Jump to content

Samsung S5230 Tocco Lite / Star


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση να κανω

το G απο την οθονη πως φευγει,και οταν ειναι μονιμο τι σημαινει οτι χρεωνει ιντερνετ,και αν ξερει καποιος πως το ακυρωνουμε?

sadite
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 593
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μου εδωσε η αδερφη μου το συγεκρημενο τηλ αλλα εχει βαλει κωδικο στα μυνηματα και δεν το ηξερα και τωρα δεν μπορω να δω τα μυνηματα μου.

τον κωδικο που εχει βαλει δεν τον θυμαται.

υπαρχει τροποσ να τον αρω?

Link to comment
Share on other sites

θα μας τρελάνουν. Το έχω τόσους μήνες και ακόμα το ίδιο firmware?

 

Έχει να προτίνει κανείς κάποιο καλό fw, έστω και στα αγγλικά?

 

Αλλά να δουλεύει καλά, να είναι γρήγορο και να αναγνωρίζει τους Ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη το σκεφτομαι το κινητο σαν 2ο και μ αρεσει πολυ, να ρωτησω κατι

 

εχω sim 3g vodafone, θα μπορω να μπαινω facebook και msn μ αυτη τη συσκευη??

 

η υποδοχη του για ακουστικα πως ειναι???παιρνει μονο της samsung?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Η γυναικα μου έχει το Samsung Star. Θεωρώ ότι στο θέμα της αυτονομίας συσκευής είναι το απόλυτο νούμερο ένα.

 

Εχω όμως μία απορία:

 

Μπορω να γραψω SMS με μικρα (πεζά) και όχι με κεφαλαία γραμματα;

Το λεω γιατι όταν ξεκινω την συνταξη μηνυματος, η επιλογη των πεζών γραμματων είναι απενεργοποιημένη.

Και το παράξενο είναι ότι μπορω να λάβω μήνυμα με πεζα γραμματα από άλλο χρήστη, άρα υπάρχουν τα Fonts στην συσκευή.

και το πιο "κουφό" είναι ότι όταν κάνω επεξεργασία αυτού του εισερχόμενου μηνύματος με τα πεζά μπορώ πλέον να γράψω με πεζά γραμματα.

Προφανώς υπάρχει κάποιο λάθος στη συσκευή.

Και παραδεχτείτε το ότι είναι εκνευριστικό να διαβάζεις SMS γραμμένο εξ' ολοκλήρου με κεφαλαία. Σχεδόν πιο εκνευριστικό από τα greeklish.

 

Ευχαριστώ παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Η γυναικα μου έχει το Samsung Star. Θεωρώ ότι στο θέμα της αυτονομίας συσκευής είναι το απόλυτο νούμερο ένα.

 

Εχω όμως μία απορία:

 

Μπορω να γραψω SMS με μικρα (πεζά) και όχι με κεφαλαία γραμματα;

Το λεω γιατι όταν ξεκινω την συνταξη μηνυματος, η επιλογη των πεζών γραμματων είναι απενεργοποιημένη.

Και το παράξενο είναι ότι μπορω να λάβω μήνυμα με πεζα γραμματα από άλλο χρήστη, άρα υπάρχουν τα Fonts στην συσκευή.

και το πιο "κουφό" είναι ότι όταν κάνω επεξεργασία αυτού του εισερχόμενου μηνύματος με τα πεζά μπορώ πλέον να γράψω με πεζά γραμματα.

Προφανώς υπάρχει κάποιο λάθος στη συσκευή.

Και παραδεχτείτε το ότι είναι εκνευριστικό να διαβάζεις SMS γραμμένο εξ' ολοκλήρου με κεφαλαία. Σχεδόν πιο εκνευριστικό από τα greeklish.

 

Ευχαριστώ παιδιά.

 

ρυθμισεις μυνηματων - SMS - επιλογες αποστολης - υποστηριξη χαρακτηρων - αυτοματα - και εισαι ετοιμος....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τα μονα κακα του ειναι οτι δεν εχει flash και οτι πρεπει να φτιαχνεις τριπλη εικονα αν θελεις διαφορετικη σε καφε σελιδα του φοντου !! ενα site για να φτιαχνεις τριπλη εικονα ειναι

http://starwallpaper.xtreemehost.com/index.php

Prime owner of Samsung GT-S5230 Star:D
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω τριπλες εικονες για φοντο ?????????????:confused: (εκτος απο το zedge )
Prime owner of Samsung GT-S5230 Star:D
Link to comment
Share on other sites

Μολις πρόσφατα αγόρασα και εγώ το star και έχω δύο προβλήματα πολύ σημαντικά

1. Στο ευρετήριο για να βρουμε μια εγγραφή μπορούμε να σύρουμε προς τα κάτω το σημείο με το φακό οπότε εμφανίζονται τα γραμματα και όπου σταματήσουμε πχ στο Μ θα πρέπει να εμφανισθεί το πρώτο όνομα που αρχίζει από Μ. Σε εμένα εμφανίζεται πάντα το πρώτο όνομα από Α

2. Δεν μπορώ να σβήσω επαφή από τα αγαπημένα. Πατάω κατάργηση, βγαίνει ο κάδος σε όλες τις εγραφές και όχι στην επιθυμητή μονο πατώ οκ και δεν συμβαίνει τίποτα

Παρακαλώ αν κάποιος ξέρει τί φταίει ας βοηθησει

 

 

δυστυχως στισ επαφες που ειναι γραμενες στα ελληνικα δεν εφαρμοζει αυτη η λειτουργεια !!!:cry:

Prime owner of Samsung GT-S5230 Star:D
Link to comment
Share on other sites

Σόρυ που επανέρχομαι αλλά το ξυπνητήρι δεν δούλεψε ούτε σήμερα με σβηστό το κινητό...

