Jump to content

Samsung S5230 Tocco Lite / Star


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω για τα sites μπηκα κατεβαζω κατι αλλα μετα δε μπορω να τα μετεφερω στο κινητο κ το pc studio δεν μπορω να το χρησιμοποιησω για αυτη τη λειτουργια ξερει κανεις τι κανω?

 

το pc studio το εχεις κατεβασει απο το site της samsung;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 593
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εχω πεαρασει απο τη δισκετα που ειχε το κινητο τι δε κανω σωστα?

 

κατεβασε το απο το site της samsung .αυτο που εχει στο cd που πηρες με το κινητο δεν δουλευει

 

ΜΙΑ χαρη παιδια.... κολησα και δεν θυμαμαι πως οριζουμε ταχειες κλησεις ......(μηγελατε εχω χτυπησει τιλτ )

 

δε ξερει κανεις;;;;; ελατε εχει κολησει το ρημαδι:dash:

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ χαρη παιδια.... κολησα και δεν θυμαμαι πως οριζουμε ταχειες κλησεις ......(μηγελατε εχω χτυπησει τιλτ )

 

 

 

Ειναι ευκολο !!! πηγαινεται επαφες και μετα υπαρχει επανω δεξια εναι κουμπι ... εκει επιλεξτε αγαπημενα και ειστε στις ταχειες κλησεις !!!:cool:

Prime owner of Samsung GT-S5230 Star:D
Link to comment
Share on other sites

διαβασα ολες τις σελιδες αλλα τελικα δεν εχω καταλαβει...να φλασαρω το δικο μου ;

 

και αν ΝΑΙ τοτε ποιο firmware να βαλω ;..:O

Link to comment
Share on other sites

θα το εκτιμουσα να μου εδινε καποιος συμβουλες ....περασα το S5230XPJF1.και μου διημιουργει προβληματα με το μπλε δοντι και στην εναλλαγη γραμμης ...[εχω δυο αριθμους σε μια καρτα two in one] Edited by gedore
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το ξαναπερνάς?

ίσως κάτι να πήγε στραβά.!

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδεσ ξερει κανεις που θα βρω ενα σο'ι'κο new pc studio ??? αρχικα ειχα περασει αυτο που περιλαμβανε το κουτι και δουλευε μια χαρα ! τοκαλοκαιρι εκανα format στο pc μου αλλα δεν χρησιμοποιουσα το ne pc studio ... τωρα το ξαναπερασα και μου ζητησε ενημερωσεις ... του τις εκανα αλλα (χωρις αυτες δεν δουλευε ) και τωρα δεν ανοιγει καν !!! :mad:ισως εχει προβλημα απο το cd γιατι μου εβγαζε οτι δεν εβρισκε ενα αρχειο !!! αν ξερει κανεισ τιποτα ασ γραψει !!!:happy: Edited by hack_power
Prime owner of Samsung GT-S5230 Star:D
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω δώρο στην κοπέλα μου..Αξίζει για τα λεφτά που το βρήκα;

http://www.phones4u.co.uk/shop/shop_payg_details.asp?ItemKey=425167&MPItemKey=272947

- - - -

Link to comment
Share on other sites

παιδεσ ξερει κανεις που θα βρω ενα σο'ι'κο new pc studio ??? αρχικα ειχα περασει αυτο που περιλαμβανε το κουτι και δουλευε μια χαρα ! τοκαλοκαιρι εκανα format στο pc μου αλλα δεν χρησιμοποιουσα το ne pc studio ... τωρα το ξαναπερασα και μου ζητησε ενημερωσεις ... του τις εκανα αλλα (χωρις αυτες δεν δουλευε ) και τωρα δεν ανοιγει καν !!! :mad:ισως εχει προβλημα απο το cd γιατι μου εβγαζε οτι δεν εβρισκε ενα αρχειο !!! αν ξερει κανεισ τιποτα ασ γραψει !!!:happy:

 

καμια ιδεα παιδια ???

