Jump to content

Sony Ericsson Aino


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον, ειχα πολλα κινητα στο παρελθον και ιδιαιτερα SE. Πιστος παντα μεχρι που ειχε πεσει στα χερια μου ενα iPhone 2G και περιμενα επιδoτηση να παρω το 3GS απο τον Αυγουστο εως σημερα οπου ακομα να το φερει η Cosmote. Παραλληλα εχω και ενα Neonode Ν2 το οποιο με εχει βγαλει ασπροπροσωπο. Τελικα επειδη δεν υπαρχει διαθεση και ουτε θα υπαρχει για καιρο, τα πηρα στο κρανιο και πηγα και πηρα το Aino απο τη Cosmote οπου εχουν βαλει μεσα το "my view". Ελπιζω να μην ειναι κακο αυτο. Επιστροφη στις ριζες μου. Λατρης της SE ειδικα στα P-Series. Τα εχω ολα και καθονται στο σπιτι.

 

Πρωτες εντυπωσεις απο το Aino. Περιμενα να ειναι πιο ωραιο το λευκο αλλα τελικα κατεληξα στο μαυρο μετα απο παρα πολυ σκεψη διοτι και τα δυο χρωματα ειναι αρκετα καλα. Πραγματικα πολυ δυσκολη αποφαση αλλα στο λευκο δεν μου πηγαινε καπως να το παρω, επειδη το κινητο φαινεται μικροτερο και ισως... οχι τοσο ας μου επιτρεψετε "σοβαρο" στο look.

 

Μπορω να πω οτι επειδη ειχα συνηθισει τη χρηση του iPhone, οτι μου φανηκε καπως περιεργη η πλοηγηση στο μενου του Aino, αλλα μετα απο 5 λεπτα λυθηκε κατα καποιο τροπο το χερι μου και θημηθηκα τη ταχυτητα πλοηγησης στο μενου της SE.

 

Ενας αλλος λογος που πηρα το Aino, ηταν επειδη ειναι διαφορετικο απο τα υπολοιπα της SE. Η ποιοτητα κατασκευης και το slider ειναι σε πολυ καλα επιπεδα. Αντιμετωπισα κι εγω το προβλημα με το πισω καπακι της μπαταριας οπου με δυσκολια ανοιγε απο τη μια πλευρα. Μαλιστα φοβηθηκα μηπως εκανα κατι λαθος και κοιταξα τελικα τις οδηγιες χρησης, χωρις να γινεται καποια ιδιαιτερη αναφορα.

 

Το μενου ειναι αρκετα καλο, και οσο δουλευα το κινητο στα χερια μου τοσο πιο γρηγορη ηταν η πλοηγηση μεσα σε αυτο. Δοκιμασα τη συνδεση μεσω wifi και μπορω να πω οτι ηταν πολυ γρηγορη η συνδεση με το router.

 

Απο ηχο, τα ηχεια του εχουν εξαιρετικο ηχο οπου με εντυπωσιασε αρκετα θα ελεγα. Φωτογραφιες αρκετα καλες και εχει ενδιαφερον η πλοηγηση με την οθονη αφης οταν εχει κλειστο το slider. Δεν ειναι ασχημη ιδεα το γεγονος οτι ειναι σχετικα περιορισμενη η χρηση της οθονης αφης. Αυτο ομως δεν αποκλειει πιθανον με ενα μελλοντικο update να αλλαξει... ισως.

 

Αυτα απο μενα, επιστροφη επιτελους στην SE με το Aino!

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω! Αυτη τη στιγμη ψαχνω τροπο να μεταφερω τις επαφες απο το iPhone στο Aino. Προφανως πρεπει να τα μεταφερω πρωτα με το iTunes στον υπολογιστη και απο εκει να τα μεταφερω στο Outlook για να τα στειλω στο Aino!?

 

Edit:

Τελικα εκανα τη μεταφορα με το παραπανω τροπο που ανεφερα. Τωρα θα αρχισει η αναζητηση για μια σωστη θηκη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Αυτη τη στιγμη ψαχνω τροπο να μεταφερω τις επαφες απο το iPhone στο Aino. Προφανως πρεπει να τα μεταφερω πρωτα με το iTunes στον υπολογιστη και απο εκει να τα μεταφερω στο Outlook για να τα στειλω στο Aino!?

 

Edit:

Τελικα εκανα τη μεταφορα με το παραπανω τροπο που ανεφερα. Τωρα θα αρχισει η αναζητηση για μια σωστη θηκη.

 

δεσ αυτες.......εγω ανυπομονω να το παρωωωω..............αλλα ****το....η vodafone παντα αργει λιγο εωσ....πολυ!!!

 

 

κι αλλες 2....!!

Link to comment
Share on other sites

Τις εχω δει αυτες αλλα δεν μ'αρεσουν. Βασικα εψαχνα να βρω κατι σαν κι αυτη που ειχα στο iPhone αλλα δεν βγαζει για το Aino.

