Jump to content

[Επίσημο] Samsung M8910 Pixon 12


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να προσθέσω ότι δεν ξέρω αν θα ΄΄παίξει΄΄ με 16άρα κάρτα, το τηλ σύμφωνα με την κατασκευάστρια εταιρία αντέχει μέχρι 8, εγώ του έχω φορέσει 8άρα 2 μέρες και πάει σφαίρα πάντως

 

Δουλευει σφαιρα και με 16 Gb κανονικοτατα

 

Η αγορα εγινε απο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569172

για οποιον ενδιαφερεται.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 899
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με το we travel τελικά έχει ασχοληθεί κανείς, το έχει εγκαταστήσει και πως ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Φιλος δεν εχω ασχολειθει με το GPS αλλα πιστεψε με δεν αξιζει γιατι οι χαρτες ειναι χαλια εκτος αν θελεις να βρεθεις σε κανενα χωραφι!!:lol:

 

Αν θελεις GPS παρε κανενα Mio με 100Ε με αξιοπιστους χαρτες Geointelligence..

 

Το κινητο δεν ειναι για GPS ασε που η μπαταρια δεν ειναι και για πολλα.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Φιλος δεν εχω ασχολειθει με το το GPS αλλα πιστεψε με δεν αξιζει γιατι οι χαρτες ειναι χαλια εκτος αν θελεις να βρεθεις σε κανενα χωραφι!!:lol:

 

Αν θελεις GPS παρε κανενα Mio με 100Ε με αξιοπιστους χαρτες Geointelligence..

 

Το κινητο δεν ειναι για GPS ασε που η μπαταρια δεν ειναι και για πολλα.

 

περισσότερο για να ΄΄παιξω΄΄ το θέλω, πάντως το route 66 τουλάχιστον στην Αθήνα παίζει καλά και για το θέμα αυτονομίας οτι και να χρησιμοποιείς πρέπει να το έχεις στο ρεύμα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα εδινα παντος 60EURO για 1 χρονο για το Route66 το βρησκω κοροϊδία..Τωρα εσυ αν θελεις να κανεις πλοηγηση απτο κινητο αλλο θεμα ο καθενας τα γουστα του..

 

Εγω βασικα το πηρα για τις φανταστικες φοτο που τραβαει και την καλη ποιοτητα κατασκευης.Για GPS εχω PNA MIO Spirit με παρα πολυ καλο δεκτη GPS και καλους χαρτες και κανω την δουλεια μου.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα εδινα παντος 60EURO για 1 χρονο για το Route66 το βρησκω κοροϊδία..Τωρα εσυ αν θελεις να κανεις πλοηγηση απτο κινητο αλλο θεμα ο καθενας τα γουστα του..

 

Εγω βασικα το πηρα για τις φανταστικες φοτο που τραβαει και την καλη ποιοτητα κατασκευης.Για GPS εχω PNA MIO Spirit με παρα πολυ καλο δεκτη GPS και καλους χαρτες και κανω την δουλεια μου.

 

ούτε εγώ τα έχω δώσει.....:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

EYXAΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΣΟΝΥ 905 ΠΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΦΩΤΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΧΩΡΙΣ ΦΛΑΣ(ΝΥΧΤΕΡΙΝΑ ΤΟΠΙΑ).Π.Χ. ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΑ.ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΟ RENOIR ΠΟΥ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΠΑ.ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ ΦΑΚΟ.ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΤΟ PIXON12 ΕΙΝΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΟ ΜΕ ΤΟ 905

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Επίσης, να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν οι φωτογραφιες που αποθηκευονται στη memory card προβαλλονται σε πληρη οθονη.το ρωταω γιατι το τελευταιο κινητο samsung που ειχα ηταν το g600 οπου οχι μονο δεν προβαλλονταν σε πληρη οθονη αλλα για να δεις την επομενη επρεπε να βγεις απο την προβολη της προηγουμενης να διαλεξεις την επομενη απο τη λιστα κ παλι προβολη.:mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις ανακάλυψα κάτι εντελώς απογοητευτικό.

 

Κατά την διάρκεια εγγραφής video δεν μπορείς να "παίξεις" με το zoom!!!!! Τρομερό? Κι όμως, όταν μόλις πριν από 10 λεπτά μου το επιβεβαίωσαν και από την Samsung μου ήρθε να το πετάξω από το μπαλκόνι.

 

Συγκεκριμμένα, η απάντηση της Samsung ήταν ότι... πρώτα κάνεις zoom εκεί που θέλεις και μετά ξεκινάς την εγγραφή. Μα είμαστε σοβαροί? Και όταν τους ρώτησα γιατί δεν το αναφέρουν στα χαρακτηριστικά, έπεσε μούγκα. Τι σκατά camera phone είναι εν έτη 2010 όταν ακόμα και τα πρώτα κινητά με δυνατότητα λήψης video είχαν αυτή την επιλογή? Sorry guys, αλλά ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι έσκασα ένα μηνιάτικο και δεν έχω zoom στο video. Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο!. Τί να πω!

