Jump to content

[Επίσημο] Nokia E72


Werra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω για κάτι που παρατήρησα...Βάζω στην αρχική οθόνη το εικονίδιο του Hotmail μου και το ρυθμίζω να ελέγχει για email κάθε 10 λεπτά.Μετά από 10 λεπτά όντως ελέγχει για emails κι έχω ένα εισερχόμενο.Αποσυνδέεται από το Internet το κινητό και πάω να ανοίξω το email.Κι αυτό πάλι μπαίνει στο ιντερνετ.Tότε ποιο είναι το νόημα ρε παιδιά αν είναι να ξαναμπαίνω στο Ιnternet και να μην το εμφανίζει χωρίς να μπω? Ευχαριστώ

 

Και κάτι άσχετο, αλλά θετικό, έκανα από το κινητό ενημέρωση το πιο νέο λογισμικό και το τηλέφωνο είναι εμφανώς πιο γρήγορο και πιο "ελαφρύ"! Κάντε το κι εσείς! Πάντα τέτοια!

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και κάτι άσχετο, αλλά θετικό, έκανα από το κινητό ενημέρωση το πιο νέο λογισμικό και το τηλέφωνο είναι εμφανώς πιο γρήγορο και πιο "ελαφρύ"! Κάντε το κι εσείς! Πάντα τέτοια!

 

Εγώ πάντως μετά την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού, μόνο προβλήματα έχω (κολλήματα, μείωση διάρκειας ζωής μπαταρίας). Πρόσφατα ανακάλυψα ότι το fm radio δεν λειτουργεί επίσης. Τον λόγο πλέον έχουν οι τεχνικοί..

Edited by Itchrist86
nokia e51, e72, x6, e5, 701, htc one s, Lumia 830, galaxy s7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μετά την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού, μόνο προβλήματα έχω (κολλήματα, μείωση διάρκειας ζωής μπαταρίας). Πρόσφατα ανακάλυψα ότι το fm radio δεν λειτουργεί επίσης. Τον λόγο πλέον έχουν οι τεχνικοί..

Καλημέρα.

Πριν το δώσεις δοκίμασες να κάνεις hard format έτσι ώστε να δεις αν συνεχίζονται τα προβλήματα που αναφέρεις? Αν δεν το έχεις δώσει ακόμα θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις πρώτα ένα hard format και αν συνεχίζονται τα προβλήματα τότε το δίνεις για τεχνικό έλεγχο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ξαναρωτάω κάτι παρόμοιο, αλλά μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να δω τα emails που ήδη έχω λάβει χωρίς να κάνω σύνδεση στο internet? Δηλαδή ας πούμε ότι μπαίνω στα emails μου, βλέπω τι έχει έρθει, αποσυνδέομαι, αλλά μετά από λίγο θέλω να τα ξαναδώ. Πρέπει να ξανακάνω σύνδεση?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

στα καλα καθουμενα δε λειτουργει το πληκτρο "κενο-φακος". απο δευτερα παει για σερβις. λετε να το βγαλουν εκτος εγγυησης?

πολλα εχουν δει τα ματια μου στη νοκια, για αυτο....

 

επισης εχει το μενου της κοσμοτε. αν τους πω να το αφαιρεσουν θα το βγαλουν? θα εχω καποιο προβλημα μετα"? δε νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

στα καλα καθουμενα δε λειτουργει το πληκτρο "κενο-φακος". απο δευτερα παει για σερβις. λετε να το βγαλουν εκτος εγγυησης?

πολλα εχουν δει τα ματια μου στη νοκια, για αυτο....

 

επισης εχει το μενου της κοσμοτε. αν τους πω να το αφαιρεσουν θα το βγαλουν? θα εχω καποιο προβλημα μετα"? δε νομιζω...

Αν το πρόβλημα δεν προκλήθηκε από κάποιο πέσιμο ή χτύπημα δεν νομίζω να το βγάλουν εκτός εγγύησης.

