Jump to content

[Επίσημο] Samsung M8910 Pixon 12


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πράγματι το WiFi δεν έχει καλό πομποδέκτη... Μέσα στο σπίτι μου σε απόσταση 3 ΜΕΤΡΩΝ (!!!) από το wireless modem router μου με δείκτη N (!!!) και μου βγάζει σήμα 3 στις 4 γραμμές!!!

 

Όταν έλεγα εγώ ότι το κινητό αυτό δεν αξίζει ούτε ευρωλεπτό πάνω από 200-250 ευρώ κάποιοι δεν με πίστευαν! Τα Saturn δεν το είχαν βγάλει σε προσφορά στα 250 ευρώ αλλά στην πραγματική του τιμή!

 

Είναι απλά μια touch screen συσκευή με καλή φωτογραφική (που και πάλι καμπυλώνει KAI PIXELιάζει τις φωτογραφίες!!!!!!!) , με καλή οθόνη και με δυνατότητα μέτριου λειτουργικά WiFi.

 

Τ Ι Π Ο Τ Α Π Ε Ρ Ι Σ Σ Ο Τ Ε Ρ Ο !

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 899
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά πράγματι το WiFi δεν έχει καλό πομποδέκτη... Μέσα στο σπίτι μου σε απόσταση 3 ΜΕΤΡΩΝ (!!!) από το wireless modem router μου με δείκτη N (!!!) και μου βγάζει σήμα 3 στις 4 γραμμές!!!

 

Όταν έλεγα εγώ ότι το κινητό αυτό δεν αξίζει ούτε ευρωλεπτό πάνω από 200-250 ευρώ κάποιοι δεν με πίστευαν! Τα Saturn δεν το είχαν βγάλει σε προσφορά στα 250 ευρώ αλλά στην πραγματική του τιμή!

 

Είναι απλά μια touch screen συσκευή με καλή φωτογραφική (που και πάλι καμπυλώνει KAI PIXELιάζει τις φωτογραφίες!!!!!!!) , με καλή οθόνη και με δυνατότητα μέτριου λειτουργικά WiFi.

 

Τ Ι Π Ο Τ Α Π Ε Ρ Ι Σ Σ Ο Τ Ε Ρ Ο !

 

Περασα σημερα απο το Saturn και το ειχε 399 ευρω!!!

 

Εισαι λιγο απαξιωτικος, αλλα δεν πειραζει. :)

Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα απο το Saturn και το ειχε 399 ευρω!!!

 

Εισαι λιγο απαξιωτικος, αλλα δεν πειραζει. :)

 

Απαξιωτικός ως προς τί?

 

- smartphone με ανοιχτό λειτουργικό δεν είναι.

- WiFi με καλό πομποδέκτη δεν έχει.

- ευαίσθητο πομποδέκτη για καλό σήμα δεν έχει.

- μπαταρία που να κρατάει πάνω από 2 μέρες δεν έχει.

- εγγραφή φωνής πάνω από 1 ώρα δεν έχει.

- εύχρηστο κουμπί ξεκλειδώματος του touch screen δεν έχει.

- ρύθμιση της έντασης του ήχου από το κινητό όταν τηλεφωνείς μέσω bluetooth δεν έχει.

- της προκοπής νυχτερινό βίντεο δεν έχει.

- καθαρές (μη καμπυλωμένες, μη πιξελιασμένες) φωτογραφίες για τα 12 ΜΡ που λέει ότι είναι δεν βγάζει (ούτε καν για 3,2 ΜΡ)

- αναφορά παράδοσης μηνύματος με άλλον τρόπο πέραν από sms, για να μην κάθεσαι να τα διαγράφεις συνέχεια, δεν έχει.

- περισσότερους από 12 χαρακτήρες στο ευρετήριο των επαφών, παρά τη μεγάλη οθόνη, δεν σου δείχνει.

- αισθητήρα της προκοπής για μια στοιχειωδώς αξιοπρεπή κύλιση των φωτογραφιών δεν έχει.

- ΖΟΟΜ ΙΝ /OUT στην αναπαραγωγή των φωτογραφιών που να το χειρίζεσαι εσύ και όχι να κάνει το κινητό ό,τι γουστάρει εκείνο δεν έχει.

- αξιοπρεπή προβολή βίντεο στο youtube δεν παίζει.

 

Ας μιλήσουμε λοιπόν αντικειμενικά , ας ξεπεράσουμε την πικρία εκείνων που έσκασαν κοντά μια 500άρα (εγώ πάνω από 150 ευρά για δαύτο ούτε έδωσα, ούτε θα έδινα) για μια συσκευή με καμιά 10ριά απαράδεκτα που δεν έχουν ούτε συσκευές κατώτερης κατηγορίας και ας μας πεις εσύ για να το ξέρουμε και οι υπόλοιποι ποιό είναι το προτέρημα – αρετή – δυνατότητα εκείνη [πέραν των δεδομένων οθόνη, φωτογραφική (και πάλι υπό επιφύλαξη) και WiFi (και πάλι υπό σοβαρή επιφύλαξη)] που να δικαιολογεί το κόστος αυτής της συσκευής να είναι κοντά στα 400 (!!!!!) ευρώ, δηλαδή το ίδιο με αυτό ενός LAPTOP και πάντως ελαφρά κατώτερη από ένα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ smartphone?

 

Γιατί κατά πως φαίνεται, για όποιον δίνει την δέουσα σημασία και αξία στα χρήματα, το ζήτημα δεν είναι η απαξία αλλά η υπεραξία που πολλοί προσδίδουν σε τέτοια προϊόντα και που αφού τα αποκτήσουν προσπαθούν να πείσουν τον εαυτό τους ότι έπιασαν τόπο τα χρήματα που (εκ των υστέρων ανακαλύπτουν και κατά βάθος ξέρουν ότι ) πέταξαν!

