Jump to content

Saint Valentine's


SuRfeRCy
 Κοινοποίηση

Γιορταζετε φετος στην γιορτη του Αγιου Βαλεντινου? Ή παλι δεν πιστευετε καθολου?  

89 members have voted

  1. 1. Γιορταζετε φετος στην γιορτη του Αγιου Βαλεντινου? Ή παλι δεν πιστευετε καθολου?

    • Φυσικα και γιορταζω! :)
      26
    • Οχι δυστυχος, αν και θα θελα :(
      19
    • Οχι!
      32
    • Τι γιορτη ειν' παλι τουτη???
      12


Recommended Posts

Γιατί τόση σκέψη και ανάλυση για κάτι τόσο απλό...; :wacko: Οποιος θέλει και γουστάρει, παίρνει το ταίρι του και γιορτάζει!!! Τί και αν λέμε για Βαλεντίνους... Και τα Χριστούγεννα χρησιμοποιούμε την φάτσα του Αγίου... Νικολάου :blink: των Καθολικών για να γιορτάσουμε... και τότε είναι (για μένα τουλάχιστον) ΠΙΟ εμπορική η γιορτή από τώρα... 3200 ευρώ σε δώρα μου έφυγαν τα Χριστούγεννα, ενω τώρα μια ανθοδέσμη και... βουρ στο πατσά!!! Δεν είναι πιστεύω κακό να "φτιάχνουμε" γιορτές και μάλιστα αγάπης... Ετσι το βλέπω. Θα χαλαρώσω και θα την απολαύσω (την γιορτή...)! :whistle: :lol:
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ag Nikolaos twn ka8olikwn???? ennoeis ton ag Basilh??? an nai, kaneis la8os dioti o sympa8hs xondroulos kyrios htan ena diafhmistiko kolpo thn epoxh 1910-1920 kapou ekei apo thn etaireia ths coca-cola gia na katanalwnoun to en logw anapsyktiko k to xeimwna.... aytos einai o ag Basilhs paidia ena kolpaki ths coca-cola.... k o empneysths ths ideas an zouse 8a htan pio matswmenos k apo ton Bill Gates ---> asxeto!

 

egw akoma skeftomai ti dwro na tou kanw alla kati exw sto myalo mou

btw mou aresoun ta MPLE triantafylla :D

Link to comment
Share on other sites

Μου επιτρέπιες να σε διορθώσω λίγο εδώ;;; (Thank you...) Ο γνωστός χοντρουλός, όπως λες, κύριος όντως πρωτοεμφανίστηκε από την coca-cola, αλλά το όνομά του είναι Santa Claus το οποίο σημαίνει Αγιος Νικόλαος! Οι καθολικοί γιορτάζουν τον Αγιο Νικόλαο και όχι την Πρωτοχρονιά αλλά τα Χριστούγεννα! Α, και το χριστουγεννιάτικο δέντρο ήταν ξενόφερτο και δη Γερμανικό... ;)
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® ( 5 Φεβ. 2004 , 00:49)

 

Εγώ από την πλευρά μου δεν μπορώ να πω ότι είναι γιορτή των ανθοπωλών και των ζαχαροπλαστών, γιατί απλούστατα εκείνη την ημέρα το τελευταίο πράγμα που κάνω είναι να τρέχω σε ανθοπωλεία και ζαχαροπλαστεία να ψωνίζω... :wacko: Άλλα πράγματα έχουν προταιραιότητα εκείνη την ημέρα, και όχι... τα ψώνια ;)

 

Και στην ερώτηση του θέματος, ναι φυσικά και θα γιορτάσω... :rolleyes:

 

 

Εκείνη τη μέρα μόνο λουλούδια στέλνεις και τα άλλα που λες!

Τα δώρα και ότι άλλο έχεις σκεφτεί, τα κανονίζεις τις προηγούμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nantia ( 5 Φεβ. 2004 , 02:31)

 

ligo poly oloi kseroume ti esti Ag.Balentinos, den ton ensternizomaste alla den arnoumaste k na ton giortasoume h an eimaste monoi melagxoloume.... OUF de kseroume ti 8eloume!

