Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον, το παρακάτω αρχείο θα αφαιρέσει ΟΛΑ το αρχεία της HTC για το GUI της (Rosie) με τα Widgets και θα κανει το τηλέφωνο σας ποιο γρήγορο με πιο πολύ μνήμη διαθέσιμη!

Στο τελος θα έχετε την οθόνη STOCK του Android 1.5

Μαζι με το Rosie, αφαιρεί και τα παρακάτω (που για μένα ειναι άχρηστα)

 

Mail.apk - OXI TO gmail.

Stock.apk

teeter.apk

Footprints.apk

AndroidNotes.apk (εαν υπάρχουν)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ. Παρτε backup πριν το τρεξετε. Δεν ευθύνομαι για χαλασμένα ή τουβλιασμενα HERO's.

Εχει δοκιμαστεί στην MDC3.1 με απόλυτη επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό είναι για rooted Hero? Ή δουλεύει και σε Hero με την επίσημη rom?

 

Βγήκε σήμερα καινούργιο HTC Sync 2.0.18 για τα Windows 7 και είναι διαθέσιμο εδώ.

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για rooted Hero? Ή δουλεύει και σε Hero με την επίσημη rom?

 

Αμα δεν το εχεις κανει root... δεν μπορεις να μπεις στον custom bootloader οποτε ΔΕΝ μπορεις και να φλασαρεις το παραπανω.

Χμ... υπαρχουν ανθρωποι που εχουν τετοια συσκευη και ΔΕΝ την εχουν rootαρει ???:lol::lol::lol:

Αστειεύομαι βέβαια!:D

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν το εχεις κανει root... δεν μπορεις να μπεις στον custom bootloader οποτε ΔΕΝ μπορεις και να φλασαρεις το παραπανω.

Χμ... υπαρχουν ανθρωποι που εχουν τετοια συσκευη και ΔΕΝ την εχουν rootαρει ???:lol::lol::lol:

Αστειεύομαι βέβαια!:D

 

Να σου στείλω το δικό μου τώρα που δεν το χρησιμοποιώ (έχω το Milestone) να μου το κάνεις root? Eγώ μόνος μου δεν το αποφασίζω...

Από την photo φαίνεται να φοράς κάποια custom 2.1 έτσι? Έχεις καθόλου δυσλειτουργίες?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Να σου στείλω το δικό μου τώρα που δεν το χρησιμοποιώ (έχω το Milestone) να μου το κάνεις root? Eγώ μόνος μου δεν το αποφασίζω...

Από την photo φαίνεται να φοράς κάποια custom 2.1 έτσι? Έχεις καθόλου δυσλειτουργίες?

 

Φιλε μου δεν παιρνω τετοια ευθυνη.:X Μπορει να παιξει σε χρονο ντε-τε μπορει ομως και να σκασει! Δεν το ρισκαρω σε ξενο τηλεφωνο. Ελπιζω να καταλαβαινεις.

 

Η ROM που φοραω ειναι η MDC3.1 customized απο εμενα. Εχω βγαλει αχρηστες εφαρμογες και το τηλεφωνο πεταει!:D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν παιρνω τετοια ευθυνη.:X Μπορει να παιξει σε χρονο ντε-τε μπορει ομως και να σκασει! Δεν το ρισκαρω σε ξενο τηλεφωνο. Ελπιζω να καταλαβαινεις.

 

Η ROM που φοραω ειναι η MDC3.1 customized απο εμενα. Εχω βγαλει αχρηστες εφαρμογες και το τηλεφωνο πεταει!:D

 

Α δεν είναι standard το να πετύχει το root? Εννοώ αν έχουμε τα ίδια τηλέφωνα (αγορασμένα πχ και τα 2 από expansys) με την ίδια επίσημη rom μπορεί στο ένα να πετύχει και στο άλλο όχι?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Α δεν είναι standard το να πετύχει το root? Εννοώ αν έχουμε τα ίδια τηλέφωνα (αγορασμένα πχ και τα 2 από expansys) με την ίδια επίσημη rom μπορεί στο ένα να πετύχει και στο άλλο όχι?

 

Συνηθως ειναι standard το root. Εξαρτάται βεβαια και απο το bootloader που φορας. Τα παλια ξεκλειδωνουν τα νεα νομιζω πως οχι!.

Αλλα ποτε δεν ξερεις τι μπορει να παει στραβα και εαν δεν ειναι και δικο σου το τηλεφωνο... το ξανασκέφτεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ειναι standard το root. Εξαρτάται βεβαια και απο το bootloader που φορας. Τα παλια ξεκλειδωνουν τα νεα νομιζω πως οχι!.