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το wi-fi που θέτεις ίσως είναι και software (το ίδιο πράγμα δηλαδή, κ πάλι δεν θα λυθεί ποτέ). Γιατί από ό,τι είδα και το iphone με το μαμίσιο βρίσκει ελάχιστα δίκτυα. Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι το κινητό αυτό είναι θύμα κακού προγραμματισμού της Samsung. Γιατί με ένα τέτοιο hardware θα έπρεπε να τρέχαν όλα κουτί. Έχω αρχίσει να σχηματίζω την εντύπωση ότι η Samsung φτιάχνει καλές συσκευές και τις εγκαταλείπει.
Link to comment
Share on other sites

Να πουμε ρε παιδια και ενα αλλο.!

Όποτε ανοιγω μια φωτογραφια, πολλες φορες κανει ζουμ απο μόνο του, και χωρις να έχω κάποια άλλη εφαρμογή ανοιχτή, μου λέει ότι η μνήμη είναι ανεπαρκής και πρέπει να κλείσω κάποιες εφαρμογές.!!!

Τι να κλείσω, αφού μόνο η φωτογραφια είναι ανοιχτή.??

Καμια ώρα θα το κλέισω μια και καλή.!

Μιλάμε για μια τεράστια πατάτα που φορτωθήλαμε όλοι για τα 12mp και που στην τελική, αν κάποιος έχει ψηφιακή φωτογραφική στα 5mp θα παρατηρήσει ότι το κινητό με τα 12 βγαζει πολύ κατώτερης ποιότητας φωτογραφίες από τη μηχανή των 5.!!

Ένα παράδειγμα:

Αν βγάλεις φωτογραφια μια παρέα που τρώει σε μια ταβέρνα, σε απόσταση 5 μέτρων, (ωστε να φαίνονται όλοι) και πας να δεις τα πρόσωπα στον υπολογιστή , τότε θα διαπιστώσεις ότι η φωτογραφία είναι γεμάτι πίξελς και τα πρόσωπα παραμορφωμένα.!

 

Τι να πω για αυτό το κινητό.?Σκέτη απογοήτευση.!Τζάμπα η επιδότηση και τα 150 ευρώ που έδωσα.!!

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ

Edited by diamantopoulosh

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω παράπονο με τις επιδόσεις με φλας. Παράπονο έχω χωρίς το φλας στη νυχτερινή λήψη. Είναι σχεδόν αδύνατο να βγάλεις καθαρή φώτο. Όποτε πάω να το κάνω παίρνω βαθιά αναπνοή και προσπαθώ να μην κουνηθώ ούτε χιλιοστό. Κ δεν τα καταφέρνω συνήθως!
Link to comment
Share on other sites

Να βαζεις το ISO χειροκινητα στο "400" γιατι στο "Αυτοματο" δεν ανεβαζει το ISO καθολου ευκολα. Βαλτο και στο "800"...θα εχει αρκετο θορυβο αλλα αν ειναι εντελως απαραιτητο να τραβηξεις φωτοιγραφια τοτε θα φωτισει ο τοπος ολος!

 

Όντως κάτι γίνεται, κ πάλι όμως οι φώτο αποκτούν μια ενοχλητική θολούρα. Το παράδοξο είναι το εξής όμως κ εγώ αυτό το αποκαλώ κακό programming. Πώς γίνεται όταν αυξάνεις το ISO τα καρέ να είναι το ίδιο λίγα τόσο στα 12mp όσο και στα 0,3?

Link to comment
Share on other sites

Ας διευκρινιστεί στο σημείο αυτό ότι δεν βάλω μόνο κατά του PIXON 12 όταν λέω ότι είναι πολύ ακριβό για όλα όσα προσφέρει, αλλά γενικότερα κατά όλων των συσκευών αυτών που οι περισσότερες σου πουλάνε ξεπερασμένη τεχνολογία για αιχμής. Και το μικρό μέγεθος δεν έχει να κάνει με την τιμή η οποία είναι σε κάθε περίπτωση υπερβολική γιατί με την ίδια λογική θα έπρεπε κανείς να αντιτείνει ότι η αγορά και ο ανταγωνισμός είναι τεράστια.

 

Εξού και δεν είναι τυχαίο ότι οι συσκευές κινητής τηλεφωνίας έχουν ίσως το μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους από κάθε άλλο τεχνολογικό προϊόν.

 

Η συγκεκριμένη συσκευή (αυτήν έχω, γι' αυτήν μπορώ να μιλάω υπεύθυνα) σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να υποτεθεί ότι δικαίως αξίζει πάνω από 300 ευρώ και το γεγονός αυτό δεν δικαιολογείται ούτε από το ότι άλλες συσκευές (χειρότερες ίσως -βλ. LG) κοστίζουν περισσότερο. Μέτρο σύγκρισης δεν είναι η υπερβολή προς τα κάτω αλλά τα χρήματα που σπαταλάει κανείς για να αγοράσει μια ξεπερασμένη (μην σας κάνει καθόλου εντύπωση) εν πολλοίς τεχνολογία.

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Λεγοντας "καρε" υποθετω οτι λες το "σπασιμο" που κανει η εικονα οταν κουνας το κινητο ΠΡΙΝ τραβηξει την εικονα. Αυτο ειναι θεμα programming που δεν εχει σχεση με την τελικη ταχυτητα που επιλεγει η μηχανη για την αποτυπωση της φωτογραφιας. Μην ξεχνας και το ζορι που τραβαει ενας μικροσκοπικος αισθητηρας ειδικα οταν τον χωρισεις σε δωδεκα εκατομμυρια τετραγωνακια/pixels αντι των πχ. πεντε σε αλλα κινητα.

