Jump to content

[Επίσημο] Nokia E52 (Pre-Release)


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που έχω καταλάβει τόσο καιρό είναι οτι όταν έχουμε πολύ μεγάλη εσωτερική μνήμη (πχ Ε90, Ν95, Ε51 κτλ) τότε δεν σκεφτόμαστε τι θα βάλουμε σε αυτή. Όταν έχω κινητό με "μετρημένη" εσωτερική μνήμη (προσοχή στην λέξη γιατί τα 60ΜΒ τελικά, δεν είναι λίγα), τότε κάνουμε καλύτερη διαχείριση της μνήμης και τελικά, καταλήγουμε να έχουμε παραπάνω μνήμη απο ότι στις συσκευές που έχουν την διπλάσια.

 

Και αυτό το βλέπω και στην πράξη τώρα. Έχω το 5800 στο οποίο απο τα 86 έχω ελεύθερα τα 58ΜΒ ενώ στο Ε90 δεν είχα ποτέ πάνω απο 40. Και στο 5800 έχω όλες τις σημαντικές εφαρμογές στην εσωτερική, τους ήχους που χρησιμοποιώ, τα θέματα, τα μηνύματα το ίδιο.

 

Δεν διαφωνώ με όσους υποστηρίζουν οτι τα 60ΜΒ είναι λίγα. Ναι, με απόλυτα κριτήρια είναι λίγα. Όμως σε καμία περίπτωση δεν μπορούμε να πούμε οτι θα αποτελέσουν πρόβλημα σε αυτόν που θα διαλέξει το Ε52 για κύρια συσκευή του.

 

Όταν είδα για πρώτη φορά τα χαρακτηριστικά του, δεν έδωσα σημασία στο νούμερο γιατί το πρώτο που σκέφτηκα είναι: αποκλείεται να έχει τόσα. Δεν ξέρω τι πιθανότητα υπάρχει να βάλουν περισσότερη όταν κυκλοφορήσει το μοντέλο. Αλλά, μικρή σημασία έχει τελικά. Κουβέντα να γίνεται. Μακάρι να είναι το μοναδικό μειονέκτημα σε ένα άψογο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάθαμε τελικά αν το πλαίσιο της πρόσοψης είναι μεταλλικό ή πλαστικό; Μάλλον για πλαστικό μου φαίνεται. (Όχι πως έχει και πολύ μεγάλη σημασία αυτό.)

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω, για μένα προσωπικά δεν υπάρχει κάποιος πραγματικός λόγος για τη μη χρησιμοποίηση επιπλέον αποθηκευτικού χώρου στη μνήμη του τηλεφώνου. Τόσο πολύ πια μειώνεται το κόστος της συσκευής με τη χρήση τσιπ 60ΜΒ αντί για 100 ή 130ΜΒ?

Ακόμα και να αποθηκεύεις τα μηνύματα στην κάρτα μνήμης (πράγμα που δεν είναι και πολύ πρακτικό, μιας και αν μεταφέρεις δεδομένα στην κάρτα και σου έρθει μήνυμα, θα καταλήξει στη μνήμη του τηλεφώνου, οπότε τα μνύματά σου σκορπίζονται σε δύο μνήμες και άντε να τα μεταφέρεις. Επίσης, το να έχεις πολλά αποθηκευμένα μηνύματα στην κάρτα, κάνει αρκετά πιο αργό το τηλέφωνο... ;)), υπάρχουν κρίσιμες εφαρμογές που δεν μπορούν να εγκατασταθούν στην κάρτα μνήμης, όπως θέματα, εφαρμογές συστήματος, όπως task managers, alternative UI apps, όπως handy shell κλπ, που χρειάζονται αρκετό χώρο κλπ. Επίσης, αν υπάρχουν ήχοι κλήσης που θέλεις να χρησιμοποιείς, ούτε κι αυτοί για ευνόητους λόγους μπορούν να τρέχουν από την κάρτα μνήμης. Επομένως, αντικειμενικά δεν είναι αρκετά τα 60ΜΒ.

 

Αν δεν εχεις σκοπο να αλλαζεις θεμα καθε μερα , δεν ειναι δυνατον να θελεις 20ΜΒ π.χ. για να εγκαταστησεις θεματα στην συσκευη . Εφαρμογες συστηματος μπορουν να χαρακτηριστουν πολλες αλλα ποσες απο αυτες ειναι απαραιτητες στην καθημερινη χρηση της συσκευης και μαλιστα σε συχνη βαση? Το power profiler ας πουμε που ειναι χρησιμο για να ξερεις τι κανει η συσκευη σου , και απο την καρτα μνημης μια χαρα παιζει .

