Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
παιδια την 2.1 που μπορω να τη βρω και πως να την εγκαταστησω???

και στο κινητο εχω οτι εχει απο το εργοστασιο... :cry:

 

Αυτή είναι η τελευταία ευρωπαϊκή... http://shipped-roms.com/download.php?category=android&model=Hero&file=RUU_Hero_HTC_WWE_3.32.405.1_R_Radio_63.18.55.06P_6.35.15.11_release_signed.exe

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ!!! :)

θα κανω και μια ερωτηση γιατι οταν παω στο android market απο τον υπολογιστη δεν μπορω να το κατεβασω για το περασω στον υπολογιστη??

Edited by chourdis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω πολυ!!! :)

θα κανω και μια ερωτηση γιατι οταν παω στο android market απο τον υπολογιστη δεν μπορω να το κατεβασω για το περασω στον υπολογιστη??

 

Όχι. Μπορείς όμως να εγκαταστήσεις κατευθείαν στη συσκευή σου ότι επιλέγεις από τον υπολογιστή σου έχοντας τη συσκευή απλά συνδεδεμένη στο internet.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδες

 

μου εδωσε ενα φιλος ενα hero για το πουλησω ,αλλα τον ειπα αν ειναι να το κρατησω λιγες μερες να το δω πως ειναι και αν μου αρεσει να το κρατησω .Ελεγα να παρω το samsung nexus s αλλα αφου εχω αυτο ας δοκιμασω κατι σε Android αν και ειμαι σιγουρος οτι θα μου αρεσει και θα με εξυπηρετει .

 

μεχρι ποια εκδοση μπορει να βαλει το κινητο χωρις προβληματα ;

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μεχρι ποια εκδοση μπορει να βαλει το κινητο χωρις προβληματα ;

 

Επίσημα μέχρι την 2.1 έχει φτάσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα μέχρι την 2.1 έχει φτάσει.

 

ποια να προτιμησω ; την επισημη η καποια απο το xda ? επειδη ειναι το πρωτο το οποιο πιανω στα χερια μου με android ξερω οτι καποιες εφαρμογες μπορουν να μπουν στην καρτα . την official μπορω να την κανω root ?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να διαβάσεις εδώ... http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=512

 

μα εδω γραφει για ξενες ρομ ,εγω ρωταω τι προτειμουν οι ελληνες χρηστες και δη οι χρηστες του myphone .

 

αυτο που εχω στα χερια μου ειναι με την εκδοση 1,5 προσπαθησα να του βαλω αλλη ρομ αλλα νομιζω πως ειναι κλειδωμενο η κατι τετοιο ..και διαβαζω κατι για gold card ..το κουτι της συσκευης δεν γραφει πουθενα για ace hellas αλλα εχει ελληνικα και προοριζεται και για ελλαδα ..

 

εχω φαει ποσες ωρες μπας και βρω ακρη αλλα τιποτα ..η ολη διαδικασια κολαει εκει που πρεπει να κανεις back recovery image .μου γραφει backup failed could not run command στο flash rec

Edited by nikos2004dj
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα βγει το 2,2 Froyo???

 

Όχι φίλε μου μην ελπίζεις για επίσημο update. Μόνο custom rom αν βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

μα εδω γραφει για ξενες ρομ ,εγω ρωταω τι προτειμουν οι ελληνες χρηστες και δη οι χρηστες του myphone .

 

αυτο που εχω στα χερια μου ειναι με την εκδοση 1,5 προσπαθησα να του βαλω αλλη ρομ αλλα νομιζω πως ειναι κλειδωμενο η κατι τετοιο ..και διαβαζω κατι για gold card ..το κουτι της συσκευης δεν γραφει πουθενα για ace hellas αλλα εχει ελληνικα και προοριζεται και για ελλαδα ..

 

εχω φαει ποσες ωρες μπας και βρω ακρη αλλα τιποτα ..η ολη διαδικασια κολαει εκει που πρεπει να κανεις back recovery image .μου γραφει backup failed could not run command στο flash rec

 

thanks για την βοηθεια .Τελικα τα καταφερα και του εβαλα την elelinux 7.0.0 . 2.3.3

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παδια ξερετε καμια custom update ??

και πως μπορω να την εγκαταστησω????

παιδια μεσω flashrec μου βγαζει αυτο: "Backup Failed:Could not run command" ??

Edited by chourdis
προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη εάν κάνω ερώτηση που έχει απαντηθεί ήδη, αλλά διάβασα αρκετές από τις πρώτες και τις τελευταίες σελίδες του θέματος και δεν είδα κάτι να με βοηθήσει. Επειδή ψάχνω για κινητό android αυτό τον καιρό, θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής,

μπορείτε να μου πείτε ποια είναι τα συχνότερα προβλήματα που παρουσιάζει το συγκεκριμένο κινητό (αν παρουσιάζει) και πόσο κρατάει η μπαταρία του με μέτρια χρήση (γενικά εάν προσωπικά είστε ευχαριστημένοι από την διάρκεια της μπαταρίας).

 

 

Ευχαριστώ πολύ, θα εκτιμήσω κάθε βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια αν χρησιμοποιεις wifi gps και data μια μερα με το ζορι

απο προβληματα δεν ειχα καποιο προβλημα

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα!!!

