Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

Σχετικά με το Ν8, γενικά με κάλυψε ο Moralas... Η φωτογραφική του δύναμη είναι ανώτερη του G3, όπως και των περισσότερων ανδροειδών. Το Ν8 εκτός από το φλας ξένου, το μηχανικό φίλτρο ND και τα εξαιρετικά οπτικά στοιχεία Carl Zeiss, έχει τον 4ο μεγαλύτερο αισθητήρα σε κινητά μετά τα CM1 (εδώ θα γελάει ο Montoya!), το Νοκια 808 και το Νοκια Lumia 1020. Θα έλεγα ότι η κάμερά του είναι συγκρίσιμη με κορυφαίες σύγχρονες ναυαρχίδες τύπου Lumia 930, πριν μερικές μέρες είχε κάποια συγκριτικά ο Paok, και ήταν πραγματικά εντυπωσιακά τα αποτελέσματα του Ν8. Επομένως, θα κάνεις κάποιο ήπιο downgrade στην ποιότητα της φωτογραφίας αν πας σε κάποιο σύγχρονο, απλά θα κερδίσεις σε άλλους τομείς.

 

Μιας και προέρχεσαι από Ν8, αν δεν έχεις τρομερές απαιτήσεις για ίντερνετ κλπ, θα σου πρότεινα το τελευταίο Symbian, το 808, για μια από τις κορυφαίες κάμερες. Μετά αλλάζεις λειτουργικό για κάτι πιο σύγχρονο και γρήγορο και θυσιάζεις εν μέρει την ποιότητα της κάμερας. Δες πάντως και άλλες κάμερες μέχρι να αποφασίσεις. Ακόμη και οι Κινέζοι έχουν βελτιωθεί αρκετά, είχα δει δείγματα από κάτι Meizu με φυσικούς αλγορίθμους σχεδόν τύπου Ν8 και μου είχαν αρέσει αρκετά προσωπικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΠΑΟΚ, έχω την εντύπωση ότι το S6, είναι κάτι ανάμεσα στο θορυβώδες Z3 και στο πιο καθαρό 930. Αν έχεις ακόμη ένα από τα δύο, θα είχε αξία σε κάποια φάση να κάνεις συγκριτικό. Δυστυχώς, από άλλα δείγματα που είχα δει, θα προτιμούσα το iphone6, ως φυσικότερο, μιας και το S6 τείνει στο overprocessing (αν και μάλλον πιο ήπιο από το Note4). Αν ανοίξει κανείς τις φωτογραφίες αυτές θα καταλάβει τι εννοώ...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition, Nokia 9 Pureview

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Leica Leitz Phone 1, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχετικά με το Ν8, γενικά με κάλυψε ο Moralas... Η φωτογραφική του δύναμη είναι ανώτερη του G3, όπως και των περισσότερων ανδροειδών. Το Ν8 εκτός από το φλας ξένου, το μηχανικό φίλτρο ND και τα εξαιρετικά οπτικά στοιχεία Carl Zeiss, έχει τον 4ο μεγαλύτερο αισθητήρα σε κινητά μετά τα CM1 (εδώ θα γελάει ο Montoya!), το Νοκια 808 και το Νοκια Lumia 1020. Θα έλεγα ότι η κάμερά του είναι συγκρίσιμη με κορυφαίες σύγχρονες ναυαρχίδες τύπου Lumia 930, πριν μερικές μέρες είχε κάποια συγκριτικά ο Paok, και ήταν πραγματικά εντυπωσιακά τα αποτελέσματα του Ν8. Επομένως, θα κάνεις κάποιο ήπιο downgrade στην ποιότητα της φωτογραφίας αν πας σε κάποιο σύγχρονο, απλά θα κερδίσεις σε άλλους τομείς.

