Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου ερθει αλλα κ εμενα καθυστερησε και εκανα αναζητηση αναβαθμισης μεσω της συσκευης ,την βρισκει , την κατεβαζεις και αθτο ειναι ολο....Πολυ καλη!!!Μην ξεχασεις να κανεις back up.....

 

Έκανα το update όπως είπε ο φίλος Mitos79 αλλά το 2.1 δεν μου έχει έρθει ακόμα εδώ και 2 μέρες..

Είναι λογικό αυτό ?

Κάποιος άλλος τρόπος για να το "βιάσω" να έρθει υπάρχει ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελίκά είναι κανένας με επίσημη rom 2.1 ελληνική(.3.32.405.1) που να έχει δυνατότητα voice commands με τον τρόπο που περιέγραψε ο Achilix(παρατεταμένη πίεση στο call button) ή άλλον τρόπο?
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Τελίκά είναι κανένας με επίσημη rom 2.1 ελληνική(.3.32.405.1) που να έχει δυνατότητα voice commands με τον τρόπο που περιέγραψε ο Achilix(παρατεταμένη πίεση στο call button) ή άλλον τρόπο?

 

Μπορεί να την έχω επειδή είναι custom, αλλά και που την έχω δεν αναγνωρίζει ΤΙΠΟΤΑ στα ελληνικά,οπότε μάλλον γι'αυτό δεν την έχει η official ελληνική!

 

Γενικά αυτά με την ομιλία(voice commands - text to speech) δεν δουλεύουν σε ελληνικα, είναι μόνο για τις πολύ δημοφιλής γλώσσες (Αγγλικά,Γαλλικα,Γερμανικά,Ισπανικά,Ιταλλικά)

 

Από περιέργεια στις ρυθμίσεις -> κείμενο σε λόγο ,Κατ'αρχή υπάρχει αυτή η επιλογή και αν ναί στις γλώσσες βγάζει ελληνικά?

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

περιεργο ενώ είχα εγκαταστήσει το SpeechSynthesis Data Installer απο το κειμενο σε λογο στις ρυθμίσεις....τώρα που πήγα έπρεπε να το εγκαταστήσω πάλι έδεινχε απεγκατεστημένο....

 

@Achilix...όχι δεν έχει ελληνικά

loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Στο Recovery Mode για να κάνω update από την SD μου λέει να πατήσω Alt+S.

Και κανένα πλήκτρο δεν το επιλέγει.

 

Πως γίνεται;

Θα σκάσω αν δεν το περάσω. Ουφφφφφφφφφφφφφ

Edited by Guest24
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς πως ανέβηκε πάρα πολύ η χρήση της μπαταρίας με την 2.1 (τελειώνει πολύ γρήγορα δηλαδή); Έτσι μου φαίνεται, έβαλα και το Startup Auditor που είναι ένα πρόγραμα που ελέγχει τι τρέχει στην αρχή κάθε φορά αλλά δεν μπόρεσα να βρω τον λόγο.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τις καινούργιες costum roms που είναι βασισμένες στην 2.1 με ποια από αυτές που έχουν και το ΗΤC Sense είστε περισσότερο ευχαριστημένοι λαμβάνοντας υπόψην τον καλύτερο συνδιασμό απόδοσης/χρήση μπαταρίας???

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ερθει αλλα κ εμενα καθυστερησε και εκανα αναζητηση αναβαθμισης μεσω της συσκευης ,την βρισκει , την κατεβαζεις και αθτο ειναι ολο....Πολυ καλη!!!Μην ξεχασεις να κανεις back up.....

 

Παρότι όμως έχω περάσει στην 2.73.405.5 δεν μου βγάζει την επιλογή..

Μήπως την ενεργοποιώ από κάπου ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρέθηκε λύση για όσους έκαναν το OTA update και δεν μπορούσαν να κάνουν downgrade....

H λύση δόθηκε κατά λάθος μάλλον σε ένα παιδί που από την Σουηδία που πήρε την ΗΤC Sweden επειδή μετά το OTA update του είχε κολήσει το τηλέφωνο και ένας υπάλληλος του είπε και έκανε αυτά που περιγράφει ΕΔΩ.