 

Όχι δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα αν σου αφαιρέσουν το menu της Cosmote.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ξαναρωτάω κάτι παρόμοιο, αλλά μήπως ξέρει κανείς αν μπορώ να δω τα emails που ήδη έχω λάβει χωρίς να κάνω σύνδεση στο internet? Δηλαδή ας πούμε ότι μπαίνω στα emails μου, βλέπω τι έχει έρθει, αποσυνδέομαι, αλλά μετά από λίγο θέλω να τα ξαναδώ. Πρέπει να ξανακάνω σύνδεση?

Ευχαριστώ

 

Δοκίμασε να διαβάσεις τα μειλ που έχεις ήδη κατεβάσει σε προφίλ πτήσης.

Έχεις πρόβλημα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν το πρόβλημα δεν προκλήθηκε από κάποιο πέσιμο ή χτύπημα δεν νομίζω να το βγάλουν εκτός εγγύησης.

 

Όχι δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα αν σου αφαιρέσουν το menu της Cosmote.

 

στα καλα καθουμενα και εκει που εγραφα κατι σταματησε να αποκρινεται! εδν επεσε ΠΟΤΕ! γενικα το ατομο που το εχει (η αδερφη μου) το προσεχει παρα πολυ!:D

 

παω δευτερα στη νοκια να δω. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε αν γίνομαι κουραστικός, απλά επανέρχομαι μήπως και δεν το εξήγησα πολύ καλά.Εχω δει σε νοκια ε71 αλλα και στο ε72 τα emals να είναι σε μενού μέσα στα κανονικά μηνύματα.Δηλαδή εκεί που είναι τα εισερχόμενα, εξερχόμενα να βλέπεις και τα ήδη ληφθένατα μηνύματα.Ξέρει κανείς πώς γίνεται αυτό? Το είχα καταφέρει παλιότερα, δεν θυμάμαι πως, το απεγκατέστησα γιατι κάτι δεν πήγαινε καλά, αλλά ήταν πολύ βολικό να βλέπεις τα emails σου όποτε θέλεις χωρίς να ξανασυνδέεσαι στο ιντερνετ.Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε αν γίνομαι κουραστικός, απλά επανέρχομαι μήπως και δεν το εξήγησα πολύ καλά.Εχω δει σε νοκια ε71 αλλα και στο ε72 τα emals να είναι σε μενού μέσα στα κανονικά μηνύματα.Δηλαδή εκεί που είναι τα εισερχόμενα, εξερχόμενα να βλέπεις και τα ήδη ληφθένατα μηνύματα.Ξέρει κανείς πώς γίνεται αυτό? Το είχα καταφέρει παλιότερα, δεν θυμάμαι πως, το απεγκατέστησα γιατι κάτι δεν πήγαινε καλά, αλλά ήταν πολύ βολικό να βλέπεις τα emails σου όποτε θέλεις χωρίς να ξανασυνδέεσαι στο ιντερνετ.Ευχαριστώ πολύ

 

Εγώ αυτό το κατάφερα αφού εγκατέστησα πρώτα το msn. Στη συνέχεια κάπου πήγα στις επιλογές και είχε κάτι για γραμματοκιβώτιο οπότε μου εμφάνισε την επιλογή "hotmail" μέσα στο μενού των μνμ μου και όταν μπαίνω εκεί μέσα κάνω ένα συγχρονισμό mail και ανανεώνει. Αν δεν κάνω συχρονισμό απλά βλέπω τα μέιλ από την τελευταία ενημέρωση.:)

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε αν γίνομαι κουραστικός, απλά επανέρχομαι μήπως και δεν το εξήγησα πολύ καλά.Εχω δει σε νοκια ε71 αλλα και στο ε72 τα emals να είναι σε μενού μέσα στα κανονικά μηνύματα.Δηλαδή εκεί που είναι τα εισερχόμενα, εξερχόμενα να βλέπεις και τα ήδη ληφθένατα μηνύματα.Ξέρει κανείς πώς γίνεται αυτό? Το είχα καταφέρει παλιότερα, δεν θυμάμαι πως, το απεγκατέστησα γιατι κάτι δεν πήγαινε καλά, αλλά ήταν πολύ βολικό να βλέπεις τα emails σου όποτε θέλεις χωρίς να ξανασυνδέεσαι στο ιντερνετ.Ευχαριστώ πολύ

 

Στην δική μου συσκευή γίνεται από το Μενού --> Βοήθεια --> Καλωσήρθατε --> Ρύθμιση e-mail

 

Για ψάξε το μπας και έχεις κάτι ανάλογο!

