Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγηκε hack για την v21 παιδια???

:worry::worry::worry:

Βγήκε hack αλλά όχι με το γνωστό τρόπο του HelloOX. Πρέπει να φλασάρεις το Ν97 για να λειτουργήσει το hack. Για την διαδικασία διάβασε εδω, http://forum.dailymobile.se/index.php/topic,17305.0.html. Απλά θέλει προσοχή και αν δεν γνωρίζεις τι πρέπει να κάνεις τότε γνώμη μου είναι να χρησιμοποιήσεις την παλιά κλασσική μέθοδο για να υπογράφεις τις εφαρμογές που θες να περάσεις.

 

Για ότι έχει σχέση με hack υπάρχει το θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] S60 5th - Hacks & Patches

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είναι κακό. Απλά δε θα δεις το μέγιστο όφελος σε ελεύθερο χώρο στο C:, γιατί θα επαναφέρεις ό,τι σκουπίδια είχε από πριν. Φυσικά αν ξανακάνεις hard reset σβήνονται τα πάντα. Οπότε μπορείς μετά να κανακάνεις restore χωρίς τα settings. ;)

 

Αυτό εννούσα κακό για τον χώρο :D Ok.Με ανακούφισες δικέ μου :) Και μια ερώτηση ακόμα.Το hack αυτό που προσφέρει είναι απλά ότι μπορούμε να βάζουμε ότι εφαρμογές θέλουμε ως ξεκλείδωτες;Η παίζει ρόλο π.χ και στην λειτουργία του κινητού όσο αφορά το λογισμικό του;Προσφέρει κάτι άλλο θετικό;

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αυτο που θες να πεις ειναι οτι συνδεεσε στο wlan αλλα οταν πας να μπεις σε καποια ιστοσελιδα, η γενικα καποια εφαρμογη που χρησημοποιει το internet σου βγαζει το συγκεκριμενο μηνυμα.... αυτο παει να πει οτι το δικτυο wlan υπαρχει απλα λειτουργη σαν τοπικο δικτυο χωρις να συνδεεται στο ιντερνετ ή να χρησημοποιει καποιο αλλο ειδος κληδωματος εκτος απο το γνωστο(ας μην το παμε παρακατω) :p

 

ναι αυτό είναι. τελικά διορθώθηκε. ευχαριστώ..

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννούσα κακό για τον χώρο :D Ok.Με ανακούφισες δικέ μου :) Και μια ερώτηση ακόμα.Το hack αυτό που προσφέρει είναι απλά ότι μπορούμε να βάζουμε ότι εφαρμογές θέλουμε ως ξεκλείδωτες;Η παίζει ρόλο π.χ και στην λειτουργία του κινητού όσο αφορά το λογισμικό του;Προσφέρει κάτι άλλο θετικό;

Με το hack δε χρειάζεται να υπογράφεις τις εφαρμογές πριν τις εγκαταστήσεις. Έχεις επίσης πλήρη πρόσβαση στους κρυφούς φακέλους του C: (private, sys), μπορείς να προσθέτεις διάφορα patches (πχ για απενεργοποίηση του κόκκινου LED κατά τη φωτογράφηση ή του beep κατά την ηχογράφηση κλήσεων) και custom transitions στα μενού (που είναι μεν εντυπωσιακά, αλλά καθυστερούν αρκετά την απεικόνιση). Ακόμη, παλιότερα το hack ήταν ο μόνος τρόπος για να αποκτήσεις δωρεάν πλοήγηση στο Ovi Maps, τώρα όμως το έχεις ούτως ή άλλως. Είναι προφανές επίσης πως, εφόσον οι φάκελοι συστήματος είναι ανοιχτοί και προσβάσιμοι, μπορείς πολύ εύκολα να τους κάνεις μαντάρα και να θέλεις μετά hard reset. Είχα χακάρει το N97 μου όταν ήταν στη V12, με τον παλιό τρόπο (HelloOX). Δυστυχώς όμως δεν είναι πλέον διαθέσιμος, και τον καινούριο θα προτιμούσα να μην τον δοκιμάσω, καθώς είναι λίγο επικίνδυνος (και δε βλέπω και μεγάλο όφελος από την εφαρμογή του). Ενώ πριν εγκαθιστούσες απλά μια εφαρμογή, αυτό που κάνεις τώρα είναι να περνάς μια «πειραγμένη» έκδοση του firmware.

Περισσότερες πληροφορίες στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=230114, όπως είπε και ο stendor. Συγγνώμη για το off-topic.

