Jump to content

[Επίσημο] Samsung M8910 Pixon 12


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το ξε-κλίκαρα την αναφορά ανάγνωσης.. αλλά δεν έχει μία ενδιάμεση επιλογή ρε γμτ.. δηλαδή ναι μεν να σου λέει το πήγε αλλά να μην σου έρχεται μήνυμα.. τεσπά.. +κάτι άσχετο έχει πουθενά πόσο % μπαταρία απομένει? (αυτά είναι κατάλοιπα Sony Ericcson) :)

 

όντως δεν έχει ενδιάμεση όπως δεν έχει και μετρητή μπαταρίας από όσο γνωρίζω!

Μην ασχολείσαι με λεπτομέρειες .........δες την φωτεινή πλευρά του τηλ....κάμερα, οθόνη, απόκριση αυτής και άλλα πολλά:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 899
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι όντως.. τώρα έβλεπα τι μπορεί να κάνει η κάμερα.. και ΧΑΘΗΚΑ :P πάρα πολύ καλή! θένκς για την βοήθειά σου!
Be yourself. . Everybody else is taken !
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ήμουν φανατικός της SE αλλά νομίζω ότι η εν λόγω συσκευή είναι ίσως από τις ελάχιστες Samsung που πραγματικά αξίζουν.
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

μία βοήθεια Please γιατί θα τρελαθώ για να μην πω ότι θα πηδηχτώ και από το παράθυρο ταυτόχρονα!

Στο route66 μπορείς και χωρίς να έχεις αγοράσει δικαιώματα να δηλώσεις μία διαδρομή και να στην δείξει στον χάρτη (χωρίς φωνητική πλοηγηση)?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Να την δεις μπορεις την διαδρομη να κανεις ομως πλοηγηση δεν γινεται πρεπει να πληρωσεις για να ενεργοποιηθει η φωνιτηκη πλοηγηση

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Να την δεις μπορεις την διαδρομη να κανεις ομως πλοηγηση δεν γινεται πρεπει να πληρωσεις για να ενεργοποιηθει η φωνιτηκη πλοηγηση

 

το #@%&^:X μέσα !!! Γιατί δεν μπορώ να το κάνω ?????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Το αγορασα σημερα απο την προσφορα του saturn (γινοταν χαμος)!!

Μου φαινετε πολυ καλο,αλλα λιγο που το δοκιμασα νομιζω οτι θολωνει το video του(νυχτα-σκοταδι)

Απ την αλλη πολυ καλες foto ,δε ξερω ακομα για την μπαταρια(ποσο θελει η πρωτη φορα ???

Ηταν αρκετα γρηγορο στο μενου του- ομως βλακεια το zoom στο video

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σήμερα πήρα και εγώ δυο κινητά από το saturn, με 249 ευρω με την καινουργια version.

Το κινητό έχει τα πλεονεκτήματα του και είναι πολύ σοβαρά , αλλά σίγουρα έχει και τα μειονεκτήματα του. Άλλωστε ποιο κινητό είναι τέλειο χωρίς μειονεκτήματα, χωρίς προβλήματα και ελλείψεις?

Αυτό όμως που το κάνει πραγματικά ακαταμάχητο ( αυτήν την στιγμή τουλάχιστον) είναι η τιμή του σε σχέση με τα χαρακτηρίστηκα του κινητού.

Εγώ αλλού κοίταζα , αλλά με τέτοια τιμή δεν το συζητώ καθόλου. :)

Ελπίζω μονο να μην βγαλει προβληματα γιατι με το servis της samsung οπως ακουω.....:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το πήρα κι εγώ το κινητό από Saturn και το xenon flash δεν λειτουργεί!!!

Κάνω τίποτα λάθος? Κοντεύω να τρελαθώ! Πάω να βγάλω φωτο με σκοτάδι και είναι όλες κατάμαυρες. Αναβοσβήνει για λίγο το LED flash αλλά το xenon τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το πήρα κι εγώ το κινητό από Saturn και το xenon flash δεν λειτουργεί!!!

Κάνω τίποτα λάθος? Κοντεύω να τρελαθώ! Πάω να βγάλω φωτο με σκοτάδι και είναι όλες κατάμαυρες. Αναβοσβήνει για λίγο το LED flash αλλά το xenon τίποτα!

 

Δες στο μενού όταν ενεργοποιείς τη φωτογραφική αν είναι ενεργοποιημένο ή όχι - είναι το δεύτερο από δεξιά επάνω εικονικό κουμπάκι. Αν είναι είναι ενεργοποιημένο και δεν ανάβει μάλλον θέλει σέρβις...

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Είχε πρόβλημα τελικά! Τι σέρβις αφού χτες το πήρα! Μα τι γκαντέμης είμαι. Το πήγα πίσω και μπορώ να πω ότι μου το άλλαξαν με μεγάλη προθυμία!

Όσο για το βίντεο θολώνει μόνο αν πατήσεις το κουμπί που ζουμάρει. Αλλιώς είναι μια χαρά. Άρα να ξεχάσουμε το ζουμ στο βίντεο :mad:

Μια άλλη παρατήρηση είναι ότι το voice call quality είναι μετριότατο. Στο samsung c3050 που δεν κάνει ούτε 70 ευρώ είναι κλάσεις ανώτερο!

