Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω μια απορια, εχει gps η για να με οδηγησει καπου θα πρεπει να συνδεεται στο ιντερνετ οπως στο agps?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχει ενσωματωμένο δέκτη gps όποτε χρειάζεται σύνδεση στο internet για να δουλέψει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

οποτε και αχρηστο στο τομεα gps.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μη κουραζεστε δε κανουν για GPS αυτα τα τηλεφωνα κλειστου λογισμικου της SE οπως βεβαιως και τα αντιστοιχα των Samsung,LG γιατι απλα σας..χρεωνουν οποτε οποιος ενδιαφερετε κυριως για GPS ας παει σε PNA η απλα σε windows mobile η ακομα και σε συμπιαν!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειχα δεν με καλυψε σε τιποτα,και το εδωσα στην γυναικα του Αγ.βαλεντινου...:pκαι πηρα το xperia x1 μεχρι στιγμης μια χαρα....:rolleyes:
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εγω αντιθετα το ειχα,και το εδωσα 2 φορες δυστυχως και τωρα σα να μου λειπη οποτε με βλεπω να..το ξαναπερνω γιατι ειναι πολυ καλο τηλεφωνο και γρηγορο χωρις π.χ. τις χαζο καθυστερησεις των "εξυπνων" συμπιαν!!:p

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγω αντιθετα το ειχα,και το εδωσα 2 φορες δυστυχως και τωρα σα να μου λειπη οποτε με βλεπω να..το ξαναπερνω γιατι ειναι πολυ καλο τηλεφωνο και γρηγορο χωρις π.χ. τις χαζο καθυστερησεις των "εξυπνων" συμπιαν!!:p

 

για ποιό λες;

 

Μόλις το πήρα και μάλλον θα το πουλήσω γιατί από ότι βλέπω δεν έχει ανοιχτό gps.Λέω να κρατήσω το N95...τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

για ποιό λες;

 

Μόλις το πήρα και μάλλον θα το πουλήσω γιατί από ότι βλέπω δεν έχει ανοιχτό gps.Λέω να κρατήσω το N95...τι λέτε;

 

Για το Aino λεω το οποιο ομως οπως ειπα και παραπανω ΔΕ κανει για καθημερινη συσκευη GPS!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Υποβάλλω τα σέβη μου στο πιο ενδιαφέρον φόρουμ!!!

 

Ως νέο μέλος του φόρουμ,παρακαλώ συγχωρήστε τυχόν ατέλειες στα πρώτα μηνύματα :rolleyes:

 

Ως νέος χρήστης κινητού με GPS (μόνιμος χρήστης SE πάντως...) θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με μια απορία που έχω για το Tracker του aino!

Η εφαρμογή αυτή χρησιμοποιεί μόνο τον δέκτη GPS του τηλεφώνου ή κάνει πλοήγηση μέσω του παροχέα κινητής τηλεφωνίας;

Συγκεκριμένα, κατά την αναζήτηση σήματος, εμφανίζεται και η υδρόγειος για κάποια δευτερόλεπτα, μετά παραμένει μόνο το σήμα αναζήτησης δορυφόρου!

Μόλις "κλειδώσει" με το δορυφόρο (το εικονίδιο του δορυφόρου είναι πράσινο πια) και για όση διάρκεια παρατηρούσα δεν ξαναεμφανίστηκε η υδρόγειος!

 

 

Παρακαλώ για τα φώτα σας, γιατί δεν θέλω την προπόνησή μου να την πληρώνω χρυσή...:shock:

 

Φιλικά

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

 

Το Aino δεν έχει ενσωματωμένο δέκτη GPS οπότε για να σου δώσει στίγμα θα πρέπει να συνδεθεί στο δίκτυο του παρόχου.

Αν κιόλας έχω καταλάβει καλά θα πρέπει να κάνεις προπόνηση μεγάλων αποστάσεων οπότε μιλάμε για πολλά λεφτά! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

pontz αμα θελεις συσκευη για επαγγελματικο σκοπο,πιστεψε με οτι σε κινητο δεν θα την βρεις.(εκτος καποια windows mobile) που "κλειδωνουν" αμεσα.

