Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia Pro (B7610)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:respect: εκεί είναι και σε εμένα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσυ me00016 που έχεις βαλει τοσες ρομ..τλκ ποια θα προτεινες???

(offtopic : pm πως στελνουμε εδω??δεν γινετε??το ψαχνα κ δε το βρισκω.. ):worry:

Ωχ, άνοιξες ένα θέμα που φοβάμαι ότι θα σε στεναχωρήσει. Γιατί είμαι πια κάτοχος android κινητού αφού με καμμία ROM δεν έμεινα ικανοποιημένος από το Β7610 ούτε για τα βασικά, ως τηλέφωνο. Αρχίζω:

1. Το αγόρασα αρχές του '09 με 6.1 πάνω, το touchwiz σε-σε-σε-σερνότ-τ-ταν!

2. Δεν είχε βγάλει η Σαμ αναβάθμιση τότε (τώρα δίνει επίσημη 6.5; ) έβαλα στο καπάκι την 6.5 secany's, που ουσιαστικά δεν είναι μαγειρεμένη, απλά επίσημη τσέχικη. Γενικά κάπως καλύτερα, αλλά η RAM χανόταν σαν το νεράκι (θα επανέλθω σε αυτό), καθυστερούσε τις κλήσεις, έτρωγε κάτι παγώματα, και το touchwiz επιεικώς απαράδεκτο γι' αυτό...

3. ...πήγα στην εποχή του Δασκάλου. Να 'ναι καλά το παιδί, ήταν ουσιαστικά ο μόνος μάγειρας που πήρε πάνω του όλη την εξέλιξη των ROM (@airtim: η gabby's ROM που βρήκες δε λέει και πολλά, οι megalites είναι πολύ καλύτερες). Έχει δοκιμάσει τα πάντα, μέχρι και υβριδικές i8000-B7610 δημοσίευσε! Είναι κατά τη γνώμη μου οι καλύτερες και οι γρηγορότερες (ο Θεός να τις κάνει, έχετε πιάσει στα χέρια σας το Galaxy S; :superman:).

Γενικά, τις χωρίζω στις full:

- Οι Sense ROMs, πανέμορφες, αλλά έχουν αρκετά bugs.

- Οι hybrid θεωρώ ότι είναι οι πιο ισορροπημένες (και οι αρμάνι κούκλες)

- Οι απλές φουλ τίποτα το ιδιαίτερο από τις hybrid

 

και στις ελαφρές:

- Οι megalite ποτέ δε μου λειτούργησαν ολοκληρωμένα, είτε το netframe θα τη χαλούσε, είτε το ραδιόφωνο, είτε το επιταχυνσιόμετρο στα παιχνίδια, είτε το wifi, είτε το κλείδωμα, είτε ο συνδυασμός τους. Όμως είναι ταχύτατες (λέμε τώρα) και η διαρροή μνήμης χαμηλότερη

- Τέλος, οι experimental, είναι μια φιλόδοξη ιδέα να στήσεις τη συσκευή όπως την θες, προσωπικά δεν τα κατάφερα ποτέ. Έχουν βασικές ελλείψεις για μένα όπως η χρησιμοποίηση του default touchplayer, που είναι ένας από τους σημαντικότερους λόγους να είσαι κάτοχος του OMNIA PRO.

 

Με τις φουλ ουσιαστικά κάθε 2 μέρες χρειαζόμουν softreset για να έρθουν στα ίσα τους, αν η RAM δεν έπεφτε πρώτη σε τραγικά επίπεδα και το κινητό πάγωνε. Οι ελαφρές ROMs είναι μια προσπάθεια να βελτιωθεί η διαχείρηση της μνήμης, η οποία είναι άθλια. Όμως έχανα βασική λειτουργικότητα. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. Για αυτό το σιχτίρισα :devil: και πήρα ό,τι πιο γρήγορο υπάρχει σε Android να βγάλω το άχτι μου :superman:

 

Προτείνω λοιπόν κάποια από τις Daskalos hybrid ROMs με softreset τουλάχιστον κάθε 2 μέρες.

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

..

Προτείνω λοιπόν κάποια από τις Daskalos hybrid ROMs με softreset τουλάχιστον κάθε 2 μέρες.