Link to comment
Share on other sites

Με το hack δε χρειάζεται να υπογράφεις τις εφαρμογές πριν τις εγκαταστήσεις. Έχεις επίσης πλήρη πρόσβαση στους κρυφούς φακέλους του C: (private, sys), μπορείς να προσθέτεις διάφορα patches (πχ για απενεργοποίηση του κόκκινου LED κατά τη φωτογράφηση ή του beep κατά την ηχογράφηση κλήσεων) και custom transitions στα μενού (που είναι μεν εντυπωσιακά, αλλά καθυστερούν αρκετά την απεικόνιση). Ακόμη, παλιότερα το hack ήταν ο μόνος τρόπος για να αποκτήσεις δωρεάν πλοήγηση στο Ovi Maps, τώρα όμως το έχεις ούτως ή άλλως. Είναι προφανές επίσης πως, εφόσον οι φάκελοι συστήματος είναι ανοιχτοί και προσβάσιμοι, μπορείς πολύ εύκολα να τους κάνεις μαντάρα και να θέλεις μετά hard reset. Είχα χακάρει το N97 μου όταν ήταν στη V12, με τον παλιό τρόπο (HelloOX). Δυστυχώς όμως δεν είναι πλέον διαθέσιμος, και τον καινούριο θα προτιμούσα να μην τον δοκιμάσω, καθώς είναι λίγο επικίνδυνος (και δε βλέπω και μεγάλο όφελος από την εφαρμογή του). Ενώ πριν εγκαθιστούσες απλά μια εφαρμογή, αυτό που κάνεις τώρα είναι να περνάς μια «πειραγμένη» έκδοση του firmware.

Περισσότερες πληροφορίες στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=230114, όπως είπε και ο stendor. Συγγνώμη για το off-topic.

 

Οκ φίλε.Εσύ προτίνεις να το κάνω hack η όχι;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα κάνει back up με την επιλογή αντίγραφα ασφαλείας από το Nokia Pc Suite και είχα τα μηνύματα μου στο C: μετά το hard format τα ξανα επανέφερα κανονικά πάλι με το Nokia Pc Suite.Και έιχα και εισερχόμενα,πρόχειρα και φακέλους.Όλα επανήλθαν κανονικά

 

Επανηλθαν μονο τα μηνυματα που ηταν χυμα στη κατηγορια οι φακελοι μου ή και οι επιμερους φακελοι ? Π.χ εγω ειχα μηνυματα χυμα στο :Οι φακελοι μου αλλα μεσα ειχα και αλλους φακελους. Τα μεν χυμα επανηλθαν κανονικα , οι φακελοι ομως εξαφανιστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Επανηλθαν μονο τα μηνυματα που ηταν χυμα στη κατηγορια οι φακελοι μου ή και οι επιμερους φακελοι ? Π.χ εγω ειχα μηνυματα χυμα στο :Οι φακελοι μου αλλα μεσα ειχα και αλλους φακελους. Τα μεν χυμα επανηλθαν κανονικα , οι φακελοι ομως εξαφανιστηκαν.

 

Επανήλθαν εισερχόμενα,σταλθέντα,αποθηκευμένα και οι φακέλοι μου.Αυτές oi κατηγορίες μηνυμάτων

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως φεύγει το φακελάκι που αναβοσβήνει πάνω δεξιά όταν πρωτοανοίξεις το κινητό?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως φεύγει το φακελάκι που αναβοσβήνει πάνω δεξιά όταν πρωτοανοίξεις το κινητό?

 

Θα φύγει όταν δεν έχεις αδιάβαστα μηνύματα.

 

Υ.Γ.

Αναβοσβήνει; Μήπως έχεις γεμίσει τη μνήμη;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πειτε πως θα καθαρίσω τη μνήμη C: γιατί πιανει 66MB από "Aλλα Αρχεια" και δεν μπορώ να κατεβάσω μερικές εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

Θα φύγει όταν δεν έχεις αδιάβαστα μηνύματα.

 

Υ.Γ.

Αναβοσβήνει; Μήπως έχεις γεμίσει τη μνήμη;

 

εννοώ για το αναβόσβημα όταν πρωτοαγοράσεις κ ανοίξεις το κινητό. Που κ μηνύματα να μην έχει αυτό αναβοσβήνει. Μου το έκανε κ μένα, κάπως το χα ψάξει κ το βγαλα κ τώρα το πήρε ένας φίλος μου κ του βγάζει το ίδιο.. Κάπως φεύγει, αλλά πως?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Θα φύγει όταν σβήσεις τα μηνύματα που υπάρχουν στην κάρτα sim. Θα πας μηνύματα > επιλογές > φάκελος sim ή μηνύματα sim (δεν θυμάμαι ακριβώς πως λέγεται) και ή θα τα σβήσεις ή θα τα αντιγράψεις στην συσκευή (αν σου δίνει την δυνατότητα).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

είχε εσάς το κουτί nokia pen για την οθόνη? Γιατί εμένα δεν είχε κ έχω δει σε videos στο ιντερνετ οτι έχει κανονικά...

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

είχε εσάς το κουτί nokia pen για την οθόνη? Γιατί εμένα δεν είχε κ έχω δει σε videos στο ιντερνετ οτι έχει κανονικά...