Αλλα ποτε δεν ξερεις τι μπορει να παει στραβα και εαν δεν ειναι και δικο σου το τηλεφωνο... το ξανασκέφτεσαι!

 

Με αυτά που μου λες και δικό μου που είναι το σκέφτομαι πολύ.... Άσε καλύτερα γιατί θέλω να το πουλήσω κιόλας...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμένα... brand new στο Android...(όχι ακόμα)

αν και μανιακός υποστιρικτής των WinMOB OS αρκετά χρόνια, είπα να αλλάξω και να παώ σε ANDROID.

 

Αυτό που με βασανίζει όμως είναι το εξής...

 

Αξίζει να πάρει κάποιος το HERO αυτη την στιγμή;

 

Έχω την δυνατότητα να πάρω το Nexus ONE, αλλά λόγο του ότι ΔΕΝ έχει το HTC Sense (που είναι όμοιο του Touch FLO 3d για windows mobile) λέω να πάω προς το HERO... Υπάρχει και κάποιος άλλος λόγος για να πάω στο HERO?

 

Αν θέλει κάποιος φίλος και γνωρίζει για τις 2 αυτές συσκευές ας με καθοδηγήσει...

 

Σας ευχαριστώ.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Geovass αν πάντως κάνεις μια υπηρεσία σε στυλ Μπάντζι Τζάμπινκ, όπου θα υπογράφουμε πως δεν έχεις ευθύνη και θα μας κάνεις το root, εγώ είμαι μέσα !!!

 

Το σκέφτομαι ακόμα, αργεί και αυτό το 2.1 ... Τις τελευταίες μέρες δεν μου φορτώνει καν το market οπότε πρέπει να πάω για HR και σκέφτομαι να το κάνω root... Αλλά μόνος μου φαίνεται βουνό. Αν το κάνω δίπλα σε κάποιον (μένουμε και κοντά) τότε μετά θα πάρω το κολάι :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

κτεβασε το morelocale 2 απο το market και επελεξε Ελληνικα απο εκει!

 

με το morelocale 2 το μονο που μπορείς να κάνεις είναι να αλλάξεις τη γλώσσα του menu...

Link to comment
Share on other sites

HTC Sync v2.0.18 για Magic, Hero, Tattoo και Windows 7

 

Ταχύτητα, αξιοπιστία, μερικά bugs λιγότερα και φυσικά μια έκδοση μεγαλύτερη για το HTC Sync v2.0.18 που είναι απαραίτητο πλέον

για όλους τους κατόχους HTC Magic, HTC Hero και HTC Tattoo. Ξέρετε τι πρέπει να κάνετε μετά το backup. Κλικ εδώ και αυτό ήταν.

Τα υπόλοιπα είναι απλά λεπτομέρειες που σύντομα θα ξεχάσετε γιατί με το νέο HTC Sync v2.0.18 έρχεται η υποστήριξη για

Windows 7 και διορθώνονται προβληματάκια στις μη Αγγλικές εκδόσεις των Windows XP. (πηγή: pestaola)

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

HTC Sync v2.0.18 για Magic, Hero, Tattoo και Windows 7

 

Ταχύτητα, αξιοπιστία, μερικά bugs λιγότερα και φυσικά μια έκδοση μεγαλύτερη για το HTC Sync v2.0.18 που είναι απαραίτητο πλέον

για όλους τους κατόχους HTC Magic, HTC Hero και HTC Tattoo. Ξέρετε τι πρέπει να κάνετε μετά το backup. Κλικ εδώ και αυτό ήταν.

Τα υπόλοιπα είναι απλά λεπτομέρειες που σύντομα θα ξεχάσετε γιατί με το νέο HTC Sync v2.0.18 έρχεται η υποστήριξη για

Windows 7 και διορθώνονται προβληματάκια στις μη Αγγλικές εκδόσεις των Windows XP. (πηγή: pestaola)

 

To έστειλα και γω πιο πάνω... post #2027

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση στη ρομ 2.χχχ.66 απο το xda developers το τηλέφωνο πολύ πιο γρήγορο και η μπαταρία φαίνεται να κρατάει παραπάνω αλλά δεν με αφήνει να εγκαταστήσω τα rosie widgets του μάρκετ (Ιστορία, Μπαταρία, Ζάρια κτλ) έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?
Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση στη ρομ 2.χχχ.66 απο το xda developers το τηλέφωνο πολύ πιο γρήγορο και η μπαταρία φαίνεται να κρατάει παραπάνω αλλά δεν με αφήνει να εγκαταστήσω τα rosie widgets του μάρκετ (Ιστορία, Μπαταρία, Ζάρια κτλ) έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Πριν απο λίγο πήρα τελικά το HERO, πήγα στο site της HTC για να κατεβάσω το τελευταία Firmware Update και μου λέει πως το S/N που βάζω δεν είναι για HERO και δεν με αφήνει να κατεβάσω το Firmware...

