστα ζητω να γινει τσεκαρισμα απο τους υπολοιπους κατοχους. Δεν αφορα θεμα προτιμησης αλλα πραγματικης συμπεριφορας. Διαβαζετε καλυτερα ετσι ωστε οι απαντησεις να δινονται σε αυτα που εχουν γραφει και οχι σε αυτα που φανταζεστε !!!

 

Σε καθε περιπτωση σε οτι με αφορα ξαναλεω για τελευταια φορα πως η δικη μου συσκευη ΔΕΝ ξεκλειδωνει με το συρσιμο του καλυμματος του φακου και μου βγαζει το γνωστο μηνυμα για ξεκλειδωμα της συσκευης με το πληκτρο ξεκλειδωματος.

Η φυσιολογική συμπεριφορά είναι η εξής: Ανοίγουμε το κάλυμμα του φακού και ενεργοποιείται η κάμερα, είτε το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο είτε όχι. Αν είναι κλειδωμένο, τότε με το κλείσιμο του καλύμματος θα ξανακλειδώσει.

Αν σου κάνει κάτι διαφορετικό, τότε έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα πρεπει να ξαναδοκιμασεις. Οσες φορες και αν το εκανα με κλειδωμενο το κινητο αυτο δεν ξεκλειδωνε.

 

Δεν νομιζω οτι εχει καμμια σχεση με το τι συνεβαινε σε προηγουμενα Ν μοντελα, αφου αυτο ειναι το μονο με οθονη αφης και αρα ορθως δεν ξεκλειδωνει η συσκευη τραβωντας το καλλυμα του φακου.

 

ουτε κ μενα ξεκλειδωνει οταν ανοιγω το προστατευτικο της καμερας αρα δεν νομιζω οτι ισχθει κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έπρεπε να ξεκλειδώνει. Εμένα το κάνει. Τώρα αν υπάρχει επιλογή σε μενού ή έχει "μπλοκάρει" και δεν ξεκλειδώνει σε μερικούς δεν το ξέρω. Στο Ν82 (και στο Ν70) κάθε τόσο μπλόκαρε και ήθελε επανεκκίνηση για να δουλέψει σωστά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Και μενα στο δικο μου μολις ανοιγεις το καλυμα ξεκλειδωνει μολις το κλεινεις κλειδωνει ετσι δουλευει και στο Ν85 που εχω
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Καλό μηνα! Για την ιστορία αναφέρω πως και στην δικη μου συσκευή μόλις ανοίγει το πορτακι ενεργοποιητε η φωτογρφικη μηχανή :):)
Link to comment
Share on other sites

Πήγα την Παρασκευή σε NOKIA CLUB να μου κάνουν hard format και να μου ξαναπεράσουν την 11 (για να μην κάνω καμμία πατάτα...) γιατί μου κολλούσε 10 φορές την ημέρα. Αυτό που μου είπαν και σας το μεταφέρω με επιφύλαξη είναι να επικοινωνήσω μαζί τους προς το τέλος της ερχόμενης εβδομάδας γιατί υποψιάζονται ότι θα κυκλοφορήσει καινούργια αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Καλομηνα,

 

Σε καθε περιπτωση σε οτι με αφορα ξαναλεω για τελευταια φορα πως η δικη μου συσκευη ΔΕΝ ξεκλειδωνει με το συρσιμο του καλυμματος του φακου και μου βγαζει το γνωστο μηνυμα για ξεκλειδωμα της συσκευης με το πληκτρο ξεκλειδωματος.

 

Φίλε μου καλησπέρα και καλό μήνα. Με το σύρσιμο του προστατευτικού καλύματος του φακού, ναι σου βγάζει το μήνυμα για το ξεκλείδωμα του πληκτρολογίου και της συσκευής, αλλά αν περιμένεις 2 δευτερόλεπτα, μετά ανοίγει η κάμερα και μπορείς να τραβήξεις φωτογραφία ή βίντεο. Όμως ξεκλειδώνει και σε αφήνει να λειτουργήσεις μόνο ότι έχει σχέση με την κάμερα, όλα τα άλλα παραμένουν κλειδωμένα. Επομένως ναι βγάζει το γνωστό μήνυμα αλλά ναι ξεκλειδώνει την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα την Παρασκευή σε NOKIA CLUB να μου κάνουν hard format και να μου ξαναπεράσουν την 11 (για να μην κάνω καμμία πατάτα...) γιατί μου κολλούσε 10 φορές την ημέρα. Αυτό που μου είπαν και σας το μεταφέρω με επιφύλαξη είναι να επικοινωνήσω μαζί τους προς το τέλος της ερχόμενης εβδομάδας γιατί υποψιάζονται ότι θα κυκλοφορήσει καινούργια αναβάθμιση.

