Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia Pro (B7610)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι το προγραμματάκι μια χαρά είναι.Το είχα χρόνια στο i730 αλλά σε win 6.1 κ όχι σε 6.5 που έχει το Pro.Τώρα γιατί το έκανε δεν ξέρω.Πάντως το έχω στείλει στην samsung εδώ κ 20 μέρες περίπου αλλά ακόμη δεν έχω νέα του.

 

Φιλε μου,μολις βρηκα την λυση,αλλαξα το μαυρο θεμα και τωρα δουλευει.

Σ ευχαριστω για την συμπαρασταση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας

 

Σημερα και εντελως ξαφνικα το τηλεφωνο μου Omnia 2 Pro B7610 εκει που ειχε το εν λογω προσθετο για εμφανιση του καιρου και ενω προσπαθουσε να κανει ενημερωση εξαφανιστηκε η εικονα και εχει μεινει ενα λευκο τετραγωνο παραθυρο που γυριζουν τα δυο κυκλακια πανω σαν να προσπαθει να συνδεθει να παρει ενημερωση αλλα δεν γινεται τιποτα!!

Εκανα επανεκινησηα αλλα και ρεσετ χωρις αποτελεσμα!!

Η συσκευη συνδεεται στο Ιντερνετ κανονικα με WiFi οπως συνδεομαι παντα και ανοιγει ιστοσελιδες κανονικα

 

Αν ξερει καποιος τι αλλα και πως θα κανω κατι ας μου πει

 

Ευχαριστω

 

Παναγιωτης

Ζακυνθος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με σύνδεση wind, μπαίνει msn αλλά δεν ανοίγει σελίδες...Κάτι που να προσέξω ?
Link to comment
Share on other sites

Η χειρότερη αγορά που έκανα πέρσι είναι αυτή η συσκευή...και εξηγούμαι! Σέρνεται ότι κ αν έχω δοκιμάσει είναι καθαρά θέμα λειτουργικού. Άπειρα κολλήματα, άθλιο touchwiz σε τέτοια έκταση που ακουμπάς άλλα κινητά και νιώθεις πρωτόγονος με μια συσκευή αξίας 425 €.

Η οθόνη του ευαίσθητη στις γραντζουνιές και ακόμα πιο ευαίσθητη στη γραφίδα του!!! (θα μου πείτε για ζελατίνες κ άλλες λαμεριές - ο κατασκευαστής ποτέ δεν με ενημέρωσε ότι εάν χρησιμοποιήσω ενσωματωμένο εξάρτημα θα διαλύσω την Οθόνη της συσκευής μου). Επίσης εντελώς άκυρος συγχρονισμός φλας και αποτύπωσης φωτογραφίας με αποτέλεσμα τις <<κακές>> νυχτερινές φωτό (θα έπρεπε να έχει ήδη διορθωθεί με update απλά στην γλώσσα που είναι γραμμένο έχει συνεχόμενα loop και το open sourcing είναι δύσκολο και αφόρητο).

Πολύ χαμηλό SAR, ανούσια φυσικά αφού εάν σκεφτείτε υπάρχουν περιοχές στην Αθήνα ειδικότερα κοντά σε κεραίες - αναμεταδότες στις οποίες είναι ακριβώς σαν να βάζεις 1.000 κινητά στο κεφάλι σου (δεν είναι τυχαίο το νούμερο) με αποτέλεσμα να μην υπάρχει επαρκής ποιότητα στις συνομιλίες.

Για να μην φανώ άδικος θα συμπεριλάβω το μόνο καλό της συσκευής που για ΄μενα είναι το qwerty. Περιμένω την δικιά σας σεβαστή γνώμη και πιθανές αντιπαραθέσεις...

Link to comment
Share on other sites

η οθόνη είναι ευαίσθητη όντως..εγώ το πήρα μεταχειρισμένο και τελικά το γρατζούνισα πριν βάλω ζελατίνα, κακό αλλά έγινε. Τώρα για φωτογραφίες, την ημέρα είναι ικανοποιητικές..δεν έχω απαιτήσεις. Σήμα, όντως ευαίσθητο (με wind)...για να είναι αργό..δεν νομίζω...εμένα μια χαρά μου φαίνεται. Που το δουλεύεις στο life ή στο work ? (πλαϊνό πλήκτρο αρίστερα).