 

εχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Μπορεί κάποιος φίλος να μου στείλει εδώ ή σε pm κάποιο link για να το πάρω?

 

Σας ευχαριστώ

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Πριν απο λίγο πήρα τελικά το HERO, πήγα στο site της HTC για να κατεβάσω το τελευταία Firmware Update και μου λέει πως το S/N που βάζω δεν είναι για HERO και δεν με αφήνει να κατεβάσω το Firmware...

 

εχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

Μπορεί κάποιος φίλος να μου στείλει εδώ ή σε pm κάποιο link για να το πάρω?

 

Σας ευχαριστώ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=559622

 

Από εδω κατεβάζεις όποια θέλεις και μπαίνει κανονικά χωρίς πρόβλημα και με Ελληνικά!

Η τελευταία επίσημη είναι η 2.73.405.5

 

Επίσης ΠΡΟΣΟΧΗ να επιλέξεις rom από την κατηγορία WWE: (World Wide English) γιατί αυτές μόνο έχουν Ελληνικά κλπ

:)

Link to comment
Share on other sites

H .5 είναι νεότερη της .38?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία είναι η 2.73.771.73. Η προηγούμενη είναι η 2.73.405.66.

Με την .66 το τηλεφωνο ΠΕΤΑΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=559622

 

Από εδω κατεβάζεις όποια θέλεις και μπαίνει κανονικά χωρίς πρόβλημα και με Ελληνικά!

Η τελευταία επίσημη είναι η 2.73.405.5

 

Επίσης ΠΡΟΣΟΧΗ να επιλέξεις rom από την κατηγορία WWE: (World Wide English) γιατί αυτές μόνο έχουν Ελληνικά κλπ

:)

 

Για την επίσημη χρειάζετε να κάνω καμία modifia? (έχω διαβάσει κάτι για rooted κατι για wipe.... :wacko:)

 

έχω βρει και μία του modaco... σε αυτή πρέπει να κάνω κάτι στο hero ΑΝ θέλω να την βάλω? (παρθένο το hero... ουτε μισής ώρας...)

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Για την επίσημη χρειάζετε να κάνω καμία modifia? (έχω διαβάσει κάτι για rooted κατι για wipe.... :wacko:)

 

έχω βρει και μία του modaco... σε αυτή πρέπει να κάνω κάτι στο hero ΑΝ θέλω να την βάλω? (παρθένο το hero... ουτε μισής ώρας...)

 

Για την επισημη - εαν την δεχτει ΟΚ. Δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα αλλο.

Για να βαλεις του Modaco θα πρεπει να ξεκλειδωσεις τον bootloader σου για να μπορεις να φλασαρεις αλλη rom. Η ROM του modaco ειναι rooted.

Link to comment
Share on other sites

Για την επισημη - εαν την δεχτει ΟΚ. Δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα αλλο.

Για να βαλεις του Modaco θα πρεπει να ξεκλειδωσεις τον bootloader σου για να μπορεις να φλασαρεις αλλη rom. Η ROM του modaco ειναι rooted.

 

ΕΕΕΕ ρε κόλπα και νέες γνώσεις.... έχω γεράσει ρε ****το...:lol:

 

Είχαμε τα winMob με το HardSpl τώρα αυτό θέλει rooted...

 

Έχεις καποιο link Geovass για βοήθεια? ή καποιον οδηγό για το πως γίνετε rooted μια συσκευή?

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

ΕΕΕΕ ρε κόλπα και νέες γνώσεις.... έχω γεράσει ρε ****το...:lol:

 

Είχαμε τα winMob με το HardSpl τώρα αυτό θέλει rooted...

 

Έχεις καποιο link Geovass για βοήθεια? ή καποιον οδηγό για το πως γίνετε rooted μια συσκευή?

 

:lol::lol::lol:

Εαν το πηρες τωρα καινουριο μαλλον εχεις τον νεο Bootloader που σπαει δυσκολα.

Δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=559613 και προσπαθησε!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Η τελευταία είναι η 2.73.771.73. Η προηγούμενη είναι η 2.73.405.66.

Με την .66 το τηλεφωνο ΠΕΤΑΕΙ!!!

 

Πρόσεξε όμως γιατί άλλο η επίσημη και άλλο η test! Αυτές που αναφέρεις δεν έχουν επίσημη ένδειξη (release)! Προφανώς δεν σημαίνει πως έχουν πρόβλημα αλλά δεν έχουν ανακοινωθεί επισήμως στο site της HTC!

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...