Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia Pro (B7610)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρητορική ερώτηση,

άραγε θα έχει αξία να υπήρχε cooked ROM με win_mob7???

και το θέτω σαν ερώτημα γιατί η πρώτη θέαση video με win_mob7, το καινούριο λογισμικό δεν μου άρεσε και τόσο

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ρητορική ερώτηση,

άραγε θα έχει αξία να υπήρχε cooked ROM με win_mob7???

και το θέτω σαν ερώτημα γιατί η πρώτη θέαση video με win_mob7, το καινούριο λογισμικό δεν μου άρεσε και τόσο

 

Από τα λεγόμενα σου... απαντάς μόνος σου στην ερώτηση. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τους ήχους σου στο /Storage Card/My Documents/My Ringtones και θα τα βλέπεις κανονικά (λογικά).

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση,τελικα εκανα hard reset,και ολα ειναι ΟΚ.

Ατιμο μηχανακι ειναι ολο εκπληξεις.

Σ ευχαριστω παντως,ειναι πολυ καλο να ξερεις οτι υπαρχει βοηθεια οταν την χρειαζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

ωρέ παλικάρια, απορία,

κατεβάζοντας την παρακάτω megalite ROM για την βάλω στο κινητό μου,

http://www.modaco.com/content/b7610-omnia-pro-b7610-modaco-com/312970/b7610-sense-2-5-2016-rom-build-23668/

μου δημιουργήθηκε μία απορία και θέλω απαντήσεις,το GPS θα λειτουργεί κανονικά?

Ρωτάω γιατί στα Third Party Apps included δεν λέει κάτι τέτοιο και ακόμα μαθαίνω στην .... μαγειρική (κάθε μορφής)

ευχαριστώ εκ προοιμίου, γενικά βοηθάτε πολύ !

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Τις default ρυθμισεις εχω.Δεν εχω πειραξει τιποτα.Ειμαι τυπος του plug and play εγω.

Τις βαριεμαι τις ρυθμισεις!Εσυ πειραξες κατι για να μπορεις να συνδεθεις στο wifi?

 

Οχι δεν πείραξα τίποτε.Μπήκε με τη μία.Γι αυτό σου λέω δόσε τις ρυθμίσεις σου μήπως έχει τίποτε διαφορετικό απ τη μάνα του.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν πείραξα τίποτε.Μπήκε με τη μία.Γι αυτό σου λέω δόσε τις ρυθμίσεις σου μήπως έχει τίποτε διαφορετικό απ τη μάνα του.

 

Σημερα στη σχολη συνδεθηκε κανονικα.Με το wifi του γειτονα ζοριζεται.Θα του κανω παραπονα για το μουφοδικτυο του:p

 

Κατι αλλο.Οσο χρησιμοποιω το ndrive υπαρχει καποια περιπτωση για κρυφη χρεωση?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οσο χρησιμοποιω το ndrive υπαρχει καποια περιπτωση για κρυφη χρεωση?

 

Όχι. Βέβαια σε γενικότερες γραμμές βάζεις το NoData και ξεχνάς το άγχος για κρυφές χρεώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ωρέ παλικάρια, απορία,

κατεβάζοντας την παρακάτω megalite ROM για την βάλω στο κινητό μου,

http://www.modaco.com/content/b7610-omnia-pro-b7610-modaco-com/312970/b7610-sense-2-5-2016-rom-build-23668/

μου δημιουργήθηκε μία απορία και θέλω απαντήσεις,το GPS θα λειτουργεί κανονικά?

Ρωτάω γιατί στα Third Party Apps included δεν λέει κάτι τέτοιο και ακόμα μαθαίνω στην .... μαγειρική (κάθε μορφής)

ευχαριστώ εκ προοιμίου, γενικά βοηθάτε πολύ !

 

Γενικά στις megalite (όπως και σε αυτή) χρειάζεται να εγκαταστήσεις διάφορα Samsung Settings, βρίσκονται συγκεντρωμένα εδώ.

Για το GPS μάλλον θα σου δουλέψει κανονικά, όμως για κάποιες αλλαγές (υποβοήθηση GPS, θύρες com κλπ) υπάρχει ένα μικρό cab με τίτλο GPS-settings που το εγκαθιστάς και είσαι οκ.

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν το έχω στην λειτουργία αεροπλάνου κ βάζω destinator δεν βρίσκει gps.Ανοίγω την κεραία για λίγο βρίσκει το gps κ μετά αφού ξαναβάλω λειτουργία αεροπλάνου δουλεύουν όλα καλά?Γιατί αυτό?
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Σημερα στη σχολη συνδεθηκε κανονικα.Με το wifi του γειτονα ζοριζεται.Θα του κανω παραπονα για το μουφοδικτυο του:p

Αυτό μου το έκανε κ εμένα στο δικό μου μέχρι που έκανα επανεκκίνηση στο ρούτερ κ όλα καλά.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Βάλε Secany's 6.5 ROM με όλα όσα έχει στο Modaco και είσαι κομπλέ επίσημος (αν και σου έχει Oxygene splash screen).