 

 

Πωπω..όντως με στεναχώρησες..νομιζα ότι με μια αλλαγή ρομ θα λύνονταν όλα τα προβλήματα..ενταάξει δεν έχω τρελές απαιτήσεις..δε θέλω να κολλάει κ να αργεί κ το πιο εκνευριστικό που έχω δε θέλω όταν μου κάνει κπ αναπάντητη κ χτυσπήσει μια φορά μόνο να μου βγαζει άγνωστο!!!Το σοφτ ρεσετ είναι απλά να το ανοιγοκλείσει ούτως η άλλως το κλείνω συχνά πυκνά!!Δλδ η συμβουλή σου είναι να πάρω αλλό κιν ?? :p ουφ..καλα θα δω τι θα κανω..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πωπω..όντως με στεναχώρησες..νομιζα ότι με μια αλλαγή ρομ θα λύνονταν όλα τα προβλήματα..ενταάξει δεν έχω τρελές απαιτήσεις..δε θέλω να κολλάει κ να αργεί κ το πιο εκνευριστικό που έχω δε θέλω όταν μου κάνει κπ αναπάντητη κ χτυσπήσει μια φορά μόνο να μου βγαζει άγνωστο!!!Το σοφτ ρεσετ είναι απλά να το ανοιγοκλείσει ούτως η άλλως το κλείνω συχνά πυκνά!!Δλδ η συμβουλή σου είναι να πάρω αλλό κιν ?? :p ουφ..καλα θα δω τι θα κανω..:wacko:

'Οχι, δε σου προτείνω αλλαγή κινητού, ROM σου προτείνω! Οι δικοί μου λόγοι για την αλλαγή της συσκεύης διαφέρουν από τους δικούς σου. Προσωπικά δε με προβλημάτισε ποτέ το να χάσω κλήση ή η αναγνώριση. Η μπαταρία του είναι κορυφαία, το ίδιο η εμπειρία παιχνιδιών με Playstation Emu και το qwerty, για να θυμηθώ και τα καλά. Επίσης δε θα το έδινα αν δεν έπιανα καλή τιμή μεταπώλησης. Πρέπει όμως να συνειδητοποιήσουμε ότι η συσκευή τρέχει ένα λειτουργικό σύστημα που είναι απαρχαιωμένο και ουσιαστικά σήμερα πεθαμένο. Μια μόνο συσκευή στην αγορά το έτρεξε λίγο ανταγωνιστικά και αυτή δεν ήταν της Σαμ (Leo). Η Σαμ με το δικό της bloatware μόνο καλό δεν έκανε σε 2 συσκευές (i8000 & B7610) που άλλη μια φορά στο hardware ήταν κορυφή! Κρίμα :(

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

'Οχι, δε σου προτείνω αλλαγή κινητού, ROM σου προτείνω! Οι δικοί μου λόγοι για την αλλαγή της συσκεύης διαφέρουν από τους δικούς σου. Προσωπικά δε με προβλημάτισε ποτέ το να χάσω κλήση ή η αναγνώριση. Η μπαταρία του είναι κορυφαία, το ίδιο η εμπειρία παιχνιδιών με Playstation Emu και το qwerty, για να θυμηθώ και τα καλά. Επίσης δε θα το έδινα αν δεν έπιανα καλή τιμή μεταπώλησης. Πρέπει όμως να συνειδητοποιήσουμε ότι η συσκευή τρέχει ένα λειτουργικό σύστημα που είναι απαρχαιωμένο και ουσιαστικά σήμερα πεθαμένο. Μια μόνο συσκευή στην αγορά το έτρεξε λίγο ανταγωνιστικά και αυτή δεν ήταν της Σαμ (Leo). Η Σαμ με το δικό της bloatware μόνο καλό δεν έκανε σε 2 συσκευές (i8000 & B7610) που άλλη μια φορά στο hardware ήταν κορυφή! Κρίμα :(

 

 

καλά συγνώμη αλλα τη μπαταρία του δε τη λες και κορυφαία..κάθε 1-αντε2 μέρες θέλει φόρτιση..και με απλή χρήση έτσι ούτε με τις ώρες μιλάω ούτε λώνω.. απλά τρώει σκαλόματα ώρες ώρες κ κολλάει..ελπίζω αυτά με την αλλαγή ρομ να φτιάξουν!! νομιζω αντιστοιχο κινητό qwerty αλλα πιο γρηρορο κλπ ειναι της νοκια το Ν900..αλλα αυτό έχει ακόμα πιο χάλια μπαταρία έχω διαβάσει..εγώ είμαι φαν τησ samsung γι αυτό το παλέυω ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

