Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι δεν δουλευει το redsnow αλλά το pwnage tool 4.01 :D

 

Το pwnage tool 4.0.1 δουλεύει μόνο υπό προϋποθέσεις τις οποίες και παρέθεσα στο προηγούμενο μήνυμα μου. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος στο να κάνω jailbreak το 3GS? έχω την 4.0

 

Υποθέτω πως η 4.0 είναι περασμένη μέσω Restore ή Update από εργοστασιακή έκδοση. Σε αυτήν την περίπτωση δεν υπάρχει λύση και απλά περιμένεις να κυκλοφορήσει το spirit εργαλείο. Εάν ήσουν σε JB 3.1.x κατάσταση και είχες κρατήσει τα αρχεία SHSH από το Cydia και με την προϋπόθεση ότι έχεις την παλιά bootrom μπορείς θεωρητικά να κάνεις downgrade στην 3.1.x και στην συνέχεια να κάνεις JB αυτήν και μετά να ανέβεις στην 4.0.x JB χρησιμοποιώντας το pwnage tool.

 

Σε ποια κατηγορία από αυτές βρίσκεσαι?

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

δεν με ανησυχεί αυτό... με ανησυχεί οτι όταν πάω στην κουζίνα δλδ στα 5 μέτρα πλέον μου έρχονται sms για χαμένες κλήσεις ενώ με την 3.1.3 μιλούσα κανονικά...

 

σε συνδυασμό με αυτό που είπε ο Σερραίος φίλος που μένει κοντά στην κεραία της κινητής απλά περιμένω την επίλυση του θέματος

 

ps. φορά bodyglove θήκη ... όπως και να το πιάσω δεν επιρρεάζω την κεραία !!! :P

 

Η κεραια σε 3G ,3GS ειναι στο ιδιο υψος με το iPhone 4. Πιστεψε με επηρεαζεται πολυ ο τροπος που το πιανεις. Τα υλικα κατασκευης των iPhone δεν ειναι και οτι καλυτερο οποτε καταλαβαινεις...

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως η 4.0 είναι περασμένη μέσω Restore ή Update από εργοστασιακή έκδοση. Σε αυτήν την περίπτωση δεν υπάρχει λύση και απλά περιμένεις να κυκλοφορήσει το spirit εργαλείο. Εάν ήσουν σε JB 3.1.x κατάσταση και είχες κρατήσει τα αρχεία SHSH από το Cydia και με την προϋπόθεση ότι έχεις την παλιά bootrom μπορείς θεωρητικά να κάνεις downgrade στην 3.1.x και στην συνέχεια να κάνεις JB αυτήν και μετά να ανέβεις στην 4.0.x JB χρησιμοποιώντας το pwnage tool.

 

Σε ποια κατηγορία από αυτές βρίσκεσαι?

 

Αγόρασα το iPhone από κολλητό και είχε μέσα την 4.0.σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.υπάρχει καμία λύση;πως μπορώ να βάλω την προηγούμενη έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Η κεραια σε 3G ,3GS ειναι στο ιδιο υψος με το iPhone 4. Πιστεψε με επηρεαζεται πολυ ο τροπος που το πιανεις. Τα υλικα κατασκευης των iPhone δεν ειναι και οτι καλυτερο οποτε καταλαβαινεις...

 

εννοώ οτι χάρη στη θήκη δεν έχω άμεση παρεμβολή στο σήμα μαν

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το iPhone από κολλητό και είχε μέσα την 4.0.σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.υπάρχει καμία λύση;πως μπορώ να βάλω την προηγούμενη έκδοση;

 

Επομένως αφού βρήκες μέσα την 4 original δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι παρά να περιμένεις όπως σου είπα. ;)

 

