Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά.

Έχω έναν Ήρωα αγορασμένο από το εξωτερικό με firmware έκδοσης 2.73.405.5.

Προσπάθησα να βρω λύση στο thread αλλά μου είναι σχεδόν αδύνατον να διαβάσω 180 σελίδες.

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει εάν υπάρχει λύση για τα 160 greek characters στα SMS;

Επίσης θα ήθελα να ξέρω ποιά είναι η έκδοση της "ελληνικής" ROM από τις υπάρχουσες

στο XDA Developers. Μήπως η 2.73.405.66; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα αγορασμένο από το Πλαίσιο τον Φλεβάρη είχε πριν κάνω το σημερινό update την 2.73.405.38.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση!

Φαντάζομαι πως χρειάζεται root για να το βάλω έτσι;

Το πρόβλημα με τα 160 chars υπάρχει στην ελληνική;

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει η OTA αναβάθμιση του Hero. Δεν είναι η 2.1 αλλά μια προπαρασκευαστική που αναβαθμίζει την εφαρμογή OTA και τον Youtube Player.

 

Μα καλά διαβάζετε τι λέει το παιδί; Το είπε στο πρώτο post, απλά αναβαθμίζει αυτά τα 2, για αυτό και είναι ίδια η έκδοση.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Έχω έναν Ήρωα αγορασμένο από το εξωτερικό με firmware έκδοσης 2.73.405.5.

 

Oι WWE RUU roms (επίσημες) που χει στο xda δεν θέλουν root για να γίνουν εγκατάσταση. Απλά sync και τρέχεις το exe.

Link to comment
Share on other sites

Το hero μου θεραπευτηκε επιτυχως , εγινε αλλαγη πλακετας και πλεον περιμενει την αναβαθμιση του. Αψογο το σερβις της Ace hellas, ετσι για να επισημαινουμε και τα καλα οχι μονο τα στραβα!
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root προσπάθησα να εγκαταστήσω την έκδοση .38 πάνω στην .5 αλλά μου γράφει 170 USB Connection Error. Μήπως τελικά χρειάζεται root;

 

Το ίδιο μου έβγαζε επειδή χρησιμοποιούσα Windows 7. Στο reboot έχανε τελικά το connection. Με Windows XP ήμουν οκ και εγκατέστησα κανονικά την ruu.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος Ιουνίου η αναβάθμιση σε 2.1 στα Αγγλικά δίκτυα Orange and T-Mobile καθώς και στις SIM-Free συσκευές, σύμφωνα με το T3.com

 

HTC Hero Android 2.1 Eclair update by end of June

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι...αφου το HSDPA είναι μέσω δικτυου 3G γιατι ενώ έχω συνδεση cosmote 3g μου αναβει μονο το σηματακι Η και όχι το 3G?....καλά όταν ειμαι σε κανα χαμηλό σπίτ ή υπόγειο ζήτημα αν πιάνει και μόνο το σκετο G....?Γιατι τόσες ενδειξεις?
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Το HDSPA ή 3.5G ή 3G+ φτάνει μέχρι 7.2 Mbps (υπάρχει και υλοποίηση μέχρι 14, αλλά δεν υποστηρίζεται από το Hero και από τα δίκτυα κινητής στην Ελλάδα). To 3G μέχρι 3.8 Mbps και το 2G (GPRS) μέχρι 48 Kbps, σα να έχεις μια dial-up σύνδεση. Το κινητό σου επιλέγει το δίκτυο με την υψηλότερη ταχύτητα, δηλαδή κατά σειρά H > 3G > G. Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Το HDSPA ή 3.5G ή 3G+ φτάνει μέχρι 7.2 Mbps (υπάρχει και υλοποίηση μέχρι 14, αλλά δεν υποστηρίζεται από το Hero και από τα δίκτυα κινητής στην Ελλάδα). To 3G μέχρι 3.8 Mbps και το 2G (GPRS) μέχρι 48 Kbps, σα να έχεις μια dial-up σύνδεση. Το κινητό σου επιλέγει το δίκτυο με την υψηλότερη ταχύτητα, δηλαδή κατά σειρά H > 3G > G.

ναι άλλα πώς εξηγείς το γεγονός ότι στο κινητό μου αναβει κατα την αποστολή και λήψη δεδομενων το H και όχι το 3G....και στο manual λέει ότι αυτο συνεπάγει χρήση του HDSPA .

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

ναι άλλα πώς εξηγείς το γεγονός ότι στο κινητό μου αναβει κατα την αποστολή και λήψη δεδομενων το H και όχι το 3G....και στο manual λέει ότι αυτο συνεπάγει χρήση του HDSPA .

