Jump to content

[Λύση] Το Sygic Mobile maps για Ελλάδα


hostolis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα κανω restart και το πρωτο πραγμα που ανοιγω ειναι το gps πωσ γινετε να το χρεισιμοποιει αλλη εφαρμογη?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 206
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σου πιανει κατευθιαν σημα?καποιοσ που να εχει το ιδιο προβλημα και να ξερει να μου απαντηση υπαρχει βρε παιδια...?
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την περιοχή υπάρχουν διακυμάνσεις. Εγώ γενικά προτιμώ Navteq όπου μπορώ μέχρι να δούμε teleatlas με σωστό compilation.

To navigon μου κάνει ναζάκια εμένα και δε μου δείχνει χάρτες, ίσως δεν έχει και σήμα. Δεν ξέρω τι έπαθε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα για το σημα μπορει να μου απαντηση καποιος γιατι μου το κανει αυτο?μηπος τιποτα αρχεια του gps μου εχουν τιποτα..?
Link to comment
Share on other sites

το εκανα και μου λεει οτι πρεπει απο τα settings να κανω on το location και μ γραφει το προγραμμα δεν υπαρχει σημα gps kai αμα το ανοικσω μου γράφει παλι αναμονη για εγκυρο σημα gps!τι να κανω δεν μπορω άλλο εχω κουραστει ξερει καποιος τιποτα...?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αλλά επειδή τώρα πέρασα την 3.0 και έχω χάσει τη συζήτηση, μπορείτε να μου πείτε ποίους χάρτες να κατεβάσω τελικά για Ελλάδα για το Navigon κ με τα POI ? Ευχαριστώ

 

----------------

Now playing on iTunes: Various Artists - Inspector Gadget

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα το πρώτο post αλλά δε κατάλαβα. Οι χάρτες αυτοι δεν ειναι για το Sygic? Για Navigon ποίοι είναι?

 

 

----------------

Now playing on iTunes: Royksopp - Only This Moment

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα οτι κάτι έχει γίνει κ δουλεύουν οι χάρτες του ενός στο άλλο :)

Τα έχω μπερδέψει :O

Τελικά ποίο μου προτείνετε να βάλω?

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα οτι κάτι έχει γίνει κ δουλεύουν οι χάρτες του ενός στο άλλο :)

Τα έχω μπερδέψει :O

Τελικά ποίο μου προτείνετε να βάλω?

 

Και τα 2 που αναφέρονται στο 1o post είναι η εφαρμογή Sygic, απλώς το ένα έχει χάρτες της τελεατλας και το αλλο χαρτες της navigreece.

Μπορεις να εχεις και τα 2 ταυτοχρονα στο κινητο. Βαλτα και τα 2 και κρατα οποιο σε βολεψει καλυτερα.

 

Μα είσαι στο thread του Sygic :p

 

Προφανώς δεν έχει βγει λύση για το Navigon ακόμη.

Υπάρχει ήδη η εφαρμογή Navigon με μόνο τον ελληνικό χάρτη στο appulo.us!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άρα δλδ Sygic! Επειδή δεν είχα προηγούμενη χρήση απο PNA, ποίους χάρτες του Sygic να προτιμήσω?

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Άρα δλδ Sygic! Επειδή δεν είχα προηγούμενη χρήση απο PNA, ποίους χάρτες του Sygic να προτιμήσω?

 

Δεν είπα αυτό. Ο χάρτης της Navteq υπερέχει σε κάποιες περιοχές.

Τώρα από τους 2 του sygic εγώ προτιμώ teleatlas.

Link to comment
Share on other sites

Οκ σας ευχαριστώ!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα αυτό. Ο χάρτης της Navteq υπερέχει σε κάποιες περιοχές.

Τώρα από τους 2 του sygic εγώ προτιμώ teleatlas.

 

Για ριξε μια ματια στον καινουριο NAVIGREECE 2009/7 .Μερα με την μερα με κερδιζει,στις περιοχες που κυκλοφορω απο χθες εχω πολυ καλες εντυπωσεις και υπερεχει του TeleAtlas.

