Jump to content

[Προ κυκλοφορίας] Sony Ericsson Satio


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που έκανε εντύπωση είναι ότι στο εικονικό πληκτρολόγιο φαίνονται Ελληνικοί χαρακτήρες. Μπράβο στην SE για την υποστήριξη (κάτι που ούτως οφείλει εδώ που τα λέμε)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 959
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό που έκανε εντύπωση είναι ότι στο εικονικό πληκτρολόγιο φαίνονται Ελληνικοί χαρακτήρες. Μπράβο στην SE για την υποστήριξη (κάτι που ούτως οφείλει εδώ που τα λέμε)

 

 

Εχμ... Την ιδια ακριβως υποστηριξη που πηρε ετοιμη απο το S60 της Νοκια που χρησιμοποιει η συσκευη εχει δεν εχει κατι περισσοτερο .

 

Το μονο για το οποιο μπορει να πει κανεις μπραβο στην SE ειναι οτι εχει αλλαξει τους χρωματικους συνδιασμους αλλα και παλι το μπραβο συζητησιμο ειναι γιατι προκειται απλα για ενα Theme που μπορεις να δημιουργησεις μονος σου :D

Link to comment
Share on other sites

Εχμ... Την ιδια ακριβως υποστηριξη που πηρε ετοιμη απο το S60 της Νοκια που χρησιμοποιει η συσκευη εχει δεν εχει κατι περισσοτερο .

 

Πες μου τώρα ότι εχει και τελικό σίγμα να βουρκώσω!!! :p:lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πες μου τώρα ότι εχει και τελικό σίγμα να βουρκώσω!!! :p:lol:

 

Εννοείς ότι το 5800 δεν έχει τελικό σίγμα;;;

Link to comment
Share on other sites

το gps θα πιανει κανονικα σε ολη την ελλαδα.

Φυσικά. Γιατί να μην πιάνει;

Πες μου τώρα ότι εχει και τελικό σίγμα να βουρκώσω!!! :p:lol:

Τρομερή εξέλιξη για την SE. :lol: :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Πες μου τώρα ότι εχει και τελικό σίγμα να βουρκώσω!!! :p:lol:

 

Εννοείς ότι το 5800 δεν έχει τελικό σίγμα;;;

 

Φυσικά. Γιατί να μην πιάνει;

 

Τρομερή εξέλιξη για την SE. :lol: :lol: :p

 

 

Επρεπε να αγορασει λειτουργικο απο την Νοκια και να φτιαξει κινητο με αυτο για να καταφερουμε να δουμε συσκευη της SΕ με τελικο σιγμα

( ςςςςςςςςςςςςς )

Link to comment
Share on other sites

Το τελικό σίγμα υπάρχει εδώ και 2 χρόνια,και με Τ9 και χωρίς,στα dump phones της.

 

 

E , ενταξει , δηλαδη μια δεκαετια μετα την πρωτη συσκευη της Νοκια με σωστη υποστηριξη ελληνικων και το κυριοτερο αφου ειχε καταφερει να πλησιασει σε πωλησεις την Νοκια στην Ελληνικη αγορα το τονιζω αποφασισε να μας δωσει σημασια οταν οι πωλησεις του Κ800 εφτασαν στην κορυφη τους . Δεν ειναι κατορθωμα αυτο .

Χωρις να θελουμε να θυμομαστε οπως και η ιδια η SE την τυχη και το ειδος των τελευταιων 2 smartphone της , του G900 και του G700 , μαζι με το Ρ5 (α?) και το δεν θυμαμαι το ονομα του , αναλογο walkman που ακυρωσε μονη της πριν τα εμφανισει στην αγορα .

 

Πρεπει να ποναει το SE smartphone με λειτουργικο της Νοκια ε? :lol: :p :)

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ποναει το SE smartphone με λειτουργικο της Νοκια ε? :lol: :p :)

 

Εδω και καμμια ωρα νιωθω απιστευτες στιγμες συγκινησης ..:ninja:

Και ολα αυτα, για μια sony ericsson συσκευη με symbian 5th edition :p

Για να δουμε τι θα δουμε :hypno:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το έχετε δει αυτό το video από το satio??

Πολύ ωραιά και καθαρή εικόνα και καλός και ο ήχος....:D

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Το framerate είναι χάλια. Αυτό όμως μπορεί να οφείλεται στο upload του βίντεο στο youtube. Πάντα υπάρχει μια αλλοίωση.
Link to comment
Share on other sites

Έλα αφού τα αλλοιώνει και το youtube και είναι και πρωτότυπο ακόμα!!