 

Φίλε μου αυτοί δεν ήξεραν πότε θα κυκλοφορήσει η συσκευή, η οποία είχε ήδη κυκλοφορήσει, θα ξέρουν πότε θα κυκλοφορήσει η επόμενη αναβάθμιση ? Μακάρι αλλά λίγο χλωμό το κόβω...

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα το Ν97 και αντιμετοπιζω προβλημα με την συνδεση στο νετ,στην sim υπαρχει ηδη wind adsm 5gb αφου εκανα τις σχετικες ρυθμισεις και προσπαθησα να συνδεθω σε μια σελιδα πηρα το μυνημα packet data error connection not available σε περιοχη με καλυψη 3G ,καλεσα το τμημα εξυπηρετησης και μου ειπαν να μου στειλουν αυτοι τις ρυθμισεις οπως και εγινε αλλα το αποτελεσμα το ιδιο,δοκιμασα μια αναβαθμιση της συσκευης απο το nokia software updater αλλα παλι τα ιδια,το ιδιο ακριβως προβλημα ειχα με το 5800XM αλλα δεν ασχοληθηκα με τιν επιλυση του αφου το κινητο εφυγε γρηγορα απο τα χερια μου,καμια ιδεα?Απο το μυαλλο μου περναει οτι ισως να φταιει η sim αν και εχει δουλεψει αψογα σε πολλα κινητα (htc touch hd,htc magic,iphone 2g & 3g )
nokia n9 - samsung galaxy note 2 - ipad 2 3g
Link to comment
Share on other sites

Πήγα την Παρασκευή σε NOKIA CLUB να μου κάνουν hard format και να μου ξαναπεράσουν την 11 (για να μην κάνω καμμία πατάτα...) γιατί μου κολλούσε 10 φορές την ημέρα. Αυτό που μου είπαν και σας το μεταφέρω με επιφύλαξη είναι να επικοινωνήσω μαζί τους προς το τέλος της ερχόμενης εβδομάδας γιατί υποψιάζονται ότι θα κυκλοφορήσει καινούργια αναβάθμιση.

 

αν λαμβανεις υποψιν σου οτι σου λενε στα νοκια κλαμπς, σωθηκες:lol:

 

οσον αφορα το ξεκλειδωμα με το ανοιγμα του προστατευτικου της καμερας, το εκανα αρκετες φορες. περιπου 8 στις 10 προσπαθειες ξεκλειδωνει! αλλα οχι παντα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα και καλό μήνα. Με το σύρσιμο του προστατευτικού καλύματος του φακού, ναι σου βγάζει το μήνυμα για το ξεκλείδωμα του πληκτρολογίου και της συσκευής, αλλά αν περιμένεις 2 δευτερόλεπτα, μετά ανοίγει η κάμερα και μπορείς να τραβήξεις φωτογραφία ή βίντεο. Όμως ξεκλειδώνει και σε αφήνει να λειτουργήσεις μόνο ότι έχει σχέση με την κάμερα, όλα τα άλλα παραμένουν κλειδωμένα. Επομένως ναι βγάζει το γνωστό μήνυμα αλλά ναι ξεκλειδώνει την κάμερα.

 

Φιλε μου ειχες απολυτο δικιο !!:wacko::wacko::wacko:

Μετα το μηνυμα ξεκλειδωματος, ανοιγε η καμερα. Αν ομως δεν κανω τιποτα και απλως πατησω "εξοδος", τοτε μπαινει κανονικα στο μενου του τηλεφωνου με πληρη χειρισμο. Μετα απο αυτο ακομη και αν ξανακλεισες το καλυμμα η συσκευη δεν ξανακλειδωνει !