 

Τι έγινε ρε παιδιά στα καλά καθούμενα; Πείτε καμιά ιδέα τι να κάνω!

 

υπαρχει μια επιλογη που λεει ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΙΣΗ . να επιλεξεισ ΕΝΕΡΓΟ !!!!!!!:D

Prime owner of Samsung GT-S5230 Star:D
Link to comment
Share on other sites

To 3 λύθηκε με απενεργοποίηση του "αναπαραγωγή στο παρασκήνιο".

Το 6 λύθηκε γιατί απλά δεν υπάρχει τίποτα.

 

Οι άλλες απορίες ισχύουν ακόμα, ιδιαίτερα αν ξέρει κάποιος για τις 4 και 7 που με ενδιαφέρουν περισσότερο.

 

ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ !!!!!!!

Prime owner of Samsung GT-S5230 Star:D
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα το ιδιο.......ακουγεται παρα πολυ καλα:D

 

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΦΟΒΕΡΑ !!!!!!!!!!!

Prime owner of Samsung GT-S5230 Star:D
Link to comment
Share on other sites

Μολις πρόσφατα αγόρασα και εγώ το star και έχω δύο προβλήματα πολύ σημαντικά

1. Στο ευρετήριο για να βρουμε μια εγγραφή μπορούμε να σύρουμε προς τα κάτω το σημείο με το φακό οπότε εμφανίζονται τα γραμματα και όπου σταματήσουμε πχ στο Μ θα πρέπει να εμφανισθεί το πρώτο όνομα που αρχίζει από Μ. Σε εμένα εμφανίζεται πάντα το πρώτο όνομα από Α

2. Δεν μπορώ να σβήσω επαφή από τα αγαπημένα. Πατάω κατάργηση, βγαίνει ο κάδος σε όλες τις εγραφές και όχι στην επιθυμητή μονο πατώ οκ και δεν συμβαίνει τίποτα

Παρακαλώ αν κάποιος ξέρει τί φταίει ας βοηθησει

 

 

δυστυχως στισ επαφες που ειναι γραμενες στα ελληνικα δεν εφαρμοζει αυτη η λειτουργεια !!!:cry:

 

Ούτε στις με λατινικά δουλεύει το συγκεκριμένο. Περιμένουμε σε νέο update.

Link to comment
Share on other sites

για α μικρινεις - μεγαλωσεις τα γραματα πατα το κουμπι + τησ εντασης για να μεγαλωσουν και το κουμπι - της εντασης για να μικρινουν !!!!!!
Prime owner of Samsung GT-S5230 Star:D
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα στην Samsung και μου είπαν πως βγήκε καινούριο firmware. Θα αργήσω λίγο να το περάσω, μιας και είμαι από τη Λάρισα. Όποιος εξ Αθηνών το δοκιμάσει, ας μας πει εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ FIRMWARE ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΩ ?????????????????:blink::worry: (ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ !!!!!!!!)PLEASEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!:O
Prime owner of Samsung GT-S5230 Star:D
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ FIRMWARE ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΩ ?????????????????:blink::worry: (ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ !!!!!!!!)PLEASEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!:O

 

Eδω τα τελευταία firmware για το star

http://darkforestgroup.com/forum/index.php?topic=4048.0

Κάνε μια εγγραφή και κατέβασε οποιοδ'ηποτε ΧΧ ΧP τα οποία έχουν και την Ελληνική γλώσσα..

Η αν θές καλύτερα,googlάρησετα και βρές τα σε direct link για κατέβασμα.

Είναι κατα σειρά..τα πρώτα σε κάθε κατηγορία είναι τα πιο πρόσφατα.

Oσο για το πώς περνάς το firmware ειναι απλό.

Κατεβάζεις το utility Multiloader v5.56 και βλέπεις τις οδηγίες εδώ..

Τις ενέργειες αυτές θα τις κάνεις χωρίς την κάρτα sim και την κάρτα μνήμης,τις αφαιρείς απο το κινητό.

Edited by sakisxas
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά θέλω την συμβουλή σας εκανα εγκατάσταση νέου firmware ακοουθησα ακριβώς τα βήμματα που υπάχουν στο video του youtube αλλα οταν τελείωσε η εγκατάσταση και πήγα να το ανοίξω κόλλησε στην φόρτωση των δεδομένων τι να κάνω περιμένω την απαντηση σας
Link to comment
Share on other sites

πατα το κατω πληκτρο της εντασης,το κουμπι της καμερας και το παυερ ον συνχρονως και συνδεσε το στο πισι για να μπει σε νταουλοαντ μοντε και να το ξαναφορτωσεις.

S523GXXJA2 και S5230XPJB1 υποστηριζουν αναζητηση στον καταλογο με ελληνικα και εχουν πολλες ακομα αλαγες.τα widgets ομως μ@λ@κιζοντε και οταν τα πατας αντι να ανοιξουν τη εφαρμογη που επιλεγεις πεταγοντε στο ντεσκτοπ σαν να τα εσυρες εκει..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5230 Tocco Lite / Star

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...