Πάντως εδώ το μενού του δείχνει γρήγορο και ανταποκρίνεται καλά σε κάθε εντολή...

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

E , ενταξει , δηλαδη μια δεκαετια μετα την πρωτη συσκευη της Νοκια με σωστη υποστηριξη ελληνικων και το κυριοτερο αφου ειχε καταφερει να πλησιασει σε πωλησεις την Νοκια στην Ελληνικη αγορα το τονιζω αποφασισε να μας δωσει σημασια οταν οι πωλησεις του Κ800 εφτασαν στην κορυφη τους . Δεν ειναι κατορθωμα αυτο .

Χωρις να θελουμε να θυμομαστε οπως και η ιδια η SE την τυχη και το ειδος των τελευταιων 2 smartphone της , του G900 και του G700 , μαζι με το Ρ5 (α?) και το δεν θυμαμαι το ονομα του , αναλογο walkman που ακυρωσε μονη της πριν τα εμφανισει στην αγορα .

 

Πρεπει να ποναει το SE smartphone με λειτουργικο της Νοκια ε? :lol: :p :)

 

Άλλο να λέμε ότι το θυμήθηκε αργά και άλλο ότι τώρα το έβαλε,ενώ έχει ήδη 2 χρονια.

Το Ρ5 μετεξελίχθηκε από Paris στον Hikaru,ο οποιος Hikaru αφού παράτησαν το UIQ έγινε το W995 χωρίς αλλαγή κωδικού ονόματος.Κρίμα,είχε και καλό hardware,αλλά αφού αποφάσισαν να το παρατήσουν το UIQ,αναγκαστικά τον έθαψαν.

 

Τα G700/G900 είναι/ήταν τα πλέον άθλια/αργά/buggy κινητά της αγοράς και απορώ πως τα χρησιμοποιούσαν οι χρήστες τους.

 

Να πονάει το λειτουργικό της ΝΟΚΙΑ;Δε νομίζω!Εκτός κι αν κάποιος βλέπει μπροστά του μόνο SE και καμία άλλη.Κάθε άλλο λοιπόν!Αν και προσωπικά προτιμώ για τα εφέ και τη δόμηση του Android v2.0 που τρέχει το Rachael.Αλλά γούστα είναι αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι το 5800 δεν έχει τελικό σίγμα;;;

 

Το τελικό σίγμα υπάρχει εδώ και 2 χρόνια,και με Τ9 και χωρίς,στα dump phones της.

 

Όχι φίλε μου, πλάκα κάνω! (ο mirrorofsorrow το έπιασε). Προφανώς εδώ και κάμποσα χρόνια έχουν τελικό σίγμα (κι όχι ως σύμβολο όπως το έκαναν αρχικά) αλλά η πολυετής αυτή έλλειψη (και παράλληλα έλλειψη σεβασμού) είναι πλέον παροιμιώδης.

Όσα χρόνια κι αν περάσουν θα αναφέρεται!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άλλο να λέμε ότι το θυμήθηκε αργά και άλλο ότι τώρα το έβαλε,ενώ έχει ήδη 2 χρονια.

Το Ρ5 μετεξελίχθηκε από Paris στον Hikaru,ο οποιος Hikaru αφού παράτησαν το UIQ έγινε το W995 χωρίς αλλαγή κωδικού ονόματος.Κρίμα,είχε και καλό hardware,αλλά αφού αποφάσισαν να το παρατήσουν το UIQ,αναγκαστικά τον έθαψαν.

 

Τα G700/G900 είναι/ήταν τα πλέον άθλια/αργά/buggy κινητά της αγοράς και απορώ πως τα χρησιμοποιούσαν οι χρήστες τους.

 

Να πονάει το λειτουργικό της ΝΟΚΙΑ;Δε νομίζω!Εκτός κι αν κάποιος βλέπει μπροστά του μόνο SE και καμία άλλη.Κάθε άλλο λοιπόν!Αν και προσωπικά προτιμώ για τα εφέ και τη δόμηση του Android v2.0 που τρέχει το Rachael.Αλλά γούστα είναι αυτα.