Και ενας ηχος κλησης με διαρκεια 20 δευτερολεπτα π.χ. ακομα και 10 ηχους να θελεις αναλογα με το ποιος σε καλει δεν ειναι τοσο μεγαλο το μεγεθος στο συνολο ή ακομα και να ειναι , δεν ειναι και το σημαντικοτερο προβλημα αν χτυπησει η συσκευη με το Nokia tune επειδη εκεινη την στιγμη ετυχε να βγαλεις την καρτα μνημης και να την εχεις σε ενα card reader .

Τωρα για τα μηνυματα ενταξει προφανως και η συσκευη γινεται πιο αργη στην χρηση της εφαρμογης των μηνυματων αλλα δεν ειναι δυνατον να θελουμε και χωρο για να αποθηκευσουμε μερικες εκατονταδες ή και χιλιαδες μηνυματα και να περιμενουμε απο την συσκευη να συνδιασει και αυτο μαζι με τις υπολοιπες απαιτησεις μας .

Και ολα αυτα μαζι αν καταλαβουν τα 50 απο τα 60ΜΒ στο Ε52 και μεινεις με 10ΜΒ για την αποστολη και ληψη αρχειων π.χ. με Bluetooth και αλλες απλες καθημερινες χρησεις δεν ηρθε και το τελος του κοσμου .

Εκτος αν ειναι απαραιτητο να μπορει να λαβει η συσκευη και ενα βιντεο 30ΜΒ π.χ. με Bluetooth και να εχει εκεινη την στιγμη αρκετο ελευθερο χωρο η συσκευη .

Περα απο το οτι ακομα απορω ποιος λογικος ανθρωπος θα καθησει να περιμενει 30ΜΒ να ερθουν με Bluetooth...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες εφαρμογές αποδίδουν καλύτερα - είναι πιο γρήγορες όταν τρέχουνε απο την μνήμη στο E51 μου... Οι εφαρμογές δεν πιάνουν ιδιαίτερο χώρο..

 

Πάντως και εγώ δεν χρησιμοποιώ και τα 130mb του κινητού αλλά έχω όλες τις φωτογραφίες - βίντεο - μουσική στη κάρτα μνήμης...!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι τελεια!!!!

 

Ε52=2χΕ51=2χΕ50

 

τωρα για το αλλο που λετε θα συμφωνησω ειναι λιγα τα 60 mb. εγω στο E51 μου εχω με τα βασικα προγραμματα 32ΜΒ κατειλημμενα

Link to comment
Share on other sites

Μάθαμε τελικά αν το πλαίσιο της πρόσοψης είναι μεταλλικό ή πλαστικό; Μάλλον για πλαστικό μου φαίνεται. (Όχι πως έχει και πολύ μεγάλη σημασία αυτό.)

Νομιζω οτι, τοσο το πλαισιο της προσοψης οσο και το καπακι της μπαταριας, ειναι απο αλουμινιο...

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ, τέσσερις άνθρωποι έχετε πιάσει "ψιλή κουβεντίτσα" τέσσερις σελίδες τώρα (φτάνει, έλεος, το εμπεδώσαμε!!!!!) για την μνήμη, αγνοώντας το όλο οικοδόμημα και γνώμες άλλων φίλων που αναζητούν απόψεις για άλλα πράγματα και αγνοούνται.....

 

Τί να γίνει, το κινητό έχει αυτή την μνήμη, κάποιοι θα το προτιμήσουν, κάποιοι θα παραμείνουν στο Ε51 και κάποιοι θα αγοράσουν άλλες μάρκες....Τϊ να αναλύσουμε περισσότερο;;;; Έτσι σχεδιάστηκε, έτσι θα κατασκευαστεί....:blink:

 

Ας προχωρήσουμε όμως.....

 

Το κινητό φαίνεται αστέρι, από τα ποιό όμορφα κινητά παραγωγής, ειδικά στο χρυσαφί χρώμα....Σχεδόν πλήρες, με ικανοποιητική κάμερα, και υποστήριξη όλων των απαραίτητων για την εποχή λειτουργιών....Άλλωστε πάντα τα κινητά σειράς Ε ήταν ένα βήμα πριν την αιχμή της τεχνολογίας, ενώ υπερτερούσαν σε ποιότητα και στιβαρότητα υλικού....Κάποτε αυτό ενοχλούσε, σήμερα όχι, μιας και τα αντικειμενικά του τεχνικά δεδομένα υπερκαλύπτουν πλέον την μέση προς άνω ζήτηση....