 

egw pantws gia ena kinhto de 8a elega oxi! :D

 

 

Μπλέ τριαντάφυλλα θέλεις,κινητό θέλεις! ΟΡΙΣΤΕ γυναίκα κύριοι! Με την καρδιά μου και δυο γύρους κομπλέ απο το Πίτα-Παν θα βολευτείς κι ας ζητάς και τον ουρανό με τ' άστρα! :lol:

 

Γιορτή των ανθοπωλών και των ζαχαροπλαστών και τον Χόντοσεντεράδων είναι. :lol: Εγω ουδέποτε γιόρτασα και ούτε και πρόκειται και κατα συνέπεια δεν θα πάρεις δώρο (τουλάχιστον όχι τότε)

 

Για να μη σας ζαλίζω με το τι θα κάνω εγω ας πουμε και 2 λόγια για το θέμα να μαθαίνουν οι νέοι και να θυμούνται οι παλιοί:

 

Άγιος Βαλεντίνος και πράσινα άλογα. Οι κανόνες απαγορεύουν ρητά θρησκευτικές συζητήσεις. Ετσι εγω απλά θα αναφέρω οτι στο Ορθόδοξο Εορτολόγιο ΔΕΝ υπάρχει Άγιος Βαλεντίνος κάτι που μπορείτε και να το διαπιστώσετε εδω

 

Εαν προσέξετε στις 13/2 είναι του Ακίλα και της Πρισκίλλας. Κάποιοι Ορθόδοξοι ερωτευμένοι γιορτάζουν εκείνη τη μέρα. Ψέμματα είναι; Όχι! Γιατί να μη γιορτάζουν όλοι τότε;

www.valder.tk

Η νεα εποχή έφτασε!

Επίσης επισκεφθείτε το forum μας! Όλοι μια παρέα!

Link to comment
Share on other sites

Eχώ την εντύπωση (και δεν κάνω λάθος) ότι ο Αγιος Βαλεντίνος είναι άγιος των καθολικών και όχι των ορθοδόξων!

Απλή παρατήρηση χωρίς να διαφωνώ με τα υπόλοιπα που λες!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 ( 5 Φεβ. 2004 , 05:16)

 

Eχώ την εντύπωση (και δεν κάνω λάθος) ότι ο Αγιος Βαλεντίνος είναι άγιος των καθολικών και όχι των ορθοδόξων!

Απλή παρατήρηση χωρίς να διαφωνώ με τα υπόλοιπα που λες!

 

 

Σε μένα πήγαινε αυτό; Αν ναι τότε το ίδιο πράγμα λέμε!

www.valder.tk

Η νεα εποχή έφτασε!

Επίσης επισκεφθείτε το forum μας! Όλοι μια παρέα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ulticool ( 5 Φεβ. 2004 , 05:26)

 

Σε μένα πήγαινε αυτό; Αν ναι τότε το ίδιο πράγμα λέμε!

 

 

Υup σε σένα προσωπικά!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® ( 5 Φεβ. 2004 , 01:05)

 

Ναι, γιατί την πλειοψηφία των υπόλοιπων ημερών έχουμε σχολή, δουλειά, ταξίδι μεταξύ δουλειάς-σχολής-σπιτιού, διάβασμα, οικιακά :p επομένως είναι ευκαιρία για... "επισημασμένο" γλέντι :p

 

Think again :p

 

 

αυτο ισχυει επειδη πεφτει σαββατο. αλλιως τι θα εκανες ? :)

αμα το καλοσκεφτεις μια μ@@@κια μερα σαν τις υπολοιπες ειναι , απλως εσεις οι καψουρησες ολο ευκαιριες ψαχνετε για γλεντια και τα παρελκομενα :p

no offense φυσικα

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

einai hli8ia giorth alla auta ta xaza pragmata kanoun kapws pio xaroumenh thn zwh pisteuw!Alla auto pou lew den paei na pei oti mou aresei kiolas,gi'auto otan h kopela leei gia agiou valentinou tin koitaw kai tis lew "eimai atheos,den pisteuw stous agious" kai etsi to ksepername sxetika san ka8hmerinh mera.......Mias kai akousa gia mple triantafylla (ontws wraia) mipws kserete an yparxoun kai maura?exw akousei oti yparxoun alla den vriskw gmt
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 ( 5 Φεβ. 2004 , 04:09)

 

Εκείνη τη μέρα μόνο λουλούδια στέλνεις και τα άλλα που λες!

Τα δώρα και ότι άλλο έχεις σκεφτεί, τα κανονίζεις τις προηγούμενες μέρες.