 

Μιας και προέρχεσαι από Ν8, αν δεν έχεις τρομερές απαιτήσεις για ίντερνετ κλπ, θα σου πρότεινα το τελευταίο Symbian, το 808, για μια από τις κορυφαίες κάμερες. Μετά αλλάζεις λειτουργικό για κάτι πιο σύγχρονο και γρήγορο και θυσιάζεις εν μέρει την ποιότητα της κάμερας. Δες πάντως και άλλες κάμερες μέχρι να αποφασίσεις. Ακόμη και οι Κινέζοι έχουν βελτιωθεί αρκετά, είχα δει δείγματα από κάτι Meizu με φυσικούς αλγορίθμους σχεδόν τύπου Ν8 και μου είχαν αρέσει αρκετά προσωπικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΠΑΟΚ, έχω την εντύπωση ότι το S6, είναι κάτι ανάμεσα στο θορυβώδες Z3 και στο πιο καθαρό 930. Αν έχεις ακόμη ένα από τα δύο, θα είχε αξία σε κάποια φάση να κάνεις συγκριτικό. Δυστυχώς, από άλλα δείγματα που είχα δει, θα προτιμούσα το iphone6, ως φυσικότερο, μιας και το S6 τείνει στο overprocessing (αν και μάλλον πιο ήπιο από το Note4). Αν ανοίξει κανείς τις φωτογραφίες αυτές θα καταλάβει τι εννοώ...

 

@mivas

Μηπως βλεπεις φαντασματα? εγω βλεπω μια πεντακαθαρη φωτογραφια με ωραια χρωματα, λεπτομερεια, σωστο white balance και ανυπαρκτο θορυβο.Τωρα αμα εσυ θελεις να την κανεις zoom στο 400%....λογικο ειναι να δεις και θορυβο και ελαιογραφιες.

Link to comment
Share on other sites

@mivas

Μηπως βλεπεις φαντασματα? εγω βλεπω μια πεντακαθαρη φωτογραφια με ωραια χρωματα, λεπτομερεια, σωστο white balance και ανυπαρκτο θορυβο.Τωρα αμα εσυ θελεις να την κανεις zoom στο 400%....λογικο ειναι να δεις και θορυβο και ελαιογραφιες.

Μα άμα δεν την ανοίξεις και την έχεις σε μικρογραφία την φωτογραφία πως θα καταλάβεις την αξία της??? Π.χ. έχω την εντύπωση ότι το 930 είχε καλύτερα αποτελέσματα, αλλά πρέπει να δω συγκριτικό για είμαι σίγουρος... Αν το έχεις ακόμη, αξίζει τον κόπο. ;)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition, Nokia 9 Pureview

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Leica Leitz Phone 1, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Μα άμα δεν την ανοίξεις και την έχεις σε μικρογραφία την φωτογραφία πως θα καταλάβεις την αξία της??? Π.χ. έχω την εντύπωση ότι το 930 είχε καλύτερα αποτελέσματα, αλλά πρέπει να δω συγκριτικό για είμαι σίγουρος... Αν το έχεις ακόμη, αξίζει τον κόπο. ;)

 

την βλεπω την φωτογραφια σε φουλ αναλυση...κι αυτα που ισχυριζεσαι δεν υφιστανται απλα.

Απο το 930 σαν συνολο ειναι καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Ν8, γενικά με κάλυψε ο Moralas... Η φωτογραφική του δύναμη είναι ανώτερη του G3, όπως και των περισσότερων ανδροειδών. Το Ν8 εκτός από το φλας ξένου, το μηχανικό φίλτρο ND και τα εξαιρετικά οπτικά στοιχεία Carl Zeiss, έχει τον 4ο μεγαλύτερο αισθητήρα σε κινητά μετά τα CM1 (εδώ θα γελάει ο Montoya!), το Νοκια 808 και το Νοκια Lumia 1020. Θα έλεγα ότι η κάμερά του είναι συγκρίσιμη με κορυφαίες σύγχρονες ναυαρχίδες τύπου Lumia 930, πριν μερικές μέρες είχε κάποια συγκριτικά ο Paok, και ήταν πραγματικά εντυπωσιακά τα αποτελέσματα του Ν8. Επομένως, θα κάνεις κάποιο ήπιο downgrade στην ποιότητα της φωτογραφίας αν πας σε κάποιο σύγχρονο, απλά θα κερδίσεις σε άλλους τομείς.

