Jump to content

[Επίσημο] Nokia E72


Werra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα,

Έχω ένα nokia E72 με σύνδεση vodafone συμβόλαιο....Με πιάνει κει εμένα η προσφορά της vodafone για τους συνδρομητές της 500MB μέχρι 16 Απριλίου. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανένας πως να κάνω tether με το laptop μου....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, έχετε μήπως να προτείνετε κάποια καλή εναλλακτική μπαταρία για το κινητάκι μας? Το χω σχεδόν 2 χρόνια και σιγα σιγά μειώνεται.Όχι ότι δεν κρατάει τουλάχιστον 2-3 μέρες! Βλέπω στο ιντερνετ διάφορες αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αποδίδουν.΄Ή αν είναι να πάρω, να πάρω πάλι την αυθεντική? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

guys, πως γίνεται να κλειδώνει το πληκτρολόγιο με κωδικό;

 

 

EDIT

τελικά βρεθηκε η λύση. πατώντας το Power button επιλέγω την επιλογή κλειδωμα τηλεφώνου και βουαλά

 

αν μπορεί κάποιος Mod να ενώσει τα ποστς μου, καθως δε μπορώ να κάνω τροποποίηση

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα

η "αναπνοή' πως κλείνει και πως το κλειδώνω (ποια πλήκτρα πατάω για να κλειδώσει)?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κακό με το email της Νοκια έχει παραγίνει.Παρόλο που δεν χρησιμοποιώ συχνά email από το κινητό, έβγαλα προχτές μια φωτογραφία και πήγα να τη στείλω με email, και δεινοπάθησε το κινητό.Πάνω από 10-15 λεπτά προσπαθούσε...Μία το κυκλάκι το πράσινο να γίνεται μπλε-πράσινο, μία να γίνεται πράσινο ότι τάχα συνδέθηκε και το 'στειλε, το email ακόμα στα εξερχόμενα ήταν.Γενικά το ιντερνετ θα μπορούσε να ήταν πολύ καλύτερο σε ένα τέτοιο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

εγώ πάλι προσπαθώ να δημιουργήσω νέο email και δεν το δέχεται γιατί? (είναι η δημιουργία του 1 email, το κινητό το πήρα χθες).

 

και την εξοικονόμηση ενέργειας πως μπορώ να την βγάλω?

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

εγώ πάλι προσπαθώ να δημιουργήσω νέο email και δεν το δέχεται γιατί? (είναι η δημιουργία του 1 email, το κινητό το πήρα χθες).

 

και την εξοικονόμηση ενέργειας πως μπορώ να την βγάλω?

 

 

Για το email θα σου προτεινα να δοκιμασεις να το σεταρεις εχωντας γυρισει την γλωσσα του κινητου στα αγγλικα.

Για την εξοικονομηση ενεργειας, πατα το κουμπι Power (αυτο που ανοιγει και κλεινει το κινητο) και θα σου ανοιξει το μενου με ολα τα προφιλ σου. Κατω θα βρει την ενεργοποιηση/απενεργοποιηση της εξοικονομησης ενεργειας. :)

Link to comment
Share on other sites

Για το email θα σου προτεινα να δοκιμασεις να το σεταρεις εχωντας γυρισει την γλωσσα του κινητου στα αγγλικα.

Για την εξοικονομηση ενεργειας, πατα το κουμπι Power (αυτο που ανοιγει και κλεινει το κινητο) και θα σου ανοιξει το μενου με ολα τα προφιλ σου. Κατω θα βρει την ενεργοποιηση/απενεργοποιηση της εξοικονομησης ενεργειας. :)

 

 

για την εξοικονόμηση της ενέργειας όλα εντάξει αλλά για το email το έκανα αλλά πάλι δεν το δέχεται, τι άλλο να κάνω μου σπάσει τα νεύρα

Link to comment
Share on other sites

για την εξοικονόμηση της ενέργειας όλα εντάξει αλλά για το email το έκανα αλλά πάλι δεν το δέχεται, τι άλλο να κάνω μου σπάσει τα νεύρα

 

Που κολλαει το ολο θεμ? Τι εμαιλ ειναι? Τι ρυθμισεις βαζεις? Για πες μηπως και μπορεσει καποιος να βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Που κολλαει το ολο θεμ? Τι εμαιλ ειναι? Τι ρυθμισεις βαζεις? Για πες μηπως και μπορεσει καποιος να βοηθησει

 

τελικά τώρα το βρήκα δεν είχαν αποθηκευτεί οι ρυθμίσεις από το δίκτυο τώρα όλα οκ ευχαριστώ ΄sakissalonika;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα

σε περίπτωση που δεν έχω αποθηκεύση της ρυθμίσεις του πάροχου δεν μπορώ να ρυθμίσω τα mail μου? γιατί όταν πάω να τα ενημερώσω συνδέεται μόνο με τον πάροχο και χρεώνομαι.

 

μια βοήθειαααα!!!!!!!!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

μια βοήθειαααα!!!!!!!!

 

Αν συνδεθείς σε σε ένα ασύρματο δίκτυο, και μετά ξεκινήσεις να κάνεις την διαδικασία απο την αρχή, συνεχίζει να θέλει να συνδεθεί με τον πάροχο και όχι με το ασύρματο δίκτυο?

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Αν συνδεθείς σε σε ένα ασύρματο δίκτυο, και μετά ξεκινήσεις να κάνεις την διαδικασία απο την αρχή, συνεχίζει να θέλει να συνδεθεί με τον πάροχο και όχι με το ασύρματο δίκτυο?