 

σε γενικές γραμμές ένα καλό κινητό, τα πιο σύγχρονα σαφώς και έχουν πλεονεκτήματα.

Link to comment
Share on other sites

η οθόνη είναι ευαίσθητη όντως..εγώ το πήρα μεταχειρισμένο και τελικά το γρατζούνισα πριν βάλω ζελατίνα, κακό αλλά έγινε. Τώρα για φωτογραφίες, την ημέρα είναι ικανοποιητικές..δεν έχω απαιτήσεις. Σήμα, όντως ευαίσθητο (με wind)...για να είναι αργό..δεν νομίζω...εμένα μια χαρά μου φαίνεται. Που το δουλεύεις στο life ή στο work ? (πλαϊνό πλήκτρο αρίστερα).

 

σε γενικές γραμμές ένα καλό κινητό, τα πιο σύγχρονα σαφώς και έχουν πλεονεκτήματα.

 

Το δουλεύω στο life πια γιατί για να είμαι ειλικρινής βαρέθηκα να πολυασχολούμαι με την αλλαγή από life σε work μετά από λίγους μήνες...Έχει διαφορά; Κοίτα νομίζω ένα απλό partition είναι χωρίς memory priority controller! Φυσικά ίσως ξέρεις κάτι που εγώ δεν ξέρω ή δεν έχω βρει

Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύω στο life πια γιατί για να είμαι ειλικρινής βαρέθηκα να πολυασχολούμαι με την αλλαγή από life σε work μετά από λίγους μήνες...Έχει διαφορά; Κοίτα νομίζω ένα απλό partition είναι χωρίς memory priority controller! Φυσικά ίσως ξέρεις κάτι που εγώ δεν ξέρω ή δεν έχω βρει

 

Τα έχεις "όλα" σε μια οθόνη ή τα μοιράζεις (εικονίδια) στις 3 που έχεις την δυνατότητα ?;)

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις "όλα" σε μια οθόνη ή τα μοιράζεις (εικονίδια) στις 3 που έχεις την δυνατότητα ?;)

 

όλα σε μία, με βολεύει αυτό το profile με τα εικονίδια των επαφών...!:O

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να τα ομαδοποιήσεις καλύτερα τότε, θα δεις διαφορά πιστεύω. Εγώ που έχω 1 οθόνη για τα βασικά, αργεί λίγο όταν το ανοίγω ή του κάνω reset.
Link to comment
Share on other sites

την καλησπέρα μου.....θα ήθελα να ρωτήσω κάτι και εγω......ξαφνικά χαθηκε απο την οθόνη η ένδειξη της μπαταρίας....τι πατάτα εχω κάνει και εξαφάνισα την μπαταρία ;:cry:
Link to comment
Share on other sites

την καλησπέρα μου.....θα ήθελα να ρωτήσω κάτι και εγω......ξαφνικά χαθηκε απο την οθόνη η ένδειξη της μπαταρίας....τι πατάτα εχω κάνει και εξαφάνισα την μπαταρία ;:cry:

 

στη θέση της εμφανίστηκε το ρολόι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μια βοηθεια,οταν ανοιγω σελιδες στο internet δεν μπορω να δω τα videakia,εχω το Macromedia Flash Player ActiveX και το Adobe Flashlite.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια,μια βοηθεια,οταν ανοιγω σελιδες στο internet δεν μπορω να δω τα videakia,εχω το Macromedia Flash Player ActiveX και το Adobe Flashlite.Ευχαριστω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3123348#post3123348

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εκανα την κουταμαρα??και εβαλα μια rom που μου προτεινε για αναβαθμηση το New Pc Studio και εγινε ο ψιλοχαμος ,πρωτα η γλωσσα ειναι γερμανικη(υπαρχει τροπος να την κανω ελληνικα η εστω αγγλικα?)μετα οι εφαρμογες μου αλλες ανοιγουν αλλες οχι.Ειχα την version PDA B7610BUIH3,CSC B7610VD21H7 & Τηλεφωνο B7610BUIH2 η νεα ειναι B7610NBUIK3,B7610NVD21K3,B7610BUIK1,μπορω να κανω κατι η το εχασα το τηλεφωνο;
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχει παρει κανεις απο εξωτερικο?

τι λυση εδωσε για Ελληνικα στο hardware πληκτρολογιο και εναλλαγη τους με Αγγλικα?

 

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

στη θέση της εμφανίστηκε το ρολόι?