καλά συγνώμη αλλα τη μπαταρία του δε τη λες και κορυφαία..κάθε 1-αντε2 μέρες θέλει φόρτιση..και με απλή χρήση έτσι ούτε με τις ώρες μιλάω ούτε λώνω.. απλά τρώει σκαλόματα ώρες ώρες κ κολλάει..ελπίζω αυτά με την αλλαγή ρομ να φτιάξουν!! νομιζω αντιστοιχο κινητό qwerty αλλα πιο γρηρορο κλπ ειναι της νοκια το Ν900..αλλα αυτό έχει ακόμα πιο χάλια μπαταρία έχω διαβάσει..εγώ είμαι φαν τησ samsung γι αυτό το παλέυω ακόμα..

Εμένα μου κρατούσε άνετα 2 μέρες με video 120min, wifi 60min, tel 30min, mp3 60min και παιχνιδάκια...Δεν ξέρω αν έχεις προηγούμενη εμπειρία από ppc αλλά όλο αυτό το hw και την οθονάρα του τα σηκώνει πολύ καλά για τέτοιου είδους συσκευή.

 

ΥΓ-QWERTY στα κυβικά του Β7610 ήταν και το Milestone, πιθανόν να το κρατούσα ακόμα αν το είχα επιλέξει τότε αντί του ομνια (πήρε και android 2.2...).

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κρατούσε άνετα 2 μέρες με video 120min, wifi 60min, tel 30min, mp3 60min και παιχνιδάκια...Δεν ξέρω αν έχεις προηγούμενη εμπειρία από ppc αλλά όλο αυτό το hw και την οθονάρα του τα σηκώνει πολύ καλά για τέτοιου είδους συσκευή.

 

ΥΓ-QWERTY στα κυβικά του Β7610 ήταν και το Milestone, πιθανόν να το κρατούσα ακόμα αν το είχα επιλέξει τότε αντί του ομνια (πήρε και android 2.2...).

 

 

αυτα που έγραψες για 120 βιντεο ,τηλ κλπ..όλα τα κανες στις 2 μερες..η καθε φορα μια το ένα..γτ πολλα μου φάνηκαν..το βράδυ το κλεινες???καλά θα το κοιτάξω να δω πόσο μ βγάζει..αλλά έχω την εντυπωση οτι εμενα κραταει τόσο χωρις να το χρησιμοποιω κιολας ιδιαιτερα πολυ,βιντεο πχ η wifi :wacko:..τεσπα θα το κοιταξω γτ δν ειμαι κ σιγουρη..

Link to comment
Share on other sites

αυτα που έγραψες για 120 βιντεο ,τηλ κλπ..όλα τα κανες στις 2 μερες..η καθε φορα μια το ένα..γτ πολλα μου φάνηκαν..το βράδυ το κλεινες???καλά θα το κοιτάξω να δω πόσο μ βγάζει..αλλά έχω την εντυπωση οτι εμενα κραταει τόσο χωρις να το χρησιμοποιω κιολας ιδιαιτερα πολυ,βιντεο πχ η wifi :wacko:..τεσπα θα το κοιταξω γτ δν ειμαι κ σιγουρη..

Ναι, όλα μέσα σε δύο 24ωρα, πρέπει να διευκρινήσω σε daskalos' cooked (με autobrightness, και autoCPU). Μια συμβουλή για την μπαταρία όταν (και αν) φλασάρετε: ξεκινήστε με 100%, αφήστε την να εξαντληθεί μέχρι τέλους και ξαναφορτίστε μέχρι 100%. Επαναλάβετε τον κύκλο πλήρους φόρτισης 1-2 φορές ακόμα.

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας Κυριοι,μια βοηθεια σχετικα με τις ρυθμησεις του gmail στο κινητο μας,ειναι ευκολο να με καθοδηγησετε πως να το εγκαταστησω.