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται αργεί να εστιάσει ο φακός σε βίντεο με συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Τα καταφέρνει στο τέλος όμως! Ανεξάρητα από το κουμπί που δεν ζουμάρει. *******! Είναι bugάκι ή απλώς έτσι είναι το κινητό αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι εργοστασιακο αυτο το προβλημα δεν εχει βρεθει λυση ακομα με καμια Firmware...Ειναι ενα κουσουρι του κινητο δυστηχος..Μακαρι να ειναι Software να το διορθωσουν...Την ημερα παντος τραβαει μια χαρα Video

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά την ημέρα έχει φοβερό βίντεο. Κρύσταλλο τα χρώματα!

Τώρα για το βράδυ, αν δεν το κουνάς πολύ για να μην κουράζεται ο φακός, μια χαρά είναι! Υπάρχουν άλλοι που τους είναι συνέχεια θολό το βράδυ?

Link to comment
Share on other sites

Το κανει σε εμενα και σε ολους...Το προβλημα ειναι γενικο :(

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα αγόρασα κ εγώ το PΙΧΟΝ απο το Saturn. μπαταρια σε εσας ποσο κραταει?? Εμένα οριακά με βγλαζει μια μερα.. Με αρκετη χρήση μπορώ να πω, κ google maps και μηνυματα και αρκετη χρήση γενικότερα. Ξερει κανείς που μπορω να βρω εξτρα μπαταρία και φορτιστή μπαταρίας?? και κατι ακόμα υπάρχει επιλογή να μπω στο google maps μέσω wifi και όχι μεσω το δικτυο της κάθε εταιρείας? Το έχω προσπαθήσει και δεν το κατέφερα!:mad: Edited by alekos9999
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Διάβασα ολες τις σελιδες, απο τι βλεπω εχω την νεοτερη εκδοση πιστευω, <sw ver>m8910xxik1 <csc ver>m89100xcik1, αμα υπάρχει πιο νεα κανενα λινκ κανεις; Επισης θα ηθελα αμα γνωριζει κανεις καποιο σάιτ που κατεβαζεις φρεε εφαρμογες ή παιχνιδια κ να τα περναμε απλα απο την καρτα μνημης χωρις δυσκολια.. Πριν λεγατε για το mini opera π.χ. δν μπορουμε να το περασουμε ετσι οπως ρωταω εγω; Και ενα τελευταιο καποιος που εχει το κινητο κ πιστευει οτι εχει αλλαξει κατι πανω του το οποιο θα το συνηστουσε σε ολους?

Ευχαριστω πολυ.

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γτ δεν μου δειχνει τις επαφες μου ειναι καονικα αποθηκευμενες στην sim απο την επιλογη εχω βαλει να εμφανιζονται ολες κ sim k τηλεφωνου στο lg kf750 που ειχα πριν τις εδειχνε κανονικα

πως βλεπω εκδοση λογισμικου κ πως κανουμε αναβαθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ψαχνω για ενα pixon 12 σε καλη τιμη που θα βρω καλες τιμες;

 

Αν πας Δευτέρα Saturn σταθμό Λαρίσης με το που ανοίγει ίσως έχει μείνει κάποιο στα 249. Το Σάββατο το μεσημέρι που ήμουν εκεί είχε καμιά 15αρια κομμάτια ακόμα.

Edited by obscurus
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από haki

 

Μπαινετε στο Youtube. Στο κατω μερος της σελιδας εχει "Help". Mπαινετε μεσα και πηγαινετε στην τελευταια ερωτηση "How do I optimize Youtube...". Σας κατευθεινει στο link "Optimization page". Eκει απαντατε σε 7 ερωτησεις. Μην κανετε οτι σας λεει η καθε ερωτηση. Απλα απαντηστε Yes στην 1,2,3, Skip στην 4 και Yes στην 5,6 και 7. Αυτο ηταν. Μετα στο πρωτο βιντεο που θα ζητησετε, θα σας δωσει απο κατω την επιλογη HQ (High Quality) και Νοrmal. Eπιλεγετε (βεβαιως-βεβαιως) το HQ και μετα ολα τα βιντεακια θα ειναι HQ!

 

σε ευχαριστουμε.....θα το δοκιμασω!

 

 

εφαρμογες και παιχνιδια java με ποιον τροπο μπαινουν?

Link to comment
Share on other sites

για καποιο που ρωταγε για το ονομα του παροχου που φαινεται στην οθονη

αν θελεις μπορεις να το σειρεις στα widgets οποτε να μην φαινεται στην οθονη :)

Link to comment
Share on other sites

Πολλα Samsung, και το Pixon 12, δεν υποστηριζουν την απέυθειας εγκατασταση εφαρμογων Java, παρα μονο αν τις κατεβασεις απ'ευθειας στο κινητο. Με το wi-fi που διαθετει, αυτο γινεται δωρεαν σε δευτερολεπτα.

 

alekos9999: Παιχνιδια και αλλα>Περισσοτερα>Συνδεσεις>Βαλε το wi-fi σου.

 

Μάλιστα, και πες πως συνδεθηκα με το Wi-Fi, μετα που πάω τι κάνω;

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Μετα πας οπου εχεις ανεβασει τις εφαρμογες της επιλογης σου και τις κατεβαζεις.

 

Εκει που τις εχω ανεβάσει; οπα μπερδευτικα, πριν ειπες οτι θα τις κατεβασω..

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...