Jump to content

Device OS 4.7/5.0.0.xx (95xx)


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 423
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σ'ευχαριστω για την προσπαθεια eleco.

τελικα εβαλα την vodafone italy και ειμαι οκ.

 

Προσπάθησα 2 φορές να βάλω τη συγκεκριμένη έκδοση σε Vodafone Storm II (DRM). Είχα 2 προβλήματα, το ένα πολύ σοβαρό. Το πρώτο ήταν τα fonts στην εφαρμογή του τηλεφώνου, μεγάλα, έβγαιναν έξω απ'τα κουτιά και αισθητικά απαράδεκτα.

 

Το δεύτερο και σοβαρότερο ήταν ότι για να μπω στην εφαρμογή του ημερολογίου πολλές φορές περίμενα 10-15 δευτερόλεπτα, και στη συνέχεια μέσα στην εφαρμογή άλλα τόσα για να αρχίσει να αντιδρά στους χειρισμούς μου.

 

Τελικά ξαναγύρισα στην έκδοση που είχε απ'τη μάνα του και ησύχασα.

 

Ξέρει κανείς τελικά ποιά είναι η πιο πρόσφατη σωστή έκδοση για Storm II (9520) DRM για Vodafone.gr;

PIN: 31025E75
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το BlackBerry Leaks έβγαλαν καινούργιο λειτουργικό για STORM II 9520 με όνομα αρχείου 9520M_PBr5.0.0_rel1611_PL4.2.0.423_A5.0.0.973.exe.

 

Μπορεί κανείς να καταλάβει αν είναι DRM έκδοση και αν είναι Multilinugal?

PIN: 31025E75
Link to comment
Share on other sites

Το BlackBerry Leaks έβγαλαν καινούργιο λειτουργικό για STORM II 9520 με όνομα αρχείου 9520M_PBr5.0.0_rel1611_PL4.2.0.423_A5.0.0.973.exe.

 

Μπορεί κανείς να καταλάβει αν είναι DRM έκδοση και αν είναι Multilinugal?

 

Είναι DRM, είναι multi και απλα θα σας πω οτι η μπαταρία μου είναι φορτισμένη από την Παρασκευή και ακόμα αντέχει!

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα, ή καθυστέρηση απόκρισης και τέτοια; Έχω λογαριασμό Vodafone. Να το βάλω χωρίς να κάνω τάμα πρώτα;
PIN: 31025E75
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν καταλαβα σημαντικες διαφορες, ουτε προς το καλυτερο, ουτε προς το χειροτερο

 

Εγω λεω τη μπουμπουνισεις. Σιγουρα καποια bugakia θα τα διορθωνει.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα, ή καθυστέρηση απόκρισης και τέτοια; Έχω λογαριασμό Vodafone. Να το βάλω χωρίς να κάνω τάμα πρώτα;

 

Βάλτη, μόνο και μόνο η διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας είναι εντυπωσιακή θα έλεγα.

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω ενα blackberry storm 1 και εχω την 5.0.0.484

εχει βγει κατι πιο καινουργιο? εψαξα αλλα δν βρηκα κατι

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η 5.0.0.841 η οποία δεν κυκλοφορεί σε multilanguage έκδοση και θα πρέπει να βάλεις χειροκίνητα τα ελληνικά. Δεν έχει πάντως κάποια ιδιαίτερη διαφορά από την 484, και με τις δύο εκδόσεις το τηλέφωνο είναι πολύ σταθερό.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις ανακάλυψα ότι η 5.0.0.973 διορθώνει και ένα (κατά τη γνώμη μου σοβαρό) bug που είχαν οι προηγούμενες εκδόσεις. Σαν φανατικός χρήστης PIM που είμαι είχα ενοχληθεί όταν έβαζα κάτι στις εργασίες που δεν είχε ημερομηνία προθεσμίας και αποσυντονιζόταν τελείως το ημερολόγιο. Τώρα αυτό δεν ισχύει, και σε συνδυασμό με τον αυξημένο χρόνο μπαταρίας της 973 τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.
PIN: 31025E75
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με την αναβάθμιση του 9520. Κατεβάζω το αρχείο κάνω εγκατάσταση, σβήνω το vendor.xml και ξεκινώ το loader. Ακολουθώ τα βήματα και στο τέλος λέει οτι η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε χωρίς να έχει κάνει τίποτα (δηλαδή παραμένω στην έκδοση που έχω). Δοκίμασα και με bbsak αλλά τα ίδια.