Prime owner of Samsung GT-S5230 Star:D
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν μας απαντάει..Τουλάχιστον εσύ φίλε μου μπορείς να μου πεις αν αξίζει το τηλ να το πάρω με τα χρήματα που το βρήκα;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν μας απαντάει..Τουλάχιστον εσύ φίλε μου μπορείς να μου πεις αν αξίζει το τηλ να το πάρω με τα χρήματα που το βρήκα;

 

Κοίταξε να δείς ... Το κινητό αυτό με έχει βολέψει πάρα πόλυ ! Παρ'ολ'αυτά το κακό που έχει είναι το τζαμάκι της οθόνης . Προσωπικά , το δικό μου το έχω ένα χρόνο . Την οθόνη του την έχω καταγδάρει αλλά όλα τα υπόλοιπα πάνε μια χάρα !!! Πάντως αν αποφασίσεις να το αγοράσεις μην κάνεις τον κόπο να περάσεις στον Η/Π σου το Samsung New Pc Studio !!! Έχω φάει τα μανίκια μου και δεν έχω βρεί κάποιο σο'ι'κό πρόγραμμα !!! Δουλεύει υπέροχα και σαν συσκευή αποθήκευσης !!! Ο Γερμανός το έχει περίπου 140 € !!! Πιστεύω ότι είναι καλύτερα να το πάρεις από μαγαζί παρά από το Internet !!! Ελπίζω να σε βοήθισα καθόλου !!!

Prime owner of Samsung GT-S5230 Star:D
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κοίταξε να δείς ... Το κινητό αυτό με έχει βολέψει πάρα πόλυ ! Παρ'ολ'αυτά το κακό που έχει είναι το τζαμάκι της οθόνης . Προσωπικά , το δικό μου το έχω ένα χρόνο . Την οθόνη του την έχω καταγδάρει αλλά όλα τα υπόλοιπα πάνε μια χάρα !!! Πάντως αν αποφασίσεις να το αγοράσεις μην κάνεις τον κόπο να περάσεις στον Η/Π σου το Samsung New Pc Studio !!! Έχω φάει τα μανίκια μου και δεν έχω βρεί κάποιο σο'ι'κό πρόγραμμα !!! Δουλεύει υπέροχα και σαν συσκευή αποθήκευσης !!! Ο Γερμανός το έχει περίπου 140 € !!! Πιστεύω ότι είναι καλύτερα να το πάρεις από μαγαζί παρά από το Internet !!! Ελπίζω να σε βοήθισα καθόλου !!!

 

Ξερει κανεισ τιποτα ??????;)

Prime owner of Samsung GT-S5230 Star:D
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...σήμερα πήρα το κινητάκι,θελω καποιος να μου πει τι γινεται με το firmware και τι γινεται με τα θεματα......γτ τωρα το ανοιξα και ειδα οτι εχει θεμα της cosmote.....τι γινεται ξερεισ κανεις??
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και καλη χρονια!! με λενε θωμα και ειμαι νεος στο φορουμ οπως λεει και ο τιτλος ενας φιλος μου ειχε ξεχασμενο το συγκεκριμενο κινητο (samsung GT-S5230 )μιας και πηρε καινουργιο και μου το εδωσε, το θεμα ομως οτι εχει ξεχασει τον κωδικο ξεκληδωματος του τηλεφωνου του και ετσι πρως το παρων μου ειναι αχριστο τι μπωρω να κανω? ξερετε κανενα κωδικο? ευχαριστω εκ των πρωτερων

 

Θωμας

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και καλη χρονια!! με λενε θωμα και ειμαι νεος στο φορουμ οπως λεει και ο τιτλος ενας φιλος μου ειχε ξεχασμενο το συγκεκριμενο κινητο (samsung GT-S5230 )μιας και πηρε καινουργιο και μου το εδωσε, το θεμα ομως οτι εχει ξεχασει τον κωδικο ξεκληδωματος του τηλεφωνου του και ετσι πρως το παρων μου ειναι αχριστο τι μπωρω να κανω? ξερετε κανενα κωδικο? ευχαριστω εκ των πρωτερων

 

Θωμας

το πας στο καταστημα που αγοραστηκε ή στε καποιο σημειο σερβις της samsung και το ξεκλιδωνουν.

Το θεμα ειναι οτι περνουν γυρω στα 20€............ και αυτο που κανουν πιθανων να μην τους περνει παραπανω απο 5 λεπτα..................

