Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μεγαλη αληθεια φιλε μου ;)

 

 

 

να την βαλεις και οταν ερθει η 2.0 την αλλαζεις παλι.

 

εγω την εβαλα και ειναι πολυ καλυτερο το τηλεφωνο με την .66 :blink:

 

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά ας μην γελιόμαστε

το πρώτο κινητό ειναι το iphone και μετά είναι όλα τα άλλα,και μέσα σε όλα τα άλλα είναι το hero πρώτο,και είμαι πολύ ευτυχισμένος που τα έχω και τα δυο :lol:

 

αλλά χωρίς το hero μπορώ,χωρίς το iphone δεν μπορώ :(

 

Ίσως έχει να κάνει με το αν είχες την εμπειρία του μηλόφωνου ή όχι. Εγώ προσωπικά δεν βλέπω τι χάνω εκτός ίσως από όσα έχω πει σε προηγούμενο post, δηλαδή μουσική / video / φωτογραφική καθώς και τον gaming processor. Όμως και τα 3 αυτά, εγώ τα θεωρώ ασήμαντα αν το κινητό σου το έχεις για ένα πολυ-εργαλείο μαζί με την δουλειά σου (μην γελιόμαστε τώρα, για μουσική έχουμε το Ipod, για φωτογραφίες πιστεύω όλοι μας έχουμε και μια φωτογραφική, για video προσωπικά προτιμώ να ξαπλάρω στο κρεββατάκι μου και να τα βλέπω στην οθονάρα μου :cool: ενώ για το Gaming Processor, οκ καλό είναι να υπήρχε μήπως βλέπαμε τπτ ωραίο, αλλά δεν θα έπαιζα Origins από το κινητό, ακόμα και να υπήρχε !!).

Με αυτή την έννοια το Hero είναι αξεπέραστο για μένα και επιιπλέον διαθέτει και ένα λειτουργικό με απίστευτο μέλλον. Έχει μειονεκτήματα όπως το να μην έχει το app2sd αλλά υπάρχουν λύσεις για όλα. Πολύ βασικό :shifty:

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την έννοια το Hero είναι αξεπέραστο για μένα και επιιπλέον διαθέτει και ένα λειτουργικό με απίστευτο μέλλον. Έχει μειονεκτήματα όπως το να μην έχει το app2sd αλλά υπάρχουν λύσεις για όλα. Πολύ βασικό :shifty:

 

το iphone εχει ενα ΜΕΓΑΛΟ +

εχει ενα σκασμο εφαρμογες,που δεν εχει κανενα αλλο και ειναι και το πιο γρηγορο.

 

το hero εχει απιστευτη ποιοτητα κατασκευης,και αν δεν ειχα γνωρισει το iphone θα ηταν το μοναδικο μου τηλ.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα τη βάλω γιατί η λέξη "test" στον τίτλο της δεν μου αρέσει! Θα μείνω στο official!

:p

 

βαλτην BIll αξιζει :)

 

και οποτε χρειαστεις να γυρισεις στην οεμ,απλα κατεβασε και αυτην να την εχεις ;)

 

αν και δεν νομιζω να την ξαναβαλεις αν δοκιμασεις την 66:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το iphone εχει ενα ΜΕΓΑΛΟ +

εχει ενα σκασμο εφαρμογες,που δεν εχει κανενα αλλο και ειναι και το πιο γρηγορο.

 

το hero εχει απιστευτη ποιοτητα κατασκευης,και αν δεν ειχα γνωρισει το iphone θα ηταν το μοναδικο μου τηλ.