 

καλημερα,

Αυτη η ρομ ποσο παλια ειναι? Γιατι βρηκα μια του 2009

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τα παιδιά,

δοκιμάζω σήμερα, μετά απο λίγο καιρό που έχω σταθερά το κινητό στα χέρια μου, το gps του, μέχρι τώρα καμία ασχολία,

έκανα ότι λέει αυτό το φόρουμ στις σελίδες 11-18, οι ρυθμίσεις του κινητού μου είναι όπως λέει το φόρουμ, το gps test μου βγάζει 2 πράσινες γραμμές για λίγα, και περισσότερο μια πράσινη σε fix 3D, έβαλα στην κάρτα μνήμης λογισμικό mls 9 (μορφής .exe) έτρεξε χωρίς εγκατάσταση, ρύθμισα ώρα, και όταν πήγα να δω τι έχει βρει απο δορυφόρους το mls, μου έβγαλε "δεν βρέθηκε κεραία GPS"

what to do? κανείς καμια ιδέα τι μπορεί να φταίει?

το Omnia pro ταράζει την καθημερινότητα μου, συνεχώς μου μαθαίνει πράγματα (look at the bright sight of life)

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω άλλη μία προσπάθεια μήπως κ βοηθήσει κανείς.

Ρε παιδιά όταν το έχω στην λειτουργία αεροπλάνου κ βάζω destinator δεν βρίσκει gps.Ανοίγω την κεραία για λίγο βρίσκει το gps κ μετά αφού ξαναβάλω λειτουργία αεροπλάνου δουλεύουν όλα καλά?Γιατί αυτό?
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help ! Χθες το κινητό καθώς πήγαινα να το συνδέσω στο usb έπεσε από τα χέρια μου στο πάτωμα από μια απόσταση 20-30cm. Τώρα όταν το συνδέω, ακούγεται ο ήχος της αναγνώρισης usb αλλά δεν ανοίγει το πρόγραμμα για να δει την κάρτα σαν αποθήκευση ούτε το πρόγραμμα της Samsung αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης σαν μέσο αποθήκευσης ! HELP !

 

edit : pc windows 7.

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να κάνεις ένα hard reset και ας ευχηθούμε να μην είναι hardware πρόβλημα.

 

:blink:

 

Κανένας τρόπος να πάρω "backup" στην συσκευή υπάρχει ?

Link to comment
Share on other sites

:blink:

 

Κανένας τρόπος να πάρω "backup" στην συσκευή υπάρχει ?

 

φυσικά και υπάρχει. Βάλε το SPRITE BACKUP, (θα το βρεις εύκολα, εάν όχι στειλε μου πμ) και θα κάνεις συνολικό backup της συσκευής, οπότε μετά από hard reset θα ξαναπεράσεις το πρόγραμμα μέσα και θα κάνεις επαναφορα. Το τηλέφωνο θα έχει εγκατεστημένα τα προγράμματα όπως πριν το backup. Ενα άλλο προγραμμα είναι επείσης το pim bakcup. Διαλέγεις και περνεις... Για μένα το sprite ειναι καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ πάλι προτείνω το free PIM Backup για την pim πληροφορία (επαφές, ημερολόγιο, μηνύματα κτλ) και το όχι free Spb Backup για full backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι προτείνω το free PIM Backup για την pim πληροφορία (επαφές, ημερολόγιο, μηνύματα κτλ) και το όχι free Spb Backup για full backup.

Το βρήκα, το κατέβασα και λέει δεν είναι έγκυρη εφαρμογή win32 (win7 32bit έχω). :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το βρήκα, το κατέβασα και λέει δεν είναι έγκυρη εφαρμογή win32 (win7 32bit έχω). :confused:

 

Το τρέχεις κατευθείαν από τη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τρέχεις κατευθείαν από τη συσκευή σου.

 

Δεν βλέπει το κινητόοοο :(:scared:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν βλέπει το κινητόοοο :(:scared:

 

Χμ... σωστός. Εξάλλου περί αυτού η όλη συζήτηση. Αν μπεις με wifi στο net και το κατεβάσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χμ... σωστός. Εξάλλου περί αυτού η όλη συζήτηση. Αν μπεις με wifi στο net και το κατεβάσεις;

 

Θα μπω με net (έχω 100mb free)...αλλά μετά πως μεταφέρω το αρχείο ?;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...