 

Ναι αλλά το ευτράπελο είναι ότι ακόμα και αν το ρυθμίσεις σε ελάχιστα μεγαπίξελ δεν αλλάζει κάτι! Σαν να μην καταλαβαίνει το κινητό ότι εδώ χρειάζεται 20 φορές μικρότερη επεξεργαστική ισχύ και ζορίζεται το ίδιο. Παράλογα πράγματα! Κ όμως αυτό επηρεάζει την ταχύτητα του κλείστρου και θέλει πιο σταθερό χέρι για να μην έχεις πολύ noise.

Link to comment
Share on other sites

Προς τους δυο παραπανω παραπονουμενους:

1. Θα ηθελα κατ'αρχας να δειτε τι λογισμικο φοραν οι συσκευες σας πατωντας *#1234#

2. Το wi-fi ΔΕΝ εχει προβλημα ληψης, απλα ο δεικτης ειναι απαισιοδοξος ως προς τη ρυθμιση του. Πιανει παντως ιδια με ενα 5800 που εχω.

3. Η μπαταρια βγαζει απο 2 εως 3 μερες και ΚΑΝΕΝΑ smartphone αφης δεν ξεπερνα αυτην την αποδοση.

4. Δεν αναφερετε πουθενα οτι οθονη amoled με αναλυση 480Χ800 δεν υπαρχει σχεδον σε κανενα αλλο τηλεφωνο.

5. Σαφως υαπρχουν και μειονεκτηματα αλλα οχι και να αξιζει το τηλεφωνο 200 ευρω! Με 200 ευρω παιρνετε Yari, Elm Monte, 5530...ουτε καν 6700.

6. Η καμερα, οπως και αν το δειτε ειναι η καλυτερη της αγορας και ΝΑΙ, παρουσιαζει παραμορφωσεις αλλα οχι σε απαραδεκτο βαθμο. Ειναι σε επιπεδο αρκετων φθηνοτερων ψηφιακων. Παραθετω δυο συγκριτικες φωτο με την καινουργια Sony H55, με 14.1ΜΡ, των 250 ευρω. Στο χαλί ειναι ορατες αλλα δεν ειναι τοσο μεγαλες ωστε να παραμορφωσουν τον Bruce μας! :p Και περα απο την παραμορφωση, θα ελεγα οτι ποιοτικα ειναι πολυ παραπλησιες.

7. Η εκνευριστικη αναφορα παραδοσης υπηρξε και υπαρχει σε πολλες συσκευες και δεν ειναι καποια ιδιορρυθμια αποκλειστικη στο Pixon 12.

 

Χωρις να έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, θέλω να μου πεις (εκτος από την κάμερα, η οποία είναι κατα τη γνώμη μου αρκετά μέτρια) κάποια πλεονεκτήματα του τηλεφώνου που να το κανουν να αξίξει πάνω από 200 ευρώ ή ακόμη και 150 ευρώ.!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

1.Το GPS που είναι άχρηστο?

2.Το wi-fi που είναι μέτριο εως χάλια?

3.Την περιορισμένη σε ισχύ μπαταρια (το vivaz κρατάει 13 ώρες με ομιλία και 430 ώρες σε αναμονή)

4.Το σωστό video που και την ημέρα είναι απαράδεκτο?

5.Το ότι δεν μπορείς να εγκαταστήσεις καμία εφαρμογή αν δεν την ξανακατεβάσεις από το ίδιο το τηλέφωνο?

6.Το ότι η οθόνη έχει συγκεκριμένη ανάλυση και αν βάλεις παιχνίδια των ίδιων διαστάσεων αλλα και βίντεο δεν ανταποκρίνεται?

7. Μην πω για τις επανεκινήσεις όταν ζορίζεται ο browser.!

 

Υπάρχει τεράστια λίστα με "πλεονεκτήματα".!!!

ΠΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΠΟΙΑ.!!!

Ακόμη και το LG kookie το καινούριο είναι στα παραπάνω καλύτερο και κανει 130ευρω.!Εγώ πάντως δε θα το πρότεινα σε κανέναν το συγκεκριμένο κινητό.!

 

Όσο για τις φωτογραφίες του χαλίου και του εξώφυλλου σε τέτοιες διαστάσεις και με 3,2 mp κινητό βγάζω.!!Στο zoom φαίνεται η διαφορά και στην εμφάνιση τους σε φωτογραφείο.!Μην ξεχνιόμαστε μιλάμε και πληρώνουμε 12mp ξέρεις ποιο είναι το αντίστοιχο μέγεθος σε φωτογραφικό χαρτί?ΑΦΙΣΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΘΟΝΗ Η/Υ 20".!Αν θες να συγκρίνεις την κάμερα με μια ψηφιακή 12 mp δοκίμασε να βγάλεις το ηλιοβασίλεμα και θα δεις πολλές διαφορέε, ειδικά στο ότι στο κινητό όλα ξαφνικά σκοτεινιάζουν.!

Edited by diamantopoulosh

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Δείτε μια εικόνα από μια φωτογραφική

http://www.turboimagehost.com/p/3473237/Riverside_Nature_Center3.JPG.html

http://www.turboimagehost.com/p/3473237/Riverside_Nature_Center3.JPG.html

2048 × 1536 - 728k - jpg

και όχι 12mp

Edited by diamantopoulosh

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Δείτε μια εικόνα από μια φωτογραφική

http://www.turboimagehost.com/p/3473237/Riverside_Nature_Center3.JPG.html

http://www.turboimagehost.com/p/3473237/Riverside_Nature_Center3.JPG.html

2048 × 1536 - 728k - jpg

και όχι 12mp

 

θες να πεις ότι αυτί η φώτο είναι καλύτερη από αυτήν που έβγαλε ο haki, αν το μάτι σου βλέπει καλύτερο το δικό σου καλύτερα να πας σε καμιά έκθεση. Και όσοι έχουν το Pixon να το πετάξουν και να πάρουν κάτι με 3mp...

