Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας!

Θέλω ένα κινητό όσο πιο φθηνό γίνεται (κατά προτίμηση nokia) που να υποστηρίζει 2 κάρτες sim (dual sim) έχετε κάτι να προτείνετε?

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν το Nokia c1-01 (http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007271) υποστηρίζει dual sim.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο παρόν θέμα γίνονται συζητήσεις για κινέζικες συσκευές.

Μπορείς να ανοίξεις θέμα στους Διαξιφισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Χιλια συγνωμη navi 55 καθε αρχη και δυσκολη,αλλα δεν ηξερα που να κανω την ερωτηση για το θεμα που με απασχολει.Σε ευχαριστω παντος για την συμβουλη σου αν και πηγα στην σελιδα της JAGA αλλα δεν ελυσα το προβλημα μου γιατι στο δευτερο κοματι των ρυθμισεων που λεει να παω Μενου-Υπηρεσιες- WAP-Ρυθμισεις-Εκδοση Προφιλ......το τηλεφωνο μου παει Υπηρεσιες-Data account-και εκει εχει 1.Δεδομενα GSM 2. GPRS 3.Wireless LAN δεν εχει πουθενα WAP ρυθμισεις. αλλα και εκει πηγαινοντας και στο 1 + στο 2 δεν ταιριαζει και δεν εχει εκει να βαλω proxy address kai proxy port. Τελος να μην σας κουραζω αλλο με το προβλημα μου και παλι ευχαριστω για την βοηθεια. Αν ξερεις που να κανω την ερωτηση μου θα με βοηθουσε.Να ειστε ολοι καλα. Edited by GASPERINOS
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά δεν ξέρω αν βρήκατε κινητό με MPEG4,αλλά εγώ βρήκα εδώ γιατί δεν ξέρω πολλά.θα σας παρακαλούσα να μου πείτε αν είναι καλό!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν βρήκατε κινητό με MPEG4,αλλά εγώ βρήκα εδώ γιατί δεν ξέρω πολλά.θα σας παρακαλούσα να μου πείτε αν είναι καλό!!!

ποτε δεν θα επαιρνα τηλεφωνο jaga :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν βρήκατε κινητό με MPEG4,αλλά εγώ βρήκα εδώ γιατί δεν ξέρω πολλά.θα σας παρακαλούσα να μου πείτε αν είναι καλό!!!

 

Αυτό το κινητό υπάρχει στην σελίδα της jaga από πέρισι τον Ιούνιο...

Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα βέβαια. :blink:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει αγοράσει κάποιος το hi-tech κινητό από το e-shop στο zougla.gr ;

 

Το έχω αγοράσει εγώ και δεν μπορώ να του κάνω φόρτιση. Δεν ξέρω εάν είναι πρόβλημα με τον φορτιστή ή κάτι δεν κάνω εγώ σωστά. Εάν το έχει και άλλος ας μου στείλει ένα μήνυμα.

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει αγοράσει κάποιος το hi-tech κινητό από το e-shop στο zougla.gr ;

 

Το έχω αγοράσει εγώ και δεν μπορώ να του κάνω φόρτιση. Δεν ξέρω εάν είναι πρόβλημα με τον φορτιστή ή κάτι δεν κάνω εγώ σωστά. Εάν το έχει και άλλος ας μου στείλει ένα μήνυμα.

 

Ευχαριστώ !

γιατι δεν το στελνεις πισω για αλλαγη?? εγω προσωπικα δεν θα αγοραζα ποτε απο αυτο το ηλεκτρονικο καταστημα :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν το στελνεις πισω για αλλαγη?? εγω προσωπικα δεν θα αγοραζα ποτε απο αυτο το ηλεκτρονικο καταστημα :whistle:

Εμ αυτό θα κάνω, απλά θα τους πάρω πρώτα τηλέφωνα να συνεννοηθούμε μήπως και υπάρχει και κάποια άλλη λύση να γλιτώσω τις μεταφορές και το περίμενε.

