Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε trackera το λεω επειδη ειχα ρωτησει...συγκεκριμενα μου χαν πει οτι κατω απο 300 Ε πλεον δεν τα κοιτανε καν...Ισως αυτη ειναι πιο σωστη διατυπωση

απο το ¨δεν πληρωνω ΦΠΑ"...Εγω προσωπικα εχω 5 στα 5 με παραγγελιες εως 150Ε.Ουτε λεπτο δεν εχω πληρωσει...κι ο ταχυδρομος στην πορτα του σπιτιου μου.Ουτε για παραλαβη δεν παω!Η απ οτι φαινετα τυπικα ή ατυπα αυτα τα ορια περι μη ελεγχου ισχυουν ...εστω κι αν αυτο λεγεται ¨στραβα ματια ¨ειτε τελικα οντως εχουν οριο ελεγχου.Αν ισχυει κατι αλλο sorry για την παραπληροφορηση...Απλα σημειωση ...παραλαμβανω παντα με απλο ταχυδρομειο...δεν ξερω αν αυτο παιζει καποιο ρολο...ισως!Αν καποιος αλλος εχει παραλαβει τον τελευταιο καιρο κατι ας μας πει ...

 

Επισης δεν ξερω αν κανω κατι λαθος αλλα τελικα αν ακολουθησα σωστα την διαδικασια συμφωνα με τ αποτελεσματα οποιαδηποτε συσκευη κινητης τηλεφωνιας που γινεται εισαγωγη απο το Xoνγκ Κονγκ εχει μηδενικους επιπλεον δασμους...οσο αφορα το ΦΠΑ...:confused::confused::confused:!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω προσωπικα εχω 5 στα 5 με παραγγελιες εως 150Ε.

 

Έχω φέρει από Κίνα πλαστικά για μοτοσυκλέτα με EMS σε μια κούτα 2Χ1,5 μέτρα και δεν πλήρωσα παρά μόνο 6 ευρώ για την παράσταση στο τελωνείο(τότε ήταν 6,τώρα έγιναν 3 ευρώ).Μου έχει τύχει όμως να πληρώσω τελωνείο για πακέτο με 2 κινητά.Δυστηχώς αυτό που ισχύει είναι ανάλογα με τα κέφια του εκτελωνιστή και ούτε νόμοι ούτε τίποτα.Ο πιο ασφαλής τρόπος πάντως είναι το απλό ταχυδρομείο χωρίς και αυτό να είναι απόλυτο βέβαια.

Σωστά το διαπίστωσες αυτό σχετικά με τα κινητά τηλέφωνα...

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΥΑΧΑΡΙΣΤΩ.ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ?ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΕ ΔΙΚΤΥΟ Κ ΜΕΤΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΟΠΕΡΑ Κ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΡΟΡ...
θεε μου για σενα τον τρελλογιατρο τον επισκεφτομαι συχνα,δεν εχω σπιτι δεν εχω δουλεια δεν εχω γκομενα δεν εχω λεφτα---ΑΡΗΣ Κ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ
Link to comment
Share on other sites

Όσο βιάζεσαι και δεν φτιάχνεις την ημερομηνία πρώτα στο κινητό σου,error θα σου βγάζει

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να κυκλοφορούν κινέζικα με dual sim και TV tuner στην Ελλάδα από επίσημα καταστήματα. Στο e-bay ξέρω ότι κυκλοφορούν μεταχειρισμένα και άνευ εγγύησης (αυτό έχει 2 χρόνια). Έχεις υπόψη σου αν υπάρχει software για επεξεργασία της ατζέντας σε PC και ποιά είναι η επίσημη ιστοσελίδα της μαμάς εταιρείας;

 

οχι φιλε δε ξερω τπτ, τωρα αρχισα να ασχολουμαι..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω φέρει από Κίνα πλαστικά για μοτοσυκλέτα με EMS σε μια κούτα 2Χ1,5 μέτρα και δεν πλήρωσα παρά μόνο 6 ευρώ για την παράσταση στο τελωνείο(τότε ήταν 6,τώρα έγιναν 3 ευρώ).Μου έχει τύχει όμως να πληρώσω τελωνείο για πακέτο με 2 κινητά.Δυστηχώς αυτό που ισχύει είναι ανάλογα με τα κέφια του εκτελωνιστή και ούτε νόμοι ούτε τίποτα.Ο πιο ασφαλής τρόπος πάντως είναι το απλό ταχυδρομείο χωρίς και αυτό να είναι απόλυτο βέβαια.