 

Το πιο περιεργο απο ολα ειναι το εξης. Αφου απασφαλισεις το καλυμμα, ανοιξει η συσκευη, δεν κανεις τιποτα, κλεινειε το καλυμμα ξανακλειδωνει η συσκευη. Αν αμεσως ξανανοιξεις το καλυμμα θα δεις οτι δεν ξεκλειδωνει! Οσες φορες και να το κανεις δεν ξεκλειδωνει! Πρεπει να περασουν μερικα λεπτα για να ξαναλειτουργησει η ιδια διαδικασια !!

 

Πολυ περιεργα πραγματα :confused::confused:

αλλα νομιζω οτι οπως και να εχει δεν αποτελουν ουσιαστικα λειτουργικα προβληματα.

 

Με την ευκαιρια να πω οτι μετα απο 5 ημερες κατοχης, θεωρω οτι εχω φερει το τηλεφωνο στα μετρα μου και δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα η δυσλειτουργια. Το μονο θεμα που εχω διαπιστωσει ειναι η συνεχιζομενη εμφανιση προς αναβαθμιση της μνημης και των χαρτων, παρολο που εχουν εγκατασταθει ηδη επιτυχως αρκετες φορες.

 

Μερικες αποριες.

Εβαλα καποια τραγουδια στο e/music τα οποια ομως δεν βλεπω απο το τηλεφωνο για να τα παιξω. ??? Που πρεπει να τα βαλω για να τα βλεπω και που ειναι οι αλλοι ηχοι.

Συνδεομαι μεσω διαδικτυου σε μια σελιδα ασφαλειας απο οπου βλεπω καμερες. Οταν αφαιρω τον ελεγχο ταυτοτητας βλεπω κανονικα. Οταν ενεργοποιω τον ελεγχο, μου ζηταει user name και passward και ενω τα δινω (ειναι τα σωστα), μου εμφανιζει μηνυμα " η προσπαθεια συνδεσης απετυχε, να ξαναπροσπαθησει ?'" και δεν καταφερνει να συνδεθει. Μολις απενεργοποιω τον ελεγχο παλι συνδεεται κανονικα. Μηπως ειναι θεμα καποιας ρυθμισης που πρεπει α κανω ???

 

Α, οσον αφορα στη φορτιση μεσω συνδεσης usb, διαπιστωσα πως οταν ειναι πανω απο την 5-6 γραμμη δεν φορτιζει. Οταν πεσει κατω, τοτε ξεκινα η φορτιση. Παρακαλω ελεγξτε το.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σχετκά με το θέμα της ενεργοποίησης της κάμερας καταλαβαίνω την λογική σύμφωνα με αυτή την επιλογή. Αλλά δεδομένου οτι το κάλυμα της είναι υπερευαίσθητο, 9 στις 10 φορές που το βάζω στην τσέπη μου ανοίγει. Δεδομένου δε οτι έχω ενεργοποιημένο το geotagging ξεκινάει την εύρεση δορυφόρων το οποίο καταναλώνει μπαταρία.. Για αυτό και με εκνευρίζει λίγο..
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου, οταν το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο δεν ξεκλειδωνει ανοιγοντας το καλυμμα του φακου.

 

Πρεπει πρωτα να ξεκλειδωθει η συσκευη και μετα αν ανοιξεις το καλυμμα τοτε μπορειςνα φωτγραφησεις.

 

Παρακαλω οι υπολοιποι κατοχοι τσεκαρετε και ενημερωστε.

 

Στο κινητό μου έχω ενεργοποιήσει το αυτόματο κλείδωμα να ζητάει κωδικό ασφαλείας για το ξεκλείδωμα.

Εάν έχει περάσει το χρονικό διάστημα που έχω ορίσει και κλειδωθεί με κωδικό το τηλέφωνο, δεν ξεκλειδώνει ανοίγοντας το κάλυμμα του φακού όσο κι αν περιμένω, μου εμφανίζει ένα τούμπανο λουκέτο (αλλά ανοίγει την εφαρμογή της λήψης φωτογραφίας το βλαμμένο) :p

Σε αντίθετη περίπτωση ξεκλειδώνει.

 

Έχω μία ερώτηση πέρι του θέματος κλειδώματος.

Θέλω να κλειδώνω χειροκίνητα το τηλέφωνο με κωδικό ασφαλείας και όχι περιμένοντας να περάσει το χρονικό διάστημα που έχω ορίσει στις ρυθμίσεις (120 λεπτά).

Υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό; Δεν βρήκα κάτι σχετικό.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...