Jump to content

[Επίσημο] Samsung M8910 Pixon 12


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θελω να βαλω στο pixon 12 msn... μπορει να με βοιθησει καποιος?? επιπλεον αν ανοιξω το youtube μερικες φορεσ μου βγαζει ενα μημυμα ''ανεπαρκεις ποροι'' και πρεπει να τα κλεισω ολes εφαρμογες θελει αναβαθμιση??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 899
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμένα πάντως τραβάει βίντεο και πρωί και με φωτισμό μία χαρά, ούτε θολώνει ούτε τίποτα!

Τώρα για τον απο πάνω με το msn υπάρχουν java εφαρμογές που θα τον βοηθήσουν τις οποίες μπορεί να τις κατεβάσει από το site που αναφέρει ο φίλος στην αρχή αυτή της σελίδας

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν java εφαρμογές που θα τον βοηθήσουν τις οποίες μπορεί να τις κατεβάσει από το site που αναφέρει ο φίλος στην αρχή αυτή της σελίδας

Πρέπει να τις κατεβ΄σουμε με το κινητό ή μέσω υπολογιστή και αν ναι πως γίνεται η εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει....αλλα θεωρητικα....

 

Οντως το Πλαισιο το ειχε(εχει) προσφορα σε τετοια τιμη, αλλα εχει εξαφανιστει απο παντου. Και το λεω εχοντας παει σε τουλαχιστον 6 υποκαταστηματα του στην Αθηνα τα οποια και καλα ειχαν πανω απο 1 κομματι (1=demo). Η προσφορα ειανι στο πλαισιο των εκπτωσεων που υποτιθεται ληγει 31/1 , δηλαδη κυριακη, δηλαδη αυριο τελευταια μερα....και δεν εχει στην αποθηκη να φερει αλλα κομματια, οποτε παπαλα πρακτικα, οποιος προλαβε προλαβε.... εκτος και αν κανει την καλη το πλαισιο και συνεχισει την προσφορα και απο δευτερα και φερει και κανα κομματι ακομα..

Φιλε το πρωι που πηγα στο πλαισιο(Eθν.Αντιστασης-Καλαμαρια),ρωτησα για το κινητο και αν ισχυει η προσφορα και ο υπαλληλος μου απαντησε πως το κινητο οχι μονο δεν το εχουν,αλλα οτι σταματησε και η παραγωγη του και απο τη samsung και πως δεν υπαρχει ουτε στις αποθηκες τους και τετοια..καλα ειναι δυνατον το ενα υποκαταστημα να το χει σε προσφορα και το αλλο να λεει οτι σταματησε να παραγεται??

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμενετε σωστη πληροφορια απο τους υπαλληλους του πλαισιου τοτε σωθηκατε! Ειναι ικανοι να μας πουν οτι δεν κυκλοφορησε και ποτε.. :dash:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το πρωι που πηγα στο πλαισιο(Eθν.Αντιστασης-Καλαμαρια),ρωτησα για το κινητο και αν ισχυει η προσφορα και ο υπαλληλος μου απαντησε πως το κινητο οχι μονο δεν το εχουν,αλλα οτι σταματησε και η παραγωγη του και απο τη samsung και πως δεν υπαρχει ουτε στις αποθηκες τους και τετοια..καλα ειναι δυνατον το ενα υποκαταστημα να το χει σε προσφορα και το αλλο να λεει οτι σταματησε να παραγεται??

 

παντου ισχυε η προσφορα, απλα δεν ειχε κομματι και σου ειπε οτι να 'ναι. Το οτι εχει σταματησει η παραγωγη του απο τη samsung το ακουσα και εγω απο πωλητες σε 1-2 απο τα πλαισια που πηγα, και να σου πω την αληθεια αυτο παιζει να μην ειναι μουφα...

Οσο περιεργο και να φαινεται επειδη κυκλοφορει μολις 3 μηνες το κινητο, ειναι λιγο υποπτες οι διαφορες προσφορες και η ανεπαρκεια κομματιων οχι μονο στο πλαισιο.

Τελοσπαντων θα το δουμε τον επομενο μηνα τι θα γινει με το μοντελο.