Μόλις το έκανα, κατέβηκα στην WWE_2.73.405.5 και έβαλα αυτή την ROM χρησιμοποιόντας το flashrec-1.1.3-20091107-2.apk και recovery-RA-hero-v1.6.2.img και στην συνέχεια την ροοταρα με αυτό...

Ολεεεεεεεεεεεεεε.................

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Στο Recovery Mode για να κάνω update από την SD μου λέει να πατήσω Alt+S.

Και κανένα πλήκτρο δεν το επιλέγει.

 

Πως γίνεται;

Θα σκάσω αν δεν το περάσω. Ουφφφφφφφφφφφφφ

 

Επέλεξέ το με το trackball και μετά πάτα το(το trackball εννοώ!)

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ερθει αλλα κ εμενα καθυστερησε και εκανα αναζητηση αναβαθμισης μεσω της συσκευης ,την βρισκει , την κατεβαζεις και αθτο ειναι ολο....Πολυ καλη!!!Μην ξεχασεις να κανεις back up.....

 

εγω πάντος δεν προλαβα καλα καλα να ανοιξω το wi-fi και μου ηρθε η ειδοποιηση σε λιγοτερο απο 5 sec, μολις ειχα τελειωσει την αναβαθμηση απο .38, ολα τα αλλα εγιναν αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει (γράψει το script) πως θα μεταφέρω την dalvik-cache στο /cache ώστε να ελευθερώσω χώρο στο Hero???? Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό τρόπο μπορεί κανείς να κρατήσει σημειώσεις στο Hero?

Γιατί είχα πάει σήμερα στο saturn να το δώ και σε ένα hero που είχαν στο ράφι και μπορούσες να παίξεις δεν είχε καμία εφαρμογή notes...

 

Έχει το market ένα σωρό τέτοιες εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις το πρώτο κομμάτι της αναβάθμισης εδώ και το δεύτερο (σε 2.1) από εδώ.

 

Για να τα εγκαταστήσεις, ακολουθείς την παρακάτω διαδικασία 2 φορές (μία φορά για το καθένα):

 

  • μετονομάζεις το αρχείο σε update.zip
  • το αντιγράφεις στην κάρτα SD
  • μπαίνεις σε recovery mode (με σβηστό το κινητό, κρατάς πατημένο το home και πατάς στιγμιαία το power)
  • Αν δεν βρει το αρχείο από μόνο του, για να ξεκινήσει η αναβάθμιση, επέλεξε το "update from zip" (ή κάπως έτσι)

Το unlocked που λες αναφέρεται μόνο στο δίκτυο, δηλαδή μπορεί να δουλέψει σε οποιοδήποτε δίκτυο. Αντίθετα, εάν ήταν locked, θα μπορούσε να λειτουργήσει μόνο στο δίκτυο για το οποίο ήταν κλειδωμένο.

 

Εμένα που μου βγάζει ότι είχε error και κάνει abort το update, έχεις καμιά ιδέα για να το διορθώσω? Μήπως χρειάζομαι άλλο πακέτο? Έχω kernel version 2.73.405.38

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναρωτάω........

Παιδιά από τις καινούργιες costum roms που είναι βασισμένες στην 2.1 με ποια από αυτές που έχουν και το ΗΤC Sense είστε περισσότερο ευχαριστημένοι λαμβάνοντας υπόψην τον καλύτερο συνδιασμό ταχύτητας/χρήση μπαταρίας???

Sorry που βιάζομαι και ψάχνω μια απάντηση σε κάτι που ρώτησα στην προηγούμενη σελίδα εχθές, αλλά θέλω να το φτιάξω τώρα που το rootαρα για να το δώσω στην γυναίκα μου (είναι χωρίς τηλέφωνο)... και δεν έχω το χρόνο να δοκιμάσω όλες τις ROM από xda ή modaco για να δω ποια συνδιάζει καλύτερα τα παραπάνω που αναφέρω (τον καλύτερο συνδιασμό ταχύτητας/χρήση μπαταρίας και να περιλαμβάνει και το Htc Sense (της αρέσει πολύ))...

