Jump to content

Τι μουσική ακούτε;


kostassl45i
 Κοινοποίηση

Ποια μουσικά είδη ακούτε;  

709 members have voted

  1. 1. Ποια μουσικά είδη ακούτε;

    • Rock / Metal
      173
    • Trance
      52
    • Rap / Hip Hop
      66
    • Beat / Dance
      96
    • Pop / Λαϊκά / Λαϊκοπόπ / Ελαφρολαϊκά
      85
    • Κλασική / Ορχηστρική
      23
    • Ethnic
      16
    • House
      75
    • Electronica
      49
    • Alternative Rock
      74


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dimis13 (10 Δεκ. 2004 , 23:07)

 

Με μεγαλη μου λυπη διαπιστωνω την απουσια της εντεχνης μουσικης απο

τη λιστα.

 

 

Το έντεχνο δεν είναι μουσικό είδος.

 

Είναι μια έννοια που έχει επινοηθεί ώστε να διαχωρίζει βίαια τη μουσική σε έντεχνη και... τι; Άτεχνη; Όπως βλέπεις ο ορισμός από μόνος του έχει πρόβλημα.

 

Φυσικά και όλα τα τραγούδια δεν είναι ίδια. Αυτό όμως σε κανέναν δε δίνει το δικαίωμα να τοποθετεί τον εαυτό του σε ένα τόσο "ψεύτικο" μουσικό είδος.

 

Γι' αυτό για παράδειγμα κάποιος που ακούει Κότσιρα ή Ιωαννίδη μπορεί να ψηφίσει αυτό που νιώθει πως είναι πιο κοντά στο μουσικό είδος των συγκεκριμένων καλλιτεχνών (εγώ για παράδειγμα θεωρώ ότι είναι Alternative και μπαλάντες) ή να ψηφίσει την επιλογή "άλλο" προσδιορίζοντας με ποστ την επιλογή του ;) :)

Link to comment
Share on other sites

βασικα ολα τα ειδη οχι ομως πολυ βαρυ metall λογω της παλιας μου δουλειας δουλευα σε μπαρ τα χω συνηθησει ολα και τα ακουω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Rock/Metal ψηφίζω και χαίρομαι πολύ που μέχρι τώρα η δημοσκόπηση δείχνει την πλειοψηφία ν' ακούει Rock/Metal ...
Link to comment
Share on other sites

Βασικα ακουω βλακειες αλλα εχω επιγνωση..!!!

Απο ελληνικα ποπ και ελαφρολαικα (τυπου Βανδη,Ρεμος,Κοκκινου)

και απο ξενα κυριως ποπ και dance αλλα για να κραταω και λιγακι το επιπεδο τρελαινομαι για κλασικη rock (Scorpions,Led Zeppelin κτλ).Τωρα πως συνδιαζω τον Πλουταρχο με πχ τους Pink Floyd ειναι μια απορια που δεν εχω κατορθωσει ακομη να λυσω!!!

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλη ελληνικη μουσικη...

οπως αυτο θελει να το ορισει καποιος ή να το φυλακισει μεσα σε χαζες λεξεις που το μονο που κανουν καλα ειναι να ταξινομουν τους δισκους στα metropolis γραμμενες πανω σε ταμπελακια!

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που μπορεί κάποια τραγούδια να μου τη σπάνε, ακούω τα ΠΑΝΤΑ!

Ανάλογα βέβαια με τη διάθεσή μου, αλλά δεν έχω και πολλά κολλήματα με τη μουσική :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εγω ακουω κυριως house,dance/beat,trance και απο ελληνικα μου αρεσουν τα ρεμπετικα!Αλλα αν τυχει ακουω ελληνικα! Κυριως τα αλλα!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

I'm Fun της http://www.mediapositiveradio.com/images/catImages/psychedelic.jpg :music:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

house,dance,beat,trance,Rap,Hip Hop!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εχω περιπου 200 mp3 απο καθε ειδος + 500 mp3 rap kai hip-hop....

Έγω έχω γύρω στις 4000τραγούδια απο ελληνικά,λαικά,ελαφρολαικά,μπίτια,trance σκυλάδικα και άλλα!11,8 GB συγκεκριμένα!

 

καλη ελληνικη μουσικη...

οπως αυτο θελει να το ορισει καποιος ή να το φυλακισει μεσα σε χαζες λεξεις που το μονο που κανουν καλα ειναι να ταξινομουν τους δισκους στα metropolis γραμμενες πανω σε ταμπελακια!

 

+1!:)

Link to comment
Share on other sites

Ακουω κυριως ελαφρολαϊκα, λαϊκα (Πλουταρχο, Κιαμο, Μαρινελλα, Πουλοπουλο, Χατζηγιαννη) απο ελληνικα, και απο ξενα κυριως μπαλαντες!:music:

 

Βασικα, ειμαι εναντιον του να βαζω ταμπελες:down: στη μουσικη. Ο καθενας εχει διαφορετικα γουστα, οπως συμβαινει με το φαγητο, με το ποτο etc.:confused:

Το θεμα ειναι να μην κατακρινουμε/σνομπαρουμε τα μουσικα ακουσματα κανενος, αλλα να τα σεβομαστε, οπως θελουμε να σεβοντε τα δικα μας!;)

 

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Rock, Alternative Rock, Trip-Hop, Ambient, κάποια Pop που ίσως μου κολλήσουν στο μυαλό, dance, slow κομμάτια σε μερικές φάσεις της ζωής μου και τον τελευταίο καιρό έχω φάει ένα κόλλημα με τα mash-ups.

 

Από ελληνικά έντεχνο, (καλό) λαϊκό και ίσως μερικές φορές και ρεμπέτικα (όσο υπάρχει κρασί γύρω μου - μετά βαριέμαι :ρ)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Που είναι η JAZZ??

 

Μου αρέσει ο Johny Cash που έχεις στην υπογραφή σου :) by the way το hurt είναι τραγούδι των Nine Inch Nails βρισκεται στο δίσκο downward spiral ,εκπληκτικό συγκρότημα,μοναδικός δίσκος!

Αγαπημένοι μου οι Pearl Jam ,ο Iggy Pop, U2 , Live , Bob Dylan .Λατρεύω τα blues των 50-60ς και μου αρέσει ενίοτε να ακούω και lounge chill out κομμάτια.

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...