 

Όσο για το φίλο, που στη λαίλαπα του παροξυσμού για την μνήμη, η ερώτησή του αγνοήθηκε (δύο μάλιστα φορές, έλεος!!!) για την οθόνη και τη μόνιμη εμφάνιση του screen saver, η άποψή μου είναι πως με τέτοια μπαταρία θα ήταν σφάλμα να μην έδιναν τουλάχιστον την επιλογή (όπως σε όλα τα κινητά πλην του Ν79). Είδομεν πάντως, θα έχει ενδιαφέρον....:)

 

Σε σχέση με το Ε51 έχουμε : Μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη κάμερα με AF, καλύτερο video VGA (έστω στα 15 FPS), GPS, κονέκτορα AV, S60 FP2...Κρατάμε την υψηλή ποιότητα και στιβαρότητα της σειράς E, τις μικρές διαστάσεις, το χαμηλό βάρος, τα ειδικά πλήκτρα με τις διπλές συντομεύσεις, την αδιαμφισβήτητη υψηλή αισθητική....Το αποτέλεσμα απέχει ελάχιστα του ιδανικά τέλειου....

 

ΝΟΚΙΑ Ε52, Υψηλή τεχνολογία.....Αδιαμφισβήτητη αισθητική....Η άλλη εποχή της κινητής έκφρασης! ©

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λετε η οθονη του οταν βαζεις 1 ρολοι για screensaver π.χ. να διακρινετε οπως το Ε66 π.χ. η θα ειναι μια μαυριλα και μιση οπως το Ν79?

(ελπιδες να ειναι φωτισμενη οπως του Ν85 π.χ. δεν εχω λογο αλλης τεχνολογιας!)

Αν κρίνω από τα υπόλοιπα Eseries φίλε μου, θα μένει εμφανές όλη την ώρα το screensaver.

Αλλά κανείς δεν το ξέρει σίγουρα αυτό... τουλάχιστον ακόμη.

 

 

 

Όσο για το φίλο, που στη λαίλαπα του παροξυσμού για την μνήμη, η ερώτησή του αγνοήθηκε (δύο μάλιστα φορές, έλεος!!!) για την οθόνη και τη μόνιμη εμφάνιση του screen saver, η άποψή μου είναι πως με τέτοια μπαταρία θα ήταν σφάλμα να μην έδιναν τουλάχιστον την επιλογή (όπως σε όλα τα κινητά πλην του Ν79). Είδομεν πάντως, θα έχει ενδιαφέρον....:)

Το γεγονός πως ίσως δεν γνωρίζουμε ακόμη σου πέρασε από το μυαλό...;:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός πως ίσως δεν γνωρίζουμε ακόμη σου πέρασε από το μυαλό...;:rolleyes:

Και η απάντηση :

Αν κρίνω από τα υπόλοιπα Eseries φίλε μου, θα μένει εμφανές όλη την ώρα το screensaver.

Αλλά κανείς δεν το ξέρει σίγουρα αυτό... τουλάχιστον ακόμη.

:rolleyes:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το Ε51 έχουμε : Μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη κάμερα με AF, καλύτερο video VGA (έστω στα 15 FPS), GPS, κονέκτορα AV, S60 FP2...Κρατάμε την υψηλή ποιότητα και στιβαρότητα της σειράς E, τις μικρές διαστάσεις, το χαμηλό βάρος, τα ειδικά πλήκτρα με τις διπλές συντομεύσεις, την αδιαμφισβήτητη υψηλή αισθητική.

Η κάμερά του δεν είναι auto focus αλλά fixed focus (full focus το αναφέρει η nokia). Aς ελπίσουμε να αποδίδει καλά.

 

Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα που είναι και το νούμερο ένα σημείο προώθησης της συσκευή, το ξέχασες. Η απίστευτη για τις διαστάσεις της συσκευής, μπαταρία BP-4L των 1500 mAh με τους εκπληκτικούς χρόνους αυτονομίας που ανακοινώνει η εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το Ε51 έχουμε : Μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη κάμερα με AF, καλύτερο video VGA (έστω στα 15 FPS), GPS, κονέκτορα AV, S60 FP2...Κρατάμε την υψηλή ποιότητα και στιβαρότητα της σειράς E, τις μικρές διαστάσεις, το χαμηλό βάρος, τα ειδικά πλήκτρα με τις διπλές συντομεύσεις, την αδιαμφισβήτητη υψηλή αισθητική....Το αποτέλεσμα απέχει ελάχιστα του ιδανικά τέλειου....