μολις σημερα πηρα απο εναν γνωστο το htc hero με φλασαρισμενη rom

οπως το κοιταζα σπιτι μου κ ελεγχα τις εφαρμογες που ειχε μεσα ξεκινησα κ εβγαζα καποιες που πιστευα οτι ειναι αχρηστες....για την ακριβεια ειχε πολλες εφαρμογες launcher κ καποιες τις εβγαλα......

κανω ενα restart κ απο τοτε δεν με βαζει σε μενου......

δοκιμασα hard reset, wipe, restore αλλα τπτ........

μπορει καποιος να βοηθησει η εχει τυχει σε αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλωσήρθες στο forum!

Εξαρτάται απ'το είδος του wipe, αλλά αν έκανες wipe όλο το σύστημα, είναι απολύτως λογικό να μη γίνεται κάτι, αφού ουσιαστικά έκανες format το "δίσκο" της συσκευής σου. Αν δοκιμάσεις να περάσεις μέσω recovery μια άλλη rom;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλωσήρθες στο forum!

Εξαρτάται απ'το είδος του wipe, αλλά αν έκανες wipe όλο το σύστημα, είναι απολύτως λογικό να μη γίνεται κάτι, αφού ουσιαστικά έκανες format το "δίσκο" της συσκευής σου. Αν δοκιμάσεις να περάσεις μέσω recovery μια άλλη rom;

 

Μου επιτρεπει τωρα που δεν μπορω να μπω στο μενου να του περασω αλλη rom?

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις rom πρέπει να μπεις στη recovery (για το κινητό σου νομίζω πατώντας ταυτόχρονα τα home και power button. Μετά περνάς rom με τη συνήθη διαδικασία...

Οδηγούς για όλα θα βρείς εδώ ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα!!!!!

Απεκτησα προσφατα και εγω ενα HTC Hero με εκδοση λογισμικου οπως αναφερει 1.0.0.Α6288

πως μπορω να δω εαν περνει επισημη αναβαθμιση το λογισμικο του , γιατι απο οσο εχω ψαξει δεν γραφει πουθενα για update;;;;;;

Ευχαριστω ......

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα!!!!!

Απεκτησα προσφατα και εγω ενα HTC Hero με εκδοση λογισμικου οπως αναφερει 1.0.0.Α6288

πως μπορω να δω εαν περνει επισημη αναβαθμιση το λογισμικο του , γιατι απο οσο εχω ψαξει δεν γραφει πουθενα για update;;;;;;

Ευχαριστω ......

 

Στο About phone λέει αν έχεις πάνω Android 2.1 ή όχι. Αν ναι δεν υπάρχει επίσημη παραπέρα. Ανεπίσημα μπορείς να βρεις και 2.3.3 (cyanogenmod).

Link to comment
Share on other sites

Γραφει εκδοση firmware 1.5 οποτε οπως φανταζομαι δεν εχει την Android 2.1............

Πως μπορω να βαλω την επισημη 2.1, αφου δεν γραφει καπου για αναβαθμιση;;;;

η μηπως μπαινει μεσω του htc sync;;;

πως κανει το επισημο update τελικα η συσκευη;;;;

Ευχαριστω !!!

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις τη 2.1, αλλά την 1.5..

Για να βάλεις την επίσημη 2.1, κοίταξε αυτό:

Ερ. Πως μπορώ να ελέγξω εάν υπάρχει διαθέσιμη ανανέωση του λογισμικού του κινητού μου;

Απ. Το κινητό αν έχει σύνδεση στο internet ενεργή (μέσω wifi ή 3g), κάνει αυτόματα έλεγχο για νέες ενημερώσεις του λογισμικού (της rom). Ανάλογα με τον τύπο ενημέρωσης, η ενημέρωση ενδέχεται να διαγράψει όλα τα προσωπικά δεδομένα και προσαρμοσμένες ρυθμίσεις σας, καθώς και να διαγράψει τυχόν εφαρμογές που έχετε εγκαταστήσει. Δημιουργήστε οπωσδήποτε ένα αντίγραφο ασφαλείας των πληροφοριών και των αρχείων που θέλετε να κρατήσετε.

Αν θέλετε να ελέγξετε χειροκίνητα για την ύπαρξη ή όχι κάποιας αναβάθμισης του λογισμικού, κάντε τα εξής: Από την Αρχική οθόνη πατήστε MENU και μετά πιέστε Ρυθμίσεις. Μετακινηθείτε με κύλιση προς τα κάτω στην οθόνη και πιέστε Σχετικά με το τηλέφωνο->Ενημερώσεις λογισμικού συστήματος. Στην οθόνη Ενημέρωση λογισμικού συστήματος πιέστε έλεγχος τώρα. Απαιτείται wifi σύνδεση, καθώς αν υπάρχει ενημέρωση, θα είναι ίσως μεγάλη σε μέγεθος, οπότε μπορεί να σας χρεώσει αν γίνει μέσω 3g, ενώ μπορεί επίσης ν’ αργήσει να κατέβει.

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αναβαθμισα το Hero ακολουθοντας τις συμβουλες σας στην επισημη Android 2.1 !!!!

Σας ευχαριστω πολυ !!!

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...