Jump to content

Εύρεση κωδικού ασφαλείας σε συσκευές Nokia


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα ελληνικά τα γράφουμε.. και τα 2 τα κάνεις εγκατάσταση στην υπολογιστή.. ξεκίνησε την διαδικασία και εάν δεν καταλάβεις κάτι εδώ είμαστε..

καλα οτι ειναι στα ελληνικα το καταλαβα.ειπαμε!!!:lol::lol:

αναφερομουν σε αυτο που κατεβαζουμε οτι θα ειναι στα αγγλικα!τεσπα θα το δοκιμασω σπιτι!ευχαριστω παντως για την βοηθεια!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 183
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον το εκανα εχθες,πηγα βρηκα το αρχειο που αναφερει το παιδι ΑΛΛΑ,το 308 εχει 3=,4=,6=,7=......

δεν μου εβγαλε 5= και δεν μπορω να βρω τον κωδικο!:mad::mad:

 

ΑΛΛΑ εκανα δουλεια ομως... εκανα και αναβαθμιση με την ευκαιρια και μου ειχε ξετικαρει την επιλογη "αλλαγη σε καρτα sim" και μου το εκανε "οχι" οποτε μπορεσα και αλλαξα sim!βεβαια δεν ξερω αν εγινε απ΄την αναβαθμιση η απο αυτο το "κολπακι" ,παντως καναμε δουλεια!:)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το εκανα εχθες,πηγα βρηκα το αρχειο που αναφερει το παιδι ΑΛΛΑ,το 308 εχει 3=,4=,6=,7=......

δεν μου εβγαλε 5= και δεν μπορω να βρω τον κωδικο!:mad::mad:

 

ΑΛΛΑ εκανα δουλεια ομως... εκανα και αναβαθμιση με την ευκαιρια και μου ειχε ξετικαρει την επιλογη "αλλαγη σε καρτα sim" και μου το εκανε "οχι" οποτε μπορεσα και αλλαξα sim!βεβαια δεν ξερω αν εγινε απ΄την αναβαθμιση η απο αυτο το "κολπακι" ,παντως καναμε δουλεια!:)

Καλά όλα αυτά που λες αλλά κωδικό ασφαλείας βρήκες; Μπόρεσες να τον αλλάξεις ή έστω να τον βρεις;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

δεν τον βρηκα οχι!δεν ειχε στο [308] (5=) οποτε δεν μπορεσα να τον βρω αλλα βαλαμε αλλη καρτα οποτε ολα οκ μεχρι να χρειαστει να αλλαξουμε παλι!:p

δεν ξερω τι μπορει να εκανα λαθος!!:(

Link to comment
Share on other sites

δεν τον βρηκα οχι!δεν ειχε στο [308] (5=) οποτε δεν μπορεσα να τον βρω αλλα βαλαμε αλλη καρτα οποτε ολα οκ μεχρι να χρειαστει να αλλαξουμε παλι!:p

δεν ξερω τι μπορει να εκανα λαθος!!:(

Επειδή πάνω κάτω θυμάμαι στο περίπου τη διαδικασία, όταν ανοίγεις το σημειωματάριο και έχει το κατεβατό, είναι λιγάκι μανίκι μέχρι να το βρεις.

Αποκλείεται να μην υπάρχει. Μπορεί να μην είναι στην αρχή της σειράς αλλά "χωμένο" κάπου μέσα στον οχετό του κατεβατού. :p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πάνω κάτω θυμάμαι στο περίπου τη διαδικασία, όταν ανοίγεις το σημειωματάριο και έχει το κατεβατό, είναι λιγάκι μανίκι μέχρι να το βρεις.

Αποκλείεται να μην υπάρχει. Μπορεί να μην είναι στην αρχή της σειράς αλλά "χωμένο" κάπου μέσα στον οχετό του κατεβατού. :p

και να σου πω,θυμασε αν ειναι με την σειρα?δλδ 3= 4= 5=.......?

γιατι αν ειναι ετσι δεν υπαρχει,αν ειναι καπου μονο του ε τοτε δεν το ειδα!