Υπάρχει μία μικρή πιθανότητα να μπορούσες να γυρίσεις στην 3.1.3 αλλά αυτό προϋποθέτει ότι ο φίλος σου θα είχε κάνει JB την 3.1.3 και θα είχε κρατήσει στο CYdia τα SHSH αρχεία. Τον οδηγό για το downgrade θα τον βρεις εδώ. Στην συνέχεια θα πρέπει να μπορέσεις να κάνεις JB την 3.1.3 με το pwnage tool η το redsnow και μετά να χρησιμοποιήσεις το pwnage tool 4.0.1 σε περιβάλλον mac για να φτιάξεις μία custom ipsw που θα φορτώσεις από το iTUnes για να γυρίσεις στην 4.0.x JB. Όπως αντιλαμβάνεσαι είναι μια διαδικασία χρονοβόρα η οποία απευθύνεται σε πολύ έμπειρους χρήστες. Άποψη μου είναι να περιμένεις ως έχεις. Δεν νομίζω να αργήσει να κυκλοφορήσει το εργαλείο που θα πραγματοποιεί JB την 4 σε όλες τις iPhone συσκευές. ;)

Edited by DjArte

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Επομένως αφού βρήκες μέσα την 4 original δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι παρά να περιμένεις όπως σου είπα. ;)

 

Υπάρχει μία μικρή πιθανότητα να μπορούσες να γυρίσεις στην 3.1.3 αλλά αυτό προϋποθέτει ότι ο φίλος σου θα είχε κάνει JB την 3.1.3 και θα είχε κρατήσει στο CYdia τα SHSH αρχεία. Τον οδηγό για το downgrade θα τον βρεις εδώ. Στην συνέχεια θα πρέπει να μπορέσεις να κάνεις JB την 3.1.3 με το pwnage tool η το redsnow και μετά να χρησιμοποιήσεις το pwnage tool 4.0.1 σε περιβάλλον mac για να φτιάξεις μία custom ipsw που θα φορτώσεις από το iTUnes για να γυρίσεις στην 4.0.x JB. Όπως αντιλαμβάνεσαι είναι μια διαδικασία χρονοβόρα η οποία απευθύνεται σε πολύ έμπειρους χρήστες. Άποψη μου είναι να περιμένεις ως έχεις. Δεν νομίζω να αργήσει να κυκλοφορήσει το εργαλείο που θα πραγματοποιεί JB την 4 σε όλες τις iPhone συσκευές. ;)

 

Σε ευχαριστώ παρά πολυ

Link to comment
Share on other sites

εννοώ οτι χάρη στη θήκη δεν έχω άμεση παρεμβολή στο σήμα μαν

 

Α μια χαρα τοτε :)

 

Εγω παω για downgrade... Μπορει να ειναι ευχριστα τα folders , αλλα δεν αξιζει να εχω 1 μερα μπαταρια... μου εχουν σπασει τα νευρα! 3.1.2 για παντα!

Link to comment
Share on other sites

Α μια χαρα τοτε :)

 

Εγω παω για downgrade... Μπορει να ειναι ευχριστα τα folders , αλλα δεν αξιζει να εχω 1 μερα μπαταρια... μου εχουν σπασει τα νευρα! 3.1.2 για παντα!

 

Μήπως είναι αλλού η αιτία της μικρότερης αυτονομίας και προχωρήσεις άδικα σε downgrade της συσκευής? :confused:

 

iPhone 3G and 3GS battery test: iOS 3 vs. iOS 4

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν προβλήματα αυτονομίας στην 4.0.

 

Αντιθέτως! Όλα τα αλλά είναι λόγια του ...χμμ αέρα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

και εγώ παραθέτω screenshots του iphone μου

 

http://img829.imageshack.us/img829/1952/36522884.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img840.imageshack.us/img840/9760/87821750.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

οπου φυσικά φαίνεται και το θέμα με το σήμα που θα έπρεπε να είναι 5/5 όπως είχα πάντα εδώ.