 

Ξέχασες την μεγαλύτερη μπαταρία. :up:

 

Και για να είμαστε αντικειμενικοί, από το Ε52 έχει αφαιρεθεί ένα πλήκτρο για συντομεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και η απάντηση :

:rolleyes:

Χαίρομαι που σε κάλυψα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που σε κάλυψα. :)

 

Και εγω χαιρομαι που ειδα 1 απαντηση!!:)

Καταλυτικη η παρεμβαση του φιλου παραπανω(ion83) αν και για να ειμαι ειλικρηνης δε περιμενα καποια απαντηση μιας και ειναι νωρις ακομα(αν και περασμενες 3 το βραδυ!:p:lol:)

 

Παντως αυτο με τις ενδειξης της οθονης για μενα και πιστευω για πολυ κοσμο ειναι βασικο μιας και καταρχας ειναι τηλεφωνα και πρεπει να σε ενημερωνουν για το status τους!

 

Εχω συνηθισει και στα παλαι ποτε Siemens με το εμφανεσταστο ρολοι αλλα και τη κατασταση της οθονης τους οταν ηταν κλειστη(S65) που μου κακοφαινετε που μερικα καινουρια ειναι μαυρες μαυριλες οπως το Ν79,και οχι μονο(SE 905,Samy κ.α.)

 

Αντιθετα τα Ε66,71 αλλα και το Ν85 που ειχα μου αρεσαν ΚΑΙ για αυτη τους τη δυνατοτητα!

 

Τελος παντων εγω πιστευω οτι το Ε52 θα ειναι 1 απ τα πιο επιτυχημενα candybar και 1η επιλογη για αυτους που ξερουν τι θελουν και δεν εντυπωσιαζοντε απ τις multimedia σειρινες!!

 

Ενα κινητο πραγματικο εργαλειο που αν εχει τη ποιοτητα που ελπιζω(σειρα Ε ειναι αυτη) τοτε θα αποσυρω το ηρωικο μου Siemsaki μετα απο τοσα πολλα χρονια!!!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ας ελπισουμε οτι με αρμ στα 600 να κραταει οσο και το Ε51.

 

μια χαρα θα ειμαστε τοτε :)

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερά του δεν είναι auto focus αλλά fixed focus (full focus το αναφέρει η nokia). Aς ελπίσουμε να αποδίδει καλά.
Φίλε μου μέχρι στιγμής είμαι απογοητευμένος από τα περισσότερα συστήματα AF στα κινητά...Καθυστερούν τη λήψη και το αποτέλεσμα τις περισσότερες φορές δεν είναι το καλύτερο....Και δυστυχώς όσο τα νέα τηλέφωνα εξοπλίζονται με περισσότερες δυνατότητες και καλούδια, τα επιμέρους συστήματα γίνονται ενίοτε χειρότερα.....

 

Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα που είναι και το νούμερο ένα σημείο προώθησης της συσκευή, το ξέχασες. Η απίστευτη για τις διαστάσεις της συσκευής, μπαταρία BP-4L των 1500 mAh με τους εκπληκτικούς χρόνους αυτονομίας που ανακοινώνει η εταιρία.
Φίλε μου σημείωσε "τυπογραφικό λάθος" ή ο γνωστός "δαίμων του τυπογραφείου". Όταν από λάθος ξαναέγραψα για δεύτερη φορά το ποστ, ξέχασα όντως την σημαντικότερη βελτίωση....Θα ήταν πάντως δώρο άδωρο αν δεν μπορείς να έχεις ενεργό screen saver μέ όλες τις πληροφορίες επι της οθόνης κάθε στιγμή....Είδωμεν.....:rolleyes:

 

Αναμένεται μέσα στο δεύτερο τρίμηνο, όπερ σημαίνει ότι μέχρι τέλος Ιουνίου θα το έχουμε στα χέρια μας....:D

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μέχρι στιγμής είμαι απογοητευμένος από τα περισσότερα συστήματα AF στα κινητά...Καθυστερούν τη λήψη και το αποτέλεσμα τις περισσότερες φορές δεν είναι το καλύτερο....Και δυστυχώς όσο τα νέα τηλέφωνα εξοπλίζονται με περισσότερες δυνατότητες και καλούδια, τα επιμέρους συστήματα γίνονται ενίοτε χειρότερα.....