για μενα καλυτερα να παρεις μια συσκευη GPS και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο και απο χρηματα και απο αποδοση.

αμα θες το sony ericsson aino γι'αυτο τον σκοπο,συγγνωμη αλλα δεν σου κανει..τσαμπα χρηματα θα δωσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

 

Το Aino δεν έχει ενσωματωμένο δέκτη GPS οπότε για να σου δώσει στίγμα θα πρέπει να συνδεθεί στο δίκτυο του παρόχου.

Αν κιόλας έχω καταλάβει καλά θα πρέπει να κάνεις προπόνηση μεγάλων αποστάσεων οπότε μιλάμε για πολλά λεφτά! :)

 

Έχει ενσωματωμένο GPS το Aino, χάρτες νομίζω δεν έχει περασμένους, αν και δεν είμαι σίγουρος 100% για το τελευταίο. Δεν ξέρω κατά πόσο στην εφαρμογή WisePilot έχουν εισαχθεί χάρτες ώστε να μην κατεβαίνουν τη στιγμή που το χρησιμοποιείς. Αυτό μόνο όσοι κάτοχοι έχουν χρησιμοποιήσει το GPS του Aino μπορούν να το επιβεβαιώσουν.

 

Υ.Γ.: Όσο για τον κύριο μοντεράτορα που μας τα έμπλεξε και..." παραπληροφορεί" τον κόσμο θα τον κράξω στο editor's chatting για να μάθουν όλοι περί τίνος πρόκειται :lol: :p Just joking

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Όσο για τον κύριο μοντεράτορα που μας τα έμπλεξε και..." παραπληροφορεί" τον κόσμο θα τον κράξω στο editor's chatting για να μάθουν όλοι περί τίνος πρόκειται :lol: :p Just joking

 

Γεια σου ρε Κωστη!!!:D:lol::p

Που εχεις χαθει,μας ελειψες τοσο καιρο!!:rolleyes:

 

Πληροφοριακα το Αινο ΕΧΕΙ ενσωματωμένο GPS αλλα οπως λεω και λιγο παραπισω σε αυτο το thred ΔΕ κανει για πλοηγηση κυριως λογο χρεωσης αλλα και χαρτων!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Κωστη!!!:D:lol::p

Που εχεις χαθει,μας ελειψες τοσο καιρο!!:rolleyes:

 

Πληροφοριακα το Αινο ΕΧΕΙ ενσωματωμένο GPS αλλα οπως λεω και λιγο παραπισω σε αυτο το thred ΔΕ κανει για πλοηγηση κυριως λογο χρεωσης αλλα και χαρτων!!:)

 

Δε χάθηκα, μην ανησυχείς, περιφέρομαι στα θέματα καθημερινά :p Άρα, καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι είναι όπως τα C905,W995, Yari κλπ,κλπ.

 

Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί τους είναι τόσο δύσκολο να αποθηκεύσουν τους χάρτες στην κάρτα μνήμης :confused: Δεν υπάρχει πιο απλό πράγμα!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο και ζητώ συγγνώμη για το λάθος. Έχει GPS receiver. Ωστόσο η χρέωση παραμένει ακόμα και με το wisepilot το οποίο από ότι φαίνεται, μάλλον, κατεβάζει τους χάρτες συνδεόμενο στο δίκτυο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν αποθηκεύουν τους χάρτες στην κάρτα μνήμης. Αλλά, SE είναι αυτή θα μου πεις :p
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!

 

Το tracker, από ότι κατάλαβα δεν χρησιμοποιεί χάρτες παρα μόνο το στίγμα για να καταγράφει δεδομένα!

Καταγράφει τη διαδρομή σαν κατεύθυνση και μόνο -από ότι έχω καταλάβει, έτσι;- σαν αυτή την εικόνα

http://img641.imageshack.us/img641/8685/36195655.jpg

χωρίς αυτή να αποτυπώνεται επάνω σε κάποιο χάρτη, τον οποίο, έτσι κι αλλιώς δε χρειάζομαι!

 

Παρεπιπτόντως, στο λογαριασμό μου δεν εμφανίστηκε κάποια χρέωση για περιήγηση στο internet μέσω της εταιρείας!