 

Μιας και προέρχεσαι από Ν8, αν δεν έχεις τρομερές απαιτήσεις για ίντερνετ κλπ, θα σου πρότεινα το τελευταίο Symbian, το 808, για μια από τις κορυφαίες κάμερες. Μετά αλλάζεις λειτουργικό για κάτι πιο σύγχρονο και γρήγορο και θυσιάζεις εν μέρει την ποιότητα της κάμερας. Δες πάντως και άλλες κάμερες μέχρι να αποφασίσεις. Ακόμη και οι Κινέζοι έχουν βελτιωθεί αρκετά, είχα δει δείγματα από κάτι Meizu με φυσικούς αλγορίθμους σχεδόν τύπου Ν8 και μου είχαν αρέσει αρκετά προσωπικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΠΑΟΚ, έχω την εντύπωση ότι το S6, είναι κάτι ανάμεσα στο θορυβώδες Z3 και στο πιο καθαρό 930. Αν έχεις ακόμη ένα από τα δύο, θα είχε αξία σε κάποια φάση να κάνεις συγκριτικό. Δυστυχώς, από άλλα δείγματα που είχα δει, θα προτιμούσα το iphone6, ως φυσικότερο, μιας και το S6 τείνει στο overprocessing (αν και μάλλον πιο ήπιο από το Note4). Αν ανοίξει κανείς τις φωτογραφίες αυτές θα καταλάβει τι εννοώ...

 

Είσαι τρέλα λέμε......!!!!!!:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Paok το s6 είναι αυτό που περίμενα, μια καλή αναβάθμιση του ήδη πολύ καλού s5 (φωτογραφικά μιλώντας). Απλά δεν είναι το εξωπραγματικό που μας παρουσίαζε (στα marketing πλαίσια) η samsung.
Link to comment
Share on other sites

Από το κορυφαίο 1020.

Την ανεβάζω για την απόδοση και την ενναλαγή χρωματων από ένα εκπληκτικό τοπίο στα Σκροπονερια, όπου ήδη κάναμε Ανάσταση!

Χριστός Ανέστη!

Ευχές σε όλους για καλή Ανάσταση!

(αφιερωμένη η φωτο στον φίλο μου Κώστα - Te Salat) :)

 

 

http://i.imgur.com/jZnzFmR.jpg

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Paok το s6 είναι αυτό που περίμενα, μια καλή αναβάθμιση του ήδη πολύ καλού s5 (φωτογραφικά μιλώντας). Απλά δεν είναι το εξωπραγματικό που μας παρουσίαζε (στα marketing πλαίσια) η samsung.

 

μη βιαζεσαι...ακομα δεν την εχω μαθει την καμερα

iso=200, shutter=1/7

16924923630_2cec9aec77_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Paok το s6 είναι αυτό που περίμενα, μια καλή αναβάθμιση του ήδη πολύ καλού s5 (φωτογραφικά μιλώντας). Απλά δεν είναι το εξωπραγματικό που μας παρουσίαζε (στα marketing πλαίσια) η samsung.

 

Το Note 4 ειναι μια καλη αναβαθμιση του S5 ειδικα με το OIS ενω το S6 ειναι μια καλη αναβαθμιση του Note 4 τουλαχιστον με τον f/1.9 απο τα f/2.2 του προηγουμένου.

 

Παντως εχω την εντυπωση οτι ακομα και με την DSLR Nikon D90 και με τον φακο prime f/1.8 αν ανεβασω φωτογραφια καποιοι θα βλεπουν θορυβο και σε μεγενθυνση θα παρατηρουν ακομα και ελαιογραφιες. Αυτο ειναι λογικο γιατι η φωτογραφια ειναι ακριβως αυτο που λεει η ιδια η λεξη και το σκοταδι εμποδιζει την καταγραφη του φωτος.