 

Τα screens ειναι απο 3g? με τι εχεις κανει jb? Redsnow? ειχα κανει και εγω αλλα δεν μου περναγε τα 7,1 carrier settings που απο οτι βλεπω στα εχει περασει. Καμια ιδεα;;

Link to comment
Share on other sites

Τα screens ειναι απο 3g? με τι εχεις κανει jb? Redsnow? ειχα κανει και εγω αλλα δεν μου περναγε τα 7,1 carrier settings που απο οτι βλεπω στα εχει περασει. Καμια ιδεα;;

 

Όχι το screenshot είναι από 3GS. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Όχι το screenshot είναι από 3GS. ;)

 

πω πω φιλε μου πως το εκανες jailbreak?και εγω 3gs 4.0.1 αλλα δεν μπορω να το σπασω...ξερουμε ποτε θα βγει σπαστηρι στα windows για 4.0.1?

μονο σε mac γινεται τωρα?εχω σπαστει χωρις jailbreak...μισο τηλεφωνο ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:Ειχα αγορασει απο το apple store ενα app το οποιο το αφαιρεσα μετα. μπορω να το ξανακατεβασω χωρις να πληρωσω η πρεπει ξανα να πληρωσω.Το ειχα οταν ειχα στο κινητο την 3.1.3 και σε καποια φαση ειχε σταματησει να λειτουργει σωστα και το πεταξα.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:Ειχα αγορασει απο το apple store ενα app το οποιο το αφαιρεσα μετα. μπορω να το ξανακατεβασω χωρις να πληρωσω η πρεπει ξανα να πληρωσω.Το ειχα οταν ειχα στο κινητο την 3.1.3 και σε καποια φαση ειχε σταματησει να λειτουργει σωστα και το πεταξα.

 

νομιζω μπορεις παλι. γιατι δεν δοκιμαζεις?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω μπορεις παλι. γιατι δεν δοκιμαζεις?

 

Αν δοκιμασω και με χρεωσει ομως θα ειναι χαζομαρα να πληρωσω δυο φορες ενα app

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

όποιος έχει δοκιμάσει το πειραγμένο pwnage μπορεί να μου πει αν:

 

1. το τηλέφωνο κρατάει τους φακέλους και γενικά το arrangement των εφαρμογών στις σελιδες μετά από reboot?

 

2. αν μπορεί ν αλλάξει ταπετσαρία βγάζοντας την αρχική του ispazio?

 

όλα δουλευουν οκ εκτός από αυτά τα 2. δεν μπορώ ν αλλάξω ταπετσαρία και δεν κρατά το arrangement μετά απο reboot. έκανα απλό restore με alt+restore στο itunes. με DFU και restore παίρνω λάθος 1600.

 

 

E.D

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

όποιος έχει δοκιμάσει το πειραγμένο pwnage μπορεί να μου πει αν:

 

1. το τηλέφωνο κρατάει τους φακέλους και γενικά το arrangement των εφαρμογών στις σελιδες μετά από reboot?

 

2. αν μπορεί ν αλλάξει ταπετσαρία βγάζοντας την αρχική του ispazio?

 

όλα δουλευουν οκ εκτός από αυτά τα 2. δεν μπορώ ν αλλάξω ταπετσαρία και δεν κρατά το arrangement μετά απο reboot. έκανα απλό restore με alt+restore στο itunes. με DFU και restore παίρνω λάθος 1600.

 

 

E.D

 

1. στην αρχή όχι αλλά μετά απο winterboard άρχισε να τους θυμάται

2. με θέμα είσαι οκ ;)

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

1. στην αρχή όχι αλλά μετά απο winterboard άρχισε να τους θυμάται

2. με θέμα είσαι οκ ;)

 

 

εννοείς με θέμα από winterboard?

εαν ναι τότε δεν είναι λύση. τρώει πολύ μνήμη και ενεργεια. μάλλον θα γυρίσω στην 4.0

Link to comment
Share on other sites

οκ το πρόβλημα λύθηκε. Με το cyberduck πάμε στο var/mobile/Library και αλλάζουμε τα attributes του φακέλου Springboard αλλά και των αρχείων που έχει μέσα σε 777 (δεξί κλίκ στο όνομα του φακελου και επιλέγεις info).

 

 

E.D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...