Jump to content

Device OS 4.7/5.0.0.xx (95xx)


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 423
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Official Firmware 5.0.0.425 για το 9500 απο την Α1!!

 

Πως? Δεν μας λες παραπάνω πληροφορίες εάν θες?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς τι language είναι και αν υπάρχουν πλεονεκτήματα?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εγω που εχω βαλει ηδη την 425 απο Vodafone Australia να μην την ξαναεγκαταστησω ? μηπως ειναι πιο βλετιωμενη ?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς τι language είναι και αν υπάρχουν πλεονεκτήματα?

 

δηλαδη εγω που εχω βαλει ηδη την 425 απο Vodafone Australia να μην την ξαναεγκαταστησω ? μηπως ειναι πιο βλετιωμενη ?

 

Έχουν την ἰδια πλατφὀρμα όλες οι .425 επομένως δεν υπάρχουν και ιδιαίτερες διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις γράψει κάπου τις εντυπώσεις σου για την 425?

Σε αυτό το thread πάντως δεν τις βρήκα... :(

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

rokko εχω εγω βαελ την 425 εδω και 20 ημερες και ειναι σχετικα καλη. Εχει ελληνικο μενου και πιο γρηγορο ιντερνετ. επισης εχει διαφορες αλλες αλλαγες στην εμφανιση εφαρμογων αλλα δεν εχει πολυ μεγαλη memory. Ξεκιναει απο 21 mb Kαι καθε 2-3 ημερες θελει battery pull. H μπαταρια ειναι σχεδον ιδια σε διαρκεια με το OS 4.7.186 που ειχα πριν. Την συνιστω αλλα πρoσεχε θελει εγκατατσταση με wipe of device με την εφαρμογη BBSAK .... To θεμα μου ειναι εαν τωρα που σκεφτομαι να παω στην Comote για φθηνοτερο BIS μην δεν ειναι συμβατο το OS 5.0 οπως ειναι στην Vodafone
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

To θεμα μου ειναι εαν τωρα που σκεφτομαι να παω στην Comote για φθηνοτερο BIS μην δεν ειναι συμβατο το OS 5.0 οπως ειναι στην Vodafone

 

Ααα έχουμε και τέτοια? :mad:

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με βόιδαφον και αύριο το κόβω.

Θα μιλήσω να δω και πως κάνουμε unregistered και έφυγα για cosmote...

 

EDIT 1:

Πήγα σήμερα το πρωί Cosmote και έκανα αίτηση για blackberry υπηρεσία και εχθές το βράδυ έστειλα email στην βόιδαφον για να αποδεσμέυσει το storm....

Σήμερα 10:10 είμαι με Cosmote Blackbery!!!!!!! Δουλεύουν όλα μία χαρά!!!!!

Ερώτηση: Πρέπει να πειράξω τις APN ρυθμίσεις??

 

EDIT 2:

Υπάρχει τρόπος να βγάλω το σήμα της βόιδαφον όταν ξεκινάει η συσκευή?

 

 

EDIT 3:

Μόλις έβαλα την 425 και δουλεύει ρολόι άρα δεν υπάρχει θέμα με Cosmote. Εντυπώσεις μόλις την δουλέψω

Edited by rokko1974

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Official Firmware 5.0.0.425 για το 9500 απο την Α1!!

 

Λοιπόν παιδιά μιλάμε για κορυφαίο OS!!!!

Η μνήμη είναι κολλημένη στα 45%!! Η ταχύτητα του μενού, των επιλογών, της περιήγησης σε φωτογραφίες-ring tones είναι απίστευτη!!!

Τα fade out/in είναι πολύ πολύ γρήγορα...

Οι ρυθμίσεις εμπλουτίστηκαν με πολλά καλούδια όπως για παράδειγμα στο mobile network μπορείς πλέον να βάζεις off τα data μόνο όταν μπαίνει σε roaming. Αρκετά χρήσιμο ειδικά στη Ρόδο και στην Κω που ξαφνικά μπαίνεις σε τούρκικα δίκτυα και χρεώνεσαι χωρίς να το καταλάβεις...

Αυτά προς το παρόν...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με "έσκισε" η .425 όπως έγραψα και στην προηγούμενη σελίδα. Ίσως την ξαναδοκιμάσω από την τελευταία που κυκλοφόρησε μήπως και τελικά είχα κατεβάσει καμιά "πειραγμένη".

 

Άσχετο: Έχεις σχέση με Κω;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: Έχεις σχέση με Κω;

 

:Oofftopic::O

Όχι, φαντάρος ήμουν εκεί αλλά έχει ένα γνωστός μου μαγαζί...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μιλάμε για κορυφαίο OS!!!!

Η μνήμη είναι κολλημένη στα 45%!! Η ταχύτητα του μενού, των επιλογών, της περιήγησης σε φωτογραφίες-ring tones είναι απίστευτη!!!

Τα fade out/in είναι πολύ πολύ γρήγορα...