Σωστά το διαπίστωσες αυτό σχετικά με τα κινητά τηλέφωνα...

 

Παιδια μια εστω και καθυστερημενη ενημερωση για το θεμα αυτο...

Εχουμε και λεμε...οπως ειχα πει ειχα ρωτησει και μου χαν πει κατω απο 300 Ε ολα οκ κανενα προβλημα ουτε καν ΦΠΑ!Λοιπον αυτο ισχυε και τωρα εχει γινει 430...αλλα ο υπαλληλος που χα ρωτησει ειχε "ξεχασει" ή δεν ηξερε ακριβως το εξης...τα ποσα αυτα ισχυουν κανονικα αλλα μονο για επιβατες!!!Μονο αν καποιος που ταξιδευει εχει αντικειμενα τετοιας αξιας!

Στην δικη μας περιπτωση ομως εχουμε τα εξης:

1) Καταρχην οριο υπαρχει αλλα ειναι το 22 €!!!!

2)Σ οτιδηποτε πανω απ αυτο το ποσο προσθετουμε την αξια των ναυλων και ενα δασμο 1%!

3)Και τέλος στο ποσο που προκυπτει προσθετουμε πια στανταρ το ΦΠΑ και οτι δασμους πρεπει να μπουνε συμφωνα και με την σελιδα που παρεθεσε ο φιλος trackeras...

Sorry παιδια και φιλε trackera για το "ακυρο'' post μου αλλα βλεπετε αυτη την πληροφορηση ειχα...Οπωτε τωρα παιδια ξερουμε οτι οταν δεν μας καλουνε...απλα ειμαστε τυχεροι!Εγω παντως προσωπικα με απλο ταχυδρομειο εχω 5 στα5 με διαφορα πραγματα ανα τη φορα.

Link to comment
Share on other sites

Το όριο είναι 22 ευρώ συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών.αυτό για το 1% δεν το γνωρίζω.οτιδήποτε κοστίζει άνω των 22 ευρώ συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών επιβαρύνεται με Φ.Π.Α. 19% + δασμους σύμφωνα με τον πίνακα Taric + αμοιβή εκτελωνιστη αν δεν πας να το εκτελωνισεις μόνος σου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και ειπαρχουν μαγαζια απο εκει εχω παρει και το δικο μου με 1 χρονο εγγυηση +1 χρονο ακομα επεκτασιμη απο σενα... http://www.ebw.gr στο νετ δεν ειπαρχει εγκυηση απο οσο ξερω!
Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτο πρεπει κατα 95% να ειναι το ιδιο το κ599 σε αλλο σουλουπι

Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτο πρεπει κατα 95% να ειναι το ιδιο το κ599 σε αλλο σουλουπι

καμια σχεση με το Κ599,στο link οι φωτογραφιες δεν ειναι απο κλωνο iphone.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για δες λιγο πιο καλα το μενου.

ειπα το ιδιο το κ599 αλλα σε αλλο σουλουπι.

με αλλο καλυμμα δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

για δες λιγο πιο καλα το μενου.

ειπα το ιδιο το κ599 αλλα σε αλλο σουλουπι.

με αλλο καλυμμα δηλαδη.

μα ολοι οι κλωνοι εχουν ιδιο μενου! δεν διαφερουν σε κατι.:blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ετσι

δες το Α9350 εχει το ιδιο μενου με το κ599?

Αναφερεις μια περιπτωση! οι περισσοτεροι,το 90% των κλωνων iphone εχουν το ιδιο μενου.επισης και σχεδον τα ιδια χαρακτηριστικα.