 

Κοίτα σίγουρα θα έχει περισσότερες εφαρμογές από το ρομποτάκι αφού προυπήρχε σαν τηλέφωνο. Όμως ήδη για Android υπάρχουν περισσότερες από 3000 εφαρμογές που πίστεψε με καλύπτουν όλα τα γούστα. Δεν ξέρω τι θα ήθελε κάποιος και δεν υπάρχει ακόμα. Το Appstore από ότι λένε είναι πολύ καλύτερο σχεδιασμένο και δεν έχει τα προβλήματα του Market αλλά από την άλλη είναι και αυτό φυσιολογικό. Σιγά σιγά, πάντως εμένα δεν μου έχει λείψει τπτ σε εφαρμογή σχεδόν ενώ ένα από τα μεγάλα ατού είναι πως οι περισσότεροι developers όταν τους ζητάς κάτι, στο κάνουν άμεσα. Δεν έχω εμπειρία από μηλόφονο οπότε δεν ξέρω αν και εκεί γίνεται αυτό τόσο εύκολα.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι ο ηρωας ηταν το μοναδικο κινητο που πραγματικα με συγκινησε.

 

αλλο αν το εδωσα στο τριημερο.

ειναι βραχος απο κατασκευη,σιγουρα με της νεες ρομ θα πεταει ακομα πιο πολυ και με εξεπληξε οτι στο μαρκετ μπορεις να κατεβαζεις και να κανεις install ταυτοχρονα πολλες εφαρμογες χωρις να το καταλαβαινει...φοβερη διαχειρηση μνημης.

 

επισης η μπαταρια του ηταν μια εκπληξη σχεδον κανενα κινητο δεν μου κραταει 2 μερες ανετα αλλα αυτο ηταν οκ.

 

ειλικρινα ηταν κριμα που το εδωσα αλλα δεν μπορουσα να κανω αλλιως.

δεν μπορω να εχω πολλες συσκευες και απο την αλλη ο Μακ με Αιφον εχει πληρη συνεργασια σε ολα.

 

 

ομως....Ι miss him...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι ο ηρωας ηταν το μοναδικο κινητο που πραγματικα με συγκινησε.

 

αλλο αν το εδωσα στο τριημερο.

ειναι βραχος απο κατασκευη,σιγουρα με της νεες ρομ θα πεταει ακομα πιο πολυ και με εξεπληξε οτι στο μαρκετ μπορεις να κατεβαζεις και να κανεις install ταυτοχρονα πολλες εφαρμογες χωρις να το καταλαβαινει...φοβερη διαχειρηση μνημης.

 

επισης η μπαταρια του ηταν μια εκπληξη σχεδον κανενα κινητο δεν μου κραταει 2 μερες ανετα αλλα αυτο ηταν οκ.

 

ειλικρινα ηταν κριμα που το εδωσα αλλα δεν μπορουσα να κανω αλλιως.

δεν μπορω να εχω πολλες συσκευές και απο την αλλη ο Μακ με Αιφον εχει πληρη συνεργασια σε ολα.

 

 

ομως....Ι miss him...

 

To sync που εχει το Hero με το google ειναι εξαιρετικό. Δεν χρειαζεσαι ουτε USB, ουτε BT connections κλπ...:D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι, το iPhone δε μου έχει λείψει. Άλλωστε το έχω ακόμα για σκοπούς μουσικής/παιγνιδιών και το λειτουργώ σαν iPod Touch ;)

Τρελαίνομαι όμως για τη σύνδεση του Ήρωος (sic) με το cloud. Εταιρικό Exchange, Google, Facebook, Twitter όλα είναι εκεί... δε χρειάζομαι backup, αν εξαιρέσεις SMS/MMS και ρυθμίσεις ;)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Κάποιος που θυμάται με πόσα ΜΒ ξεκινάς το ταξίδι σου στο Hero; Σκέφτομαι να τα ξαναβάλω όλα μέσα, μου έχει σπάσει τα νεύρα που είμαι πάντα με 15-20 ΜΒ ελεύθερα.