 

Αλλα στη πορεια ειδα κι αυτο και παραλιγο να το αγορασω μολις τωρα αλλα σκεφτηκα ασε μηπως βρω καμια παρομοια θηκη με αυτη που ειχα στο iPhone.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

καταρχας καλησπέρα.επειδή σκέφτομαι να πάρω το aino,θέλω να κάνω μια ερώτηση.τη διπλή βάση φόρτισης,την είχε στο πακέτο?από που το πήρες?έχω ακούσει,οτι άλλα έχει στη συσκευασία στη vodafone και άλλα στο γερμανό.είναι αλήθεια?:(
Link to comment
Share on other sites

το αστειο ηταν οτι την δευτερα επικοινωνησα με ενα μικρομαγαζο που κανει ανταλλαγες και πωλησεις εδω και μου ειπαν την εξωφρενικη τιμη των 520 ευρω και πρωτα προπληρωμη και την επομενη και καλα παραδοση <<επαγγελματισμος>>...γελασα εννοειται,για χαζους ψαχνουν???οταν ομως πηγαινουμε τα ακριβα μας τηλεφωνα για πωληση ομως μας τα σκοτωνουν.

το κινητο ειναι πανεμορφο και δεν μου θυμιζει se,τελειος διαφορετικο απο αυτα που μας εχει δειξει ως τωρα,τουλαχιστον απο εμφανιση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καταρχας καλησπέρα.επειδή σκέφτομαι να πάρω το aino,θέλω να κάνω μια ερώτηση.τη διπλή βάση φόρτισης,την είχε στο πακέτο?από που το πήρες?έχω ακούσει,οτι άλλα έχει στη συσκευασία στη vodafone και άλλα στο γερμανό.είναι αλήθεια?:(

 

Την διπλη βαση φορτωσης την εχει μεσα η συσκευασια μαζι με το bluetooth handset και τα ακουστικα. Εγω το πηρα απο τη Cosmote Γλυφαδας που ειχα την επιδοτηση. Η συσκευη εχει το My View της Cosmote ενσωματωμενο, αν και πιστευω οτι δεν περιοριζει τη συσκευη σε τιποτα... ελπιζω. Οσο για τη Vodafone, ειλικρινα δεν πιστευω να μην εχει μεσα τη διπλη βαση του κινητου καθως πανε ολα πακετο και ετσι το παρουσιαζει η ιδια η SE.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

μπα......η vodafone δε πιστευω να εκανε τιποτα....

 

η vodafone παντως δεν το κυκλοφορησε ακομα...........!!

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο να το αποκτησετε κι εσεις. Στο μεταξυ εκανα αγορα το παρακατω οπως ανεφερα πριν.

 

http://www.zagg.com/invisibleshield/sony-ericsson-aino-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

 

Εγω θα ψαξω παντως και για θηκη στο μεταξυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγω live σημερα(οπως και το satio)στο Γερμανο στη Κηφισια.

1η εντυπωση..καλο!!

Και με μια 1η ματια καλη και η υλοποιηση τατς και κανονικου inerface.

Αν δεν ειχα παρει προσφατα το 995 θα το καλοσκεφτομουν!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ενω δεν ειμαι και ιδιαιτερα fun των slider κινητων, το συγκεκριμενο αν και δειχνει αρκετα μεγαλο οταν το ανοιγεις ειναι πολυ βολικο στο χειρισμο. Πραγματικα η SE εχει ισορροπισει σε πολυ καλο βαθμο το χειρισμο με KEYPAD και τη ημι-χρηση της οθονης αφης. Κατι αλλο που αξιζει να αναφερω ειναι οτι η ποιοτητα κατασκευης ειναι εξαιρετικη και το slider με πολυ καλη ποιοτητα χωρις τζογο.

 

Κανενα site για ψαξω εφαρμογες κτλ γνωριζουμε? Thanks!

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο να το αποκτησετε κι εσεις. Στο μεταξυ εκανα αγορα το παρακατω οπως ανεφερα πριν.

 

http://www.zagg.com/invisibleshield/sony-ericsson-aino-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

 

Εγω θα ψαξω παντως και για θηκη στο μεταξυ.

Ποιο φιλμ πηρες,το μικρο,που καλυπτει μονο την οθονη, ή το μεγαλο,που καλυπτει ολο το τηλεφωνο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο φιλμ πηρες,το μικρο,που καλυπτει μονο την οθονη, ή το μεγαλο,που καλυπτει ολο το τηλεφωνο;

 

λογικα πρεπει να πηρε και τα 2.....!!!!

μηπως υπαρχει καποιος να το εχει παρει απο τη vodafone το κινητο αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ολο το πακετο που καλυπτει ολο το κινητο. Ηθελα ετσι κι αλλιως να παρω screen protector (Martinfields) οποτε πηρα αυτη τη φορα το invisibleSHIELD απο τη ZAGG. Πιστευω οτι θα κανει καλη δουλεια με λιγο παιδεμα στη τοποθετηση υποψιαζομαι αλλα δεν πειραζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγω live σημερα(οπως και το satio)στο Γερμανο στη Κηφισια.