 

 

E, ναι λοιπόν! Ομολογώ! Πρόπερσυ αγόρασα στο έτερον ήμιση ένα ολόκληρο κόκκινο τριαντάφυλλο προς ένα ευρω! Με καταλάβατε, είμαι πράκτορας του εχθρου! Ωστόσο δεν το είχα σχεδιάσει, το ανθοπωλείο βρέθηκε στον δρόμο μου και λέω... ε, δε βαριέσαι... :p :)

Λυπάμαι που ενίσχυσα τον πανελλήνιο σύνδεσμο ανθοπωλών αλλά that's life... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος anderson ( 5 Φεβ. 2004 , 03:36)

 

Μου επιτρέπιες να σε διορθώσω λίγο εδώ;;; (Thank you...) Ο γνωστός χοντρουλός, όπως λες, κύριος όντως πρωτοεμφανίστηκε από την coca-cola, αλλά το όνομά του είναι Santa Claus το οποίο σημαίνει Αγιος Νικόλαος! Οι καθολικοί γιορτάζουν τον Αγιο Νικόλαο και όχι την Πρωτοχρονιά αλλά τα Χριστούγεννα! Α, και το χριστουγεννιάτικο δέντρο ήταν ξενόφερτο και δη Γερμανικό... ;)

 

nai vre kale mou exoume k oi 2 dikio dioti leme to idio pragma! aplws de mphka k se leptomereies :D btw den proseksa onomasia s.c gi ayto :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ulticool ( 5 Φεβ. 2004 , 05:05)

 

Μπλέ τριαντάφυλλα θέλεις,κινητό θέλεις! ΟΡΙΣΤΕ γυναίκα κύριοι! Με την καρδιά μου και δυο γύρους κομπλέ απο το Πίτα-Παν θα βολευτείς κι ας ζητάς και τον ουρανό με τ' άστρα! :lol:

 

Εγω ουδέποτε γιόρτασα και ούτε και πρόκειται και κατα συνέπεια δεν θα πάρεις δώρο (τουλάχιστον όχι τότε)

 

 

psit krata tous gyrous gia parth sou... egw 8elw DWRO :mad: giati dld oi alles einai kalyteres pou 8a tis fortwsoun sta dwra????? :cry: :( k mh nomizeis, oloi edw lene-lene alla olo k kati 8a paroun stis kopeles tous fovoumenoi mh fane kamia pantofla sto kefali :D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nantia ( 5 Φεβ. 2004 , 15:01)

 

psit krata tous gyrous gia parth sou... egw 8elw DWRO :mad: giati dld oi alles einai kalyteres pou 8a tis fortwsoun sta dwra????? :cry: :( k mh nomizeis, oloi edw lene-lene alla olo k kati 8a paroun stis kopeles tous fovoumenoi mh fane kamia pantofla sto kefali :D

 

 

Εγώ πάντως ξεκαθάρισα ότι δε θα έπαιρνα, για τους υπόλοιπους συμφωνώ ότι τους βλέπω λίγες μέρες πριν τις 14 στο γερμανό να διαλέγουν κινητό και να τυλίγουν το πακέτο με κόκκινη (ή ροζ) κορδελίτσα :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος william blake ( 5 Φεβ. 2004 , 10:24)

 

αυτο ισχυει επειδη πεφτει σαββατο. αλλιως τι θα εκανες ? :)

αμα το καλοσκεφτεις μια μ@@@κια μερα σαν τις υπολοιπες ειναι , απλως εσεις οι καψουρησες ολο ευκαιριες ψαχνετε για γλεντια και τα παρελκομενα :p

no offense φυσικα

 

 

Koίτα, καταλαβαίνω την λογική σου, αλλά δες το αλλιώς: Μια γιορτή είναι! Ποιος είναι ο σκοπός των εορτών? Να κάνουμε πλούσιους τους ανθοπώλες ή να θυμόμαστε κάποια πράγματα; ;) Με αυτήν την λογική δεν χρειαζόμαστε καμία γιορτή αφού όλες οι μέρες είναι ίδιες!

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν γιορτάζω αν και θα ήθελα ;)

Πάντως αν είσαι τσιγγούνης κανένα ρολόι ή ένα άρωμα καλά είναι για δώρα εκτός κι αν είσαι ματσωμένος και την/τον πάρεις σε ένα ωραίο εστιατόριο για ένα ρομαντικό δείπνο! :rolleyes:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas@sl45i ( 5 Φεβ. 2004 , 15:21)

 

Εγώ πάντως ξεκαθάρισα ότι δε θα έπαιρνα, για τους υπόλοιπους συμφωνώ ότι τους βλέπω λίγες μέρες πριν τις 14 στο γερμανό να διαλέγουν κινητό και να τυλίγουν το πακέτο με κόκκινη (ή ροζ) κορδελίτσα :p

 

 

Μα κι εγω,είπα ΟΧΙ δώρο. Τσιγκούνης δεν είμαι. Να την πάω ενα ταξίδι μετά την εξεταστική και να διώξω 1000-1500 Ευρώ,δεν έχω καμία αντίρρηση. Αλλά δώρο για κοροϊδιάρικη γιορτή εγω δεν κάνω! ._ (τελεία και παύλα)

www.valder.tk

Η νεα εποχή έφτασε!

