Jump to content

Hybrid OS 4.x - Tα πάντα για τα Υβριδικά Λειτουργικά Συστήματα


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είχα δει κάτι τέτοιο. Υποθέτω κάποιο battery pull θα έχεις κάνει, έτσι;

 

Έβαλα τελικά την επίσημη .167. Δε βλέπω να λείπει τίποτα σε σύγκριση με την υβριδική που είχα πριν, ενώ το πρόβλημα με τη μνήμη εξαφανίστηκε. Επίσης το τηλέφωνο λειτουργεί αρκετά πιο ομαλά τώρα, με την υβριδική πολλές φορές μου πετούσε το εικονίδιο που "σκέφτεται" και καθυστερούσε 2-3 δευτερόλεπτα. Η μπαταρία δεν ξέρω ακόμα τι κάνει, αλλά για δυο μέρες που το έχω έτσι λειτουργεί κανονικά, δε βλέπω κάτι περίεργο.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 223
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπα το battery pull το εκανα...αλλο τελικα πιστευω πως ειναι...σημερα εχω repo ολη μερα σπιτι και σε κατι δουλιες τρυγυρω μου εχει φαει το 11% και το εχω ανοικτο 9 ωρες περιπου με ελαφρια χρηση.Απλα πρεπει να φταιει η χρηση που του γινεται. Η μνημη στα 27 ΜΒ...ενταξει μη τα θελουμε και ολα δικα μας.
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ίσως ένα απο τα πληρέστερα και πιο σταθερά υβρίδια δια χειρός BB*****man.

 

Το παρακάτω αρχείο συνδυάζει modules απο σχεδόν όλες τις εκδόσεις λογισμικού που έχουν κυκλοφορήσει.

 

Η διαδικασία είναι περίπου η ίδια όπως πάντα.

 

Βασικό είναι να εγκαταστήσετε μια φρέσκια 4.7.0.151 στον υπολογιστή σας για να έχετε μια σταθερή βάση. Ακολουθήστε τον γνωστό τρόπο για τα ελληνικά.

 

Τρέχετε το zip και διαλέγετε σαν φάκελο για extract τον C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\Shared\Loader Files\(os folder)

 

Τρέχετε το loader και όταν τελειώσει η διαδικασία κάνετε ένα battery pull και είσαστε έτοιμοι.

 

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά ανυπομονώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τρέχει όπως πρέπει. Οι οδηγίες είναι από τον developer του hybrid και καλό είναι να τις ακολουθήσεις. Η 151 είναι η βάση του. Έτσι κι αλλιώς τα modules της 167 θα στα περάσει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά ανυπομονώ.

 

Ανυπομονούμε να μάθουμε. :)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι...θα δουμε καλοια αλλαγη στο πως γραφεται το Os στο options-about?Γιατι ''λογικα'' το περασα, αλλα η 151 παραμενει σαν να ειναι αυτη που εμφανιζεται στο options....εκτος αν εκανα κατι λαθος..!
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με όλα τα hybrid για να δεις τι πέρασες πας options-advanced-bb button-modules.

 

Αν έχει περάσει σωστά θα δεις στοιχεία πολλά διαφορετικά ος. Η συγκεκριμένη όπως είχα πει και πιο πριν περιέχει στοιχεία από όλες σχεδόν τις εκδόσεις λογισμικού που έχουν κυκλοφορήσει.

Link to comment
Share on other sites

Κατι πρεπει να εκανα λαθος...μου εβγαλε ενα καινουργιο φακελο αλλα 9530 και οχι 9500. Βασικα εκανα download, install, extract το zip αρχειο, και λεει οτι ειναι ενταξει το install. Μετα τι κανω?? Τρεχω μεσω Loader OXI deskop manager??
Link to comment
Share on other sites

Με όλα τα hybrid για να δεις τι πέρασες πας options-advanced-bb button-modules.

 

Αν έχει περάσει σωστά θα δεις στοιχεία πολλά διαφορετικά ος. Η συγκεκριμένη όπως είχα πει και πιο πριν περιέχει στοιχεία από όλες σχεδόν τις εκδόσεις λογισμικού που έχουν κυκλοφορήσει.