Στην επικοινωνία μου με την εταιρεία -Cosmote- με ενημέρωσαν ότι αφού δε φαίνεται η χρέωση, δεν υπάρχει κιόλας, αλλά...

με συμβούλεψαν να κρατήσω τις ημερομηνίες που χρησιμοποίησα την εφαρμογή, έχοντας το νου μου εάν εμφανιστεί χρέωση στον επόμενο λογαριασμό (καθυσηχαστικό ε; )!!!

 

Το συμπέρασμα που έβγαλα... περιμένω να περάσει άλλος ένας μήνας και θα δείξει:

1. Ή συνεχίζω να χρησιμοποιώ το τηλέφωνο, ή

2. Τσιμπάω ένα Garmin ρολογάκι που μου κάνει τη δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα καλα.η απατη ειναι στις εφαρμογες του.εχει κλειδωμενο το youtube και βιντεο γιοκ!!!!!με wi fi.ουτε flash player. ντε και καλα να πληρωσουμε wap.δεν ξερω και ρωταω σπαει η ******* η παει για πουλημα?

 

παιδια ειναι απατη το ιντερνετ.κλειδωμενη εφαρμογη youtube και βιντεο γιοκ.τελικα σπαει η να το παω για πουλημα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα καλα.η απατη ειναι στις εφαρμογες του.εχει κλειδωμενο το youtube και βιντεο γιοκ!!!!!με wi fi.ουτε flash player. ντε και καλα να πληρωσουμε wap.δεν ξερω και ρωταω σπαει η ******* η παει για πουλημα?

 

παιδια ειναι απατη το ιντερνετ.κλειδωμενη εφαρμογη youtube και βιντεο γιοκ.τελικα σπαει η να το παω για πουλημα

μια χαρα δουλευει η εφραμογη youtube στο κινητο.εγω εχω δει κανονικα βιντεο.

κατι λαθος κανεις.χρησιμοποιησε την εφαρμογη και οχι τον broswer.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου δούλεψε το youtube. Mήπως κάνεις κάτι λάθος φίλε?

 

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Έχετε δοκιμάσει καμιά άλλη εφαρμογή για το Aino από αυτές που αναφέρονται στις προηγούμενες σελίδες. πχ. ο mini opera αξίζει ή και ο ήδη εγκατεστημένος browser είναι οκ? Γενικώς προτείνετε κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου δούλεψε το youtube. Mήπως κάνεις κάτι λάθος φίλε?

 

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Έχετε δοκιμάσει καμιά άλλη εφαρμογή για το Aino από αυτές που αναφέρονται στις προηγούμενες σελίδες. πχ. ο mini opera αξίζει ή και ο ήδη εγκατεστημένος browser είναι οκ? Γενικώς προτείνετε κάτι άλλο?

βαλε φιλε τον mini operα 5.2 ;) καμια σχεση με τον προεγκατεστημενο broswer του κινητου.

αξιζει και με το παραπανω :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και πώς ακριβώς μπορώ να βάλω το mini opera στο κινητό??

 

Μετά πρέπει να βγάλω το browser που έχω ήδη?

 

Και όταν συνδέομαι wi-fi και ανοίγω το ιντερνετ για να ανοίγει browser, θα ανοίγει ο mini opera ή ο άλλος. που θα εγκατασταθεί δηλ ο mini opera?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το .jar αρχείο από το site του Opera και πέρασε το στο φάκελο "Διάφορα" του κινητού σου (προφανώς θα πρέπει να το συνδέσεις με τον υπολογιστή σου για τη μεταφορά). Κατόπιν από το κινητό σου πήγαινε στο φάκελο "Διάφορα" και πάτα Εγκατάσταση. Τα υπόλοιπα είναι εύκολα.

 

Όταν θα μπαίνεις στο δίκτυο θα ανοίγει ο browser που θα επιλέγεις εσύ. Άλλωστε τον Opera θα τον βρίσκεις στις Εφαρμογές οπότε δεν τίιθεται θέμα ταυτόχρονης έναρξης. Όχι δεν χρειάζεται να βγάλεις τον υπάρχον browser.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...