Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τη στιγμή που ένα κινητό δεν έχει ενσωματωμένο δέκτη GPS δεν υπάρχει τρόπος και να σε πλοηγεί και να μην χρεώνεσαι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τη στιγμή που ένα κινητό δεν έχει ενσωματωμένο δέκτη GPS δεν υπάρχει τρόπος και να σε πλοηγεί και να μην χρεώνεσαι.

 

Αν παρω εξωτερικο δεκτη θα κανω δουλεια?ΧΩΡΙΣ να με χρεωνει....φυσικα

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις δουλειά. Αλλά μήπως τότε να κινηθείς προς την κατεύθυνση του να αγοράσεις ένα ανεξάρτητο GPS;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις δουλειά. Αλλά μήπως τότε να κινηθείς προς την κατεύθυνση του να αγοράσεις ένα ανεξάρτητο GPS;

 

Εχω ενα μιο αλλα θα γεμισω το τζαμι του αυτοκινητου με βεντουζες και δεν θα βλεπω....:lol:αν και βαριεμαι την μεταφορα του GPS απο το ενα αυτοκινητο στο αλλο παντως θα κανω δουλεια με το εξωτερικο....

 

Κατι ακομα το κινητακι μου εχει μενου my view...μπορω να το βγαλω....ΑΥΤΑ δεν εχω κατι αλλο....αυτες τις αποριες ειχα...(προς το παρων...)

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να το κάνεις debrand αλλά θα χάσεις την εγγύηση.

 

Oσο αφορα το BT receiver GPS να προβω στη αγορα του....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αν υπάρξει πρόγραμμα για ολοκληρωμένη χρήση foul touch?επίσης καθώς χρησιμοποιώ τα πλήκτρα,αυτά τρίζουν+το κινητό είναι μίας εβδομάδας..το κάνει+σε κάποιον από σας αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομηζω να μπορεις να το κανεις full touch!!!!τα κουμπια τριζουν και στο δικο μου που το απεκτησα σημερα...ειναι γιατί ειναι απο πλαστικο φιλε μου...δεν εχει καποιο προβλημα :) Edited by zxr
Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρησει στο δικο μου να τριζουν τα πληκτρα....:rolleyes:Οσο για το TS εχω δει ενα προγραμμα στο utube αλλα δεν θυμαμαι ποιο ειναι,αν το βρω ξανα θα το ποσταρω,εκτος αν εχει βρει κανενα αλλο παιδι....

 

EDIT: Το βρηκα αν ψαχνετε κατι τετοιο....[ame=http://www.youtube.com/watch?v=oB84BwX4YQc]YouTube- Aino touchscreen apps[/ame]

 

 

Υπενθύμιση από την Ο.Δ.: Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δοκιμασα πριν λιγο με WIFI τα εξης : 1) google maps

2) WISEPILOT

3)TRACKER

 

Oι εντυπωσεις ηταν θετικες ως προς το κλειδωμα δορυφορων..και την πλοηγηση,αν και δεν πηγα μακρια μην χασω το σημα.

 

 

Με GPS BT RECEIVER θα μπορω να εχω αυτες τις υπηρεσιες?

 

Μπορω να βαλω αλλο χαρτη?

 

Με το πορτακι ενεργο μπορω οταν ειμαι σε υπομενου οταν το κλεινω να γυρναει σε κατασταση αναμονης(Και αν ναι πως?)

 

Οταν συνδεω το ΒΤ που εχει η συσκευασια μπορει να συνδεετε αυτοματα?

 

Και το τελευταιο σχετικα με το ΒΤ μπορει να παιζει τον ηχο οταν με καλουν που εχω βαλει στο κινητο στο ΒΤ ?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαραααααα!πριν απο 3 μερες απεκτησα το sony ericsson Aino και ψαχνω να βρω προγραματα και θεματα αλλα τιποτα!:(

 

Καμια βοηθεια???? Ευχαριστω:)

 

http://i432.photobucket.com/albums/qq49/night-xenon/Sony_Ericsson_Aino_20090616-01.jpg

Edited by XINOS18
καλητερη παρουσιαση
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαραααααα!πριν απο 3 μερες απεκτησα το sony ericsson Aino και ψαχνω να βρω προγραματα και θεματα αλλα τιποτα!:(

 

Καμια βοηθεια???? Ευχαριστω:)

 

Οποιαδήποτε εφαρμογή σε java μπορεί να τρέξει στο κινητό σου. Ψάξε για τέτοιες.

 

ΓΕΙΑ ΣΑΣ,

 

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΙΝΟ?:)

 

Ρίξε μια ματιά στην υπογραφή του RAVER. Θα βρεις πολλά.