Φυσικά και έχει. Αν δεις το κουτί, υπάρχει και ειδική θέση. Οπότε, ή σου το 'φαγε ο πωλητής (απίθανο) ή μπερδεύτηκες και το πέταξες (πιθανότερο).

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχει. Αν δεις το κουτί, υπάρχει και ειδική θέση. Οπότε, ή σου το 'φαγε ο πωλητής (απίθανο) ή μπερδεύτηκες και το πέταξες (πιθανότερο).

 

μα έχω δει το κουτί.. Στις συσκευασίες που βλέπω στα βίντεο το βάζουν δίπλα στην μπαταρία -έχει ειδική θήκη. Στη δική μου συσκευασία, στο πλαστικό πάνω πάνω είχε θήκη μόνο για την μπαταρία και για το κινητό. Τι έχει παιχτεί?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

χμμμ ουτε εμενα ειχε πενα....παραγγειλα απο ebay και περιμενω...καμια θηκη ΒΟΛΙΚΗ εχετε να προτεινετε?νομιζω απο οσες εχω δει στο ιντερνετ οτι καλυτερα βολευει μια τυπου "καλτσα"...τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να έχετε το παρακάτω stylus. Το συγκεκριμένο δεν εισέρχεται μέσα στο "σώμα" του Ν97 αλλά περνιέται σε ειδική θέση όπως δείχνει και το βιβλίο οδηγιών.

 

http://img163.imageshack.us/img163/9292/nokian97stylus.th.png

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθαν εισερχόμενα,σταλθέντα,αποθηκευμένα και οι φακέλοι μου.Αυτές oi κατηγορίες μηνυμάτων

 

Το nokia content copier του pc suite δεν επαναφερει τους υποφακελους μεσα στο "οι φακελοι μου"

Link to comment
Share on other sites

Το nokia content copier του pc suite δεν επαναφερει τους υποφακελους μεσα στο "οι φακελοι μου"

Για ότι έχει σχέση με το Ovi suite/PC suite υπάρχει το θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia PC Suite / OVI Suite / Software Updater

 

δλδ εσας ειχε πενακι???wtf?βασικα αυτο παραγγειλα απο το ebay...

για θηκη καμια ιδεα?

Για αξεσουάρ συσκευών υπάρχει το θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο κάποιος να μου δώσει τα settings για το a-gps, server ktlp όπως και τα settings sto menu Συνδεσιμότητα (έχω Vodafone) γιατί μετά από ψάξιμο του κινητού με τα settings σταμάτησε να δουλεύει σωστά :p

 

 

 

Edit:

 

Το έφτιαξα μπήκα στο site τις Vodafone και έστειλα sms με τα settings web :D

Edited by TsOk
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχει. Αν δεις το κουτί, υπάρχει και ειδική θέση. Οπότε, ή σου το 'φαγε ο πωλητής (απίθανο) ή μπερδεύτηκες και το πέταξες (πιθανότερο).

 

Θα πρέπει να έχετε το παρακάτω stylus. Το συγκεκριμένο δεν εισέρχεται μέσα στο "σώμα" του Ν97 αλλά περνιέται σε ειδική θέση όπως δείχνει και το βιβλίο οδηγιών.

 

http://img163.imageshack.us/img163/9292/nokian97stylus.th.png

 

μα έχω δει το κουτί.. Στις συσκευασίες που βλέπω στα βίντεο το βάζουν δίπλα στην μπαταρία -έχει ειδική θήκη. Στη δική μου συσκευασία, στο πλαστικό πάνω πάνω είχε θήκη μόνο για την μπαταρία και για το κινητό. Τι έχει παιχτεί?

 

χμμμ ουτε εμενα ειχε πενα....παραγγειλα απο ebay και περιμενω...καμια θηκη ΒΟΛΙΚΗ εχετε να προτεινετε?νομιζω απο οσες εχω δει στο ιντερνετ οτι καλυτερα βολευει μια τυπου "καλτσα"...τι λετε?

Στις νεες παρτιδες εχουν σταματησει να βαζουν...:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο harley5, το έχουν αφαιρέσει από το πακέτο της συσκευασίας, αναφέρεται και στο Ευρωπαϊκό και στο Ελληνικό site.

 

Περιεχόμενα συσκευασίας πώλησης

 

  • Nokia N97
  • Μπαταρία BP-4L της Nokia
  • Φορτιστής ταξιδιού AC-10 της Nokia
  • Καλώδιο σύνδεσης CA-101 της Nokia
  • Ενσύρματο ακουστικό AD-54, HS-45 της Nokia
  • Προσαρμογέας φορτιστή CA-146 της Nokia
  • Πανάκι καθαρισμού

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση 21.0.045??? Την περναω με NSU και τα λεμε αυριο (134 ΜΒ)
Μετριοφροσύνη,είναι η τέχνη,του να επιτρέπεις τους άλλους να ανακαλύψουν μόνοι τους,πόσο υπέροχος είσαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...