 

Μία ερώτηση μόνο. με ποια λογική "οι σχεδιαστές του κινητού" αφαίρεσαν αυτή την δυνατότητα? Ασ μου απαντήσει κάποιος, please. Είμαι στα πρόθυρα νευρικού κλονισμού!

 

(Καλά που υπάρχει και αυτό το forum και λειτουργεί και σαν ψυχολόγος που του βγάζεις τα εσώψυχα σου!)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις ανακάλυψα κάτι εντελώς απογοητευτικό.

 

Κατά την διάρκεια εγγραφής video δεν μπορείς να "παίξεις" με το zoom!!!!! Τρομερό? Κι όμως, όταν μόλις πριν από 10 λεπτά μου το επιβεβαίωσαν και από την Samsung μου ήρθε να το πετάξω από το μπαλκόνι.

 

Συγκεκριμμένα, η απάντηση της Samsung ήταν ότι... πρώτα κάνεις zoom εκεί που θέλεις και μετά ξεκινάς την εγγραφή. Μα είμαστε σοβαροί? Και όταν τους ρώτησα γιατί δεν το αναφέρουν στα χαρακτηριστικά, έπεσε μούγκα. Τι σκατά camera phone είναι εν έτη 2010 όταν ακόμα και τα πρώτα κινητά με δυνατότητα λήψης video είχαν αυτή την επιλογή? Sorry guys, αλλά ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ότι έσκασα ένα μηνιάτικο και δεν έχω zoom στο video. Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο!. Τί να πω!

 

Μία ερώτηση μόνο. με ποια λογική "οι σχεδιαστές του κινητού" αφαίρεσαν αυτή την δυνατότητα? Ασ μου απαντήσει κάποιος, please. Είμαι στα πρόθυρα νευρικού κλονισμού!

 

(Καλά που υπάρχει και αυτό το forum και λειτουργεί και σαν ψυχολόγος που του βγάζεις τα εσώψυχα σου!)

Το να κανεις ζουμ κατα την διαρκεια του βιντεο πολυ λιγα κινητα το εχουν.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το να κανεις ζουμ κατα την διαρκεια του βιντεο πολυ λιγα κινητα το εχουν.

 

Διαφονώ φίλε μου. Το zoom σε video υπάρχει χρόνια τώρα, ακόμα και σε πολύ φτηνότερα κινητά που είχα όπως το LG KC550. Να μην αναφέρω βέβαια ότι το ψηφιακό zoom στα video υπήρχε ήδη από το SE K800!!! (δεν είμαι 100% σίγουρος γιατί πάει καιρός, αλλά νομίζω ότι και το SE K750 είχε zoom στο video)

 

Και ξαναλέω, είναι απαράδεκτο το 2010 να αφαιρούν το zoom στα video σε "φωτογραφικά" κινητά. η τεχνλογία ΜΟΝΟ μπροστά πάει και όχι πίσω.

 

(επίσης, ξαναδιάβασα την παρουσίαση του κινητού στο foroum εδώ και δεν το αναφέρει!)

Link to comment
Share on other sites

Κολλατε σε κατι πραγματα ομως. Τι να το κανεις το ζουμ οταν ειναι ψηφιακο; Χαλαει η ποιοτητα της ληψης. Και το KC550 που λες(το οποιο ειχα)ετρωγε κολληματα στη ληψη του βιντεο(ακουγοταν η φωνη με καθυστερηση κλπ.)οποτε να το χεσω το ζουμ! Εξαλλου ο ορος camera phone δεν αφορα μονο το βιντεο, το οποιο ουτως η αλλως ειναι παρα πολυ καλο και ξεπερναει ισως ολα τα κινητα της Samsung(πλην του Omnia HD)! Αν ειναι να το πεταξεις απο το παραθυρο για το ζουμ, πες μου να ειμαι εγω απο κατω για να το πιασω..:p
Link to comment
Share on other sites

Διαφονώ φίλε μου. Το zoom σε video υπάρχει χρόνια τώρα, ακόμα και σε πολύ φτηνότερα κινητά που είχα όπως το LG KC550. Να μην αναφέρω βέβαια ότι το ψηφιακό zoom στα video υπήρχε ήδη από το SE K800!!! (δεν είμαι 100% σίγουρος γιατί πάει καιρός, αλλά νομίζω ότι και το SE K750 είχε zoom στο video)

 

Και ξαναλέω, είναι απαράδεκτο το 2010 να αφαιρούν το zoom στα video σε "φωτογραφικά" κινητά. η τεχνλογία ΜΟΝΟ μπροστά πάει και όχι πίσω.

 

(επίσης, ξαναδιάβασα την παρουσίαση του κινητού στο foroum εδώ και δεν το αναφέρει!)

 

Φιλε αν θελεις zoom παρε μια SONY Camera.Το κινητο δεν το περνουν για ζουμ στα videakia απλος ειναι μια εξτρα δυνατοτητα.Απο contrast πως τα πας σε κλειστο χορο θωλονει καθολου το video??