Link to comment
Share on other sites

Για ριξε μια ματια στον καινουριο NAVIGREECE 2009/7 .Μερα με την μερα με κερδιζει,στις περιοχες που κυκλοφορω απο χθες εχω πολυ καλες εντυπωσεις και υπερεχει του TeleAtlas.

 

Φρικτά λάθη σε επαρχία. Η Gi είναι αιώνες μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Φρικτά λάθη σε επαρχία. Η Gi είναι αιώνες μπροστά.

Αυτο ισως γινοταν στις προηγουμενες εκδοσεις,τωρα η Gi εχει ανοιχτα ανταγωνισμο.Απολυτος κυριαρχος η Gi ειναι στις πολεις και στις μονοδρομησεις.

 

Να επισημανουμε επισης οτι η Gi εχει τις περισσοτερες παγιδες και λαθη στο επαρχιακο οδικο δικτυο και αυτο επειδη ενσωματωσε τους λανθασμενους χαρτες της ΤeleAtlas(Μιλαω για destinator kai Ginious,Το 20% και πλεον του επαρχιακου οδικου δικτυου φαινεται σαν ασφαλτος ενω ειναι χωματοδρομοι).

 

 

Επισης ειναι λαθος να νομιζουμε οτι οι χαρτες που δινει η Τ.Α. σε iGo/Sygic κλπ ειναι ιδιοι με τους χαρτες της Gi.Αν ηταν ετσι δεν θα ηταν σε τραγικο ποσοστο λαθος οι μονοδρομησεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς από τους εγχώριους παίκτες μόνο η Gi έχει ποιοτικούς χάρτες.

Επίσης παίζει τεράστιο ρόλο ποιός κάνει το compilation του χάρτη. Εκεί είναι το πρόβλημα του teleatlas για παράδειγμα.

 

Το destinator έχει καθαρό Gi χάρτη και η Teleatlas δεν εμπλέκεται πουθενά. Το ίδιο θα συμβαίνει και με το giniusdriver.

 

Να πούμε επίσης οτι η GI είναι επίσημο συνεργάτης της Teleatlas και την εκπροσωπεί στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

 

Το destinator έχει καθαρό Gi χάρτη και η Teleatlas δεν εμπλέκεται πουθενά. Το ίδιο θα συμβαίνει και με το giniusdriver.

 

 

Αυτο αμα θελουμε το πιστευουμε.Το οτι το λενε δεν παει να πει οτι ισχυει,ουτε θεωρω "συμπτωση" το οτι ενσωματωθηκαν ακριβως τα ιδια λαθη στους χαρτες της Gi.

Επισης μπορει η Gi πλεον να ειναι ο επισημος συνεργατης της Τ.Α. αλλα στους χαρτες για iGO/Sygic κλπ δεν φαινεται ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Τι σας έχω τι σας έχω!!!!!

Χάρτη για Κύπρο!!!

Ποιος θέλει;;;;

 

Το έχω σε .pak μορφή και θα μπορείτε να τον ενσωματώσετε στην ήδη εγκατεστημένη εφαρμογή σας με WinSCP στο

/private/var/mobile/Applications/ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ/Sygic Australia & New Zealand.app/map/nzl

(ο ελληνικός χάρτης θα παραμείνει)

Θέλετε να φτιάξω .ipa με μόνο τον χάρτη της Κύπρου; (φυσικά θα μπορείτε να το έχετε ταυτόχρονα ως διαφορετική εφαρμογή μαζί με τα άλλα)

 

EDIT: Τι ρωτάω; έτοιμο το .ipa και το ανεβάζω

 

EDIT2: όπως και τα άλλα, βρίσκεται υπο το Sygic Australia, με το διακριτικό "Map of Cyprus only".

Και φυσικά μπορείτε να το έχετε ταυτόχρονα με τις άλλες δύο ελληνικές εκδόσεις.

 

Ενημερώστε το πρώτο post παρακαλώ!

 

 

Υπόψιν: Ο χάρτης πρέπει να είναι «λίγο» φτωχός μιας και είναι μόνο 5 και κάτι MB.

Αν έχει κάποιος λεπτομερέστερο χάρτη, να με ενημερώσει με pm!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...