τωρα το παραπανω εχει το ιδιο μενου..και ειναι κλωνος του sony ericsson satio! καμια σχεση με το κ599!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το όριο είναι 22 ευρώ συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών.αυτό για το 1% δεν το γνωρίζω.οτιδήποτε κοστίζει άνω των 22 ευρώ συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών επιβαρύνεται με Φ.Π.Α. 19% + δασμους σύμφωνα με τον πίνακα Taric + αμοιβή εκτελωνιστη αν δεν πας να το εκτελωνισεις μόνος σου

 

Καλησπέρα σε όλους

 

Εντελώς καινούργιος στο φόρουμ και εμφανώς υπέρ του Κ599 που πρόκειται να παραγγείλω, βρέθηκα και στην κουβέντα σας περί δασμών κ.λ.π.

 

Για εισαγωγές λοιπόν από τρίτες χώρες (Κίνα) υπάρχει δασμός % στο σύνολο αξίας + μεταφορικών. Μετά προστίθεται ο ΦΠΑ και η αμοιβή εκτελωνιστή (που δεν είναι 3 ή 5 ευρώ αλλά 50-70 ευρώ).

Η αξία δεν είναι αυτή που γράφει ο κινέζος στο τιμολόγιό του (ποιος πιστεύει αυτά που λένε για 5 ή 10 $, δώρα κλπ.), αλλά έχουν πίνακες που καθορίζουν μια περίπου αξία ανά προϊόν.

 

Όλα αυτά ισχύουν φυσικά αν θελήσουν να σταματήσουν το δέμα, συνήθως δεν θέλουν απλά γιατί γίνεται χαμός, αλλά αν το σταματήσουν θα πληρωθούν όλα τα παραπάνω. Και φυσικά ξεχάστε το

"εκτελωνίζω μόνος μου" απλά στο Τελωνείο του αεροδρομίου δεν γίνεται, λόγω ηλεκτρονικών συστημάτων και αυτοματισμών.

 

Προσωπικά προσανατολίζομαι σε αγορά από ευρωπαϊκό σάιτ, όπου ισχύει και το "δικαίωμα υπαναχώρησης" (Νόμος για όλη την ΕΕ που σου δίνει δικαίωμα ακόμη και απλά να μετανιώσεις). Η ίσως μικρή διαφορά τιμής αξίζει τον κόπο.

 

Κλείνοντας θα πω πως σε περίπτωση "στραβής" αφήστε να κάνει τις διαδικασίες η εταιρία κούριερ, αυτοί ξέρουν καλύτερα...

 

 

Καλώς σας βρήκα

Βαρέθηκα να μου λένε RTFM...
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες twosims

 

η εμπειρια μου μετα απο 5 αγορες απο Κινα ειναι οτι σε καμμια δεν πληρωσα τελωνειο οι δυο βεβαια ηταν πανω απο 50 €

και σε αγορα απο Αμερικη πληρωσα - στη μια - εκτελωνισμο 50 € (αξια αγορας 120 €)

στην αλλη - το ποσο ηταν κατω απο 30 € - δεν πληρωσα τιποτα

νομιζω οτι στο "δωρο" δεν υπαρχει επιβαρυνση στο τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα παρέλαβα ένα κλώνο του Ε75.

γενικά καλή κατασκευή,dual sim κινητό,χωρίς touch screen με πληκτρολόγιο αναδιπλούμενο εκτός από το βασικό,οθόνη 2,6'' με λειτουργία ασύρματου δικτύου, κάμερα 0,3 mp.Για το internet έχει τον opera mini χωρίς να έχει ξεχωριστό εικονίδιο,πρέπει να πας από το μενού java για να το ανοίξεις.καρτούλα microsd 2 gb μέσα,δεν δοκίμασα μέχρι πόσα παίρνει

Γενικές εντυπώσεις ικανοποιητικές αν και με μια οθόνη 3'' και touch screen πιστεύω θα ήταν ακόμη καλύτερο

 

edit:το κινητό αν γυρίσεις την γλώσσα στα ελληνικά γράφει αμέσως από το πληκτρολόγιο σε ελληνικά και δεν έχει άλλη γλώσσα μετά.Το μόνο περίεργο είναι ότι τα έχει μπερδεμένα τα γράμματα σύμφωνα με το πώς μοιάζουν με τα αγγλικά.Για παράδειγμα στο 3 που κανονικά θα ήταν το d,e,f στα ελληνικά έχει το δ,ε,φ και μετά δεν ακολουθούν αγγλικοί χαρακτήρες αλλα ξαναγυρνάει στο δ

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ένα κλώνο του Ε75.