 

Options-advanced options-... μετα σε βαζει σε ενα σωρο φακελους ...δεν βλεπω κατι για modules...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ok ...δεν το περασε ολα τα net_rim ειναι της 151...κατι δεν εκανα καλα...Ετρεξα το νεο hybrid ...στο c/pr.files/c.files/RIM/shares/loader εγκατασταθηκε ενας νεος φακελος 9530...κλπ ακριβως απο απο πανω ειναι ειναι ο φακελος της 151...παω στο loader.exe το τρεχω και μου ετοιμαζει την εγκατασταση με τις εφαρμογες ΒΒ 4,7 system software και ολες τις appl. που εχω πανω...στο details μου εχει την 151...κατι δεν εχω κανει καλα...Μπορει να βοηθησει καποιος?
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ok ...δεν το περασε ολα τα net_rim ειναι της 151...κατι δεν εκανα καλα...Ετρεξα το νεο hybrid ...στο c/pr.files/c.files/RIM/shares/loader εγκατασταθηκε ενας νεος φακελος 9530...κλπ ακριβως απο απο πανω ειναι ειναι ο φακελος της 151...παω στο loader.exe το τρεχω και μου ετοιμαζει την εγκατασταση με τις εφαρμογες ΒΒ 4,7 system software και ολες τις appl. που εχω πανω...στο details μου εχει την 151...κατι δεν εχω κανει καλα...Μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Ακριβως το ιδιο με μενα!

Link to comment
Share on other sites

Δωστε μου λίγο χρόνο γιατι δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Περιμένω να κατέβει η 151 και θα ποστάρω σε λιγάκι.

 

edit:

 

Ετρεξα το νεο hybrid ...στο c/pr.files/c.files/RIM/shares/loader εγκατασταθηκε ενας νεος φακελος 9530

 

Αυτό είναι το λάθος σας!

 

Η σωστή διαδρομή είναι:

 

C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\Shared\Loader Files\(os folder)

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες τον os folder εννοεις αυτο ? 9500-v4.7.0.151_P4.0.0.186 αυτος ειναι ο φακελος με το os 151...εκει τον τρεχουμε?
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Πρεπει τα modules να πατησουν σε συγκεκριμενο φακελο OS και οχι στον "αερα". Τα βαλατε γενικα κι αοριστα. Περιμενουμε εντυπωσεις.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Κολλησαμε... application PIV smart card driver library ...δεν μπορει να φορτωσει γιατι καποια απαραιτητα αρχεια δεν ειναι διαθεσιμα...Τι κανουμε τωρα?
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν έβγαλες την συσκευή σου και λειτουργεί, απεγκαθιστάς την 151 απο τον υπολογιστή σου, κάνεις restart, την ξαναπερνάς και κάνεις ένα battery pull πριν ξεκινήσεις την διαδικασία ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Αν έβγαλες την συσκευή σου και λειτουργεί, απεγκαθιστάς την 151 απο τον υπολογιστή σου, κάνεις restart, την ξαναπερνάς και κάνεις ένα battery pull πριν ξεκινήσεις την διαδικασία ξανά.

 

Το εκανα, αλλα παλι τα ιδια!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω βάλει ακόμα και δεν ξέρω πότε θα το δοκιμάσω γιατι θα πρέπει να σβήσω τα παλιά αρχεία και μέσα περιλαμβάνει όλα τα cod απο τις εφαρμογές μου και θα πρέπει να ξαναπερνάω μερικές.

 

Πρέπει να κάνω backup τις εφαρμογές μου και μετά το οτιδήποτε και, μιας και δεν έχω πρόσβαση σε pc, αυτό μάλλον θα αργήσει

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν παιζει κατι δεν ειναι σωστο ή εγω κανω κατι λαθος...παντως ακολουθησα αυτα που ειπες και παλι ομως....οπως το ειπε ο poloman
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...