Link to comment
Share on other sites

χτες μου ρθε το star c7 wifi tv dual sim κινεζικο με 3.2 οθονη λεπτουλη, πολυ ομορφο, και ικανοποιητικες λειτουργιες για τα χρηματα του(65-70 ευρω)

ειναι σε διαστασεις μικροτερο του αυθεντικου νοκια.

http://www.e-mobilo.com/star_c7_wifi_tv_dualsim.html

http://www.solomobi.com/Product-Star_C7.html

 

 

Κωστή καλησπέρα ,

Συμπαθητικό κινητό φαίνεται & σε αρκετά καλή τιμή :)

Θα μπορούσες να μου πεις αν κυκλοφορούν ρυθμίσεις για mms - internet

για τις εγχώριες εταιρείες κινητής τηλεφωνίας μιας και σκέπτομαι

να το πάρω για τον αδερφό μου και θέλει να έχει σύνδεση στο net (και εκτός wifi)

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Έχεις να μου προτείνεις κάποιο με τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά & στο ίδιο χρηματικό budget που να το έχεις δοκιμάσει και να παίρνει ρυθμίσεις (έστω και χειροκίνητα) για Internet - mms ???

Thanks

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παραγγειλα ενα κινεζικο κιν με android 2.2 k capacitive screen το fg8 εχεται ακουση μηπως τπτ σχετικα με αυτο πιαστικα κοριοδο η εχει βγει καλο. ευχαριστω!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms (τπτ, κ, γτ, κλπ)

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα ενα κινεζικο κιν με android 2.2 k capacitive screen το fg8 εχεται ακουση μηπως τπτ σχετικα με αυτο πιαστικα κοριοδο η εχει βγει καλο. ευχαριστω!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms (τπτ, κ, γτ, κλπ)

http://armdevices.net/2011/04/11/best-of-shenzhen-87-android-3-5-capacitive-phone-mtk6516-fg8/

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!!θα ηθελα να κανω μια ερωτηση οσο αφορα τα κινεζικα κινητα.θελω να αγορασω ενα και εχω βρει μεσω ebay καποια οικονομικα αλλα γραφει σε αρκετα οτι δεν δεχετε 3G καρτες αυτο σημαινει οτι εδω σε μας δεν δουλευει?και αν οχι,εδω μπορω να το φτιαξω καπου να δουλευει?
Link to comment
Share on other sites

Θα δουλεύει σε 2G δίκτυο.Ουσιαστικά το πρόβλημα που θα έχεις είναι ότι θα είναι αργό στο net αν το χρησιμοποιείς μέσω data του παρόχου σου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι λιγακι ως πολυ ασχετος.μιλησα με τον κινεζο και μου ειπε οτι δεν δουλευει καθολου με 3G καρτα αλλα δουλευει με απλη καρτα σε GSM:850/900/1800/1900MHZ εμενα η καρτα sim γραφει πανω 3G.ειναι ευκολο να μου εξηγησει καποιος αν το παρω θα δουλεψει?ευχαριστω εκ των προτερων!!!
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε θα δουλεύει κανονικά για να παίρνεις τηλέφωνα κτλ αλλά αν συνδέεσαι στο internet θα έχεις ταχύτητες 2G και όχι 3G που σου δίνει σαν δυνατότητα ο πάροχος σου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα κινητο dual sim (οικονομικο) που να ειναι ενεργες και οι 2 καρτες δηλ. αν μιλας στην μια γραμμη να μην βγαζει την αλλη εκτος δικτυου. εχω βρει αυτο αλλα δεν δουλεουν και οι 2 οπως αναφερω πιο πανω.
Link to comment
Share on other sites

Δες τα dual sim κινητά της Samsung,κάνουν αυτό ακριβώς που θες και θα μείνεις πολύ ικανοποιημένη

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας,

 

Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με ένα κινεζικό κινητό που θέλω να πάρω κυρίως λόγω της δυνατότητας να παίρνουν 2 sim.

Πρόκειται για ένα που ονομάζεται W002 και είναι αυτό:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260778428235&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

Οι δυνατότητες του μου φαίνονται οκ και υπερ-αρκετές για τα λεφτά του. Αν το έχει κάποιος ας γράψει την άποψή του.

Έχουν αντοχή όμως τέτοιου τύπου κινητά; Με την ακτινοβολία τί παίζει; Είναι ασφαλή γενικότερα; Επίσης, θα χρειαστεί να πληρώσω τελωνείο;

Link to comment
Share on other sites

Άν σε ικανοποιεί σε χαρακτηριστικά πάρε το,δεν είναι και τόσο ακριβό,πάνω κάτω ένα πενηντάρι κάνει.Αν δεν σου κάνει το κάνεις δώρο και κάνει τούμπες αυτός που θα του το χαρίσεις

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

παλιοτερα ειχα διαβασει παρομοια ειδηση οταν ειχε "σκασει" μπαταρια απο κινητο ΝΟΚΙΑ.:whistle:

δεν λεει τιποτα αυτο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...