Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη δε το πολυχρησιμοποιησα το cydia ,αξιζει να το περασω απο θεμα παιχνιδιων-εφαρμογων αν δεν θελω κατι ιδιαιτερο....εχει τιποτα διαφορετικο που αξιζει η απλα παρομοια πραματα απλα δε πληρωνεις?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες το παρακάτω link στο Μέρος Β. Φαντάζομαι θα λυθούν οι απορίες σου:

 

[Οδηγός/FAQ] Τι είναι το Jailbreak;

Link to comment
Share on other sites

σε εχω ζαλισει ,ευχαριστώ για το link ....ξεκινησα jailbreak και δεν κανει τιποτα....εχει κολησει στο itunes και δεν ανταποκρινεται και ο υπολογιστης,βασικα δεν το βρισκει και πρεπει να λειπουν και drivers ωστε να το αναγνωριζει το pc...?
Link to comment
Share on other sites

Είσαι στην 3.1.2. Συνδέεις με υπολογιστή και τρέχεις το Blackra1n. Πότε κολλάει; Δοκίμασε έτσι όπως είσαι να ξανατρέξεις το blackra1n.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. ΟΛΑ ΟΚ τελικά!!!

Έκανα πάλι restore σε 3.1.2, επιβεβαίωσα ότι έπαιζε ο carrier και το wifi, έκανα jb με Blackra1n και όλα μία χαρά. Δίκτυο vodafone παίζει και wifi κανονικότατα. Και πάλι ευχαριστώ για την αμέριστη βοήθεια όλων και κυρίως του Νίκου.

Καλό βράδυ παιδιά... ;-)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα jailbroken iPhone 3G με εκδοση firmware 3.0 (αν θυμαμαι καλα, το jailbreak ειχε γινει με redsnow) Επειδη με το καιρο εχει αρχισει και γινεται ολο και πιο αργο και με κολληματα, πως θα μπορουσα να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση και στη συνεχεια να ξανακανω jailbreak;

 

Σε ποια εκδοση θα πρεπει να το αναβαθμισω, και κυριως γινεται να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση και στη συνεχεια να του ξαναπερασω τα δεδομενα (μουσικη, εικονες, κτλ) που εχει τωρα ή αυτο σημαινει οτι θα του κανω μονο πχ soft reset;

 

Y.Γ: Υποθετω οτι ακολουθω τη διαδικασια που αναφερεται εδω για την αναβαθμιση σε 3.1.2, αλλα δεν ξερω αν πρεπει να γινει πρωτα restore, update, κτλ :O

Edited by PMNEDM

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

αρκετο καιρο τωρα εχω προβλημα με τα sms και συγκεκριμενα με την ωρα...οταν λαμβανω μηνυμα μου δειχνει παντα λανθασμενη ωρα...δυο ωρες μπροστα...υπαρχει καποια λυση??:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Ειμαι καινουργιος κατοχος ενος Iphone 3GS σε T Mobile Γερμανιας. Το αγορασα προχθες με 3.1.2 Firmware και μπορεσα να το κανω Jailbreak και unlock me Blackra1n. Ηθελα μια στιγμη να το κανω reboot και οπως ξερετε για να το κανω πρεπει να χανατρεξψ το Blackra1n στην αρχη.Ε απο τι στιγμη που το τρεχω μου βγαζει το προσωπο το GeoHot και το κυκλαει γυρναει με ταχυτητα χελωνας.Μετα απο 10 λεπτακια ξαναδειχνει το μηλο και μετα ξανα την εικονα με το καλωδιο που συνδεεται στα itunes. Εχω απελπιστει, δοκιμασα με redsn0w και κολλαει στο σημειο κανει το τηλεφωνο activate, δοκιμασα και μεσω itunes να κανω restore σε custom firmware οντας σε DFU mode αλλα μου βγαζει error 1600. Τι να κανω??Μπορει κανεις να βοηθησει??Ειμαι Θεσσαλονικη εδω και 1 μερα.

 

τελικα τα καταφερα.εκανα restore χωρις να το βαλω σε recovery mode.αν δεν κανω λαθος το μηνυμα που εβγαζε ηταν το 1600 ή 1605 νομιζω

 

 

Κι εμενα μου βγαζει error 1600!!!Τι εκανες για να το προσπερασεις??

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου βγαζει error 1600!!!Τι εκανες για να το προσπερασεις??

οριστε η απαντηση σου

Για όποιους φίλους το αντιμετωπίσουν, το error 2001 οφείλεται στο ότι πρέπει να κλείσουμε το pwnage tool προτού επιχειρήσουμε το restore από το iTunes. Επίσης, στο web κάποιοι αναφέρουν ότι το επέλυσαν συνδέοντας το iPhone στο iTunes μέσω κάποιου USB hub, ή απλά αλλάζοντας USB port.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

εγω το εκανα ριστορ χωρις να το βαλω σε ρικοβερι μοουντ.αλλα το προβλημα μου τωρα ειναι οτι δε μπορω να κανω μετα το μπακαπ ριστορ.δειχνει οτι το κανει αλλα πολυ γρηγορα και οταν ανοιγει ξανα δεν εχει περασει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Εμενα οπως γραφω και παραπανω δεν ανοιγει καν το κινητο.Αναγνωριζεται μεν απο τα ιτουνς οταν ειναι σε recovery η DFU mode αλλα οταν παω να περασω custom 3.1.2 firmware (δε θελω οπως πολλοι αλλωστε την 3.1.3) μου βγαζει το 1600 error σε DFU mode και το 1604 σε revovery mode.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε αν θελεις να το κανεις πρωτα στην κανονικη εκδοση και μετα οπως ειναι ανοιχο και συνδεδεμενο τοτε να βαλεισ την custom χωρις να το βαλεις σε recovery
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε αν θελεις να το κανεις πρωτα στην κανονικη εκδοση και μετα οπως ειναι ανοιχο και συνδεδεμενο τοτε να βαλεισ την custom χωρις να το βαλεις σε recovery