Edited by garrythesnail
Link to comment
Share on other sites

στο Settings>Memory Settings>Default Memory δεν υπαρχει επιλογη για τα sms να αποθηκευονται στην εξωτερικη SD καρτα, μηπως γνωριζει καποιος αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα μεσω καποιας αλλης ρυθμισης? αν και δεν εχω πολλες ελπιδες, γιατι το εχω ξεσκονισει και δεν εχω βρει κατι.μονο 500 sms χωρητικοτητα εχει η συσκευη και μετα πρεπει να τα σβηνω...
Float like a butterfly, sting like a bee
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και καλη χρονια!! με λενε θωμα και ειμαι νεος στο φορουμ οπως λεει και ο τιτλος ενας φιλος μου ειχε ξεχασμενο το συγκεκριμενο κινητο (samsung GT-S5230 )μιας και πηρε καινουργιο και μου το εδωσε, το θεμα ομως οτι εχει ξεχασει τον κωδικο ξεκληδωματος του τηλεφωνου του και ετσι πρως το παρων μου ειναι αχριστο τι μπωρω να κανω? ξερετε κανενα κωδικο? ευχαριστω εκ των πρωτερων

 

Θωμας

του κανεις ενα firmware uptate και ειναι ετοιμο

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εάν το κινητό εχει Ελληνική ταξινόμηση επαφών κ σωστό Τ9? με 160 χαρακτήρες σμσ με το αρχικό firmware?

ευχαριστώ κ καλή χρονιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εάν το κινητό εχει Ελληνική ταξινόμηση επαφών κ σωστό Τ9? με 160 χαρακτήρες σμσ με το αρχικό firmware?

ευχαριστώ κ καλή χρονιά!!!

 

διστυχως δεν εχει ελληνικη αλφαβητικη ταξινομηση ... αλλα σιγουρα το Τ9 ειναι σωστο εχοντασ μονο προβλημα το τελευταιο σιγμα ( ς ) τησ λεξης (δεν το βαζει ) ... ναι το οριο χαρακτηρων στο sms ειναι 160 !!!ελπιζω να σε βοηθησα ... και καλη χρονια !!!:)

Prime owner of Samsung GT-S5230 Star:D
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες...καινουριος στο φορουμ.καλως σας βρηκα.καλη χρονια σε ολους.θελω να κανω καποιες ερωτησεις σχετικα με το σταρακι.εχω το κινητο περοπου 3 μηνες κ αρχισε να μου βγαζει καποια ψιλοπροβληματακια τα οποια εχουν αρχισει να γινονται εκνευριστικα.ενω μεχρι τωρα ερχοταν κανονικα η αναφορα παραδοσης μηνυματος εδω κ μια βδομαδα δεν ερχεται.η επιλογη για την αναφορα ειναι ενεργη κ δεν εχω πειραξει τπτ.κ αλλο ενα προβληματακι.πλεον τα εισερχομενα αποθηκευονται μονο στη σιμ χωρις να εχω πειραξει τπτ.η σιμ εχει παιρνει μονο 40 μηνυματα κ καθε τοσο μου λεει να τα σβηνω.οποιος ξερει κτ ας βοηθησει γτ θα το σπασω(ευχαροιστω εκ των προταιρων)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σε όλους!!!!

 

Είμαι νέο μέλος στο myphone.gr.

 

Εχω ενα πρόβλημα. Αγορασα κινητό απο το εξωτερικο (Samsung tocco lite) και είναι κλειδωμένο στην T-Mobile. Μετά απο αρκετό ψαξιμο και μπερδεμα βρηκα κωδικούς για reset του κινητου. Τα έκανα, χωρις αποτελεσμα. Επιπλέον, τώρα μου λέει και Phone Freeze:(:(:wacko: . Σας παρακαλώ βοηθηστε με να το ξεκλειδωσω!!!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ειναι και Freeze..........

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα κι εγω το star και εχω μια απορια οταν κανω μια κληση μου εμφανιζει ενα μηνυμα ... εκτροπη ενεργοποιημενη... ειναι φυσιολογικο????
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5230 Tocco Lite / Star

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...