Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως είναι αλλού η αιτία της μικρότερης αυτονομίας και προχωρήσεις άδικα σε downgrade της συσκευής? :confused:

 

iPhone 3G and 3GS battery test: iOS 3 vs. iOS 4

 

Όχι. Με 3.1.2 και τα ιδια προγραμματα ειχε διαρκεια 3 με 4 μερες. Με την 4.0 ειχε 1 μερα και με ενα battery tool 1μιση με 2.

 

Δεν υπάρχουν προβλήματα αυτονομίας στην 4.0.

 

Αντιθέτως! Όλα τα αλλά είναι λόγια του ...χμμ αέρα.

 

Της θαλασσας ειναι γιατι εχει ζεστη!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μας τρελάνει η 4.xx δεν θα τρελαθούμε ποτέ!

Σήμερα, μετά από μία κλήση από την σύζυγο (παρεπιπτόντως από ένα σκυλί iPhone 2G) το 3GS μου κόλλησε. Υπενθυμίζω ότι είναι JB 4.0. Καθώς με καμία Παναγία δεν ξεκόλλαγε, είπα να το κάνω restore, έστω και αν αυτό σήμαινε για κάποιο (σύντομο) χρονικό διάστημα, κλείδωμα του τηλεφώνου. Έγινε μια χαρά το restore/update σε 4.0.1 και κατέβασα το τελευταίο pwnagetool για να το jb εκ νέου... Κατεβάζω το ανάλογο firmware και ως διά μαγείας το pwnagetool μου πετάει ένα μήνυμα "Wrong Firmware Bundle Selected"!!!

Όπως καταλαβαίνετε, δεν μπορεί να προχωρήσει το jb και έχω φάει κόλλημα. Καμία ιδέα κανένας συνάρρωστος???

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μας τρελάνει η 4.xx δεν θα τρελαθούμε ποτέ!

Σήμερα, μετά από μία κλήση από την σύζυγο (παρεπιπτόντως από ένα σκυλί iPhone 2G) το 3GS μου κόλλησε. Υπενθυμίζω ότι είναι JB 4.0. Καθώς με καμία Παναγία δεν ξεκόλλαγε, είπα να το κάνω restore, έστω και αν αυτό σήμαινε για κάποιο (σύντομο) χρονικό διάστημα, κλείδωμα του τηλεφώνου. Έγινε μια χαρά το restore/update σε 4.0.1 και κατέβασα το τελευταίο pwnagetool για να το jb εκ νέου... Κατεβάζω το ανάλογο firmware και ως διά μαγείας το pwnagetool μου πετάει ένα μήνυμα "Wrong Firmware Bundle Selected"!!!

Όπως καταλαβαίνετε, δεν μπορεί να προχωρήσει το jb και έχω φάει κόλλημα. Καμία ιδέα κανένας συνάρρωστος???

 

Φίλε μου δυστυχώς μετά από restore στην 4.x δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις JB. Θα πρέπει να περιμένεις να βγει το spirit εργαλείο ή να κάνεις downgrade και ξανά upgrade σε 4.x JB υπό προϋποθέσεις. Ρίξε μια ματιά και στις τελευταίες σελίδες, έχω ξανά αναφέρει κάπου την διαδικασία.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα!

 

3Gs

new bootrom

3.1.3

Spirit J/B

 

μετα απο αναβαθμιση στην 4.01 μου λειψανε πολυ οι J/B εφαρμογες και γυρισα στην 3.1.3 και spirit! αλλα τρωει πλεον κολληματα!

 

1ον υπαρχει τροπος να παω στην 4.χ σπασμενα? (απο οτι καταλαβα ... ΟΧΙ)

2ον μηπως ειναι καλυτερα να γυρισω σε official?

 

ευχαριστω για τον χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

και εγώ παραθέτω screenshots του iphone μου

 

http://img829.imageshack.us/img829/1952/36522884.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img840.imageshack.us/img840/9760/87821750.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

οπου φυσικά φαίνεται και το θέμα με το σήμα που θα έπρεπε να είναι 5/5 όπως είχα πάντα εδώ.

 

Φίλε βλέπω έχεις περάσει το ibluenova. Μπορείς να μου πείς αν λειτουργεί σωστά με την 4.0?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε βλέπω έχεις περάσει το ibluenova. Μπορείς να μου πείς αν λειτουργεί σωστά με την 4.0?

 

λειτουργούσε κανονικά και στην 4 και στην 4.01

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα!

 

3Gs

new bootrom

3.1.3

Spirit J/B

 

μετα απο αναβαθμιση στην 4.01 μου λειψανε πολυ οι J/B εφαρμογες και γυρισα στην 3.1.3 και spirit! αλλα τρωει πλεον κολληματα!

 

1ον υπαρχει τροπος να παω στην 4.χ σπασμενα? (απο οτι καταλαβα ... ΟΧΙ)

2ον μηπως ειναι καλυτερα να γυρισω σε official?

 

ευχαριστω για τον χρονο σας!