Παρακολουθώ έτσι από ενδιαφέρων το θέμα αυτό και βλέπω ότι συγκρίνετε την π**** με την βούρτσα.... και χαλάτε και το ποστ... sorry κιόλας ...

Link to comment
Share on other sites

Οκ, η αλήθεια είναι ότι το κινητό μπορεί να μην έχει τόσο δυνατό δέκτη wifi παρόλα αυτά συνδέεται στο internet χωρίς πρόβλημα αν εντοπίσει δίκτυο...

 

Έχει φοβερή οθόνη και πάρα πολύ κάμερα....από τις καλύτερες για κινητό.

Πιστεύω ότι για τα 250 που έδωσα αξίζει πάντως

 

Ορίστε και 1 δείγμα φωτογραφίας απο το PIXON στα 4 mp wide

http://s1d4.turboimagehost.com/t/3475354_0081.jpg

http://www.turboimagehost.com/p/3475354/0081.jpg.html

 

και άλλο 1 δείγμα φωτογραφίας στα 10 mp wide

http://s1d4.turboimagehost.com/t/3475422_0251.jpg

http://www.turboimagehost.com/p/3475422/0251.jpg.html

 

μην μου πείτε ότι δεν είναι πολύ καλές για κινητό...

Edited by enedra
Link to comment
Share on other sites

http://www.turboimagehost.com/p/3477630/0110.jpg.html' alt='0110.jpg.html'>

 

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Καλομελέτα κι ερχεται!:X

 

Λοιπόν για να ξέρουμε και τι λέμε. Αν διαβάζατε καλά τα προηγούμενα post μου θα βλέπατε ότι μιλούσα συγκεκριμένα

 

1ο post "Αν βγάλεις φωτογραφια μια παρέα που τρώει σε μια ταβέρνα, σε απόσταση 5 μέτρων, (ωστε να φαίνονται όλοι) και πας να δεις τα πρόσωπα στον υπολογιστή , τότε θα διαπιστώσεις ότι η φωτογραφία είναι γεμάτι πίξελς και τα πρόσωπα παραμορφωμένα.!"

 

2o post Χωρις να έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, θέλω να μου πεις (εκτος από την κάμερα, η οποία είναι κατα τη γνώμη μου αρκετά μέτρια) κάποια πλεονεκτήματα του τηλεφώνου που να το κανουν να αξίξει πάνω από 200 ευρώ ή ακόμη και 150 ευρώ.! Όσο για τις φωτογραφίες του χαλίου και του εξώφυλλου σε τέτοιες διαστάσεις και με 3,2 mp κινητό βγάζω.!!Στο zoom φαίνεται η διαφορά και στην εμφάνιση τους σε φωτογραφείο.!Μην ξεχνιόμαστε μιλάμε και πληρώνουμε 12mp ξέρεις ποιο είναι το αντίστοιχο μέγεθος σε φωτογραφικό χαρτί?ΑΦΙΣΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΘΟΝΗ Η/Υ 20".!Αν θες να συγκρίνεις την κάμερα με μια ψηφιακή 12 mp δοκίμασε να βγάλεις το ηλιοβασίλεμα και θα δεις πολλές διαφορέε, ειδικά στο ότι στο κινητό όλα ξαφνικά σκοτεινιάζουν.!

 

ΔΗΛΑΔΗ: μιλάμε για φωτογραφίες σε κάποια απόσταση και με πολλά πρόσωπα στην ίδια εικόνα και για φωτογραφίες όπου ο φωτισμός δέν είναι μιας ηλιόλουστης μέρας αλλά σχετικά χαμηλός.

 

Τώρα για τις φωτογραφίες στις οποίες γίνεται focus και είναι σε απόσταση κάποιων εκατοστών, όπως το λουλούδι ή το λεμόνι ακόμη και σε ένα κείμενο το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλό και δεν μίλησα για αυτό.!

Μίλησα για φωτογραφίες που βγάζουμε καθημερινά και πολλές φορές θέλουμε να τις εμφανίσουμε όπως μια παρέα ατόμων και κάποια τοπία.Τότε αν ο φωτισμός δεν είναι ικανοποιητικός (ακόμη και όταν είναι) το αποτέλεσμα είναι κάτω από το μέτριο και μάλιστα το συγκρίνω με μια καλή ψηφιακή των 5 mp.

 

Παρακάτω παραθέτω 2 εικόνες 12 mp

Η μια είναι μια ομάδα ατόμων η οποία έχει βγει μια ηλιόλουστη μέρα και φαίνεται στο ζουμ πόσο παραμορφόνωνται τα πρόσωπα.!

Η άλλη είναι ένα τοπίο στο ηλιοβασίλεμα.!

 

http://s1d4.turboimagehost.com/t1/3478011_0110.jpg

 

http://s1d4.turboimagehost.com/t1/3477995_0134.jpg

 

Οι φωτογραφίες δεν έχουν υποστέι καμία επεξεργασία και είναι ακριβώς όπως της έβγαλα.!

 

Σε καμία περίπτωση δεν είπα ότι η καμερα είναι εντελώς άχρηστη (με εξαίρεση το βιντεο που είναι ΧΑΛΙΑ) αυτό που είπα και περιμένω να μου πεις ειναι: Χωρις να έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, θέλω να μου πεις (εκτος από την κάμερα, η οποία είναι κατα τη γνώμη μου αρκετά μέτρια) κάποια πλεονεκτήματα του τηλεφώνου που να το κανουν να αξίξει πάνω από 200 ευρώ ή ακόμη και 150 ευρώ.!