 

Παντως γενικα σε τετοια μαγαζια απο πωλητη σε πωλητη μπορει να πεσεις σε ασχετο ή σε διαμαντι, μη γενικευεις.....γνωμη μου ειναι αλιμονο σε αυτον που θα στηριξει την αγορα του στο τι θα του πει ο πωλητης σε ενα τετοιο καταστημα......πρεπει να πηγαινεις αποφασισμενος και να ξερεις τι θα παρεις!

Και δε φταινε αυτοι κυριως.....κατα 90% φταιει αυτος που τους προσλαμβανει και τον νοιαζει μονο να δωσει βασικο μισθο και τιποτα αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Kατι αλλο τωρα..το κινητο μου φοραει την εξης εκδοση λογισμικου:

<SW VER>M8910XXIG9

<CSC VER>M89100XCIG1

Ειναι παλια η καινουργια η εκδοση αυτη?Το κινητο παντως δουλευει απροβληματιστα και παει σφαιρα,δεν εχει κολλησει ποτε και η μπαταρια με κλεισιμο το βραδυ με βγαζει 4 μερες με λογικη χρηση..Μονο προβλημα,το γνωστο θολωμα στο βιντεο!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τις κατεβ΄σουμε με το κινητό ή μέσω υπολογιστή και αν ναι πως γίνεται η εγκατάσταση?

 

 

αν πας εδω:getjar.com σου λεει τι να κανεις παντος μεσο κινητου το κατεβαζεις!

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να παρει ενα κομματι σφραγισμενο στα 315 ευρω ας παει Πλαισιο Ψυχικου (αφου τηλεφωνησει πρωτα βεβαια και εφοσον δεν εχει ηδη αγοραστει ζητησει να του το κρατησουν).

 

Ειχα φαει τον κοσμο να το βρω και τελικα μου στειλανε ενα σφραγισμενο στο Ψυχικο που με βολευε, απο Μαγουλα, το τελευτιαο σε ολα τα πλαισια πρεπει να ειναι.... Πηγα σημερα το πρωι να το παρω, οντως ηταν εκει το κινητο, αλλα εγινε μ@λ@κι@ με την επιδοτηση και δεν το πηρα....οποτε καποιος τυχερος ας επωφεληθει...

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια προταση για Pixon12 οποιος ενδιαφερεται pm me..

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν αρνητικα στο πιξον 12?μου αρεσει και το σατιο αλλα εχω ακουσει πολλα αρνητικα.το προτεινετε σαν τηλεφωνο?δεν μου αρεσει και τρελα εξωτερικα αλλα οτι μου αρεσει και ειναι στυλατο δεν ειναι καλο ποιοτικως...εκτος απο το πιξον υπαρχει τιποτα αλλο αξιοπρεπες???
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν αρνητικα στο πιξον 12?μου αρεσει και το σατιο αλλα εχω ακουσει πολλα αρνητικα.το προτεινετε σαν τηλεφωνο?δεν μου αρεσει και τρελα εξωτερικα αλλα οτι μου αρεσει και ειναι στυλατο δεν ειναι καλο ποιοτικως...εκτος απο το πιξον υπαρχει τιποτα αλλο αξιοπρεπες???

 

Τα αρνητικα του ειναι το θολο βιντεο και το κλειστο λειτουργικο..κατα τα αλλα ειναι πολυ ευχρηστο,τρομερη οθονη,τρομερα χρωματα,καλη αποκριση,αξιοπρεπεστατη μπαταρια,αριστη ποιοτητα κατασκευης.Και βεβαια η ΚΑΛΥΤΕΡΗ φωτογραφια σε κινητο αυτη τη στιγμη(το σατιο το ριχνει φαπες).

Aν στα κριτηρια σου ειναι μονο η φωτογραφια και οχι προγραμματα και εφαρμογες ταυτοχρονα,τοτε παρτο.;)

Link to comment
Share on other sites

το αγορι μου εχει το ν85 το οποιο εχει gps εχω δει οτι και αυτο εχει αλλα οχι χαρτες και πλοηγηση μπορεισ να μου πεις τι σημαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

το αγορι μου εχει το ν85 το οποιο εχει gps εχω δει οτι και αυτο εχει αλλα οχι χαρτες και πλοηγηση μπορεισ να μου πεις τι σημαινει αυτο?