Οι ρυθμίσεις εμπλουτίστηκαν με πολλά καλούδια όπως για παράδειγμα στο mobile network μπορείς πλέον να βάζεις off τα data μόνο όταν μπαίνει σε roaming. Αρκετά χρήσιμο ειδικά στη Ρόδο και στην Κω που ξαφνικά μπαίνεις σε τούρκικα δίκτυα και χρεώνεσαι χωρίς να το καταλάβεις...

Αυτά προς το παρόν...

 

rokko θελω ν ακνω το ιδιο . Στειλε μου PM για ποσο επιδοτησης που σε χρεωσαν . Εχω το Surf & Mail lite Με παγιο 35 € τον μηνα το οποιο ληγιε 26 Μαρτιου 2010....

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά την .425 έχω τις παρακάτω παρατηρήσεις:

 

1. Οταν λαμβάνω SMS ακούγεται ο τόνος για που έχω επιλέξει μια φορά (όπως πρέπει) και μετά ακούγεται και ο τόνος για τα e-mail (που δεν έχει καμία σχέση) Οτι και να επιλέξω απο το μενού λαμβάνω και τους 2 τόνους ειδοποίησης ταυτόχρονα.

 

2. Οταν πληκτρολογείς τον άριθμο που επιθυμείς να καλέσεις ακούγεται με full ένταση ο τόνος των πλήκτρων. Παρότι στο μενού έχω απενεργοποιήσει τον ήχο πλήκτρων κατά τη συγκεκριμένη ενέργεια ο ήχος παραμένει ώς είχε.

 

3. Μέσα σε 15' απο τη πλήρη φόρτιση της μπαταρίας απο τις 5 μπάρες η ένδειξη κατεβαίνει στις 4. Μετά η εκφόρτιση ακουλουθεί τον προβλεπόμενο κύκλο σύμφωνα με τη χρήση. Εγιναν δοκιμές με 3 διαφορετικές μπαταρίες.

 

Εννοείται ότι το Hard reset δεν έχει κανένα αποτέλεσμα :confused:

 

Αν εξαιρέσουμε τα παραπάνω η λειτουργία του κιν. παραμένει ικανοποιητική. Εκκρεμούν δοκιμές σε περιοχές με προβληματική κάλυψη ώστε να διαπιστώσουμε αν υπάρχει βελτίωση στη λήψη σήματος.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου βγάζει ερωτηματικά στα Ελληνικά sms. Του έχω κάνει το κόλπο με την μπαταρία (τη βγάζεις μαζί με την κάρτα και περιμένεις 5 λεπτά) και έστρωσε μόνο για το πρώτο που έστειλα. Μετά πάλι τα ίδια...

 

Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τους ελληνικούς χαρακτήρες στα sms (σε όλες τις εκδόσεις 5.xx που έχω δοκιμάσει, με τελευταία την .425)

 

Υπάρχει λύση για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τους ελληνικούς χαρακτήρες στα sms (σε όλες τις εκδόσεις 5.xx που έχω δοκιμάσει, με τελευταία την .425)

 

Υπάρχει λύση για αυτό;

 

Αυτό το είχα παρατηρήσει στην .113 όταν έκανα switch input language σε "english" και μετά πάλι σε "ελληνικά" .Τα μηνύματα φαίνονταν π.χ. "???? ??? This is ? ????" που διακρίνονταν μόνο οι αγγλικοί χαρακτήρες. Τραβώντας τη μπαταρία χωρίς να το κάνω switch off & χωρίς να περιμένω 5' το πρόβλημα λυνόταν άμεσα. Αυτό παρουσιάστηκε μόνο 2 - 3 φορές. Στην .425 δεν διαπίστωσα μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ενα πολυ ωραιο χαρακτηριστικο, οταν μιλας στο κινητο, σβηνει η οθονη ενω αν το απομακρυνεις απο το αυτι σου αναβει παλι.

Τα ΣΜΣ εχουν πλεον την μορφη συζητησης, ενω εμφανιζονται και emoticons.

Πολυ πιο ομαλη κινηση των menu, ενω μπηκε και το εφε της αδρανειας.

Οσον αφορα τα "?????????" αντιμετωπιζα και γω παρομοιο προβλημα με τους ελληνικους χαρακτηρες αλλα μονο στα εμαιλ και αυτη ειναι η μονη εκδοση που εχει φτια3ει.. τι να πω, ποτε δεν καταλαβα τι ακριβως εφταιγε..

Link to comment
Share on other sites

H 425 είναι το καλύτερο release της έκδοσης 5.0 και γι αυτο κυκλοφόρησε και επίσημα. Τα προβλήματα είναι ελάχιστα και το memory leak σχετικά μικρο.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει ότι στα options του layout έχει πλέον και "today" επιλογή; Μπήκε με την 5 ή απλά ποτέ δεν την είχα δει; :P

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει ότι στα options του layout έχει πλέον και "today" επιλογή; Μπήκε με την 5 ή απλά ποτέ δεν την είχα δει; :P

 

Τι εννοείς? Που ακριβώς πας και τι ακριβώς κάνει?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Από την οθόνη αναμονής πατάς bb button για να μπεις στο "μενού", πάλι bb button και options. Εκεί έχει επιλογή "layout". Εκεί που αλλάζεις και το πόσες γραμμές εικονιδίων θες στην οθόνη αναμονής.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...