Eχω προσπαθηση πολυ κατι πιθανον μου διαφευγει,η συνδεση μου ειναι WIND,αν αυτο παιζει ρολο.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ για την μπαταρία του έχω να πω τα καλύτερα.Μονο το destinator την εξαντλεί γρήγορα (6-7 ώρες αν θυμάμαι καλά) αλλά μ ένα φορτιστή αυτοκινήτου που όλοι έχουμε δεν είναι πρόβλημα.
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει συσκευή που να μην "καταβροχθίζει" την μπαταρία όταν χρησιμοποιείται κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα ένα Samsung HM1000 ακουστικό bluetooth και το έχω συνδέσει με το omnia και με το 2ο κινητό μου GT-E2152. Στο omnia δεν με ακούνε καθόλου, ενώ στο 2152 ακούγομαι τέλεια. Τι μπορεί να φταίει ? Please help.
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε η invisible shield (full body) που ζητησα ως αντικατάσταση της παλιάς, όμως αφού το έδωσα το κινητό (έχασα και τα ίχνη του φίλου που το αγόρασε) μου είναι άχρηστη. Αν είναι κανείς από Γιάννενα, ευχαρίστως να συναντηθούμε να του τη δώσω...
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα ένα Samsung HM1000 ακουστικό bluetooth και το έχω συνδέσει με το omnia και με το 2ο κινητό μου GT-E2152. Στο omnia δεν με ακούνε καθόλου, ενώ στο 2152 ακούγομαι τέλεια. Τι μπορεί να φταίει ? Please help.

 

Αναβάθμιση πως μπορώ να κάνω (original) στο κινητό παιδιά ?;) Λέτε να φταίει αυτό ? Απο νετ πάντως, δεν κατεβάζει τίποτα.

 

edit:

 

έκδοση συσκευής:

PDA:B7610NBUIL1

CSC:B7610XEUIK4

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα ένα Samsung HM1000 ακουστικό bluetooth και το έχω συνδέσει με το omnia και με το 2ο κινητό μου GT-E2152. Στο omnia δεν με ακούνε καθόλου, ενώ στο 2152 ακούγομαι τέλεια. Τι μπορεί να φταίει ? Please help.

Στο ΗΜ 1500 δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με ΡRO και ΝΟΚΙΑ Χ3.

Στο μενού ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ- BLEUTOOTH-εξυπηρέτηση συσκευής στην Ανοικτή ακρόαση, Αρ. στερ ήχος έχεις ενεργοποιήσει Ενεργοποίηση έξυπνης αντιστοιχίας ; Μήπως έχεις στη σύνδεση με το ΟΜΝΙΑ απενεργοποιημένο το μικρόφωνο; Δοκίμασε να σβήσεις τις συσκευές από τη μνήμη και εγκατέστησε τα τηλέφωνα πάλι με πρώτο το ΟΜΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Στο ΗΜ 1500 δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με ΡRO και ΝΟΚΙΑ Χ3.

Στο μενού ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ- BLEUTOOTH-εξυπηρέτηση συσκευής στην Ανοικτή ακρόαση, Αρ. στερ ήχος έχεις ενεργοποιήσει Ενεργοποίηση έξυπνης αντιστοιχίας ; Μήπως έχεις στη σύνδεση με το ΟΜΝΙΑ απενεργοποιημένο το μικρόφωνο; Δοκίμασε να σβήσεις τις συσκευές από τη μνήμη και εγκατέστησε τα τηλέφωνα πάλι με πρώτο το ΟΜΝΙΑ

 

Είναι ακριβώς όπως το περιγράφεις, ενεργοποιημένη η έξυπνη αντιστοιχία. Στην σύνδεση με το omnia απεργεργοποιημένο το μικρόφωνο ? Πως γίνεται αυτό ? ;) Και πως γίνεται με το i900 να δουλεύει κανονικά και ταυτόχρονα και με το 2152 ? :(

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,στην προσπαθεια μου να δυναμωσω την φωνη στην ανοικτη ακροαση,εγκατεστησα το προγραμμα SRS WOW HD,αποτελεσμα να χασω τον ηχο τελειως στο τηλεφωνο μου,μηπως το εχει αντιμετωπιση κανεις σας;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς όπως το περιγράφεις, ενεργοποιημένη η έξυπνη αντιστοιχία. Στην σύνδεση με το omnia απεργεργοποιημένο το μικρόφωνο ? Πως γίνεται αυτό ? ;) Και πως γίνεται με το i900 να δουλεύει κανονικά και ταυτόχρονα και με το 2152 ? :(