Έχω βάλει αισίως 5 λογαριασμούς.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Petros, υποκλίνομαι! Κατέβασα το Msn και το βρήκα αυτό που έψαχνα καιρό τώρα! Να ΄σαι καλά! Σ'ε υχαριστώ πολύ όπως και τους άλλους φίλους που έστειλαν μηνύματα.Καλή συνέχεια!
Link to comment
Share on other sites

να μαι παλι! αυριο θα παω το κινητο στη νοκια για επισκευη. ΟΜΩΣ εχω να κανω μια ερωτηση ακομη. κρατω backup μεσω pc suite ολα τα δεδομενα του κινητου (επαφες, ημερολογιο, σημειωσεις, μυνηματα, κλπ). θα υπαρξει καποιο προβλημα αν κανω επαναφορα το αρχειο back up? το αλλαξα ονομασια πριν την αποθηκευση.

στο νοκια 3250 που ειχα, δε μπορουσα να το επαναφερω.

 

 

κατα τη διαδικασια δημιουργιας backup κολλησε στο 70% (συγκεκριμενα στο πεδιο "phone model-specific backup"). στο κινητο εμφανιζει συνεχεια αυτο το μνμ " αδυνατο το ανοιγμα της εφαρμογης κατα τη διαδικασια αντιγραφων ασφαλειας"

τι κανω τωρα?

 

edit: ολα οκ (μαλλον). δε πειραξα τιποτα και ολοκληρωθηκε η διαδικασια.

 

Α, και κατι που ξεχασα να αναφερω προχθες. χαλασε και το κεντρικο πληκτρο αφης. μονο στην αφη ομως. στην επιλογη ειναι οκ!

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

ok! θα προσπαθησω!

 

Α, εκλεισα το κινητο για να βγαλω τη sim, το ανοιξα και λειοτυργουν και τα 2 κουμπια (κενο/φακος, πληκτρο αφης).

για καλο και για κακο ομως θα το παω τωρα στη νοκια. πρεπει να μου περασουν και τη νεα εκδοση λογισμικου. :)

 

EDIT:

στα καλα καθουμενα δε λειτουργει το πληκτρο "κενο-φακος". απο δευτερα παει για σερβις. λετε να το βγαλουν εκτος εγγυησης?

πολλα εχουν δει τα ματια μου στη νοκια, για αυτο....

 

επισης εχει το μενου της κοσμοτε. αν τους πω να το αφαιρεσουν θα το βγαλουν? θα εχω καποιο προβλημα μετα"? δε νομιζω...

 

Αν το πρόβλημα δεν προκλήθηκε από κάποιο πέσιμο ή χτύπημα δεν νομίζω να το βγάλουν εκτός εγγύησης.

 

Όχι δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα αν σου αφαιρέσουν το menu της Cosmote.

τους ειπα να αφαιρεσουν το μενου της κοσμοτε και ειπαν οτι απαγορευεται να κανουν κατι τετοιο.

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρήγγειλα κιεγω το κινητάκι απτον απιαστο και μου είπε πως θα κανει παραλαβη σε λιγες μερες.. οπως καταλαβαινετε ανυπομονωωω!!!:lol:

(είναι και η πρώτη φορα που ψωνιζω και απο το συγκεκριμενο καταστημα και δεν ξερω τι θα βγει......) anyway, γενικα απότι διαβασα εδω οι περισσοτεροι έχετε μείνει ευχαριστημενοι/ικανοποιημενοι απτο κινητο, σωστα?

 

ειμαι καινουρια στο "χωρο" και θα ήθελα μια μικρη χαρη.. εχω "ακουσει" για κατι "γνωστα μαγαζακια" που λετε που έχουν δωρεαν εφαρμογες για το κινητο..

 

μήπως μπορει καποιος να μου στελει pm με αυτα...? γιατι πραγματικα εγω δεν τα ξερω:O

 

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων και αντε καλως να με δεχθειτε σε μερικες μέρες:) (να δουμε δηλαδη..)