 

Επιπλέον τελευταία όποτε μπαίνω μάρκετ και παώ να κατεβάσω κάτι, λέει Downloading και κολλάει εκεί. Για αυτό και σκέφτομαι το Hard Reset. Έχει ακούσει κανείς τίποτα;

 

Ευχαριστώ :)

 

ΥΓ

 

Σχετικά με το backup, παρατήρησα πως το Sprite δεν υποστηρίζει να κάνεις backup to sd ολόκληρες εφαρμογές, αληθεύει; (όποιος το αγόρασε). Το Mybackup Pro αφήνει και επιπλέον διαθέτει google checkout από το Site τους οπότε σκέφτομαι να το πάρω.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι, το iPhone δε μου έχει λείψει. Άλλωστε το έχω ακόμα για σκοπούς μουσικής/παιγνιδιών και το λειτουργώ σαν iPod Touch ;)

Τρελαίνομαι όμως για τη σύνδεση του Ήρωος (sic) με το cloud. Εταιρικό Exchange, Google, Facebook, Twitter όλα είναι εκεί... δε χρειάζομαι backup, αν εξαιρέσεις SMS/MMS και ρυθμίσεις ;)

 

Ετσι ειναι! Το Android ειναι σίγουρα το μελλον στα κινητα τηλεφωνα. Και σκεψου οτι το HERO τρεχει την 1.5 ακομα. Η 2.0.1 και ποσο μαλλον η 2.1 που ερχεται σε λιγο καιρο θα κανουν θαυματα!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Ξέρετε παιδιά κάποιο τρόπο να κάνω backup τις επαφές μαζί με τις φωτογραφίες που έχω σε κάθε επαφή? Γιατί backup που έκανα με το gmail ή με διάφορα άλλα προγράμματα κάνει κανονικά όλες τις επαφές αλλά χωρίς τις photo τους και όταν το φλασάρω είναι σπαστικό να κάθομαι να βάζω πάλι σε κάθε επαφή χωριστά την photo που είχα...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

αν και εχω το magic, μετα απο φλασαρισμα που εκανα και εβαλα αλλη rom εβαλε κανονικα τις φωτο που ειχα πριν μεσω του gmail....

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Ξέρετε παιδιά κάποιο τρόπο να κάνω backup τις επαφές μαζί με τις φωτογραφίες που έχω σε κάθε επαφή? Γιατί backup που έκανα με το gmail ή με διάφορα άλλα προγράμματα κάνει κανονικά όλες τις επαφές αλλά χωρίς τις photo τους και όταν το φλασάρω είναι σπαστικό να κάθομαι να βάζω πάλι σε κάθε επαφή χωριστά την photo που είχα...

 

Εαν απλα συγχρονίσεις με το gmail σου, θα σου κατεβασει τις φωτογραφιες που εχεις βαλει εσυ στα contacts σου. Δεν βρίσκω λογο ομως να κανεις backup τα contacts μιας και ειναι ετοιμα για sync οταν θα βαλεις το gmail σου.

Link to comment
Share on other sites

Εαν απλα συγχρονίσεις με το gmail σου, θα σου κατεβασει τις φωτογραφιες που εχεις βαλει εσυ στα contacts σου. Δεν βρίσκω λογο ομως να κανεις backup τα contacts μιας και ειναι ετοιμα για sync οταν θα βαλεις το gmail σου.

 

Μα αυτό λέω, όταν δηλαδή κάνω sync τις επαφές μου με το gmail δεν μου περνάει τις φωταγραφίες τους. Γιατί σε μένα όχι και σας ναι??

Βέβαια εννοώ να συγχρονίσω τις επαφές από το τηλ. προς το gmail.

 

Edit: Μόλις ξανάκανα συγρονισμό και είχα σβήσει πριν ολες τις επαφές από το gmail. Και μετά το συγχρονισμό το gmail δεν είχε καμία επαφή. Όλες τις επαφές στο Hero τις έχω στη μνήμη τηλεφώνου (όταν πάω δηλαδή προβολή από το μενού των επαφών μου δείχνει: Google (1), Tηλέφωνο (572)).

Πως γίνεται λοιπόν από το Τηλέφωνο (572) να περάσω αυτές τις 572 επαφές στο gmail?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κανένα φορτιστή αυτοκινήτου που θα βρούμε;

έχει πάρει κανείς; κανένα λίνκ αν είναι εύκολο!