 

 

Εχμ .... το να αλλαξεις λειτουργικο σε μια συσκευη και να την κανεις απο UIQ σε Α200 (και κατι ασημαντα ψιλα) δεν ειναι απλα το φλασαρα και επαιξε .

Απο που και ως που το W995 με το hardware που κυκλοφορησε μπορουσε να παιξει και UIQ για να καταλαβω . :worry:

 

Για πες μου ομως , για το ιδιο το Satio/IDOU/P100 μηπως ξερεις πανω σε τι παιζει?

Απο hardware εννοω .

Ή για να την θεσω καλυτερα την ερωτηση , απο ποιον το εχουν αγορασει? :D

 

Οσο για το καλο hardware στο Hikaru με συγχωρεις πολυ , αλλα περα απο το τι εγραψαν ανα τον κοσμο (που δεν εγραψε και κανενας σοβαρος οτι υπαρχει...) αν υπηρχε νεοτερη βελτιωμενη συσκευη του ειδους προσωπικα θα την ειχα δει μαζι με τα αλλα 2 (Ρ5 και το δεν θελω να θυμαμαι το ονομα του , αναλογο walkman)

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, πλάκα κάνω! (ο mirrorofsorrow το έπιασε). Προφανώς εδώ και κάμποσα χρόνια έχουν τελικό σίγμα (κι όχι ως σύμβολο όπως το έκαναν αρχικά) αλλά η πολυετής αυτή έλλειψη (και παράλληλα έλλειψη σεβασμού) είναι πλέον παροιμιώδης.

Όσα χρόνια κι αν περάσουν θα αναφέρεται!

 

 

Η εταιρεια που ξεπερασε εστω και προσωρινα σε ποσοστο της αγορας στην Ελλαδα την Νοκια και καταφερε μονη της χωρις καμια βοηθεια να καταστρεψει αυτο το ποσοστο και να βουτηξει και το ελληνικο της κομματι στο ιδιο πηγαδι που εχει πεσει ολοκληρη η εταιρεια ... :lol:

Να τους δεις με τι μουτρα και ελπιδα να μην φανε πορτα μπηκαν και στα τρια δικτυα να παρουσιασουν τις μελλοντικες τους κινησεις . :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εχμ .... το να αλλαξεις λειτουργικο σε μια συσκευη και να την κανεις απο UIQ σε Α200 (και κατι ασημαντα ψιλα) δεν ειναι απλα το φλασαρα και επαιξε .

Απο που και ως που το W995 με το hardware που κυκλοφορησε μπορουσε να παιξει και UIQ για να καταλαβω . :worry:

 

Για πες μου ομως , για το ιδιο το Satio/IDOU/P100 μηπως ξερεις πανω σε τι παιζει?

Απο hardware εννοω .

Ή για να την θεσω καλυτερα την ερωτηση , απο ποιον το εχουν αγορασει? :D

 

Οσο για το καλο hardware στο Hikaru με συγχωρεις πολυ , αλλα περα απο το τι εγραψαν ανα τον κοσμο (που δεν εγραψε και κανενας σοβαρος οτι υπαρχει...) αν υπηρχε νεοτερη βελτιωμενη συσκευη του ειδους προσωπικα θα την ειχα δει μαζι με τα αλλα 2 (Ρ5 και το δεν θελω να θυμαμαι το ονομα του , αναλογο walkman)

 

 

Εχμ...Δεν είπα ότι μετέτρεψαν το UIQ στο OSE..Είπα απλά,ότι για τους δικούς τους λόγους άφησαν ίδιο το code name με πριν(Hikaru),ο οποίος ήταν μια Paris με νέο hardware,αλλά δεν το συνέχισαν διότι πέθαναν το UIQ και σκέφτηκαν μετά να κάνουν μια Walkman συσκευή στην dump κατηγορία.Δεν είπα ότι έχουν κοινά χαρακτηριστικα.Απλά,από UIQ 4.0 με τα πολύ ωραίο περιβάλλον εργασίας,ο Hikaru κατέληξε σε OSE και στην Α2 πλατφόρμα-που δεν είναι κακή,αλλά δεν είναι και πλατφόρμα για smartphones.

