Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

Πέτρο στο iso 50 και αντιστάθμιση έκθεσης -1 και πιο κάτω (δοκιμές) και αποφέυγεις και το να σου λάμπουν τα φώτα σαν αστέρια.

 

Τάσο αν δεις που έστεισα τον τρίποδα ενώ φυσάει και βρέχει θα καταλάβεις πως ίσα ίσα μπόρεσα αυτές τις 2 :p :lol: .. Καμικαζιά έκανα.. :lol:

 

Αλλά ναι, θα δοκιμάσω την επόμενη φορά, αρκεί ο καιρός να ναι λίγο καλύτερος.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πεζος εξω απο την βουλη εν κινησει περπατωντας γιατι με κοιταγαν καλα καλα οι αστυνομικοι και δεν μπορουσα να την βγαλω με την ησυχια μου. Auto mode, εβγαλα, νεταρε (κυριως στο κεντροδεξιο μερος της φωτο) και τραξηξα 2 φωτογραφιες. Η αλλη με night mode εβγαλε με 1600 iso και δεν μου αρεσε τοσο. Πειτε μου τι βλεπετε, τα καλα και κακα στοιχεια της φωτογραφιας αν και θεωρω οτι βλεπεται για τα specs της καμερας.

(το σιγουρο ειναι οτι δουλεψε πολυ καλα κατα την γνωμη μου το ois)

 

15533205990_a1f1c46002_o.jpgvouli by night by drizosg, on Flickr

 

Αυτη ειναι τραβηγμενη με ταχυτητα 1/9. Αν θελεις να δεις τι ψαρια πιανει ο σταθεροποιητης θα τον δουλεψεις σε 1/4 η 1/2.Εκει θα φανει.

Παντως τον θεωρω χειροτερο απο του 1020 ο οποιος ειναι ο μοναδικος που δουλευει σε 3 αξονες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι τραβηγμενη με ταχυτητα 1/9. Αν θελεις να δεις τι ψαρια πιανει ο σταθεροποιητης θα τον δουλεψεις σε 1/4 η 1/2.Εκει θα φανει.

Παντως τον θεωρω χειροτερο απο του 1020 ο οποιος ειναι ο μοναδικος που δουλευει σε 3 αξονες.

Τραβηγμένη στο auto εν κίνηση και είχες να σχολιάσεις αυτό δηλαδή το sony εν κινηση βγάζει καλύτερες στο auto;

Link to comment
Share on other sites

Τραβηγμένη στο auto εν κίνηση και είχες να σχολιάσεις αυτό δηλαδή το sony εν κινηση βγάζει καλύτερες στο auto;

Δεν είπε ότι είναι κακιά, είπε αν θες να τεστάρεις το ois.

Link to comment
Share on other sites

Ο demon2411 ανέφερε ότι δούλεψε πολύ καλά το ois, οπότε το σχόλιο του paok4270 είναι σωστό. Φαντάζομαι ο demon θα στάθηκε 1 δευτερόλεπτο για να την τραβήξει, διότι σε κίνηση θεωρώ και λίγο δύσκολο να αλλάζεις τις ρυθμίσεις για δεύτερη φωτογραφία.

Η φωτογραφία είναι αρκετά καλή και ειδικά για αυτόματες ρυθμίσεις. Άλλες συσκευές θα ανέβαζαν το iso πάνω από 800. Μόνο στα χρώματα πιστεύω ότι χάνει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε ότι είναι κακιά, είπε αν θες να τεστάρεις το ois.