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλησπερα, εχω μια απορια....εχω 2 στορμ 2 9520 το ενα απο vodafone και το αλλο απο wind... και τα 2 ειναι με συνδεση στην vodafone. στο στορμ 2 που ειναι της vodafone μου εβγαλε update version 9520M_PBr5.0.0_rel1206_PL4.2.0.323_A5.0.0.713_Vodafone_Greece ενω στο αλλο όχι. δοκιμασα με το bbsak να κανω wipe την συσκευη και δεν κανει...λεει wipe complete και μετα κανει reboot και μπαινει παλι στην προηγουμενη εκδοση...εχετε καμια ιδεα τι να κανω? ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, εχω μια απορια....εχω 2 στορμ 2 9520 το ενα απο vodafone και το αλλο απο wind... και τα 2 ειναι με συνδεση στην vodafone. στο στορμ 2 που ειναι της vodafone μου εβγαλε update version 9520M_PBr5.0.0_rel1206_PL4.2.0.323_A5.0.0.713_Vodafone_Greece ενω στο αλλο όχι. δοκιμασα με το bbsak να κανω wipe την συσκευη και δεν κανει...λεει wipe complete και μετα κανει reboot και μπαινει παλι στην προηγουμενη εκδοση...εχετε καμια ιδεα τι να κανω? ευχαριστω πολυ

 

Κάτι παίζει με τις συσκευές της wind. Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα. Δεν παίρνει άλλη αναβάθμιση πέρα από την τελευταία της wind. Ενώ με 9520 από Voda κανένα πρόβλημα.

 

Καμμιά εξήγηση;

Link to comment
Share on other sites

Τα Vodafone είναι DRM, ενώ τα wind αν θυμάμαι καλά είναι non-DRM. Οπότε είναι λογικό να μη συμβαδίζουν οι νέες εκδόσεις λογισμικού.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Λύση στο θέμα υπάρχει; Να αφαιρεθεί ας πούμε το drm;

 

Update:

 

http://www.multiupload.com/MU_TCNWW6MFA6 non drm version για 9520 5.0.0.643

 

Κάνω εγκατάσταση τώρα θα ενημερώσω σύντομα.

Edited by gmo
Link to comment
Share on other sites

Όχι το DRΜ δεν αφαιρείται. Αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα, είναι απλά διαφορετικές σειρές ενημερώσεων. Άλλες φορές βγαίνει DRM, άλλες non-DRM, άλλες και τα δύο μαζί.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το ξεκαθάρισα εχτές.

Με την .643 το 9520 είναι άλλο τηλέφωνο! Ταχύτατο και χωρίς τα κολλήματα της προηγούμενης έκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το ξεκαθάρισα εχτές.

Με την .643 το 9520 είναι άλλο τηλέφωνο! Ταχύτατο και χωρίς τα κολλήματα της προηγούμενης έκδοσης.

 

την εβαλα και εγω αλλα εχει ενα θεμα λιγο παραξενο...οταν πατας το "yes" και κανεις κληση εχει ενα θεμα λιγο οτι ναναι...αυτο μπορει να αλλαξει?

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα και εγω αλλα εχει ενα θεμα λιγο παραξενο...οταν πατας το "yes" και κανεις κληση εχει ενα θεμα λιγο οτι ναναι...αυτο μπορει να αλλαξει?

 

Μια χαρά μου δουλεύει. Δεν βλέπω κάτι περιέργο στο σημείο που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μην κανεις WIPE. Δοκιμασε να ριξεις απο πανω την 713 της Vodafone αφου πρωτα σβησεις το Vendor.xml

 

To WIPE πριν την εγκατασταση νεας εκδοσης ειναι λιγο πολυ αχρειαστο. Αλλωστε οταν περνας νεα εκδοση απο πανω, αυτο κανει WIPE απο μονο του και μετα την περναει

 

Για δοκιμασε ετσι και πες μας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλησπέρα... Έχω ένα 9530 και δεν μπορώ να βρω πουθενά OS με Ελληνική υποστήριξη..

Υπάρχει κάπου ? Αν όχι, μπορώ να κάνω το κόλπο που είναι στο πρώτο ποστ με τα αρχεία της Ελληνικής γλώσσας?

Γενικά τι μπορώ να κάνω για να έχω Ελληνικό μενού?

 

Ευχαριστώ

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...