Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia Pro (B7610)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Θα πρέπει μάλλον να περιμένεις λίγο μέχρι να κάνουν την εμφάνιση τους οι πρώτες θήκες σιλικόνης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κ για να γίνω ακόμα πιο κατανοητός περί λογικής του καθενός, το προηγούμενο μου τηλέφωνο ήταν το 5800.Η γραφίδα του λοιπόν ήταν κυρτή στην άκρη της κ τώρα κατάλαβα γιατί. Οταν αγοράζεις λοιπόν ένα νέο αυτοκίνητο ο κατασκευαστής συστήνει τα πρώτα 1000 χιλ. (ανάλογα) να το στρώσεις, όπως κ εσύ είπες. Δεν πιάνεις το τιμόνι και φθείρεται αμέσως,τώρα αν είσαι κάπως βάζεις και δερμάτινο περίβλημα.Η samsung όφειλε να ενημερώσει αυτό εννοώ εν ολίγοις, δεν έμπαινα σε φόρουμ για κινητά πριν πάρω αυτό το μοντέλο και δεν είμαι κ πολύ μπλιμπλίκης πριν πάρω κάτι (κακώς),μ΄αρέσει, το ψιλοψάχνω, το κτυπάω...
Link to comment
Share on other sites

Ισως να έχεις και δίκιο είναι η οπτική που το βλέπει ο καθένας...καμμιά διακρικτική θήκη?

http://global.ebay.com/ETUIHOUSSE_CEINTURE_100_Cuir_SAMSUNG_B7610_OMNIA_PRO/270531971509/item

Υπάρχουν κ΄άλλες παρόμοιες αλλά με περισσότερα έξοδα αποστολής

 

Και ΤΟΡ http://www.noreve.com/product/Housse_cuir_Samsung_Omnia_PRO_B7610_-_Qwerty_Tradition.html , τιμή χωρίς το μεταλικό έλασμα συγκράτησες θήκης στη ζώνη

Edited by dikatgreece
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή με την γραφίδα χαράζει εύκολα την οθόνη...(για ΄μενα αργά πια)

 

και εγω ετσι την πατησα, πηγα και πηρα ζελατινα την εκοψα και την προσαρμοσα στην οθονη , για αυτο προσοχη σε οσους το παρουν, λογικα θα ειναι ετσι και στα αλλα omnia ε?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχουν και screen protectors έτοιμα για τις διαστάσεις της οθόνης της συγκεκριμένης συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιές οι εντυπώσεις από το πληκτρολόγιο της συσκευής σας? Είσαστε ευχαριστημένοι από αυτό, ή έχετε παράπονα?
Link to comment
Share on other sites

Ισως να έχεις και δίκιο είναι η οπτική που το βλέπει ο καθένας...καμμιά διακρικτική θήκη?

εγω εχω βολευτει με την θηκη απο το blackeberry (9500 storm) εφαρμοζει λες και φτιαχτηκε για αυτο :)

 

 

Υπάρχουν και screen protectors έτοιμα για τις διαστάσεις της οθόνης της συγκεκριμένης συσκευής.

ναι το γνωριζω αλλα μετα απο μια συντομη αναζητηση που εκανα στα μαγαζια δεν βρηκα κατι και το εφτιαξα ετσι.

 

 

Ποιές οι εντυπώσεις από το πληκτρολόγιο της συσκευής σας? Είσαστε ευχαριστημένοι από αυτό, ή έχετε παράπονα?

εγω το χρησιμοποιω καθημερινα και με εχει βολεψει παρα πολυ ( εγω για αυτο τον λογο προτημησα το b7610 απο τα αλλα omnia)

 

 

και κατι αλλο , κανα 2-3 φορες μου εχει ψιλοκολλισει λιγο ( μια η οθονη δεν γυρναει οταν ανοιγεις το πληκτρολογιο η καθυστερει να μπει στο μενου εναρξη ) αλλα με ενα restart φτιαχνει , λογικα πρεπει να φταινε τα windows και οχι η συσκευη ε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, screeen protector απο ebay(Zagg) και θηκη απο norene,ειναι οτι καλυτερο,δοκιμασμενα περιπου ενα διμηνο με αριστα αποτελεσματα.Το τηλεφωνο μας

δεν εχει voice call,υπαρχει μια εφαρμογη της Microsoft (voice commander) ειναι συμβατο; κανει την δουλεια αυτη;

Ευχαριστω.

Edited by beaverest_1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το τηλεφωνο μας

δεν εχει voice call,υπαρχει μια εφαρμογη της Microsoft (voice commander) ειναι συμβατο; κανει την δουλεια αυτη;

 

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις τόσο αυτό όσο και το Cyberon Voice Speed Dial.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο παρακάτω προβληματισμό που έχω?

Εχω εγκαταστήσει-απεγκαταστήσει κάποια προγράμματα αλλά έχουν μείνει τα εικονίδια στην επιφάνεια...τι μπορώ να κάνω για να τα εξαφανίσω?

Και επίσης τι μπορώ να κάνω για να εξαφανίσω όλα τα "κοκκινίσματα" από την vodafone?Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο παρακάτω προβληματισμό που έχω?