 

Thanks

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

 

Επιπλέον τελευταία όποτε μπαίνω μάρκετ και παώ να κατεβάσω κάτι, λέει Downloading και κολλάει εκεί. Για αυτό και σκέφτομαι το Hard Reset. Έχει ακούσει κανείς τίποτα;

 

Ευχαριστώ :)

.

 

φιλε μου εμενα κατεβαζε κατα ριπας ολες τις εφαρμογες χωρις καθηστερηση με την μια.

πιστευω πρεπει να το δεις.

 

θα βρεις λυση.

 

geovass οντως ειχε πλακα να περνας επαφες ολα αμεσως και on the cloud....

ειπαμε το κινητο αξιζει πραγματικα...

 

100% σιγουρος γι αυτο.

 

δεν θελω να ξερω πως θα πηγαινει το bravo αν ηδη αυτο εδω ειναι τοσο μα τοσο καλο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καποιες εικονες απο το Hero μου...:D:D

 

http://img526.imageshack.us/img526/6495/homeye.png

 

http://img97.imageshack.us/img97/8858/devicec.png

 

http://img194.imageshack.us/img194/4407/device2j.png

 

http://img194.imageshack.us/img194/1171/device4b.png

Link to comment
Share on other sites

ωρε ματια αυτο πουλας για το Milestone>?

 

βλεπω και αλλαγες ᾽᾽απο ειδικους᾽᾽ οπως το σηματακι wifi (πολυ ανωτερο αυτο στυλ apple)...

 

εμενα οσο το ειχα μου αρεσε πιο πολυ η εφαρμογη της htc για mail παρα το gmail....

περιεργο ομως να εχει 2 εφαρμογες...

 

μεταξυ μας ομως καλο κινητο αλλα λιιιιιιιιιιγο μεγαλητερη οθονη την ηθελε.....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ωρε ματια αυτο πουλας για το Milestone>?

 

βλεπω και αλλαγες ᾽᾽απο ειδικους᾽᾽ οπως το σηματακι wifi (πολυ ανωτερο αυτο στυλ apple)...

 

εμενα οσο το ειχα μου αρεσε πιο πολυ η εφαρμογη της htc για mail παρα το gmail....

περιεργο ομως να εχει 2 εφαρμογες...

 

μεταξυ μας ομως καλο κινητο αλλα λιιιιιιιιιιγο μεγαλητερη οθονη την ηθελε.....

 

ναιιιιι!!! Milestone for ever!:D Και μεχρι να το παρω - εχω κανει το Hero να μοιαζει με το Motorola + δικες μου παντεντες!

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα υποπτευομαι πως το Μοτο θα εχει ακομα καλητερη ποιοτητα κατασκευης και καλητερη οθονη οχι μονο απο αναλυση αλλα και απο μεγεθος....

 

ασε που εχει και καλητερο επεξεργαστη.

 

 

ομως δεν μου αρεσει το συρταρωτο πληκτρολογιο...

γι αυτο ειχα παρει τον Ηρωα

 

ενω το Μοτορολα ειναι διαθεσιμο ηδη εδω που βρισκομαι...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

@pik

 

Πήγα σήμερα στο πλαίσιο και είδα το Hero...

Τελικά είχες απόλυτο δίκιο. ΚΟΥΚΛΙ ΣΕ ΚΑΦΕ :D

Δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο. Μάλλον αφήνω στην άκρη το λευκό :shifty:

 

Το περιεργάστηκα αρκετά λεπτά. Πολύ ποιτικό κινητό, γρήγορο, αλλά ήθελα λίγο μεγαλύτερη οθόνη, ή μαλλον λίγο πιο πλατιά, προτιμώ πλάτος από διαγώνιο (ίσως επειδή συνήθισα σε ΒΒ)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ετοιμάζω ένα φορματάκι, θυμίστε μου γιατί μάλλον έχω αμνησία.

 

Κάνω όπως λέει το manual format, παιρνώ την Rom (θα βάλω την .5) και μετά θυμάμαι πως δεν επιλέγω γλώσσα και πατάω Next;:X

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Πόλύ σωστά, δεν επιλέγεις τιποτα και πατάς next...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...