Jump to content

Βελτιώσεις αυτοκινήτου: Turbo,Nitro κ.α.


akalokat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά συγνώμη για την ανασκαφή του θρεντ αλλά θέλω να ρωτήσω αν έχει κανεις υπόψιν [και αν υπάρχει δλδ] aftermarket chip , η αν γίνεται επαναπρογραμματισμός του υπάρχοντος για Civic 5d 2006 1.8lt [140ps] . Σε συνδιασμό με ενα KN φίλτρο τα 150 [ψυχολογικά :D] είναι εφικτά ?
http://www.yamaha-motor-europe.com/Images/XT660X_tcm26-15493.JPG
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 248
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια τι ακριβως παιζει με το νιτρο ακουω πολλα και διαφορα και δεν ξερω τι γινεται.ειναι νομιμο?αν σε πιασουν σε ελεγχο τι γινεται?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είναι νόμιμο γιατί έχω ακούσει σκηνικά να ξηλώνονται μπουκάλες από αυτοκίνητα..
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι δεν μπορεις να το δηλωσεις,δεν ειμαι και σιγουρος βεβαια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πρόκειται για ένα παλιό αλλά σε καλή κατάσταση Polo, μοντέλο 87. Τι βελτιώσεις θα μπορούσε να πάρει; Πού θα μπορούσα να βρω πληροφορίες για αυτό; :)

 

Δεν ενδιαφερόμαστε τόσο για βελτίωση επιδόσεων όσο εμφάνισης και λειτουργικότητας.

 

Δεν είναι δικό μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πρόκειται για ένα παλιό αλλά σε καλή κατάσταση Polo, μοντέλο 87. Τι βελτιώσεις θα μπορούσε να πάρει; Πού θα μπορούσα να βρω πληροφορίες για αυτό; :)

 

Δεν ενδιαφερόμαστε τόσο για βελτίωση επιδόσεων όσο εμφάνισης και λειτουργικότητας.

 

Δεν είναι δικό μου...

 

geia sou file mou,molis giname duo kathws me endiaferoun kai emena i emfanisiakes kai leitourgikes veltiwseis.exeis vrei opoiesdipote plirofories?

exw ena polo tou 96 coupe.

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες..εχω ενα φιλαρακι και με εχει πρηξει...εχει ενα mitsubishi lancer '99 με βαρελακι bmc και εξατμιση μηχανικα..εχει φαγωθει να βαλει σκαστρα μονο και μονο για τον ηχο...μπορει αφου το αμαξι δεν εχει turbo?
Link to comment
Share on other sites

Η οποία είναι ότι χειρότερο μπορεί να ακούσεις...κάνε ένα search στο YouTube για electronic blow off valve.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ αισχος..χαχαχα

 

ΥΓ: μπιλβαιπερ το σουιφτακι το εχεις κουκλα... να το χαιρεσαι! ειδικα τα εμπρος φαναρια ειναι απιστευτα. αν ηταν και το sport θα ηταν τελεια!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Ας βάλει μοτέρ Mivec 170 άλογα απο Japan (είναι ακριβώς οι βάσεις), και θα ακούει μια χαρά την σκάστρα...

Η καλύτερα ας βάλει μοτέρ 4G63 (ή αλλιώς EVO).-και σε αυτό είναι ακριβώς οι βάσεις αφού είναι το ίδιο πλαίσιο...

Link to comment
Share on other sites

Mivec 170 άλογα απο Japan???? αυτο ειναι ατμοσφαιρα... ????? πως θα βαλει σκαστρα???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σόρυ λάθος. Νόμιζα ότι ήταν turbo..

 

Φίλε karasarinis, δεν συμφέρει με τίποτα να βάλει μοτέρ evo πάνω του.

Λιγότερο θα στοιχίσει να πάρει ένα Evo 6...

Μετά έχει 2 επιλογές. Να τουρμπίσει το 1.3 μοτέρ που έχει, αλλά δεν το συνιστώ όμως όχι για την ζωή του κινητήρα (κάθε άλλο είναι σκυλί), αλλά θα έχει μικρό κέρδος με πολλά λεφτά.

Η άλλη λύση είναι να βάλει μοτέρ mivec (καλύτερα να πάρει πακέτο τροπέτο, πίσω δίσκους, κιβώτιο κλπ). Αυτή η μετατροπή να στοιχίσει από 6 έως και 10000. Ανάλογα τον μάστορα και το κόστος που θα βρει τον κινητήρα. Άμα βάλει τον mivec ας αφήσει σκάστρες κλπ. Θα έχει τον γαμάτο ήχο που βγάζει αυτό το μοτέρ..

Link to comment
Share on other sites

gia photo ine to http://www.bikepics.com gia antalaxtika exatmisis kai ta lipa ine to http://www.akyriakopoulos.gr kai http://www.mototrade.gr!

 

Eυχαριστω για την προσπαθεια φιλε μου αλλα αυτα ηδη τα εχω δει καπιες αλλες καποιος ?????εκτος απο αυτες ........ευχαριστω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες..εχω ενα φιλαρακι και με εχει πρηξει...εχει ενα mitsubishi lancer '99 με βαρελακι bmc και εξατμιση μηχανικα..εχει φαγωθει να βαλει σκαστρα μονο και μονο για τον ηχο...μπορει αφου το αμαξι δεν εχει turbo?

 

filaraki i megaliteri mal..ia eine eheis amaksi atmosfera kai na valis ilektroniki skastra.opou pernas tha se koroideuoyn.horis pareksigisi e.to mivec to moter eine poli kalo kai dynato to ksero epidi eiha sto amaksi mou kai meta foresa apo evo.tora oso gia ta mivec eine poli paraksena eine san lahio pou den ksereis ama pareis kalo moter.edo na poume kypro ehei polla moter emena den mou ekane provlima.to mono halase ton ena polaplasiasti.meta ithela turbo kai evala apo evo 6 se colt milao e kai to ekana kai tetrakinisi.ama kaneis metatropi prepei na tin kaneis telia giati ama to afisis mprostinokinito tha spinarei mehri tin 4 kai stin 5 tha vgazeis hiliomera kai tha pigenei pera dothe.ego to metaniosa fisika giati ksilosa olo to amaksi alla eho kati pou den ehei allos.sikoni poli skepsi gia evo moter

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...