Ευχαριστώ σε όσους με βοηθήσουν να διαλέξω....

 

Προσανατολίζομαι (από τις περιγραφές και μόνο χωρίς να τις έχω τεστάρει) σε αυτές τις 2:

1) VillainROM 12.0.0 based on HTC OTA update WWE 2.1.

2) r5 - MoDaCo Custom ROM for GSM Hero now with Online Kitchen - Android 2.1.

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει περίπου δέκα λεπτά για κάθε αναβάθμιση. Μην το πειράξεις σε αυτή τη φάση.

 

Κάνω αυτά που περιγράφονται και μου βγάζει ένα κινητό και ένα θαυμαστικό και μένει εκεί. Έχω το build .38. Τι κάνω;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Κάνω αυτά που περιγράφονται και μου βγάζει ένα κινητό και ένα θαυμαστικό και μένει εκεί. Έχω το build .38. Τι κάνω;

 

 

παρομοίως, ένα τρίγωνο με θαυμαστικό μέσα, και ένα κινητο δίπλα, τι κάνουμε guys?

 

http://billkosloskymd.typepad.com/.a/6a00d8341bffa053ef0120a62fd749970c-pi

Edited by sigasiga
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε στο link που δίνω στην προηγούμενη σελίδα από το xda...

Εκεί που λέω για ένα παιδί από τη Σουηδία. Στην 2η σελίδα του thread αυτού στο xda ένα άλλο παιδί δίνει και άλλη λύση...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω αυτά που περιγράφονται και μου βγάζει ένα κινητό και ένα θαυμαστικό και μένει εκεί. Έχω το build .38. Τι κάνω;

 

Κι εμένα, οπότε ξαναπάτησα το Home και στιγμιαία το power και προχώρησε. Μετά κολλάω, που μου λέει error και abort... όταν επιλέγω το update...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άλλαξα το έτος του κινητού σε 2011 και ξεκίνησε το πρώτο update :)

 

Δεν χρειάστηκε να εγκαταστήσω τίποτα από την αρχή, εφαρμογές, επαφές τα πάντα διατηρήθηκαν ακόμη και τα μηνύματα. :-)

Edited by sigasiga
Link to comment
Share on other sites

Και ξαναρωτάω........

 

Sorry που βιάζομαι και ψάχνω μια απάντηση σε κάτι που ρώτησα στην προηγούμενη σελίδα εχθές, αλλά θέλω να το φτιάξω τώρα που το rootαρα για να το δώσω στην γυναίκα μου (είναι χωρίς τηλέφωνο)... και δεν έχω το χρόνο να δοκιμάσω όλες τις ROM από xda ή modaco για να δω ποια συνδιάζει καλύτερα τα παραπάνω που αναφέρω (τον καλύτερο συνδιασμό ταχύτητας/χρήση μπαταρίας και να περιλαμβάνει και το Htc Sense (της αρέσει πολύ))...

Ευχαριστώ σε όσους με βοηθήσουν να διαλέξω....

 

Προσανατολίζομαι (από τις περιγραφές και μόνο χωρίς να τις έχω τεστάρει) σε αυτές τις 2:

1) VillainROM 12.0.0 based on HTC OTA update WWE 2.1.

2) r5 - MoDaCo Custom ROM for GSM Hero now with Online Kitchen - Android 2.1.

 

Κοίτα να δεις, αμα δεν καίγεσαι να χρησιμοποιήσεις το kitchen, η Villain 12 είναι μονόδρομος. Η καλύτερή τους και overall.

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, καλή εβδομάδα.

 

Μετά το update αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Για ένα περίεργο λόγο, έχει συνδέσει το κινητό μια επαφή μου από το Facebook με τα μηνύματα ειδοποίησης που λαμβάνω από το Gmail για το Calendar ή από την Eurobank για τον λογαριασμό μου !!!!!!!! :wacko:

 

Εχμ τι λύσεις υπάρχουν; Αυτό γίνεται στο Handcent!

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...