Εχω εγκαταστήσει-απεγκαταστήσει κάποια προγράμματα αλλά έχουν μείνει τα εικονίδια στην επιφάνεια...τι μπορώ να κάνω για να τα εξαφανίσω?

Και επίσης τι μπορώ να κάνω για να εξαφανίσω όλα τα "κοκκινίσματα" από την vodafone?Ευχαριστώ...

 

κάτοχος ομνια 2 οπότε λογικά έχουμε το ίδιο λειτουργικό. Πατάς κατά σειρά:

έναρξη/διαχείριση αρχείων/windows/start menu/προγράμματα

εκεί μέσα είναι ότι υπάρχει στην επιφάνεια σε εικονίδιο. Βρίσκεις αυτό που θες να διαγράψεις πατάς παρατεταμένα επάνω του σου βγάζει πλαίσιο ενεργειών μία από αυτές είναι η διαγραφή πάτας πάνω της και το διαγράφεις.

Ελπίζω να βοήθεισα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια, screeen protector απο ebay(Zagg) και θηκη απο norene,ειναι οτι καλυτερο,δοκιμασμενα περιπου ενα διμηνο με αριστα αποτελεσματα.

Μιλάς για το invisible shield; Αυτή που συνοδεύεται από λιπαντικό υγρό που χρησιμοποιείται για να κολλάει το screen protector στη συσκευή; Δεν τα συνιστώ αυτά γιατί αυτά δεν βγαίνουν εύκολα μετά και αφήνουν υπολείμματα στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για το invisible shield; Αυτή που συνοδεύεται από λιπαντικό υγρό που χρησιμοποιείται για να κολλάει το screen protector στη συσκευή; Δεν τα συνιστώ αυτά γιατί αυτά δεν βγαίνουν εύκολα μετά και αφήνουν υπολείμματα στη συσκευή.

 

Καλησπερα,πραγματι γι αυτο μιλω,δεν υπαρχει λογος να το βγαλεις εκτος αν δημιουργηθη προβλημα,στην εφαρμογη ειναι τελειο,θελει ομως καποια προσοχη για να το τοποθετησεις.

Link to comment
Share on other sites

π.χ αν το invisible shield γρατζουνιστεί πολύ θα είναι μία αηδία και θα θες να το αλλάξεις... 'Αντε βγάλτο μετά εσύ... Θα έχεις προσθέσει απλά μία ακόμα στρώση υλικού που θα σου μειώνει την ανταπόκριση την οθόνης και την φωτεινότητα...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε παιδιά γιατί είχα μεγάλο πρόβλημα με τον ήχο!! Έχανα καθημερινά τουλάχιστον τις μισες κλήσεις και μηνύματα!!!:):):):cool::cool::cool:
anmatheextreme v1.3 με Cookies Home Tab για HTC HD MINI: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=885474
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον άλλαξε κάποια ρύθμιση στον ήχο με λεπτομέρειες σε παλαιότερο ποστ... Το έψαξα και εγώ πριν 2-3 μέρες αλλά δεν είμαι της υπομονής.... αν μπορεί κάποιος ας το quotάρει ξανά... :cry::p
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον άλλαξε κάποια ρύθμιση στον ήχο με λεπτομέρειες σε παλαιότερο ποστ... Το έψαξα και εγώ πριν 2-3 μέρες αλλά δεν είμαι της υπομονής.... αν μπορεί κάποιος ας το quotάρει ξανά... :cry::p

Πας στο τηλέφωνο και πληκτρολογείς *#0002*28346#. Θα εμφανιστεί το "κρυφό" μενού της Samsung για τον ήχο. Πάς στο Musik Speaker και αλλάζεις αυτά με τα default (μην ξεχάσεις να σημειώσεις κάπου τα default από κάθε κατηγορία που αλλάζεις στην περίπτωση που...):

L1VL2 110

HPG7 1110

L3L7 10

OVL7 00010010

OVR7 00010010

 

Κάνε τις ίδιες αλλαγές και στο Ringtone και είσαι έτοιμος. Αν προκυψει κάποιο πρόβλημα, δοκίμαζε να το γυρνάς στα default και μετά ξανά στις παραπάνω ρυθμίσεις.

anmatheextreme v1.3 με Cookies Home Tab για HTC HD MINI: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=885474
Link to comment
Share on other sites

miltostammy2 σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Πράγματι ακολούθησα ακριβώς τη σειρά και κατάφερα να ξεφορτωθώ όλα τα άχρηστα εικονίδια.Ήσουν κατατοπιστικότατος!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με screen protector επειδή δε ήθελα να περιμένω απο ebay το πήρα απο e-shop http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006042 αλλα είναι SCREEN PROTECTOR ΓΙΑ SAMSUNG OMNIA I900 δε καλύπτει ολόκληρη την οθόνη (αφήνει το μαυρο πλαισιο εκτός) αλλα κάνει την δουλειά του. Είναι μια γρήγορη λύση...
Link to comment
Share on other sites

miltostammy2 σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Πράγματι ακολούθησα ακριβώς τη σειρά και κατάφερα να ξεφορτωθώ όλα τα άχρηστα εικονίδια.Ήσουν κατατοπιστικότατος!

 

να είσαι καλά φίλε μου χαίρομαι που βοήθησα. Γιαυτό είναι και το φόρουμ ;);)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...