Όσο για την έκδοση του λογισμικού την έχω γράψει και σε παλιότερο post μου #685

<SW VER> M8910XXIH2

<CSC VER> M8910OXCIH2

Να ξέρεις ότι δεν είμαι χθεσινός και το έχω αρκετό καιρό για να έχω και να μπορώ να εκφράσω γνώμη.Επίσης τωρα το πήρα και το συνήθισα, δε θα κάτσω να σκάσω κι όλας, όμως δεν μπορώ να πώ ότι είμαι περίφανος για την αγορά μου γιατι τα μειονεκτήματα είναι πολύ περισσότερα από τα πλεονεκτήματα.!Έτσι όποιος σέβεται τον εαυτό του και την νοημοσύνη του δεν το υποστηρίζει φανατικά λέει απλα την αλήθεια και τα πράγματα όπως είναι γιατί για να το αγοράσει έδωσε κάποια χρήματα που για να τα αποκτήσει δούλεψε και έτσι έχει τις ανάλογες απαιτήσεις από την αγορά του.!

Μιλάμε για κινητό 400-500 ευρω.!

Edited by diamantopoulosh

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΨΗΦΙΑΚΟ ΖΟΥΜ εκτος αν δουμε την Αντζελινα Τζολι γυμνοστηθη, πεντε ομπρελες παρακατω στην παραλια. ΠΟΤΕ δεν κρινουμε μια φωτο που εχει ζουμαρει ψηφιακα και που ΕΠΙΠΛΕΟΝ το κινητο την εχει ΔΙΟΓΚΩΣΕΙ στα 12ΜΡ ΜΕΤΑ τη ληψη της.

 

Ειλικρινα το θεωρω αστειο το να προσπαθησω σε πεισω οτι το κινητο εχει τρανταχτα πλεονεκτηματα και οτι ΟΥΔΕΜΙΑ σχεση εχει με κινητα των 150-200 ευρω (Cookie, Pop, GT505, Preston κλπ). Στα 500 ευρω το κινητο δεν εκανε καριερα αλλα για κατω απο 350 ειναι μια χαρα...ποσο μαλλον οταν τωρα εχει 250. Στα 300 πουλαει επισημα η SE το W995! Και μην ξεχναμε οτι μεσα στο 2010 οι τιμες των κινητων εχουν παρει την κατιουσα, ακομη και των νεων μοντελων. Αλλο ειναι 500 τον 08/2009 και αλλο τον 05/2010.

 

Οριστε πως ειναι οι καλες φωτο του κινητου ΧΩΡΙΣ ψηφιακο ζουμ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2949001#post2949001

 

 

Άστο.!!Τι να σου λέω.?!

Ποιος μίλησε για ψηφιακό ζουμ ?

ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΛΕΣ?

Να την δεις σε Original Image Size λέμε.!

Μιλάμε ή είσαι εντελώς ΑΣΧΕΤΟΣ ή πήρες την πατάτα σου και τα έχεις χαμένα.!!!

Ασε που σε προηγούμενο post #754 μιλας για smartphone ΛΕΣ:."Η μπαταρια βγαζει απο 2 εως 3 μερες και ΚΑΝΕΝΑ smartphone αφης δεν ξεπερνα αυτην την αποδοση." Δεν ξερω αν σου το ειπανε αλλα ξέρεις κάτι το κινητο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ smartphone? :-)

ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΣΥΡΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΜΙΑ 10αρια ΦΟΡΕΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.????

Δεν ξερω αν το πουλανε σε άλλες χωρες.!Στην Ελλάδα πάντως όποιος το βρίσκει σε στοκ το πουλάει σε περιορισμένα (10-20) κομμάτια προς 250-300 ευρω για κράχτη και με πρόσχημα τα 12mp.Πας στο κατάστημα και δεν υπάρχει και σου λένε ότι ΑΠΟΣΥΡΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ.!!!!

 

ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ.??????

Edited by diamantopoulosh

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Η φωτο ειναι με τους φανταρους ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΗ ΜΕ ΨΗΦΙΑΚΟ ΖΟΥΜ 1.75Χ[/b]. Τραβηχτηκε στις 16/5 στις 7:30 το απογευμα. Τα ειχες και ολα στο αυτοματο. Δεν εκανες την παραμικρη ρυθμιση για να βελτιστοποιησεις την ληψη. Που τα ξερω ολα αυτα αραγε; ΠΕΣ μας εσυ!

 

ΣΩΣΤΑ τα λες εδώ.!Δε θέλει πάντως να είσαι επιστήμονας για να δεις τις λεπτομέρειες μιας φωτογραφίας.!Την κατέβασες και είδες τις λεπτομέρειες

 

Απλά ήταν λάθος επιλογή φωτογραφίας και ούτε καν το παρατήρησα ποια ανέβασα.!

Δες και χωρις ζουμ δεν αλλάζει τίποτα η απόσταση είναι 4 με 5 μετρα το πολύ.

Ουτε ένα πρόσωπο δεν διακρίνεται.!

http://s1d4.turboimagehost.com/t1/3478180_0112.jpg

 

Αφού αλλάζεις κινητά και μίλησες για μπαταρίες θα έπρεπε να ξέρεις ότι το vivaz κρατάει 13 ώρες με ομιλία και 430 ώρες σε αναμονή και είναι smartphone που πλέον το βρίσκεις ακόμη και κοντά στα 300-350 ευρώ.!Και αν αλλάζεις κινητά τόσο συχνα θα έπρεπε να έχεις και κάποια κριτήρια.!Ακόμη να πεις τα πλεονεκτήματα του κινητου αν εξαιρέσουμε την κάμερα σε σχέση με το cookie που σαφως δεν είναι smatrphone αλλά κοστίζει 130ευρω?