 

Παρολα αυτα υπαρχουν καποια κοινα αποδεκτα αλλιως καθε καμερα εκ προιμιου θα πρεπει να πηγαινει στο καλαθι των αχρηστων.

 

Εγω βλεπω απο τα λιγα δειγματα που εχουν αναρτηθει για το S6 οτι τουλαχιστον εχουμε αξιοποιησιμο υλικο. Οταν βεβαια θα το εχω στα χερια μου θα προχωρησω σε πιο εκτενη συμπερασματα.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά, χρόνια πολλά paok. Ας είναι οι "διαφορές" μας στα mp και στο "θόρυβο" :)
Link to comment
Share on other sites

Χριστός ανέστη! Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραίες φωτογραφίες από το S6, οι καλύτερες σαφώς κατά την ημέρα ή και με φλας που βοηθάει πολύ. Παρόλα αυτά χωρίς φλας το βράδυ ή και σε ενδιάμεσο φωτισμό δυσκολεύεται στις λεπτομέρειες. Θα συμφωνήσω με τον Moralas ότι αν και σε γενικές γραμμές είναι αξιόλογη κάμερα και από τις καλύτερες σε ανδροειδή (χρειάζεται σύγκριση π.χ. με Note4 για να δούμε θετικά και αρνητικά), σε καμία περίπτωση δεν είναι αυτό που μας παρουσίαζαν από τη Samsung και αυτό που θα περιμέναμε.

 

Σε σχέση με το 930 πάντως Paok, θα ήθελα έστω και μια φωτογραφία με ίδιες ρυθμίσεις και από τα δύο, την ίδια ώρα κλπ για να δούμε θετικά και αρνητικά της κάθε κάμερας. Έχω την εντύπωση όμως ότι το 930 έχει λιγότερο θόρυβο και ίσως λιγότερη όξυνση. Πρέπει όμως να δω την ίδια φωτογραφία και από τα δύο για να πω με σιγουριά ποιο είναι καλύτερο.

 

Για άλλα ανδροειδή θα άξιζε επίσης μια σύγκριση πχ. με Z3 ή το Note4 να δούμε που κυμαίνεται σε σχέση με τα άλλα. Το κορυφαίο ανδροειδές CM1 δεν το αναφερω για συγκριση για προφανείς λόγους (αν και περιμένω συγκριτικά από τον Marc), αλλά και επειδή κάθε φορά που το αναφέρω με τρολάρει ο Montoya! :rolleyes:

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition, Nokia 9 Pureview

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Leica Leitz Phone 1, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Χριστός ανέστη! Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραίες φωτογραφίες από το S6, οι καλύτερες σαφώς κατά την ημέρα ή και με φλας που βοηθάει πολύ. Παρόλα αυτά χωρίς φλας το βράδυ ή και σε ενδιάμεσο φωτισμό δυσκολεύεται στις λεπτομέρειες. Θα συμφωνήσω με τον Moralas ότι αν και σε γενικές γραμμές είναι αξιόλογη κάμερα και από τις καλύτερες σε ανδροειδή (χρειάζεται σύγκριση π.χ. με Note4 για να δούμε θετικά και αρνητικά), σε καμία περίπτωση δεν είναι αυτό που μας παρουσίαζαν από τη Samsung και αυτό που θα περιμέναμε.

 

Σε σχέση με το 930 πάντως Paok, θα ήθελα έστω και μια φωτογραφία με ίδιες ρυθμίσεις και από τα δύο, την ίδια ώρα κλπ για να δούμε θετικά και αρνητικά της κάθε κάμερας. Έχω την εντύπωση όμως ότι το 930 έχει λιγότερο θόρυβο και ίσως λιγότερη όξυνση. Πρέπει όμως να δω την ίδια φωτογραφία και από τα δύο για να πω με σιγουριά ποιο είναι καλύτερο.