 

Με την ευκαιρία να σε καλώς ορίσω στο forum και να σε παρακαλέσω να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δν βρεισκω προγραματα ωπος το facebook και myspace για το aino! HELP! Edited by multiPetros
Link to comment
Share on other sites

Τι πρόγραμμα ψάχνεις για το facebook; Βάλε στον browser του κινητού τη διεύθυνση http://m.facebook.com/ και είσαι οκ!

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαραααααα!πριν απο 3 μερες απεκτησα το sony ericsson Aino και ψαχνω να βρω προγραματα και θεματα αλλα τιποτα!:(

 

Καμια βοηθεια???? Ευχαριστω:)

 

θεματα θα βρεις εδώ.τα κατεβαζεις δωρεαν.

παιχνιδια θα κατεβασεις απο το blog μου ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Μπορει να μου πει καποιος απο που βρισκουμε apps για το Aino..? Τι ειδος εφαρμογες μπορουμε να εγκαταστησουμε ? υποθετω οχι Symbian..σωστα...?

 

 

Συγκεκριμενα υπαρχει καποια εφαρμογη για να μιλαω μεσω skype οπως εχει το iphone..?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

...και συγγνωμη αν εχουν απαντηθει αυτα αλλα δεν ειναι δικο μου το κινητο( κανω μια εξυπηρετηση σε μια φιλη)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Μπορει να μου πει καποιος απο που βρισκουμε apps για το Aino..? Τι ειδος εφαρμογες μπορουμε να εγκαταστησουμε ? υποθετω οχι Symbian..σωστα...?

 

 

Συγκεκριμενα υπαρχει καποια εφαρμογη για να μιλαω μεσω skype οπως εχει το iphone..?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

...και συγγνωμη αν εχουν απαντηθει αυτα αλλα δεν ειναι δικο μου το κινητο( κανω μια εξυπηρετηση σε μια φιλη)

Μονο java εφαρμογες και παιχνιδια μπορεις να`βαλεις.εφαρμογη για να μιλας μεσω skype δεν υπαρχει γι'αυτο το κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω δε βλεπω νεα αναβαθμιση και ανησυχω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

 

εχω μια απορια πανω στο θεμα wifi + java apps...

αποτι εχω δει δεν υπαρχει προφιλ με ρυθμισεις που να αφορουν το ιντερνετ σε σχεση με το wifi... πως μπορω να ειμαι σιγουρος οτι πχ μπαινοντας στο ebuddy χρησιμοποιει το ασυρματο δικτυο κ οχι gsm-gprs-3g?

οταν πας στον browser του κινητου στο γραφει...συνδεση με ασυρματο δικτυο.. κ ησυχαζεις...

στις αλλες εφαρμογες τι παιζει ομως?

για να ειμαι κατα καποιο τροπο καλυμμενος στις ρυθμισεις του ιντερνετ εβαλα να συνδεεται με εκεινες του mms (που ειναι λαθος κ δε θα χρεωνουν..) ωστε να συνδεεται απο το ασυρματο...

ελπιζω να ημουν κατανοητος κ αναμενω απαντησεις απο οσους εχουν αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα κ μπορουν να βοηθησουν...

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

α οκ τοτε να το χρησιμοποιω αφοβα με τις ρυθμισεις mms....!

 

η διαφορα με wifi κ χρεωση ειναι οτι βγαζει πανω δεξια ενα εικονιδιο σαν τη γη..αυτο μου εκανε οταν ανοιξα το wisepilot...κ φυσικα το εκλεισα αμεσως..! τουλαχιστον αυτο παρατηρησα εκεινη τη στιγμη...

 

με opera κ ebuddy ειμαι πληρως καλυμμενος παντως...

 

στο θεμα firmware...παιζει κατι καινουριο ειτε σε επισημη εκδοση ειτε σε custom?

Link to comment
Share on other sites

Custom δύσκολο να υπάρξει κάτι (κλειστό λειτουργικό γαρ).

 

Με βάσει τα λεγόμενα του ταξιδιώτης22 δεν υπάρχει κάτι καινούριο οπότε υπομονή. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

σε παλιοτερα μοντελα επαιζε ενα κολπο με flash themes νομιζω...υπαρχει δυνατοτητα εδω?

 

δε το εχω ψαξει πολυ το κινητο...αλλα απο bugs δε μου εχει βγαλει κατι που να με προβληματισει..

 

α...οταν γραφω μηνυμα καπως αναβοσβηνει η οθονη? ειναι φυσιολογικο αυτο? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...