 

Εγώ είπα:

- smartphone με ανοιχτό λειτουργικό δεν είναι.

- WiFi με καλό πομποδέκτη δεν έχει.

- ευαίσθητο πομποδέκτη για καλό σήμα δεν έχει.

- μπαταρία που να κρατάει πάνω από 2 μέρες δεν έχει.

- εγγραφή φωνής πάνω από 1 ώρα δεν έχει.

- εύχρηστο κουμπί ξεκλειδώματος του touch screen δεν έχει.

- ρύθμιση της έντασης του ήχου από το κινητό όταν τηλεφωνείς μέσω bluetooth δεν έχει.

- της προκοπής νυχτερινό βίντεο δεν έχει.

- καθαρές (μη καμπυλωμένες, μη πιξελιασμένες) φωτογραφίες για τα 12 ΜΡ που λέει ότι είναι δεν βγάζει (ούτε καν για 3,2 ΜΡ)

- αναφορά παράδοσης μηνύματος με άλλον τρόπο πέραν από sms, για να μην κάθεσαι να τα διαγράφεις συνέχεια, δεν έχει.

- περισσότερους από 12 χαρακτήρες στο ευρετήριο των επαφών, παρά τη μεγάλη οθόνη, δεν σου δείχνει.

- αισθητήρα της προκοπής για μια στοιχειωδώς αξιοπρεπή κύλιση των φωτογραφιών δεν έχει.

- ΖΟΟΜ ΙΝ /OUT στην αναπαραγωγή των φωτογραφιών που να το χειρίζεσαι εσύ και όχι να κάνει το κινητό ό,τι γουστάρει εκείνο δεν έχει.

- αξιοπρεπή προβολή βίντεο στο youtube δεν παίζει.

- δεν μπορείς να εγκαταστήσεις καμία εφαρμογή αν δεν την ξανακατεβάσεις από το ίδιο το τηλέφωνο

- η οθόνη έχει συγκεκριμένη ανάλυση και αν βάλεις παιχνίδια των ίδιων διαστάσεων αλλα και βίντεο δεν ανταποκρίνεται

- Μην πω για τις επανεκινήσεις όταν ζορίζεται ο browser.!

Όπως είπε και ο SoKoFLiKo

Ας μιλήσουμε λοιπόν αντικειμενικά , ας ξεπεράσουμε την πικρία εκείνων που έσκασαν κοντά μια 500άρα (εγώ πάνω από 150 ευρά για δαύτο ούτε έδωσα, ούτε θα έδινα) για μια συσκευή με καμιά 10ριά απαράδεκτα που δεν έχουν ούτε συσκευές κατώτερης κατηγορίας και ας μας πεις εσύ για να το ξέρουμε και οι υπόλοιποι ποιό είναι το προτέρημα – αρετή – δυνατότητα εκείνη [πέραν των δεδομένων οθόνη, φωτογραφική (και πάλι υπό επιφύλαξη) και WiFi (και πάλι υπό σοβαρή επιφύλαξη)] που να δικαιολογεί το κόστος αυτής της συσκευής να είναι κοντά στα 400 (!!!!!) ευρώ, δηλαδή το ίδιο με αυτό ενός LAPTOP και πάντως ελαφρά κατώτερη από ένα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ smartphone?

 

Γιατί κατά πως φαίνεται, για όποιον δίνει την δέουσα σημασία και αξία στα χρήματα, το ζήτημα δεν είναι η απαξία αλλά η υπεραξία που πολλοί προσδίδουν σε τέτοια προϊόντα και που αφού τα αποκτήσουν προσπαθούν να πείσουν τον εαυτό τους ότι έπιασαν τόπο τα χρήματα που (εκ των υστέρων ανακαλύπτουν και κατά βάθος ξέρουν ότι ) πέταξαν!

 

Tο OMNIA γιατι δεν αποσύρθηκε ποτέ?

Μιλάμε για ένα αποτυχιμένο πείραμα.!

Αν δεις το μενου και την μικροεφαρμογή με το "?" που είναι η χρήση βοήθειας θα καταλάβεις πόσο χάλια προγραμματισμένο είναι το κινητό.Όλα είναι ότι να ναι.!!!

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟΣΥΡΘΗΚΕ Ή ΑΠΟΣΥΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΡΟΛΟ Η ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΚΙΝΗΤΟΥ.!

Edited by diamantopoulosh

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες συνιστώ το techradar για reviews. Οι άνθρωποι είναι αυστηροί και γνώστες. Δείτε και για το pixon 12 αν θέλετε

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/samsung-m8910-pixon-12-626674/review

Ίσως να του έβαζαν λίγο παραπάνω αν δεν ήταν αρχικά τόσο εξωφρενική η τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες συνιστώ το techradar για reviews. Οι άνθρωποι είναι αυστηροί και γνώστες. Δείτε και για το pixon 12 αν θέλετε

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/samsung-m8910-pixon-12-626674/review

Ίσως να του έβαζαν λίγο παραπάνω αν δεν ήταν αρχικά τόσο εξωφρενική η τιμή του.

 

Φίλε μου καλέ, κανείς δεν κάνει πιο ολοκληρωμένη κριτική από αυτόν που ΠΛΗΡΩΝΕΙ και ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ το τηλέφωνο. Ό,τι και να σου πουν οι τεχνικοί ειδήμονες που έχουν παραλάβει ένα δείγμα από την αντιπροσωπεία (πολλές φορές όχι αυτό που βγαίνει στην παραγωγή) δεν έχει παρά μόνο ενδεικτική αξία. Για σωστότερο συμπέρασμα καλύτερα να διαβάζεις σε άλλα sites τις κριτικές των χρηστών και κυρίως τις αρνητικές, γιατί εκεί θα βρεις αλήθειες. Μόνο οι πιτσιρικάδες που ενθουσιάστηκαν από την καστόρινη θήκη και τη γυαλάδα των αυτοκόλλητων το βρίσκουν ΟΥΑΟΟΟΟ....