γενικά καλή κατασκευή,dual sim κινητό,χωρίς touch screen με πληκτρολόγιο αναδιπλούμενο εκτός από το βασικό,οθόνη 2,6'' με λειτουργία ασύρματου δικτύου, κάμερα 0,3 mp.Για το internet έχει τον opera mini χωρίς να έχει ξεχωριστό εικονίδιο,πρέπει να πας από το μενού java για να το ανοίξεις.καρτούλα microsd 2 gb μέσα,δεν δοκίμασα μέχρι πόσα παίρνει

Γενικές εντυπώσεις ικανοποιητικές αν και με μια οθόνη 3'' και touch screen πιστεύω θα ήταν ακόμη καλύτερο

oντως η οθονη του ειναι μικρη! αληθεια τι αναλυση εχει ηο οθονη?? επισης ποσα λεφτα σου κοστισε?? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δευτέρο κινητό που παρέλαβα σήμερα είναι το WG3 κλώνος του HTC HERO.

Ίσως είναι το πιο γρήγορο κινέζικο που έχω χρησιμοποιήσει.Βιαστικό συμπέρασμα βέβαια,μπορεί να κάνω και λάθος.Κάμερα 1,3 mp ,οθόνη 3,2'' με ανάλυση 240*400 αν δεν κάνω λάθος.γενικά σαν μενού έχει το ίδιο με το k599 που γνωρίζουμε οι περισσότεροι.Καρτούλα έχει μέσα 2gb δεν δοκίμασα κάποια μεγαλύτερη.Πάρα πολύ καλή αίσθηση στο χέρι το πίσω καπάκι και δεν κρατάει δαχτυλιές.

γενικές εντυπώσεις πάαρα πολύ καλές :)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

To τρίτο κινητό που παρέλαβα σήμερα είναι το t518i

Κινητό με τα κλασικά χαρακτηριστικά και με πληκτρολόγιο και με touch screen.Οθόνη 2.8'' κάμερα 0.3mp, αρκετά βολικό για το internet και με το πληκτρολόγιο αν και γενικά τα πλήκτρα είναι σχετικά μικρά.Κάρτα microsd 2gb δεν δοκίμασα με μεγαλύτερη.Έχει και ειδικό πλήκτρο για την TV.Και σε αυτή τη συσκευή πίσω καπάκι που δεν κρατάει δαχτυλιές.

Γενικά καλή συσκευή, χωρίς κάτι το εντυπωσιακό

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

ε παιδια απο που τα παραγγελνεται?ποιο σαιτ ειναι αξιοπιστο?με αντικαταβολη γινεται?

εγω προσωπικα δεν εχω μπει στον κοπο να παραγγειλω κινητο απο τα σαιτ.

εχω καποιoν γνωστο εδω μεσα που κανει αυτη την δουλεια και μου στελνει το κινητο που θελω με αντικαταβολη.

 

http://www.china-mobile-phone.com

 

http://www.solomobi.com/

 

http://www.papayaone.com/index.php

 

http://www.exp-chinashop.com/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Μολις πηρα ενα κινεζακι κινητο απο το "@" ενονοματι "C5000"

 

εχει:

 

Καμερα 12.1 ΜΡ

Wi Fi

Οθονη αφης 3.2 ιντσ.

Αναλογικη Τηλεοραση

O/S: MTK (ειναι ενα κινεζικο...)

και εχει γλωσσα ελληνικα (της κακιας ωρας...) για το οποιο θελω και να ρωτησω

 

Υπαρχει τροπος να φτιαξω την γλωσσα (εστω και με hacking) γιατι ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΑ*#*!@)$^*@^(!@&()*^(&^(*&$@( !!!???

 

Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω

 

ΥΓ.* ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΩ http://www.alibaba.com/product-gs/244213315/C5000_Mobile_Phone_with_TV_and.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...