θα τ ο κοιταξω παλι σε ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Εδώ συζητάμε για τρόπους εύρεσης ή επαναφοράς του κωδικού ασφαλείας για τις συσκευές της Nokia

 

Εύρεση κωδικού ασφαλείας στο Nokia χ2

αφού δεν μπορούμε να συνδέσουμε το τηλέφωνο με τον υπολογιστή μιας και δεν μπορούμε να πατήσουμε κανένα πληκτρο του τηλεφώνου. Πως θα εγκαταστήσουμε το πρόγραμμα ξεκλειδώματος στο τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω μια SD απ' το 6600 μου... Έχει κωδικό... Πως την ξεκλειδώνουμε; :)
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτους που βαζεις συνηθως...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ελα μου όμως που έχουν περάσει 5 χρόνια από τοτε και δεν θυμάμαι...:(
Link to comment
Share on other sites

Ελα μου όμως που έχουν περάσει 5 χρόνια από τοτε και δεν θυμάμαι...:(

Για τσέκαρε How to unlock MMC (if you have forgotten the passwοrd)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το Ν73 κλειδωμενο, δεν μπορω να το ανοιξω, λειτουργει καποιος απο τους παραπανω τροπους? η μονο για ανοικτο τηλεφωνο?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι κλειστό θα πρέπει να το πας για να σου το ξεκλειδώσουν.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι κλειστό θα πρέπει να το πας για να σου το ξεκλειδώσουν.

 

ευχαριστω για την απαντηση.. αρα μονοδρομος nokia care....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδιά!ξέθαψα το παλιό μου νοκια 1600 που χρονολογείται απο το 2007 και ανακάλυψα οτι είχα βάλει κωδικό ασφαλείας, o οποιος ζητείται καθε φορα που κλειδωνω το πληκτρολογιο και για την επαναφορά εργ.ρυθ., τον οποίο φυσικά μετα απο τοσο καιρό δεν θυμάμαι!ειδα οτι ο πρωτος τροπος δεν λειτουργει στο μοντελο μου και οτι οι αλλοι δυο γίνονται μεσω υπολογιστη αλλα δεν εχω το καλώδιο, δεν θυμαμαι να ειχε καλωδιο στο κουτι. Υπάρχει κάποιος τρόπος για το ξεκλειδώσω? Το μόνο που βρήκα είναι αυτό

 

" A "tip" little else you can do on the phone 1600.1100 and some other places, that can unlock a phone is activated with the code.

Very simple: press and hold the unlock button on the keyboard (usually top left button) about 1 to 2 seconds. When the screen displays the message "Press * to unlock", press * and the phone will be released. What is needed when you have to do is hold the unlock and then quickly press the * key prior notice to disappear."

 

Το οποίο δουλευει μεν αλλα πρεπει να κανεις αγωνα ταχυτητας για να προλαβεις!Υπάρχει κάποιος τροπος για να ξεκλειδωθεί το 1600 ή κάποιος μυστικός κωδικός να εμφανίζει τον κωδικό ασφαλείας? Δοκίμασα τα *#7780#, *#7370# και *#2640# αλλα δεν πιανουν :(

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με τον 1ο τρόπο εάν βγάλεις την μπαταρία λογικά θα δεις το imei της συσκευής που θέλεις να ξεκλειδώσεις:

Security Mastercode Generator

 

  1. http://nokia-tuning.net/index.php?s=seccode

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kαλησπέρα!

Σε Ν8 ξέρετε αν υπάρχει τρόπος ξεκλιδώματος της συσκευής? Το κλέιδωσα, έβαλα όλους τους πιθανούς συνδιασμούς αλλά τίποτα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

Σε Ν8 ξέρετε αν υπάρχει τρόπος ξεκλιδώματος της συσκευής? Το κλέιδωσα, έβαλα όλους τους πιθανούς συνδιασμούς αλλά τίποτα

 

δοκίμασες το 12345; μετά πας nokia

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες το 12345; μετά πας nokia

 

το δοκίμασα και αυτό και άλλα πολλά αλλά τίποτα, το περίεργο είναι ότι δεν άλλαξα sim και μου το ζητάει από τη ώρα που πέρασα μία εφαρμογή και μετά το έκανα restart :O

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα και αυτό και άλλα πολλά αλλά τίποτα, το περίεργο είναι ότι δεν άλλαξα sim και μου το ζητάει από τη ώρα που πέρασα μία εφαρμογή και μετά το έκανα restart :O

 

παράνομα κατεβασμένη;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

όχι παράνομα, το mod για τις 6 αρχικές οθόνες έβαλα και δούλευε κανονικά, αλλά το έκανα εγώ ένα restart για παν ενδεχόμενο και να το ενδεχόμενο που βρήκα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

φόρματ; και μετά φοίνικας

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

φόρματ; και μετά φοίνικας

 

προτιμώ να πάω σε nokia care και να το λύσουν αυτοί το θέμα , δεν έχω την υπομονή και την διάθεση να μπω σε αυτή την διαδικασία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με το JAF με το 5700 αλλά ήταν στην εκκίνηση, εκεί που σου ζητάει τον κωδικό... Τζίφος...:(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...