 

Προσωπικά το κινητό αυτό εξηγεί πλήρως γιατί η SE πουλάει τα κινητά της όσο θέλει και έχει μονοπωλήσει το μεγαλύτερο μέρος της αγοράς όσο και γιατί το i-Phone γίνεται μέτρο σύγκρισης με το Pixon μόνο από άσχετους ή πικραμένους που το πλήρωσαν το ίδιο και πρέπει σώνει και καλά να το βγάλουν ότι είναι το ίδιο.

 

Εγώ πλήρωσα 130ευρώ για να το πάρω. Και ειλικρινά τώρα που ξέρω τί παίζει με αυτή τη συσκευή δεν θα έδινα ούτε ρούβλι πάνω από τα 150 ευρώ για να το αγόραζα. Το κινητό έχει σοβαρές ελλείψεις και στοιχειώδεις αστοχίες και το touch screen μην σας παρασύρει. Το παλιό μου Κ810 έβγαζε καθαρότερες φωτογραφίες, ήταν 1000000 φορές πιο εύχρηστο και γι΄αυτό έμεινε στην αγορά τόσα χρόνια και όταν την αποχαιρέτησε το έκανε με τιμή 200 ευρώ.

 

Το Pixon όπως και μερικές άλλες συσκευές (SE C905) έχουν αποχαιρετήσει την αγορά ήδη από την πρώτη μέρα της παραγωγής τους. Και η Samsung φημίζεται για τις συσκευές που ξεπερνιούνται τσακ μπαμ...

 

Συνεπώς μην κολλάτε... Όσο το πλήρωσε ο καθένας το πλήρωσε. Αράξτε και πείτε τί βλέπετε στα ίσα... Γιατί δυσκολάκι το βλέπω να μην βλέπει κάποιος το ΠΙΞΕΛΙΑΣΜΑ των φωτογραφιών του που δεν παίζει ούτε σε φωτογραφίες 3,2 ΜΡ!!! Και λάβετε υπόψη ότι 12 ΜΡ σημαίνουν εκτύπωση στα 40χ60 εκατ. με ποιότητα 300 dpi (ποιότητα φωτογραφίας περιοδικού)....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κι όμως το πιξέλιασμα φαίνεται σε πολύ μικρότερο μέγεθος.

 

Άρα 12 ΜΡ δεν είναι η φωτογραφική της συσκευής αλλά το .... αυτοκόλλητό της! Και προσωπικά τόσα λεφτά για αυτοκόλλητα δεν θα έδινα ούτε και για να πάρω συμπληρωμένα όλα τα άλμπουμ της Panini (αν και τώρα που το ξανασκέφτομαι, εκεί θα άξιζε τον κόπο...;) )!

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά διαβάζω κριτικές από όπου μπορώ. Όσον αφορά τους απλούς χρήστες, θέλει να διαβάσεις πάρα πολλές κριτικές κ πολύ χρόνο για να καταλήξεις σε κάποιο συμπέρασμα. Δεν έχουν όλοι τόσο χρόνο να παίρνουν σβάρνα τα φόρουμ κ τα sites ανά τον κόσμο! Αλλά μια και το έθεσες το κάνω και αυτό.

Θεωρώ ότι είμαι αρκετά απαιτητικός χρήστης αλλά παρ' όλ 'αυτά το κινητό δεν είναι και για 150 ευρώ! Ούτε και για 400 εννοείται!

Καταλήγω μετά από δύο μήνες ότι έχει καλές φωτογραφίες με φλας και επίσης καλές χωρίς φλας όταν ο φωτισμός είναι καλός. Επίσης έχει καλό βίντεο μόνο οταν ο φωτισμός είναι επαρκέστατος. Μου αρέσουν και τα πολύ ζωηρά του χρώματα.

Έχει τα bugακια του όμως πχ υπάρχουν φορές που αποτυγχάνει να βγάλει φώτο.

Δεν το συγκρίνω με iphone, ούτε με κανένα android κινητό φυσικά!

Edited by obscurus
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, :)

 

Εγω οπως εχω ξαναπει ειχα παρει δυο κομματια απο το Saturn προς 249 ευρω το ενα, τοτε που τα ειχε προσφορα.

Απο τοτε η αληθεια ειναι οτι δεν τα ξαναειδα να τα φερνει κανενα Saturn ( αλλου το βρισκεις ) και αρχισαν να με πειθουν οι ειδημονες που διαβαζω, οτι εχουν δικιο και οτι το κινητο αποσυρθηκε λογω...λογω...λογω....:wacko:

Την περασμενη εβδομαδα ομως το ξαναεφερε το Saturn του σταθμου Λαρισης με 399 ευρω , και σημερα που περασα απο το Saturn της Συγγρου ειχε νεα παραλαβη με 459 ευρω.

Παραμυθια δεν λεω ουτε κανω υποκειμενικες εκτιμησεις. :)

Οποιος θελει παει και τα βλεπει.

Τι εχουν να πουν τωρα οι ειδημονες μας οοοοεεεεεοοοοοο????

Αυτο που θελω να πω παντως ειναι οτι σε πολλα συμφωνω μαζι τους εκτος απο ενα.