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα τωρα, εμένα μου την σπάει που δεν μπορείς να διαγραψεις ξχωριστά εισερχόμενες ή εξερχόμενες κλήσεις, ένα σημείο που είναι πολύ χρήσιμο σε αυτούς που έχουν χρόνο ομιλίας προς διαχείρηση ανά μήνα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,το θεμα ειναι πολυ σοβαρο.Μπορει να βγαλει φωτογραφια το φεγγαρι;

Φυσικά!

Μη σου πω πως βγάζει και τη σκοτεινή πλευρά του…!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ημαρτον! Γελαω και απορω με ορισμενες απαιτησεις που εχετε. Σορρυ κιολας, αλλα εδω εχουμε ενα κινητο που ειναι κορυφαια συσκευη με ελαχιστα προβληματα και παμε να το βγαλουμε ελλιπες αν δεν εχει ζουμ το βιντεο και δεν φωτογραφιζει το φεγγαρι;;;:blink:

Παρτε μια στρατοσφαιρικη καμερα απ΄αυτες που φτιαχνει ο κυρος γραναζης!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ημαρτον! Γελαω και απορω με ορισμενες απαιτησεις που εχετε. Σορρυ κιολας, αλλα εδω εχουμε ενα κινητο που ειναι κορυφαια συσκευη με ελαχιστα προβληματα και παμε να το βγαλουμε ελλιπες αν δεν εχει ζουμ το βιντεο και δεν φωτογραφιζει το φεγγαρι;;;:blink:

Παρτε μια στρατοσφαιρικη καμερα απ΄αυτες που φτιαχνει ο κυρος γραναζης!!!:lol:

Conception πραγματικα αυτη η συσκευη δεν εχει προβληματα και με εχει εντυπωσιασει σε συγκριση με αλλες που ειχα(βλεπε hd)!

Ρε παιδια αυτο το update της samsung γιατι ειναι τοσο αργο????

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Σοβατα το hd εχει προβληματα; Δεν εχω ακουσει κατι. Η Samsung γενικα δεν βγαζει γρηγορα updates αλλα ευτυχως δεν ειναι απαραιτητα. Σε συγκριση π.χ. με τα LG που οταν κυκλοφορουν εχουν ελλειψεις/bugs στο λογισμικο και βγαινουν συχνα updates.
Link to comment
Share on other sites

Σοβατα το hd εχει προβληματα; Δεν εχω ακουσει κατι. Η Samsung γενικα δεν βγαζει γρηγορα updates αλλα ευτυχως δεν ειναι απαραιτητα. Σε συγκριση π.χ. με τα LG που οταν κυκλοφορουν εχουν ελλειψεις/bugs στο λογισμικο και βγαινουν συχνα updates.

Οχι εννοω οτι εχω βαλει το Samsung Pc studio για να κατεβασω αναβαθμιση firmware και εδω και 2 ωρες ειναι στο 10%!!!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Οχι εννοω οτι εχω βαλει το Samsung Pc studio για να κατεβασω αναβαθμιση firmware και εδω και 2 ωρες ειναι στο 10%!!!!!

 

για ποιο τηλ κατεβάζεις αναβάθμιση ? Μπερδεύτηκα:blink:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πάντως,πέρα από την πλακα,οι απαντήσεις σας με κάλυψαν.Τη Δευτέρα το παίρνω.Ευχαριστώ πολύ:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για το Pixon!!!!

Ποια ειναι η τελευταια firmware???

 

η τελευταία δεν ξέρω ποια είναι, το δικό μου πάντως έχει (sw) m8910XXIH2 και (CSC) M8910XCIH2)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για το Pixon!!!!

Ποια ειναι η τελευταια firmware???

 

Η τελευταια Firmware φιλε μου ειναι η M8910XEII2 εκδοση Σεπτεμβριου..Δεν την εχω περασει γιατι δεν υποστηριζει Ελληνικο Profile.

 

Οι βελτιωσεις που εχει ειναι:1)μεγαλυτερη αναμονη η μπαταρια 2)βελτιωση των photo.

 

Η Samsung ακομα δεν εχει δωσει επισημα αναβαθμιση απτο Samsung New PC Studio και δεν ξερω αν δωσει..Η αναβαθμιση μπορει να γινει αν διαβασεις προσεκτικα αυτα που λεει εδω :http://samsung-firmware.webs.com/

Ελα λαθος κοστιζει θελει πολυ προσοχη γιατι αν σβηστει η EPROM το πετας στον καδο το κινητο.

 

Δεν ξερω αν η αναβαθμιση στο support της Samsung χρεωνεται..Παντος εγω εχω εκδοση Ιουλιου αυτη που εχει ο φιλος taliban ειναι Αυγουστου ποιο καινουρια.Ισως γιαυτο να εχω προβλημμα και με το contrast του video που θολωνει σε κλειστους χορους.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...