Jump to content

Εύρεση κωδικού ασφαλείας σε συσκευές Nokia


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.Μηπως ξερει κανενας πως μπορω να ξεκλειδωσω το κινητο μου nokia n97 mini?Δεν μου ζηταει κωδικο ασφαλειας, ειναι κλειδωμενο και δεν δεχετε καρτα sim.Ειναι αγορασμενο απο εξωτερικο.Η αν υπαρχει καποιο προγραμμα δωρεαν να ξεκλειδωνει?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 183
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα

Τέλος από το στρατό και ξεθάβω (μου το ζήτησε κάποιος) το άχρηστο πια για μένα Nokia 101 που με υπηρέτησε πιστά κατά τον πρώτο μήνα της θητείας μου στο κέντρο. Το θέμα είναι ότι 9 μήνες μετά αν βάλω άλλη κάρτα από αυτή που είχα ζητάει κωδικό ασφαλείας που δε θυμάμαι (τον είχα αλλάξει τότε τον default 12345 γιατί κλέβανε συνέχεια).

Για το κόστος της συσκευής δεν αξίζει το Nokia Care αν είναι να μου πάρει 15€ για ξεκλείδωμα, χώρια που δε νομίζω να κράτησα την απόδειξη αγοράς από το Public τότε.

Μπορώ να κάνω κάτι άλλο για code reset ή πάει για πέταμα;

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτούργησε όχι... έφυγε σε Nokia care τελικά και θα το κάνουν δωρεάν :)

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
παιδιά εκπέμπω sos...έχω το nokia 500 και δεν έχω καθόλου διαθέσιμη μνήμη στο τηλέφωνο με αποτέλεσμα ούτε τα μηνύματα μου να μην μπορώ να ανοίξω.....έχω διαγράψει τα πάντα από μέσα...όλες τις εφαρμογές φωτογραφίες και μουσική άλλα και πάλι τίποτα..είναι σχεδόν όλη η μνήμη πιασμένη..θα το έκανα format αλλά το αστέρι άλλαξα τον κωδικό ασφάλειας και φυσικά τον ξέχασα μετά...βοηθήστε με γιατί ειλικρινά θα ξεκινήσω να το πετάω στον τοίχο...!!!είμαι και άσχετη από αφτα όποτε όσο πιο αναλυτικά μπορείτε τόσο το καλύτερο.. ευχαριστώ εκ τον προτέρων....!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Έχω ένα παλιό nokia Ε51 παλιό στο συρτάρι μου και χάλασε του πατέρα μου και θέλω να του το δώσω!!! Δεν έχω κωδικό ουδέ στην σιμ Ούτε πρόσβασης. Πάω λοιπόν να το γυρίσω εργοστασιακές και μου ζητάει κάποιο κωδικό. Τι κωδικό μπορεί να ζητάει Αφού δεν του είχα βάλει κάποιον εγω!!! [ATTACH]63493[/ATTACH] του βάζω 0000 αλλά δεν τον δέχεται. Έχω μπόλικα πράγματα σκόρπια μέσα και βαριέμαι να τα σβήνω ένα ένα Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε 12345.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...