ναι πολύ σωστά το ρολόι εμφανίστηκε, κατάλαβα τι έκανα, σε ευχαριστώ.να σας κανω δύο ερωτήσεις και αν μπορείτε μου απαντάτε.

 

1) θα ήθελα να αλλάξω rom για να πηγαίνει καλύτερα όπως γράφεται σε παραπάνω πόστ αλλά που θα βρω μια αξιόπιστη rom και οδηγίες σε ελληνικά ; απο αγγλικά γενικά δεν τα παω καλά.

 

2) είχε αναφερθεί παραπάνω σε κάποιο ποστ ότι μπορούμε να βρούμε σαν ανταλλακτικό την οθόνη και να την αλλάξουμε που μπορούμε να την βρούμε ;

 

αυτά και συγνώμη αν σας κούρασα σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

ναι πολύ σωστά το ρολόι εμφανίστηκε, κατάλαβα τι έκανα, σε ευχαριστώ.να σας κανω δύο ερωτήσεις και αν μπορείτε μου απαντάτε.

 

1) θα ήθελα να αλλάξω rom για να πηγαίνει καλύτερα όπως γράφεται σε παραπάνω πόστ αλλά που θα βρω μια αξιόπιστη rom και οδηγίες σε ελληνικά ; απο αγγλικά γενικά δεν τα παω καλά.

 

http://www.bytheway.gr/forumdisplay.php?f=158

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ παλικάρι θα προσπαθήσω αν και δεν το βλέπω να τα καταφέρνω :)

Link to comment
Share on other sites

Η χειρότερη αγορά που έκανα πέρσι είναι αυτή η συσκευή...και εξηγούμαι! Σέρνεται ότι κ αν έχω δοκιμάσει είναι καθαρά θέμα λειτουργικού. Άπειρα κολλήματα, άθλιο touchwiz σε τέτοια έκταση που ακουμπάς άλλα κινητά και νιώθεις πρωτόγονος με μια συσκευή αξίας 425 €.

Η οθόνη του ευαίσθητη στις γραντζουνιές και ακόμα πιο ευαίσθητη στη γραφίδα του!!! (θα μου πείτε για ζελατίνες κ άλλες λαμεριές - ο κατασκευαστής ποτέ δεν με ενημέρωσε ότι εάν χρησιμοποιήσω ενσωματωμένο εξάρτημα θα διαλύσω την Οθόνη της συσκευής μου). Επίσης εντελώς άκυρος συγχρονισμός φλας και αποτύπωσης φωτογραφίας με αποτέλεσμα τις <<κακές>> νυχτερινές φωτό (θα έπρεπε να έχει ήδη διορθωθεί με update απλά στην γλώσσα που είναι γραμμένο έχει συνεχόμενα loop και το open sourcing είναι δύσκολο και αφόρητο).

Πολύ χαμηλό SAR, ανούσια φυσικά αφού εάν σκεφτείτε υπάρχουν περιοχές στην Αθήνα ειδικότερα κοντά σε κεραίες - αναμεταδότες στις οποίες είναι ακριβώς σαν να βάζεις 1.000 κινητά στο κεφάλι σου (δεν είναι τυχαίο το νούμερο) με αποτέλεσμα να μην υπάρχει επαρκής ποιότητα στις συνομιλίες.

Για να μην φανώ άδικος θα συμπεριλάβω το μόνο καλό της συσκευής που για ΄μενα είναι το qwerty. Περιμένω την δικιά σας σεβαστή γνώμη και πιθανές αντιπαραθέσεις...

 

θα συμφωνήσω στα περισσότερα με τον ... πάσχοντα, το B7610 με απογοήτευσε περισσότερο και απο ορισμένες αποτυχημένες σχέσεις μου, βολικό το qwerty αλλά και αυτό θα μπορούσε να είναι πολυυυυυυυυυ καλύτερο, για να γράφεις με άνεση νούμερα ... μαθαίνοντας τα νέα για το nexus S θα πω ότι δεν θα επιλέξω ξανά (καλά να είμαστε πάνω απο όλα) την samsung (δεν τους άρεσε η HTC και το πρώτο Nexus, άλλαξαν παραγωγό, καλά να πάθουν)

καλές γιορτές σε όλους , καλά να είμαστε να ασχολούμαστε με τα δευτερεύοντα της ζωής όπως κινητά και τα τριτεύοντα όπως μπάλα και οπαδισμός

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...