 

όχι, αλλά όταν συνδέομαι με wifi δεν μπορώ να δημιουργήσω λογαριασμό μόνο όταν συνδέομαι με τον πάροχο τότε δημιουργείται λογαριασμός, γιατί?

Link to comment
Share on other sites

όχι, αλλά όταν συνδέομαι με wifi δεν μπορώ να δημιουργήσω λογαριασμό μόνο όταν συνδέομαι με τον πάροχο τότε δημιουργείται λογαριασμός, γιατί?

 

 

Περα απο τον λογαριασμο του email σου, οταν συνδέεσαι στο ασύρματο δίκτυο, μπορείς να μπείς στο ίντερνετ? Εννοώ σου ανοίγει κάποιο site? Σε ρωτώ γιατί, είναι λίγο περίεργο, να μην μπορείς να δημιουργήσεις λογαριασμό, εκτός και αν γενικά δεν μπορείς να βγείς στο ίντερνετ μέσω ασυρμάτου, οπότε και σωστά δεν μπορείς με το ασύρματο να κάνεις αυτό που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Περα απο τον λογαριασμο του email σου, οταν συνδέεσαι στο ασύρματο δίκτυο, μπορείς να μπείς στο ίντερνετ? Εννοώ σου ανοίγει κάποιο site? Σε ρωτώ γιατί, είναι λίγο περίεργο, να μην μπορείς να δημιουργήσεις λογαριασμό, εκτός και αν γενικά δεν μπορείς να βγείς στο ίντερνετ μέσω ασυρμάτου, οπότε και σωστά δεν μπορείς με το ασύρματο να κάνεις αυτό που θέλεις.

 

ναι μπορώ, συνδέομαι κανονικά μόνο με δημιουργία email έχω το πρόβλημα.Μήπως επειδή έχω βγάλει της ρυθμίσεις του πάροχου για να μην συνδέεται με αυτόν παίζει ρόλο, της έβγαλα επειδή όταν υπάρχουν αποθηκευμένες μπαίνει από εκεί στο ιντερνετ και όταν δεν γίνεται δημιουργία email από το wifi μπαίνει από τον πάροχο

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορώ, συνδέομαι κανονικά μόνο με δημιουργία email έχω το πρόβλημα.Μήπως επειδή έχω βγάλει της ρυθμίσεις του πάροχου για να μην συνδέεται με αυτόν παίζει ρόλο, της έβγαλα επειδή όταν υπάρχουν αποθηκευμένες μπαίνει από εκεί στο ιντερνετ και όταν δεν γίνεται δημιουργία email από το wifi μπαίνει από τον πάροχο

 

 

Κατ'αρχήν, αν πάς στο Πίνακα ελέγχου-Ρυθμίσεις-Σύνδεση-Προορισμοί-Διαδίκτυο, θα βρείς όλες τις συνδέσεις που χρησιμοποίησες μέχρι τώρα. Είναι με σειρά προτεραιότητας. Επομένως, θα πρέπει να βάλεις ως πρώτη προτεραιότητα, το ασύρματο δίκτυό σου, και τελευταία την σύνδεση του παρόχου.

 

Έτσι το έχω και εγώ, οπότε, όταν είμαι σπίτι, συνδέεται στο ασύρματο του σπιτιού, και όταν είμαι έξω συνδέεται με τον πάροχο. Αν πάω σε μέρη που είχα χρησιμοποιήσει τα ασύρματα δίκτυα που έιχαν, τότε δίνει προτεραιότητα και σε αυτά, και αφήνει τελευταία την σύνδεση με τον πάροχο.

 

Επίσης, δοκίμασε να αλλάξεις την γλώσσα του τηλεφώνου στα αγγλικά, και ξανακάνε την διαδικασία ρύθμισης του email σου.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

εγώ πάλι προσπαθώ να δημιουργήσω νέο email και δεν το δέχεται γιατί? (είναι η δημιουργία του 1 email, το κινητό το πήρα χθες).

 

και την εξοικονόμηση ενέργειας πως μπορώ να την βγάλω?

 

Την πρώτη φορά θέλει να κάνεις τις ρυθμίσεις για εμαιλ με τον πάροχο. Μετά το γυρνάς σε wifi. H εξοικονόμηση ενέργειας, βγαίνει από το power button.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν λιγο, ειδα οτι υπαρχει αναβαθμιση για την συσκευη μας. Γμωριζει καποιος κατι σχετικα με τι ειδους αναβαθμιση ειναι αυτη?
Link to comment
Share on other sites

χθες έκανα αναζήτηση ενημέρωσης και δε βρήκα κάτι. είμαι cosmote branded

 

 

Μετα την αναβαθμιση εχω πλεον:

 

Εκδοση λογισμικου: 091.003

Ημ/νια εκδοσης: 03/04/2012

Προσαρμοσμενη εκδοση: 091.003.C00.01

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μία άποψη για μία μπαταρία που θέλω να πάρω για όποιον θέλει να μου πει...Βρίσκω στο ebay κάτι μπαταρίες από μια αγγλική εταιρία e-cell 1500mha που κάνουν γύρω στα 5-6 Ευρώ. Με 12 Ευρώ περίπου βρήκα και μια gold battery 2500mha (και καλά). Λέτε να είναι καλή η "Χρυσή"? Ποια λέτε να πάρω? Παρεπιπτόντως χτες έκανα κι εγώ ενημέρωση και κατέβασα την έκδοση που βγήκε τον Απρίλιο.Δεν είδα βέβαια καμμία διαφορά...!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...