Με συνδυασμό πλήκτρων (πχ +ένταση και πλήκτρο κλήσεων) απενεργοποιείς το μικρόφωνο. Δες τις οδηγίες χρήσεως και διάβασε πως γίνεται το μικρόφωνο mute και αν έχει ρύθμιση ανά συσκευή. Δοκίσες τη διαγραφή των συσκευών και εγκατάσταση εξ αρχής;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,στην προσπαθεια μου να δυναμωσω την φωνη στην ανοικτη ακροαση,εγκατεστησα το προγραμμα SRS WOW HD,αποτελεσμα να χασω τον ηχο τελειως στο τηλεφωνο μου,μηπως το εχει αντιμετωπιση κανεις σας;

Ευχαριστω.

 

φαντάζομαι ότι απεγκατάστησες το πρόγραμμα είτε με διαγραφή απο την μνήμη όπου εγκαταστάθηκε, είτε μέσω υπολογιστή, θα σου πρότεινα να κάνεις hard reset, πιστεύω έτσι θα λυθεί αυτό το πρόβλημα. Στις πρώτες σελίδες του thread αυτού θα βρεις κρυφό μενού απο όπου διάφοροι χρήστες δυνάμωσαν τον ήχο κλήσης του omnia pro, προσωπική πείρα δεν έχω γιατί δεν το έχω δοκιμάσει.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Με συνδυασμό πλήκτρων (πχ +ένταση και πλήκτρο κλήσεων) απενεργοποιείς το μικρόφωνο. Δες τις οδηγίες χρήσεως και διάβασε πως γίνεται το μικρόφωνο mute και αν έχει ρύθμιση ανά συσκευή. Δοκίσες τη διαγραφή των συσκευών και εγκατάσταση εξ αρχής;

ναι, το είδα αυτό για το mute...όχι δεν είναι απενεργοποιημένο. Ναι, το διέγραψα και το πέρασα ξανά!!:(:blink:

 

edit: Ακούγεται κανονικά πλέον και με το Samsung Omnia Pro, μετά από hard reset!!

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι ότι απεγκατάστησες το πρόγραμμα είτε με διαγραφή απο την μνήμη όπου εγκαταστάθηκε, είτε μέσω υπολογιστή, θα σου πρότεινα να κάνεις hard reset, πιστεύω έτσι θα λυθεί αυτό το πρόβλημα. Στις πρώτες σελίδες του thread αυτού θα βρεις κρυφό μενού απο όπου διάφοροι χρήστες δυνάμωσαν τον ήχο κλήσης του omnia pro, προσωπική πείρα δεν έχω γιατί δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Σ ευχαριστω παρα πολυ,αυτο εκανα και τωρα ειναι ΟΚ,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μετα το hard reset στο εορτολογιο ανοιγει το πλαισιο με τις εορτες φιλων αλλα ειναι αδειο(δεν γραφει τιποτα).Το εγκατεστησα πολλες φορες αλλα τιποτα,καμμια βοηθεια?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το εορτολόγιο μου κόλλησε τελείως το τηλέφωνο.Φαντάζομαι αναφέρεσαι στο γνωστό Ελληνικό πρόγραμμα ε?
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το εορτολόγιο μου κόλλησε τελείως το τηλέφωνο.Φαντάζομαι αναφέρεσαι στο γνωστό Ελληνικό πρόγραμμα ε?

 

Ναι το eortosetup.cab,και ομως μου δουλευε μια χαρα,στο thread που πηγα δεν μπορεσα να βρω λυση,διαβασα οτι ο athanaso ειχε βοηθησει στην δημιουργια του,το προτεινε προς εγκατασταση,δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Οχι το προγραμματάκι μια χαρά είναι.Το είχα χρόνια στο i730 αλλά σε win 6.1 κ όχι σε 6.5 που έχει το Pro.Τώρα γιατί το έκανε δεν ξέρω.Πάντως το έχω στείλει στην samsung εδώ κ 20 μέρες περίπου αλλά ακόμη δεν έχω νέα του.
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...