 

 

Σωστη παρατηρηση!

Η φωτομηχανη στα κινητα κυριως σημαινει αποτυπωση αυθορμητων στιγμων μιας και τα εχεις παντα μαζι σου και αυτο που μετραει στα snap shots ειναι η ταχυτητα κατι που τα auto focus στα κινητα δε το καταφερνουν παντα!

Ενα πολυ μικρο αλλα ενδεικτικο παραδειγμα ειναι τα 2 αδερφια της htc,τα touch cruz του 08 και το νεο του 09 και τα 2 με 3.2ΜΡ.

Το παλιο παρ ολο που εχει auto focus αν οι συνθηκες δεν ειναι ιδανικες(οπερ σημαινει τιγκα στο φως) τοτε το φοκους καθυστερη υπερβολικα,φτανοντας σε ακραιες περιπτωσεις πανω απο 6 sec ενω το νεο χωρις αυτο αποτυπωνει τη φωτο ακαριαια και μαλιστα χωρις να υπαρχει διαφορα στη ποιοτητα!

 

Ετσι και αλλιως στα κινητα αυτα οι φακοι τους ειναι "δειγμα" απο φακο οποτε καλυτερα να ειναι εστιαζμενα στο απειρο.

 

Εμενα θα μου αρκει να βγαλω 1 φωτογραφια αποδεκτης ποιοτητας ταχυτατα ομως χωρις καθυστερησεις παρα να μη βγαλω καθολου λογο αργου φοκους!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Pictures: Nokia E52

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2009/05/nokia-e52-14.jpg

 

http://dailymobile.se/2009/05/12/pictures-nokia-e52/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ :

 

Στις φωτό από το λινκ του nervous φαίνεται καθαρά η σταθερή ύπαρξη του screen saver και ειδικά στη φωτό των δύο κινητών που έχουν παράλληλα ενεργοποιημένο sc. Αυτό καταμαρτυρά πως το Ε52, μάλλον, δεν πρόκειται να διαψεύσει τις προσδοκίες μας και στο τομέα αυτό....:D

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσατε ότι έχει accelometer + magnetometer (!) ???

Super...

 

Αρχίζει να γίνεται στάνταρ στα Nokia με GPS. Καιρός ήταν! :happy:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

http://mobil.idnes.cz/foto.asp?r=mob_nokia&c=A090506_220851_mob_nokia_lhc

(Η πηγή των φωτογραφιών του dailymobile που παρέθεσε ο nervous λίγο πιο πάνω. Με ακόμα περισσότερες φωτογραφίες.)

 

http://www.mobilmania.cz/clanky/nokia-e52-nastupce-nejoblibenejsiho-smartphonu-manazeru/sc-3-a-1122248/default.aspx

(Μερικές ακόμα φωτογραφίες.)

 

Κάτι που "με χαλάει" σε όλες τις φωτογραφίες του E52 που έχω δει μέχρι τώρα είναι ένα κενό στη συναρμολόγηση ανάμεσα στη δεξιά πλευρά του πληκτρολογίου (3-6-9-#) και στο πλαίσιο της συσκευής... :worry:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

 

Κάτι που "με χαλάει" σε όλες τις φωτογραφίες του E52 που έχω δει μέχρι τώρα είναι ένα κενό στη συναρμολόγηση ανάμεσα στη δεξιά πλευρά του πληκτρολογίου (3-6-9-#) και στο πλαίσιο της συσκευής... :worry:

Μην φοβάσαι, δεν είναι η πρώτη ΝΟΚΙΑ συσκευή που παίρνουμε....Γνωρίζουμε την ποιότητα φιξαρίσματος των υλικών της....Πολλες φορές τα κινητά prototype πέφτουν θύματα των τεκνοφρήκ γκατζετάκηδων, οι οιποίοι τα κάνουν φύλλο και φτερό για να εξετάσουν τα υλικά τους κλπ....Προφανώς και δεν έχουν κουμπώσει σωστά το πληκτρολόγιο, κάτι που φαίνεται και από τον διαμήκη άξονα που εφάπτεται της οθόνης (είναι ελαφρώς έξω).....;)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το Ε51 έχουμε : Μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη κάμερα με AF, καλύτερο video VGA (έστω στα 15 FPS), GPS, κονέκτορα AV, S60 FP2..[/b] ©

Ξεχνάμε και το discrete audio chip

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...