Επίσης επισκεφθείτε το forum μας! Όλοι μια παρέα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xraysr0x ( 5 Φεβ. 2004 , 15:23)

 

Eγω δεν γιορτάζω αν και θα ήθελα ;)

Πάντως αν είσαι τσιγγούνης κανένα ρολόι ή ένα άρωμα καλά είναι για δώρα εκτός κι αν είσαι ματσωμένος και την/τον πάρεις σε ένα ωραίο εστιατόριο για ένα ρομαντικό δείπνο! :rolleyes:

 

 

οχι αρωμα !!! ειναι οιωνος χωρισμου, γρουσουζια .... ασε που ειναι και πολυ κοινοτυπο :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω ότι έχει πλάκα η όλη η ιστορία αλλά δεν πρόκειται για τίποτα άλλο παρά μια εμπορική γιορτή!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ulticool ( 5 Φεβ. 2004 , 16:42)

 

Να την πάω ενα ταξίδι μετά την εξεταστική και να διώξω 1000-1500 Ευρώ,δεν έχω καμία αντίρρηση.

:D giouuuuuuuuuuuupi Gallia h Ispania? ti lete paidia???? :whistle:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον λοιπον λοιπον.....

απ'οτι βλεπω εχουμε χωριστει στα δυο...εγω λεω οτι απλα μια τυπικη γιορτη ειναι και συμφωνω με αυτους που λενε οτι την αγαπη σου δεν την δειχνεις στις 14 φεβρουαριου αλλα ολο τον χρονο...αλλα εκεινη την μερα απλα ειναι καθιερωμενο να γιορταζουν ολοι οι ερωτευμενοι (Ορθοδοξοι Χριστιανοι, Καθολικοι, Μουσουλμανοι,....τα παντα) και ειναι καλο να κανεις ενα μικρο δωρακι ετσι απλα για την γιορτη..

απλα μια γιορτη για να δειξεις τον ρομαντισμο σου ειναι και τιποτ' αλλο.... αν ειναι για να κανεις ακριβα δωρα υπαρχουν αλλες γιορτες... καλο ειναι λοιπον ενα μικρο δωρακι ασημαντο (πισετυω ενα κοκκινο τραινταφυλλο ειναι κατα πολυ πιο ωραιο και πιο ρομαντικο εκεινη την μερα απ'οτιδιποτε αλλο) :)

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

aman vre, gia kalo postares? egw 8elw akrivo dwraki!!! :D plaka kanw :D alla den peirazei dioti to dwro pou mou ekane o 8eos einai ANEKTIMHTO pou mou efere dipla mou ena kalo paidi na me agapaei :) gia mena ayto metraei k de 8elw dwro, de 8elw tipota
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nantia ( 6 Φεβ. 2004 , 19:44)

 

aman vre, gia kalo postares? egw 8elw akrivo dwraki!!! :D plaka kanw :D alla den peirazei dioti to dwro pou mou ekane o 8eos einai ANEKTIMHTO pou mou efere dipla mou ena kalo paidi na me agapaei :) gia mena ayto metraei k de 8elw dwro, de 8elw tipota

 

 

Δεν φαντάζομαι να μιλάς για τον τύπο στην υπογραφή σου έτσι ? ;) :p

Πάντα φιλικά έτσι... :D

 

@william blake

Γιαυτό και είπα αν είσαι τσιγγούνης..στο κάτο κάτο αν δεν σε χωρίσει εκείνη την μέρα θα σε χωρίσει άλλη μέρα όταν θα της πάρεις ένα ψεύτικο δακτυλίδι για γαμήλιο δώρο... :lol:

 

Όπως και ναχει η μέρα του Αγ.Βαλεντίνου στοιχίζει ακριβά για τους περισσότερους Βαλεντίνους αφού θέλουν να κάνουν ότι περνά απο το χέρι τους για να δείξουν την παντοτινή αγάπη που νιώθουν για την βαλεντίνα τους! :happy: :*

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...