 

Για άλλα ανδροειδή θα άξιζε επίσης μια σύγκριση πχ. με Z3 ή το Note4 να δούμε που κυμαίνεται σε σχέση με τα άλλα. Το κορυφαίο ανδροειδές CM1 δεν το αναφερω για συγκριση για προφανείς λόγους (αν και περιμένω συγκριτικά από τον Marc), αλλά και επειδή κάθε φορά που το αναφέρω με τρολάρει ο Montoya! :rolleyes:

 

Θα μου βγάλεις το αρνί απο την μύτη αθεόφοβε......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα μου βγάλεις το αρνί απο την μύτη αθεόφοβε......

Χαχα! Βγάλε καμιά φωτό έτσι λόγω της ημέρας! :)

 

Εδώ δεν προλάβαμε η αλήθεια είναι... Και άδεια πιάτα δεν λέει να βγάλουμε... :rolleyes:

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition, Nokia 9 Pureview

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Leica Leitz Phone 1, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Βγάλε καμιά φωτό έτσι λόγω της ημέρας! :)

 

Εδώ δεν προλάβαμε η αλήθεια είναι... Και άδεια πιάτα δεν λέει να βγάλουμε... :rolleyes:

 

Μια από τα ίδια. Δεν πρόλαβα τίποτα. Ξέσπασα στο αρνί....

Πάντως θα ήταν καλό να έπαιρνε κάποιο μέλος την συσκευή για να δούμε τι καταφερνει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να καταφέρνει, λογικά σε δύσκολες καταστάσεις χαμηλού φωτισμού χωρίς ois και xenon θα έχει θέμα..
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παίδες! Προερχόμενος από G3, μπορώ να πω ότι είμαι πολύ εντυπωσιασμένος από τις φωτό του Note 4. Στα μάτια μου και ενώ είμαι πραγματικά τελείως αδαής, η κάμερα του Νote 4 είναι τουλάχιστον 2 φορές καλύτερη από του G3.

Μιας και είπα ότι είμαι αδαής. Το HDR πότε πρέπει να το έχουμε ΟΝ; Πότε χρειάζεται;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να καταφέρνει, λογικά σε δύσκολες καταστάσεις χαμηλού φωτισμού χωρίς ois και xenon θα έχει θέμα..

 

έχει ΟIS το S6 :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη σε όλους! Από χτες μου έχει καρφωθεί μια απορία και δεν μπορώ να την βγάλω από το μυαλό μου. Γενικά λέτε ότι δεν εντυπωσιάζει η κάμερα του oneplus παρόλο που εντυπωσιάζει του find 7. Σε περίπτωση που περαστεί η κάμερα του find 7 ή η color os ρομ που έρχονται τα κινέζικα δεν πρέπει να έχει ίδια ποιότητα στην φωτογραφία; Το έχει δοκιμάσει κανείς για να μας πει;
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παίδες! Προερχόμενος από G3, μπορώ να πω ότι είμαι πολύ εντυπωσιασμένος από τις φωτό του Note 4. Στα μάτια μου και ενώ είμαι πραγματικά τελείως αδαής, η κάμερα του Νote 4 είναι τουλάχιστον 2 φορές καλύτερη από του G3.

Μιας και είπα ότι είμαι αδαής. Το HDR πότε πρέπει να το έχουμε ΟΝ; Πότε χρειάζεται;

 

Κυριως οταν το φως του ηλιου και γενικα το φως της ημερας ειναι μπροστα σου...χτυπαει δηλαδη στο φακο.

Βασικα σε σκηνες με εντονες διακυμανσεις φωτεινοτητας.Εγω το χρησιμοποιω σε εξωτερικα πλανα σχεδον παντα.

 

Αυτη ειναι με το τελικο(retail) software της Samsung

16932954498_1fc168a713_c.jpg

 

17121036481_882a404a36_c.jpg

 

16499224474_fb60f65517_c.jpg

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

Κώστα (ΠΑΟΚ), έβαλες κανένα HDR ή καμιά άλλη ρύθμιση στις τελευταίες; Αν δεν άλλαξες κάτι, βλέπω κάποιες διαφορές σε σχέση με τις προηγούμενες ημερήσιες που είχες βάλει...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition, Nokia 9 Pureview

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Leica Leitz Phone 1, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...