Παιδιά διαβάζω το νημα λόγο του Γιώργου(demon)γιατί ξέρω από παλιά ότι το έχει το θέμα αν θέλει να ρυθμίσει τον φακό της οποιασδήποτε συσκευής θα κάνει παπάδες,οι περισσότεροι εδώ ασχολούνται με φωτο από τοπία που νομίζω είναι ακερα για φωτογραφική τηλεφώνου,τα τηλέφωνο οι περισσότεροι το χρησιμοποιούν για φωτο στα παιδια τους φίλους και γενικά πρόσωπα και καταστάσεις της στιγμής εκεί η καλή κάμερα κάνει την διαφορά βγάζω την συσκευή οπλιζω πυροβολω και όχι περίμενε 2χρονο παιδι μου να ρυθμισω το iso για να φωτογραφίσω,ποιό τηλέφωνο είναι καλύτερο σε αυτές τις καταστάσεις νύχτα μέρα ταχύτητα για να μη χάσεις τη στιγμή αυτό είναι το καλύτερο για μένα.Όποιος ειναι Θεσσαλονίκη προσφέρομαι για συγκριτικό,παμε κάπου με τα Παιδιά μας φωτογραφίζουμε μεσημέρι,σιυρουπο μέσα έξω και τα ανεβάζουμε στο νημα.Έχω g2 με cloudy g3 port rom.

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζω το νημα λόγο του Γιώργου(demon)γιατί ξέρω από παλιά ότι το έχει το θέμα αν θέλει να ρυθμίσει τον φακό της οποιασδήποτε συσκευής θα κάνει παπάδες,οι περισσότεροι εδώ ασχολούνται με φωτο από τοπία που νομίζω είναι ακερα για φωτογραφική τηλεφώνου,τα τηλέφωνο οι περισσότεροι το χρησιμοποιούν για φωτο στα παιδια τους φίλους και γενικά πρόσωπα και καταστάσεις της στιγμής εκεί η καλή κάμερα κάνει την διαφορά βγάζω την συσκευή οπλιζω πυροβολω και όχι περίμενε 2χρονο παιδι μου να ρυθμισω το iso για να φωτογραφίσω,ποιό τηλέφωνο είναι καλύτερο σε αυτές τις καταστάσεις νύχτα μέρα ταχύτητα για να μη χάσεις τη στιγμή αυτό είναι το καλύτερο για μένα.Όποιος ειναι Θεσσαλονίκη προσφέρομαι για συγκριτικό,παμε κάπου με τα Παιδιά μας φωτογραφίζουμε μεσημέρι,σιυρουπο μέσα έξω και τα ανεβάζουμε στο νημα.Έχω g2 με cloudy g3 port rom.

Θαρρώ πως οποιοδήποτε τηλέφωνο με κάμερα μπορεί να κάνει αυτό που λες. Να τραβήξεις απλές καθημερινές φωτογραφίες. Η 5άρα κάμερα του παλιού Ν97 μου κάνει παπαδες σε τέτοιες περιστάσεις! Το θέμα είναι πόσο μακριά μπορεί να φτάσει η κάθε κάμερα. Π.χ. σε καθαρότητα, φυσικότητα, λεπτομέρεια το 808, σε σταθεροποιητή και για μέρα/νύχτα το 1020, για φωτεινές βραδινές τα One, για μακρινές με οπτικό ζουμ το K zoom κλπ...Όσο για ρυθμίσεις κλπ. Αποθήκευσε κάποιες γενικές ρυθμίσεις που δουλεύουν καλά την ημέρα, άλλες για τη νύχτα και βγάζεις αμέσως χωρίς να το ψάχνεις εκείνη την ώρα...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Θαρρώ πως οποιοδήποτε τηλέφωνο με κάμερα μπορεί να κάνει αυτό που λες. Να τραβήξεις απλές καθημερινές φωτογραφίες. Η 5άρα κάμερα του παλιού Ν97 μου κάνει παπαδες σε τέτοιες περιστάσεις! Το θέμα είναι πόσο μακριά μπορεί να φτάσει η κάθε κάμερα. Π.χ. σε καθαρότητα, φυσικότητα, λεπτομέρεια το 808, σε σταθεροποιητή και για μέρα/νύχτα το 1020, για φωτεινές βραδινές τα One, για μακρινές με οπτικό ζουμ το K zoom κλπ...Όσο για ρυθμίσεις κλπ. Αποθήκευσε κάποιες γενικές ρυθμίσεις που δουλεύουν καλά την ημέρα, άλλες για τη νύχτα και βγάζεις αμέσως χωρίς να το ψάχνεις εκείνη την ώρα...