 

Το pixon12 εχει μεσα προγραμμα πλοηγησης(route66) και μεσω wifi μπορεις να κατεβασεις δωρεαν και ελληνικους χαρτες.Απλα δεν εχει φωνητικη καθοδηγηση και θα πρεπει να πληρωσεις αν θες κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν περασω μεσα ενα προγραμμα gps δεν γινεται ετσι?εχει το αγορι μου ενα.

 

Οχι..για προγραμματα-εφαρμογες θα στραφεις σε ανοιχτο λειτουργικο,σατιο για παραδειγμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι..για προγραμματα-εφαρμογες θα στραφεις σε ανοιχτο λειτουργικο,σατιο για παραδειγμα ;)

δεν πειραζει ετσι και αλλιως θα περασει στα δικα μου χερια το νοκια αφου θα αγορασει το Ν900...ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως, για αυτα τα 2 ελατωματα του κινητου, το θεμα με το video ισχυει μονο για νυχτερινες συνθηκες ετσι? Και για το GPS μπορεις να στηριχθεις σε κατι Java-based οπως το we-travel. Σιγουρα δεν θα εχεις το ευρος επιλογων οπως με ενα smartphone, αλλα δεν ειναι και εντελως αχρηστο οπως αρχικα φαινεται....μπορει και ν ακανεις τη δουλεια σου ετσι οταν σε νοιαζει να το χρησιμοποιησεις 5 φορες το χρονο...
Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει να βρω το πιξον τωρα απο πλαισιο με αυτη την προσφορα?πηγα στο πλαισιο στη θεσ/νικη αλλα μου ειπαν οτι εχει εξαντληθει...παιζει να το βρω καπου αλλου??
Link to comment
Share on other sites

εχω ξενερωσει με το τηλεφωνακι αν και ηταν τελειο στιν αρχη δεν κρατισε για πολυ.αρχισε να κανει τα δικα του διχωσ λογο.κανει επανεκκινισεισ μονο του.χθεσ εκλεισε δυο εβδομαδεσ.......υπαρχει καποιοσ που να εχει καποιο προβλημα τετοιου ειδουσ με το πιχον?????????
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει να βρω το πιξον τωρα απο πλαισιο με αυτη την προσφορα?πηγα στο πλαισιο στη θεσ/νικη αλλα μου ειπαν οτι εχει εξαντληθει...παιζει να το βρω καπου αλλου??

 

Καλα..εμενα μου ειπαν οτι σταματησε η παραγωγη του..ασε!Η προσφορα του πλαισιου πρεπει να χει ληξει,αμεσως καλυτερη ο Γερμανος στα 400 ευρω