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι καλό κινητό.Λίγες μερούλες ίσως σε ταλαιπωρήσει μέχρι να το στρώσεις όπως θες, με τα email κλπ, αλλά μετά θα το απολαύσεις.Εδω πάντως θα βρεις απαντήσεις για τα περισσότερα προβλήματα που ίσως συναντήσεις.Να ναι καλά όσοι μπαίνουν και βοηθούν τους λιγότερο γνώστες τέτοιων κινητών.
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι καλό κινητό.Λίγες μερούλες ίσως σε ταλαιπωρήσει μέχρι να το στρώσεις όπως θες, με τα email κλπ, αλλά μετά θα το απολαύσεις.Εδω πάντως θα βρεις απαντήσεις για τα περισσότερα προβλήματα που ίσως συναντήσεις.Να ναι καλά όσοι μπαίνουν και βοηθούν τους λιγότερο γνώστες τέτοιων κινητών.

 

ωραια!!:) οπως προειπα.. ανυπομονώ..:p

 

αυτο λιγο με τα εμαιλ κτλ και πως τα φτιαχνουμε με αγχώνει λιγο.. (ποσο ευκολο θα ειναι δηλαδη..) αλλα βλεπουμε..

 

ειστε κιεσεις εδω αλλωστε:p

Link to comment
Share on other sites

Eιναι πολύ απλό.Απλά αν έχεις θέμα με το να μην ενεργοποιείται η σύνδεση email μόνη της, ή να μη σε ρωταέι αν θα συνδεθεί μεσω wifi η δικτύου κλπ, διάβασε τις σελίδες 20-30 και θα βρεις λύση.Είναι εύκολο κινητό αν περάσουν 1-2 μέρες! Καλή μπαταρία, ωραία οθόνη, emails, σχετικά καλό ιντερνετ, συμπαθητικές φωτογραφίες, καλό βίντεο, κλπκλπ.Αν θα μπαίνεις ιντερνετ σου συνιστώ να κάνεις ένα πακετάκι στο πρόγραμμά σου της εταιρίας που έχεις.Ξεκινάνε από 5 Ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

το κινητο φευγει εξωτερικο γιατι δε μπορεσαν να βρουν τι εχει. αν δεν επιδιορθωθει θα γινει αντικατασταση μου ειπανε!

σε περιπτωση αντικαταστασης τι γινεται με τα παρελκομενα της πρωτης συσκευης? επισης με την εγγυηση τι γινεται? θα εχει εκ νεου 2 χρονια ή θα συνεχισει το υπολοιπο της πρωτης συσκευης?

Link to comment
Share on other sites

το κινητο φευγει εξωτερικο γιατι δε μπορεσαν να βρουν τι εχει. αν δεν επιδιορθωθει θα γινει αντικατασταση μου ειπανε!

σε περιπτωση αντικαταστασης τι γινεται με τα παρελκομενα της πρωτης συσκευης? επισης με την εγγυηση τι γινεται? θα εχει εκ νεου 2 χρονια ή θα συνεχισει το υπολοιπο της πρωτης συσκευης?

Καλημέρα. Λογικά θα τα κρατήσεις και απλά θα πάρεις μόνο την καινούργια συσκευή. Εκτός και αν σου πουν οι ίδιοι να επιστρέψεις όλο το κουτί με τα παρελκόμενα και να παραλάβεις ολοκαίνουργιο σφραγισμένο κουτί. Η εγγύηση σε περίπτωση αντικατάστασης θα είναι άλλα 2 χρόνια από την στιγμή που θα είναι ολοκαίνουργια συσκευή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως διαβάζοντας και εδώ ( http://discussions.europe.nokia.com/t5/Eseries-and-Communicators/bd-p/communicators ), διαπιστώνω πολλά παράπονα για το software του e72. To δικό μου έχει πάει ήδη για service και μου φαίνεται ότι τελικά το δοκιμασμένο e71 είναι καλύτερη επιλογή.
nokia e51, e72, x6, e5, 701, htc one s, Lumia 830, galaxy s7
Link to comment
Share on other sites

thank you stendor, αλλα αν μου δωσουν μονο τη συσκευη που θα ξερω αν ειναι ΟΛΟκαινουργια ή μεταχειρισμενη/ανακατασκευασμενη?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...