Φίλε μου δεν μιλάω για απλές μιλάω να τις εκτυπωνεις κιόλας και το n97 το είχα και εγώ και δεν νομίζω να έχει καμία σχέση με s4,note 3,g2 που έχω τον τελευταίο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν μιλάω για απλές μιλάω να τις εκτυπωνεις κιόλας και το n97 το είχα και εγώ και δεν νομίζω να έχει καμία σχέση με s4,note 3,g2 που έχω τον τελευταίο χρόνο.

Τώρα μιλάς σωστά! Για ποιοτικές φωτογραφίες μιλάμε σε κάθε περίσταση! Κατά την γνώμη σου ποια είναι τα επικρατέστερα με ή χωρίς ρυθμίσεις; (στο 808 αποθηκεύεις 3 σετ πλήρων ρυθμίσεων, οπότε δεν ψάχνεσαι εκείνη την ώρα)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

 

original: s4 - 808

 

Στο συγκεκριμένο σημείο όπως και σε κάποια άλλα σημεία φαίνονται καμμένα σημεία στο S4, αλλά και πάλι το S4 το θεωρώ καλύτερο και σε αυτή τη φωτογραφία. Πιο ζωντανή φωτογραφία αν και ίσως λίγο υπερβολικά τα χρώματα. Με ένα ελαφρύ zoom out από το 100% η λεπτομέρεια είναι μια χαρά.

Βασικά στο 808 μήπως μπήκε κανένα σύννεφο εκείνη την ώρα? Διότι ο ήλιος ούτε που ξεχωρίζει ενώ στο S4 είναι έντονα αισθητός.

Link to comment
Share on other sites

15717169481_407a25b4d7_s.jpgWP_20141030_16_14_05_Pro__highres by Gerardus Mercator, on Flickr

 

Καλησπέρα, 1η φορά αναρτώ σε αυτό το thread....

Nokia Lumia 1020, όλα στο auto.

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο σημείο όπως και σε κάποια άλλα σημεία φαίνονται καμμένα σημεία στο S4, αλλά και πάλι το S4 το θεωρώ καλύτερο και σε αυτή τη φωτογραφία. Πιο ζωντανή φωτογραφία αν και ίσως λίγο υπερβολικά τα χρώματα. Με ένα ελαφρύ zoom out από το 100% η λεπτομέρεια είναι μια χαρά.

Βασικά στο 808 μήπως μπήκε κανένα σύννεφο εκείνη την ώρα? Διότι ο ήλιος ούτε που ξεχωρίζει ενώ στο S4 είναι έντονα αισθητός.

 

Εγώ θα έλεγα το αντίθετο. Μήπως στο s4 ο ήλιος δυνάμωσε?:D

Πέρα από την πλάκα, αν ήσουν εκεί θα έβλεπες ότι οι πραγματικές συνθήκες απεικονίζονται στο 808.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ίσως να δυνάμωσε στο S4. Το ίδιο πράγμα είναι. :)

Αν δηλαδή οι πραγματικές συνθήκες είναι αυτές που βλέπουμε στο 808, σημαίνει ότι δεν υπήρχε έντονος ήλιος. Σαν να είχε αντηλιά φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ίσως να δυνάμωσε στο S4. Το ίδιο πράγμα είναι. :)

Αν δηλαδή οι πραγματικές συνθήκες είναι αυτές που βλέπουμε στο 808, σημαίνει ότι δεν υπήρχε έντονος ήλιος. Σαν να είχε αντηλιά φαίνεται.

Ήταν ώρα που πέφτει ο ήλιος βασικά. Στο exif λέει την ώρα άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι τραβηγμενη με ταχυτητα 1/9. Αν θελεις να δεις τι ψαρια πιανει ο σταθεροποιητης θα τον δουλεψεις σε 1/4 η 1/2.Εκει θα φανει.

Παντως τον θεωρω χειροτερο απο του 1020 ο οποιος ειναι ο μοναδικος που δουλευει σε 3 αξονες.

 

Ο σταθεροποιητης δουλεψε υποδειγματικα για μενα γιατι οπως ειπα ημουν εν κινηση ποσο μαλλον υπο τετοιες συνθηκες φωτισμου.