1η εντυπωση..καλο!!

Και με μια 1η ματια καλη και η υλοποιηση τατς και κανονικου inerface.

Αν δεν ειχα παρει προσφατα το 995 θα το καλοσκεφτομουν!:)

 

 

και εγω το ιδιο!

και εχω στα χερια μου ενα στιβαρο απο κατασκευη χωρις προβληματα slider κλπ.

γρηγορο,αξιοπιστο,σταθερο κινητο

 

το ΑΙΝΟ λιγο αργοτερα...αν και πιστευω Μανο οτι πεφτοντας η τιμη του

δεν..θα εχει μεσα ακουστικα bluetooth & βαση :(

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως να κανω setup για να λαμβανω τα email μου απο yahoo? H Cosmote μου εστειλε καποιες ρυθμισεις για να δουλεψω μεσω MyCosmos αλλα μαλλον δεν καταλαβαν ουτε κι εκεινοι τι μου εστειλαν.

 

Υποψην οτι κατεβασα τις αυτοματες ρυθμισεις μεσω κινητου απο yahoo αλλα μου λεει οτι ο χρηστης και κωδικος δεν ειναι σωστος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο!

και εχω στα χερια μου ενα στιβαρο απο κατασκευη χωρις προβληματα slider κλπ.

γρηγορο,αξιοπιστο,σταθερο κινητο

 

το ΑΙΝΟ λιγο αργοτερα...αν και πιστευω Μανο οτι πεφτοντας η τιμη του

δεν..θα εχει μεσα ακουστικα bluetooth & βαση :(

 

Μπα..δε νομιζω να μη τα εχει και μετα αυτα(εξαρτατε παντως και απο που το παιρνεις)

Κατα τα αλλα οπως τα λες ειναι και το δικο μου 995 αλλα μου αρεσε που και το ΑΙΝΟ ειναι σχεδον μια απ τα ιδια(κορυφαια δηλαδη ευχρηστια,μενου,γρηγορο,καλη κατασκευη)και επιπλεον διαφορετικο look,το μακροστενο τους μου φερνει λιγο στα Samsung S7300/8300 που ειχα αλλα χωρις τις ανοησιες που ειχαν αυτα στα μενου τους!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μπα..δε νομιζω να μη τα εχει και μετα αυτα(εξαρτατε παντως και απο που το παιρνεις)

Κατα τα αλλα οπως τα λες ειναι και το δικο μου 995 αλλα μου αρεσε που και το ΑΙΝΟ ειναι σχεδον μια απ τα ιδια(κορυφαια δηλαδη ευχρηστια,μενου,γρηγορο,καλη κατασκευη)και επιπλεον διαφορετικο look,το μακροστενο τους μου φερνει λιγο στα Samsung S7300/8300 που ειχα αλλα χωρις τις ανοησιες που ειχαν αυτα στα μενου τους!:)

ναι φιλε μου εχεις δικιο , βηματα μπροστα για την SE με τις τελευταιες συσκευες της

που προσπαθει να ξεφυγει απο τη μιζερια και να πλησιασει τον ανταγωνισμο και κινειται

και σε 4 ταμπλω (java - symbian - windows - android)...

 

και συγκριτικα με τη Nokia που αυτο το καιρο εχει...κολλησει στο προβληματικο symbian 5

(δεν κανει και καμμια προσπαθεια αλλαγης/βελτιωσης) και προσπαθει να μας ..πεισει

οτι εφτιαξε την super-duper συσκευη maemo N900

 

και ομως τα νουμερα των πωλησεων δειχνουν αλλα...η δυναμη της συνηθειας βλεπεις για

το κοσμο....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ τη vodafone περιμένω τοσο καιρο και δε το φερανε ακομα.:mad:

εσυ που μενεις? Γιατι εγω μενω θεσ/νικη και ειπαν οτι μπορει να το φερουν απο βδομαδα....

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ τη vodafone περιμένω τοσο καιρο και δε το φερανε ακομα.:mad:

εσυ που μενεις? Γιατι εγω μενω θεσ/νικη και ειπαν οτι μπορει να το φερουν απο βδομαδα....

αν απευθηνεσε σε εμνα,εγω μενω κρητη....και ανυπομονω!!!εντωμεταξυ,το ειχαν στον καταλογο οκτωβριου και κοντευει δεκεμβρης και ακομα......!!!τουλαχιστον ο γερμανοσ το εφερε....!!!εμενα παντως μου ειχε πει μια απο τη vodafone οτι μεχρι τη 15 αυτου του μηνα θα εχει κυκλοφορησει....:D

Link to comment
Share on other sites

Με εχει προβληματισει το Wise Pilot που εχει η συσκευη. Οι χαρτες ειναι στα ελληνικα αλλα οταν παω στο πεδιο για να βαλω διευθυνση, δεχεται μονο αγγλικους χαρακτηρες. Δεν μπορω να επιλεξω να γραψω στα ελληνικα τη διευθυνση. Το εχει δοκιμασει κανεις αυτο που λεω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Aino

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...