 

Τι εννοεις με κανονικη εκδοση?Το κινητο το αγορασα πριν 2 μερες κλειδωμενο στην Τ Mobile.Δοκιμασα να περασω και μια αλλη φιρμγεαρ αλλα μου λεει οτι δεν ειναι eligible για αυτο το τηλ. Οσον αφορα στη recovery mode δεν μπορω να το αλλαξω.Ειτε ειναι εκει ειτε μπορω να το κανω με DFU mode.Αλλες επιλογες δεν εχω...

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να κανεις τοτε τιποτα.αν ειναι καινουργια η συσκευη και δεν εχουν κρατηθει τα αρχεια στο cydia για dοwngrade τοτε το 3.1.2 δε μπορεις να το βαλεις γιατι η apple δεν τη κανει sign.το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις την 3.1.3 και οταν βγει το jailbreak γι αυτην τοτε να το ξεκλειδωσεις κιολας.
Link to comment
Share on other sites

Δε δοκιμασα να περασω την 3.1.3 αλλα φανταζομαι οτι θα μου βγαλει παλι το σφαλμα 1600!!Επισης υπαρχει ενα εργαλειο, το ireb, το οποιο προσπερναει αυτα τα σφαλματα του itunes και κανει restore.Δε δουλευει ομως με 3GS. Δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο?
Link to comment
Share on other sites

Δε δοκιμασα να περασω την 3.1.3 αλλα φανταζομαι οτι θα μου βγαλει παλι το σφαλμα 1600!!Επισης υπαρχει ενα εργαλειο, το ireb, το οποιο προσπερναει αυτα τα σφαλματα του itunes και κανει restore.Δε δουλευει ομως με 3GS. Δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο?

αποκλειεται να σου παρουσιαζει προβλημα οταν πηγαινεις να κανεις με κανονικο mode restore

καπου χανεις την ολη διαδικασια

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

αποκλειεται να σου παρουσιαζει προβλημα οταν πηγαινεις να κανεις με κανονικο mode restore

καπου χανεις την ολη διαδικασια

 

Τι εννοεις με κανονικο mode?Η συσκευη δουλευει πλεον ειτε σε recovery mode (δηλαδη εκει που σου δειχνει το καλωδιο αν συνδεεται με τα itunes) ειτε κατ'επιλογη σε DFU mode. Με το πρωτο μου βγαζει 1604 σφαλμα και με το δευτερο 1600!Μια φιρμγουερ πρεπει να περασω?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν εχεις καθολου τηλεφωνο τωρα;

δεν μπορεις να καλεσεις ουτε να σε καλεσουν;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν εχεις καθολου τηλεφωνο τωρα;

δεν μπορεις να καλεσεις ουτε να σε καλεσουν;

 

Μα τι λεω??ΤΟ εκανα προχθες jailbreak και unlock με το που το πηρα με Blackra1n και μετα ηθελα να κανω restore settings και δεν ξαναανοιξε ποτε σωστα. Τωρα μου δειχνει συνεχως οταν το ανοιγω το καλωδιο που μπαινει στα iTunes. Οταν παω να ξανατρεξω το Blackra1n λεεισ τον υπολογιστη οτι ολα εγιναν σωστα και στο iphone δειχνει την εικονα του GeoHot!Κολλαει εκει και μετα απο 10 λεπτα κανει μονο του restart και ξαναδειχνει την εικονα με το καλωδιο που μπαινει στα itunes.

 

Τι να κανω?Να προσπαθησω να κανω ρεστορ στην 3.1.3οπως προτεινουν τα itunes να δω αν γινεται?Αν γινει ομως δε θα μπορω να κανω με τα το τηλ. unlock, αφου οπως προανεφερα ηταν κλειδωμενο στην T Mobile.

Edited by nervous
Συνεχόμενα μηνύματα ,δεν είναι chatroom ...
Link to comment
Share on other sites

αυτο σου λεω κι εγω, να κανεις restore στην 3.1.3 εκτος κι αν δοκιμασεις με αλλο tool να κανεις jailbreak(βλ. Pwnage tool)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Pwnage?Αυτο δεν ειναι μονο για Mac περιβαλλον?Επισης δοκιμασα και με Redsn0w, περναει κανονικα ολα τα data αλλα κολλαει μετα εκει που λεει 'activation' και μετα κανει μονο του ρεσταρτ και ναμαστε παλι απο την αρχη στη φαση που το καλωδιο μπαινει στα ιτουνς.
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα. να κάνω μια ερώτηση.

Μόλις πηρα το 3gs με

sn.01 τo 4 και 5 νούμερο αντιστοίχα.

την 3.1.2 έκδοση πάνω

και modem firmware 05.11.07

Υ/Γ το κινήτο ειναι αγορασμένο απο εξωτερικό. θέλει unlock και jai.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...