Επισης δευτερον τετοιες ταχυτητες δεν πιανει το lg εχει μεγιστη το 1/7 με το ζορι. Και τριτον δεν εχω την δυνατοτητα να ρυθμισω ταχυτητα. Τωρα αν ειναι χειροτερος απο το 1020 δεν με απασχολει ιδιαιτερα γιατι αν το παμε σε συγκριση μπορω να σου πω οτι το lg νεταρει πιο γρηγορα. Απο κει και περα την φωτογραφια δεν την εκρινες καν πραγμα το οποιο ζητησα εξαρχης. την γνωμη σας για την φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο το εχουν καψει το εξωτερικο μερος...το S4 ομως παραπανω.

Πιο ζωντανα τα χρωματα στο S4 (ξερει τι κανει η Samsung)...δεν ξερω ομως αν ειναι ρεαλιστικα.

το N8 εδω περα εκτιμω θα εβγαζε καλυτερη φωτο και απο τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Ο demon2411 ανέφερε ότι δούλεψε πολύ καλά το ois, οπότε το σχόλιο του paok4270 είναι σωστό. Φαντάζομαι ο demon θα στάθηκε 1 δευτερόλεπτο για να την τραβήξει, διότι σε κίνηση θεωρώ και λίγο δύσκολο να αλλάζεις τις ρυθμίσεις για δεύτερη φωτογραφία.

Η φωτογραφία είναι αρκετά καλή και ειδικά για αυτόματες ρυθμίσεις. Άλλες συσκευές θα ανέβαζαν το iso πάνω από 800. Μόνο στα χρώματα πιστεύω ότι χάνει λίγο.

 

Κι ομως δεν σταθηκα καθολου απλα αλλαξα mode απο auto σε night mode. Για να ξεκαθαρισω κατι...η μονη ρυθμιση που εχει ειναι iso και φωτεινοτητα και αυτα μονο στο auto. Εισαι ο μονος που εκρινε την φωτογραφια και ειπε την γνωμη του. Οσο για τα χρωματα που αναφερεις, γνωστο προβλημα της lg. Στα χρωματα εχει θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Ο σταθεροποιητης δουλεψε υποδειγματικα για μενα γιατι οπως ειπα ημουν εν κινηση ποσο μαλλον υπο τετοιες συνθηκες φωτισμου.

Επισης δευτερον τετοιες ταχυτητες δεν πιανει το lg εχει μεγιστη το 1/7 με το ζορι. Και τριτον δεν εχω την δυνατοτητα να ρυθμισω ταχυτητα. Τωρα αν ειναι χειροτερος απο το 1020 δεν με απασχολει ιδιαιτερα γιατι αν το παμε σε συγκριση μπορω να σου πω οτι το lg νεταρει πιο γρηγορα. Απο κει και περα την φωτογραφια δεν την εκρινες καν πραγμα το οποιο ζητησα εξαρχης. την γνωμη σας για την φωτο.

 

Η φωτο ειναι αρκετα καλη...τα χρωματα ειναι λιγο ατονα.Απο κει και περα υπαρχει αρκετη επεξεργασια...εχουν χαθει αρκετες λεπτομερειες απο τον τοιχο. Παρολα αυτα μ'αρεσει ο αλγοριθμος που κραταει τον θορυβο σε ικανοποιητικα επιπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Η φωτο ειναι αρκετα καλη...τα χρωματα ειναι λιγο ατονα.Απο κει και περα υπαρχει αρκετη επεξεργασια...εχουν χαθει αρκετες λεπτομερειες απο τον τοιχο. Παρολα αυτα μ'αρεσει ο αλγοριθμος που κραταει τον θορυβο σε ικανοποιητικα επιπεδα.