 

Όταν λες hardware στο Satio εννοείς το σύνολο του υλικού ή επιλεγμένα κομμάτια;Απ'όσο ξέρω και αν δε με απατά η μνήμη μου βασίζεται στην αρχιτεκτονική της ΝΟΚΙΑ.Από κει και πέρα,η κάμερά του-τουλάχιστον στα τωρινά prototypes-δεν είναι της Sony.Στο τελικό μοντέλο που θα βγει στην παραγωγή δεν ξέρω αν θα αλλάξει το module.Αλλά,το hardware που κολλάει;Και ο HP μου,και ο VAIO μου σε hardware άλλων βασίζεται,όσο και σε software.Θα έπρεπε να είναι κολλημένος κάποιος για να μην αγοράσει lap-top επειδή το υλικολογισμικό δεν είναι του αγαπημένου του κατασκευαστή;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου..Και το VAIO αν δεν απατώμαι, μια χαρά υπολογιστής είναι και ας μην έχει το hardware της μάνας του.....Δεν καταλαβαίνω γιατί να υπάρχει ''ρατσισμός '' σε προιόντα με hardware άλλου κατασκευαστή..

Τέσπα , θέλω και εγώ να ρωτήσω τον R.I.P και να επαναφέρω και το ερώτημα του kt89...

Έχει το satio καλή αυτονομία??

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου..Και το VAIO αν δεν απατώμαι, μια χαρά υπολογιστής είναι και ας μην έχει το hardware της μάνας του.....Δεν καταλαβαίνω γιατί να υπάρχει ''ρατσισμός '' σε προιόντα με hardware άλλου κατασκευαστή..

Τέσπα , θέλω και εγώ να ρωτήσω τον R.I.P και να επαναφέρω και το ερώτημα του kt89...

Έχει το satio καλή αυτονομία??

 

Όχι μόνο τα VAIO,όλοι οι υπολογιστές :p

 

Εκτός κι αν αγοράσεις μητρική της Intel :p

Link to comment
Share on other sites

Ολοένα και ακούω περισσότερο πως το κινητό θα προσφέρεται γύρω στα 600 ευρώ..:wacko:

http://www.intomobile.com/2009/06/22/video-sony-ericsson-satio-hands-on-will-cost-less-than-e600-and-come-out-in-october.html

Άσχετο αλλά για κοιτάξτε και αυτές τις φωτό..

http://www.letsgodigital.org/en/22263/sony-ericsson-satio/

Βλέπω και κάτι σαν kickstand..Λέτε να προσφέρεται στο πακέτο??

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Παντως για 12 μεγκα φακο μαπα το καρπουζι το κ850 μου με modded driver βγαζει καλυτερες φωτο

ελπιζω στην τελικη του εκδοση να διωρθοθει

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά για κοιτάξτε και αυτές τις φωτό..

http://www.letsgodigital.org/en/22263/sony-ericsson-satio/

Βλέπω και κάτι σαν kickstand..Λέτε να προσφέρεται στο πακέτο??

 

Είναι USB-kickstand.Παρουσιάστηκε πριν λίγο καιρό.Άβολο και ηλίθιο σα σκέψη.Δε θα είναι καμια σοβαρή απώλεια αν δεν το δίνουν :p

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες hardware στο Satio εννοείς το σύνολο του υλικού ή επιλεγμένα κομμάτια;Απ'όσο ξέρω και αν δε με απατά η μνήμη μου βασίζεται στην αρχιτεκτονική της ΝΟΚΙΑ.Από κει και πέρα,η κάμερά του-τουλάχιστον στα τωρινά prototypes-δεν είναι της Sony.Στο τελικό μοντέλο που θα βγει στην παραγωγή δεν ξέρω αν θα αλλάξει το module.Αλλά,το hardware που κολλάει;Και ο HP μου,και ο VAIO μου σε hardware άλλων βασίζεται,όσο και σε software.Θα έπρεπε να είναι κολλημένος κάποιος για να μην αγοράσει lap-top επειδή το υλικολογισμικό δεν είναι του αγαπημένου του κατασκευαστή;

 

 

Στην κινητη τηλεφωνια ομως υπαρχουν κατασκευαστες που ειτε μονο το application part ειτε και αυτο του δικτυου το βασιζουν σε δικες τους λυσεις .

Το παραδειγμα των υπολογιστων δεν ειναι αναλογο με το τι συμβαινει στην κινητη τηλεφωνια . :shifty:

 

Το αλλου κατασκευαστη το πετυχες , το ποιου κατασκευαστη δεν πετυχες.... :worry: :p

Και αντιθετως το εντυπωσιακο ειναι οτι προκειται και για πολυ καλη επιλογη :D

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...