 

Με συγχωρείς, αλλά μάλλον δεν κατάλαβα την ερώτησή σου. Γιατί αυτό που γράφεις είναι φυσιολογικό και δεν έρχεται σε αντίθεση με αυτό που γράφει στο manual. Εάν είσαι σε περιοχή που υπάρχει δίκτυο HDSPA το κινητό σου θα προτιμήσει αυτό, από το να συνδεθεί σε 3G ή 2G.

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς, αλλά μάλλον δεν κατάλαβα την ερώτησή σου. Γιατί αυτό που γράφεις είναι φυσιολογικό και δεν έρχεται σε αντίθεση με αυτό που γράφει στο manual. Εάν είσαι σε περιοχή που υπάρχει δίκτυο HDSPA το κινητό σου θα προτιμήσει αυτό, από το να συνδεθεί σε 3G ή 2G.

 

οκ οκ καταλαβα την παρανόηση που εκανα στα γραφόμενα σου...Δικό μου το λάθος...είπες ότι το HERO υποστηρίζει μέχρι 7,2 και εγω εκ παραδρομής διάβασα ότι δεν υποστηρίζει γενικά δίκτυο HDSPA...:O

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

είναι κανένας εδω μέσα που αγόρασε το hero του απο εδώ..και του ήρθε το update?Εχω αλλάξει και ημερομηνία οπως προτάθηκε και απο εδώ και απο αλλού και όμως ακόμα τίποτα....σε εσάς μετά απο πόσες μέρες ήρθε?
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

είναι κανένας εδω μέσα που αγόρασε το hero του απο εδώ..και του ήρθε το update?Εχω αλλάξει και ημερομηνία οπως προτάθηκε και απο εδώ και απο αλλού και όμως ακόμα τίποτα....σε εσάς μετά απο πόσες μέρες ήρθε?

 

Ένας φίλος μου με ελληνικό Hero έκανε την αλλαγή ημερομηνίας και του εμφάνισε την ειδοποίηση για το update. Με δοκιμές που έκανε του εμφάνιζε την ειδοποίηση σε αλλαγή ημερομηνίας από 9 ημέρες και πάνω πχ σήμερα είναι 17, με αλλαγή σε 27. Αυτό συμβαίνει γιατί η HTC προγραμματίζει τη διανομή της αναβάθμισης στα Hero σε ένα δεκαήμερο. Δηλαδή, από τη στιγμή που θα τη λάβει ο πρώτος, μέσα σε 10 ημέρες θα τη λάβει και ο τελευταίος. Αυτά που γράφω ισχύουν για τη συγκεκριμένη μόνο αναβάθμιση και το συγκεκριμένο κινητό. Σε άλλες περιπτώσεις αυτά μπορεί να μεταβάλλονται.

Link to comment
Share on other sites

@vman...ναι εγώ το έχω αλλάξει σε αύγουστο...και πάλι δεν εχω πάρει μήνυμα όλη μερα χθες και μέχρι σήμερα...ο φίλος σου πότε την πήρε την ειδοποίηση?
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την είχα αλλάξει σε 2011 όπως είχε προταθεί εδώ μέσα και η ειδοποίηση ήρθε σε μερικά δευτερόλεπτα. Αγορασμένο από το πλαίσιο τον Φλεβάρη είναι.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την είχα αλλάξει σε 2011 όπως είχε προταθεί εδώ μέσα και η ειδοποίηση ήρθε σε μερικά δευτερόλεπτα. Αγορασμένο από το πλαίσιο τον Φλεβάρη είναι.

 

το εκανα και αυτο όταν προταθηκε εδω μέσα...και δυστηχώς δεν με ήρθε τίποτα...

loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

κάνε και ένα reboot το τηλ μήπως και..

 

και πάλι τίποτα...τρέξατε κάτι....?το μαρκετ...κάτι για να γίνει η έγινε αυτόματα?

loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

και πάλι τίποτα...τρέξατε κάτι....?το μαρκετ...κάτι για να γίνει η έγινε αυτόματα?

 

Έγινε αυτόματα και άμεσα μετά την αλλαγή της ημερομηνίας.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε αυτόματα και άμεσα μετά την αλλαγή της ημερομηνίας.

 

Σε μένα δυστυχώς ούτε άμεσα ούτε αυτόματα γίνεται....:wacko:δεν μπορώ να καταλάβω τι και γιατί

loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δυστυχώς ούτε άμεσα ούτε αυτόματα γίνεται....:wacko:δεν μπορώ να καταλάβω τι και γιατί

 

Ποιά είναι η έκδοση του firmware σου; Κοίτα στο ρυθμίσεις/σχετικά/αριθμός έκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...