 

Προσωπική μου άποψη είναι πως έχει γεφυρωθεί πολύ το χάσμα ανάμεσα στις original και τις JB εκδόσεις όσον αφορά τις λειτουργίες που μπορεί να επιτελέσει κάποιος χρήστης. Εάν δεν σε ενδιαφέρουν οι "σπασμένες" εφαρμογές ή κάποιες λειτουργίες όπως πχ το bluetooth file transfer τότε προχώρα με κλειστά μάτια σε original 4.0.1 με restore χωρίς να επαναφέρεις κάποιο backup μετά.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δυστυχώς μετά από restore στην 4.x δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις JB. Θα πρέπει να περιμένεις να βγει το spirit εργαλείο ή να κάνεις downgrade και ξανά upgrade σε 4.x JB υπό προϋποθέσεις. Ρίξε μια ματιά και στις τελευταίες σελίδες, έχω ξανά αναφέρει κάπου την διαδικασία.

 

Αμα κανει upgrade θα κολλησει... Ολα τα jailbreak για 4.0 θελουν ΜΟΝΟ restore.

(A.restore original ipsw 4.0, B. restore patched ipsw by PwnageTool 4.01 ή με τη μεθοδο του redsn0w).

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά είμαι στην 4,01 ήμουν στην 3.1.3 με το spirit τώρα μπορώ να κάνω restore πάλι στην 3.1.3 προσπαθώ αλλά πηγαίνει σε ένα σημείο και σταματά μου λείπουν η παλιές μου εφαρμογές
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Αμα κανει upgrade θα κολλησει... Ολα τα jailbreak για 4.0 θελουν ΜΟΝΟ restore.

(A.restore original ipsw 4.0, B. restore patched ipsw by PwnageTool 4.01 ή με τη μεθοδο του redsn0w).

 

Ναι έχεις δίκιο. Το ίδιο πράμα λέμε. Δεν αναφερόμουν στο update μέσω iTunes αλλά σε upgrade μέσω restore από custom .ipsw που θα έχει δημιουργήσει μέσω pwnage tool. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά το έκανα με το νέο pwnage tool αλλά ήταν ήδη pwn η συσκευή μου στην 4..:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Με το jailbreak πάντως παρατήρησα ότι πάει αισθητά πιο αργά.

Ειδικά με το winterboard η ταχύτητα γίνεται σαν αυτή του 3G.

Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εννοείται.

Κατέβασε το redsn0w, το 3.1.3 firmware και θα σου πει τι να κάνεις. Πρέπει να εντοπίσεις ακόμα 2 μικρά αρχεία στο internet και είσαι έτοιμος.

Το ξεκλείδωμα του 2G είναι ΓΕΛΟΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

Με το jailbreak πάντως παρατήρησα ότι πάει αισθητά πιο αργά.

Ειδικά με το winterboard η ταχύτητα γίνεται σαν αυτή του 3G.

 

Winterboard??? Mετά από πολλά τεστ και που ασχολήθηκα καιρό με την εν λόγο εφαρμογή την έστειλα από εκεί που ήρθε... Αν θες να με ακούσεις, στείλτο να ηρεμήσει το κινητάκι...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εννοείται.

Κατέβασε το redsn0w, το 3.1.3 firmware και θα σου πει τι να κάνεις. Πρέπει να εντοπίσεις ακόμα 2 μικρά αρχεία στο internet και είσαι έτοιμος.

Το ξεκλείδωμα του 2G είναι ΓΕΛΟΙΟ.

 

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Ναι, εννοείται.

Κατέβασε το redsn0w, το 3.1.3 firmware και θα σου πει τι να κάνεις. Πρέπει να εντοπίσεις ακόμα 2 μικρά αρχεία στο internet και είσαι έτοιμος.

Το ξεκλείδωμα του 2G είναι ΓΕΛΟΙΟ.

 

Unable to recognize specified .ipsw βγαζει, ενω τα κανω σωστα... :/

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Unable to recognize specified .ipsw βγαζει, ενω τα κανω σωστα... :/

 

Φτιάξε μία custom ipsw με το pwnage tool και πέρασε τη και καθάρισες!!:)

 

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4255

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Winterboard??? Mετά από πολλά τεστ και που ασχολήθηκα καιρό με την εν λόγο εφαρμογή την έστειλα από εκεί που ήρθε... Αν θες να με ακούσεις, στείλτο να ηρεμήσει το κινητάκι...

 

ισχύει και για τo 2G, αυτό,ε;

γιατί πλάκα πλάκα μου το'χει τρελάνει και μένα .. αν και το χρησιμοποιώ πλέον σπάνια, πάντα πέφτω σε κάτι μηνύματα τύπου resetting, κτλ .. :mad:

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ισχύει και για τo 2G, αυτό,ε;

γιατί πλάκα πλάκα μου το'χει τρελάνει και μένα .. αν και το χρησιμοποιώ πλέον σπάνια, πάντα πέφτω σε κάτι μηνύματα τύπου resetting, κτλ .. :mad:

 

Εκεί και αν το χορεύεις στο ταψί....;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...