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα αναβαθμιση πριν λιγο στο pixon μου την καινουργια M8910XXIK1 και εχει και ελληνικα μεσα.Πριν κανετε οτιδηποτε πρωτα βγαζετε την sim και καρτα μνημης και κανετε hard reset με κωδικο:*αστερακι2767*3855# τα αρχεια ειναι:Drivers:http://www.megaupload.com/?d=5OCJII9O Αναβαθμιση:http://netload.in/datei1txpg7NnUi.htm loader:http://www.4shared.com/file/108661971/26431632/MultiLoader_V556.html Οδηγιες:πρωτα εγκαθιστουμε τους drivers...κλεινουμε το τηλ. και παταμε συγχρονως volume down+camera button+κουμπι on-off της συσκευης και το τηλ. μπαινει σε κατασταση αναβαθμισης (μαυρη οθονη) και συνδεουμε το καλωδιο usb.ΣΗΜΕΙΩΣΗ:μετα την διαδικασια αναβαθμισης το τηλ. θα αναψει μονο του πιο πριν δεν αποσυνδεουμε το καλωδιο για κανενα λογο.Στον loader ΔΕΝ τσεκαρουμε τα:boot change-full download-differences only.Επισης στο κουμπι boot δεν το τσεκαρουμε και δεν βαζουμε τα αρχεια boot......Τσεκαρουμε απο:Amss μεχρι Factory fs και βαζουμε τα αναλογα αρχεια στο καθενα.Επισης στο κουμπι RSRCI2 επιλεγουμε την επιλογη LOW στο αρχειο και τιποτε αλλο στο αρχειο που θα βαλουμε........Διαλεγουμε μετα την port και μετα download.......ΚΑΛΟ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ... Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα αναβαθμιση πριν λιγο στο pixon μου την καινουργια M8910XXIK1 και εχει και ελληνικα μεσα.Πριν κανετε οτιδηποτε πρωτα βγαζετε την sim και καρτα μνημης και κανετε hard reset με κωδικο:*αστερακι2767*3855# τα αρχεια ειναι:Drivers:http://www.megaupload.com/?d=5OCJII9O Αναβαθμιση:http://netload.in/datei1txpg7NnUi.htm loader:http://www.4shared.com/file/108661971/26431632/MultiLoader_V556.html Οδηγιες:πρωτα εγκαθιστουμε τους drivers...κλεινουμε το τηλ. και παταμε συγχρονως volume down+camera button+κουμπι on-off της συσκευης και το τηλ. μπαινει σε κατασταση αναβαθμισης (μαυρη οθονη) και συνδεουμε το καλωδιο usb.ΣΗΜΕΙΩΣΗ:μετα την διαδικασια αναβαθμισης το τηλ. θα αναψει μονο του πιο πριν δεν αποσυνδεουμε το καλωδιο για κανενα λογο.Στον loader ΔΕΝ τσεκαρουμε τα:boot change-full download-differences only.Επισης στο κουμπι boot δεν το τσεκαρουμε και δεν βαζουμε τα αρχεια boot......Τσεκαρουμε απο:Amss μεχρι Factory fs και βαζουμε τα αναλογα αρχεια στο καθενα.Επισης στο κουμπι RSRCI2 επιλεγουμε την επιλογη LOW στο αρχειο και τιποτε αλλο στο αρχειο που θα βαλουμε........Διαλεγουμε μετα την port και μετα download.......ΚΑΛΟ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ...

 

καταρχάς ευχαριστούμε για την ενημέρωση:) Πες μας όμως γιατί εγώ μπερδεύτηκα ....τι διαφορές είδες αν είδες σε σχέση με την αρχική firmaware

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα αναβαθμιση πριν λιγο στο pixon μου την καινουργια M8910XXIK1 και εχει και ελληνικα μεσα.Πριν κανετε οτιδηποτε πρωτα βγαζετε την sim και καρτα μνημης και κανετε hard reset με κωδικο:*αστερακι2767*3855# τα αρχεια ειναι:Drivers:http://www.megaupload.com/?d=5OCJII9O Αναβαθμιση:http://netload.in/datei1txpg7NnUi.htm loader:http://www.4shared.com/file/108661971/26431632/MultiLoader_V556.html Οδηγιες:πρωτα εγκαθιστουμε τους drivers...κλεινουμε το τηλ. και παταμε συγχρονως volume down+camera button+κουμπι on-off της συσκευης και το τηλ. μπαινει σε κατασταση αναβαθμισης (μαυρη οθονη) και συνδεουμε το καλωδιο usb.ΣΗΜΕΙΩΣΗ:μετα την διαδικασια αναβαθμισης το τηλ. θα αναψει μονο του πιο πριν δεν αποσυνδεουμε το καλωδιο για κανενα λογο.Στον loader ΔΕΝ τσεκαρουμε τα:boot change-full download-differences only.Επισης στο κουμπι boot δεν το τσεκαρουμε και δεν βαζουμε τα αρχεια boot......Τσεκαρουμε απο:Amss μεχρι Factory fs και βαζουμε τα αναλογα αρχεια στο καθενα.Επισης στο κουμπι RSRCI2 επιλεγουμε την επιλογη LOW στο αρχειο και τιποτε αλλο στο αρχειο που θα βαλουμε........Διαλεγουμε μετα την port και μετα download.......ΚΑΛΟ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ...

 

Μα αυτην την εκδοση την ειχα βαλει και εγω και δεν ειχε Ελληνικα πως την βρηκες εσυ με Ελληνικα???Οσω για τις διαφορες απολυτος καμια το θολωμα στο video συνεχιζει να υπαρχει..Το μονο που παρατηρισα ειναι λιγο ποιο γρηγορη αποκριση στο menu

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...