Οτι ψαχνουν να βρουν την τελειοτητα που δεν υπαρχει πουθενα σε κινητο, στο Μ8910. :)

 

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ένα κινητό που κανονικά κοστίζει με φουλ κέρδος 250 ευρώ κάποιος μπορεί να το πουλάει 1.000.000 ευρώ σημαίνει ότι το κινητό αξίζει,

 

επειδή το κινητό αυτό λόγω του ότι πουλιέται 1.000.000 ευρώ δεν φεύγει για να εξαντληθεί το στοκ του σήμαίνει ότι εξακολουθεί να παράγεται και ως εκ τούτου αποτελεί εμπορική επιτυχία, και

 

επειδή στο κινητό έχουμε εντοπίσει γελοίες ελλείψεις και αστοχίες που δεν τις έχουν ούτε κινέζικοι κλώνοι σημαίνει ότι εμείς ψάχνουμε να βρούμε την τελειότητα και στην αναζήτησή μας αυτή ξεπεράσαμε όοοοοοοοοοοοοοοοοολες τις άλλες συσκευές όοοοοοοοοοοοοοοοολων των άλλων εταιρειών και καταλήξαμε στην κορεάτικη Samsung που έχει ξεφτιλιστεί μέχρι και στις Fulll HD τηλεοράσεις στις οποίες παραδοσιακά υπερείχε...

 

Μάλιστα...

 

Το ακούσαμε και αυτό!

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ένα κινητό που κανονικά κοστίζει με φουλ κέρδος 250 ευρώ κάποιος μπορεί να το πουλάει 1.000.000 ευρώ σημαίνει ότι το κινητό αξίζει,

 

επειδή το κινητό αυτό λόγω του ότι πουλιέται 1.000.000 ευρώ δεν φεύγει για να εξαντληθεί το στοκ του σήμαίνει ότι εξακολουθεί να παράγεται και ως εκ τούτου αποτελεί εμπορική επιτυχία, και

 

επειδή στο κινητό έχουμε εντοπίσει γελοίες ελλείψεις και αστοχίες που δεν τις έχουν ούτε κινέζικοι κλώνοι σημαίνει ότι εμείς ψάχνουμε να βρούμε την τελειότητα και στην αναζήτησή μας αυτή ξεπεράσαμε όοοοοοοοοοοοοοοοοολες τις άλλες συσκευές όοοοοοοοοοοοοοοοολων των άλλων εταιρειών και καταλήξαμε στην κορεάτικη Samsung που έχει ξεφτιλιστεί μέχρι και στις Fulll HD τηλεοράσεις στις οποίες παραδοσιακά υπερείχε...

 

Μάλιστα...

 

Το ακούσαμε και αυτό!

 

Πριν λιγο καιρο σε χαρακτηρισα πολύ ευγενικα << λιγο απαξιωτικο.>>, σημερα όμως ειμαι σιγουρος ότι εισαι εντελως τελειως ισοπεδωτικος για να μην πω εμπαθης..:)

 

Τα επχηρηματα που επικαλεισαι εχουν τοσο προφανεις απαντησεις που όποιος εχει την στοιχειωδη νοημοσυνη και τα διαβαζει, απλα χαμογελαει με νοημα.

Αρα δεν υπαρχει κανενας λογος να απαντησω και εγω, αν και θα μου ηταν εξαιρετικα ευκολο γιατι αυτά που θα πω πιστευω ότι εχουν γινει ηδη σκεψεις στο μυαλο του καθενος από εμας.

 

Απλα ένα θα πω ότι την αξια ενός κινητου δεν την καθοριζουμε ουτε εγω ουτε εσυ, αλλα η εταιρια κατά αρχην, και πανω από όλα η ΑΓΟΡΑ!!

 

Αν η αγορα το ειχε απορριψει τοσο ισοπεδωτικα όπως τα λες εσυ, τοτε μετα από τα 254 ευρω που το πηρα εγω , (και που εξαφανιστηκε λογο τιμης ένα τεραστιο stock , και δεν υπηρχε για πανω από ένα μηνα στο συγκεκριμενο μεγαλο μαγαζι ) δεν θα ξαναεμφανιζοταν στο ιδιο καταστημα και μαλιστα με 459 ευρω!!!

 

Και επιμενω να λεω ΟΤΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ όπως και με καποια αλλα παιδια εδώ μεσα.

 

 

Φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα πηρα τηλεφωνο στο saturn και μου ειπαν οτι το εχουν ενω πριν απο λιγο καιρο που ειχα ξαναπαρει στο ιδιο καταστημα μου ειχαν πει οτι δεν το εχουν.τελικα τι γινεται?απο ολα τα μαγαζια ακουγα οτι εχει σταματησει η παραγωγη του αλλα απο οτι φαινεται οχι.τιμη δεν μου ειπαν γτ λεει δεν επιτρεπεται απ το τηλεφωνο..:S
Link to comment
Share on other sites

Ποιά αγορά καθορίζει τις τιμές? Της προσφοράς και της ζήτησης?

 

Μόνο έτσι δεν καθορίζονται οι τιμές στα τεχνολογικά προϊόντα! Γι' αυτό και όταν η ζήτηση είναι μικρή δεν πέφτει η τιμή αλλά αποσύρεται το προϊόν για να αντικατασταθεί με άλλο και να διατηρηθεί η τιμή στα ίδια υψηλά επίπεδα... Και έτσι την τεχνολογία που έχουν διαθέσιμη σήμερα την βάζουν στο χρονοντούλαπο για να σου πουλάνε τις ενδιαμεσες τεχνολογίες μέχρι να φτάσουν σε αυτή σε 10 χρόνια...

 

Εν πάση περιπτώσει, δεν είναι προσωπικό το θέμα... Το κινητό απλά δεν αξίζει τα λεφτά στα οποία πουλιέται. Όποιος δεν το έχει αγοράσει, να μην το κάνει. Όποιος διαφωνεί ας πάει να το αγοράσει.

:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...