 

Σε ευχαριστω για την γνωμη σου. Συμφωνω στα παραπανω απλα ειναι αυτο που μπορει να δωσει το κινητο. 1020 και 808 δεν μπορει να γινει σε νυχτερινες και λογω φακου και λογω ρυθμισεων. Μονο το κλειστρο που δεν μπορεις να ρυθμισεις αυτο απο μονο του ειναι θεμα για νυχτερινα τοπια. Παρολα αυτα του βγαζω το καπελο γιατι εχει εναν μεσο ορο σε ολες τις συνθηκες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε σου κρύβω ότι μπήκα σε σκέψεις για g2 με το firmware που έχεις ή z3c. Με κερδίζει το sony λόγω μεγέθους και μόνο προς το παρόν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όσον αφορά το Z3, το δοκίμασα τις προάλλες στο κατάστημα και μου άρεσε πολύ η κάμερά του. Κράτησα τα δείγματα και τα είδα σπίτι:

πολύ ρεαλιστικά χρώματα και ικανοποιητική ευκρίνια. Το θέμα είναι όμως ότι στο auto δεν πάιρνεις καλά αποτελέσματα, πρέπει να παίξεις με το exposure και το white balance.

 

Στέλνω και μια σε χαμηλό και.. περίεργο φωτισμό. Nokia Lumia 1020 όλα στο auto.

Την πρώτη μέρα που το πήρα, καλεσμένος σε γάμο και γω δοκίμαζα την κάμερα...

 

15535362650_435bb1bf9b_t.jpgWP_20141025_03_18_38_Pro__highres by Gerardus Mercator, on Flickr

Edited by agamithite
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε σου κρύβω ότι μπήκα σε σκέψεις για g2 με το firmware που έχεις ή z3c. Με κερδίζει το sony λόγω μεγέθους και μόνο προς το παρόν.

 

Πλεον δεν χρειαζεται να φλασαρεις κανενα firmware απλα εγκαθιστας μια εφαρμογη τιποτα αλλο. Το firmware το περνας αν θες slow motion video και 4k video το οποιο ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε κινητο μεχρι στιγμης. Γιατι πιστευω οτι και το video recording παιζει ρολο οχι μονο η φωτογραφια. Και πριν πουμε οτι το 4k ειναι αχρηστο λογω του οτι δεν εχουμε 4k τηλεορασεις (ουτε εγω εχω) δεν το θεωρω κορυφη για αυτο αλλα για το τι αναλυση βγαζει ακομα και σε 1080p τηλεοραση καθως και για την αψογη συμπεριφορα του σε εναλλαγες φωτισμου ακομα και σε low light. Απειροελαχιστος θορυβος και σταθερο 30 fps. Η ποιοτητα ειναι στα επιπεδα φωτογραφιας μιας και οταν πατησεις pause στο video ειναι σαν να βλεπεις φωτογραφια!! Aλλα μεγαλα αρχεια....2.50 λεπτα video 500mb. Σαν κινητο δεν υπαρχει αντιπαλος σε αυτα τα χρηματα. 270-280 euro.

Οσο σε σχεση με το sony εχει τα + και τα - του, αξιολογα και τα 2 αλλα οτι απορια εχεις και την αποψη μου μπορω να στην πω μεσω πμ μην βγουμε offtopic εδω. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στέλνω και μια σε χαμηλό και.. περίεργο φωτισμό. Nokia Lumia 1020 όλα στο auto.

Την πρώτη μέρα που το πήρα, καλεσμένος σε γάμο και γω δοκίμαζα την κάμερα...

 

15535362650_435bb1bf9b_t.jpgWP_20141025_03_18_38_Pro__highres by Gerardus Mercator, on Flickr

 

:lol::lol: εντελλει δεν ειμαι ο μονος καμμενος στον πλανητη....!! Πολυ ωραια η φωτο σου, ωραια χρωματα και λεπτομερεια με πολυ καλα επιπεδα θορυβου.

Link to comment
Share on other sites

Πλεον δεν χρειαζεται να φλασαρεις κανενα firmware απλα εγκαθιστας μια εφαρμογη τιποτα αλλο. Το firmware το περνας αν θες slow motion video και 4k video το οποιο ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε κινητο μεχρι στιγμης. Γιατι πιστευω οτι και το video recording παιζει ρολο οχι μονο η φωτογραφια. Και πριν πουμε οτι το 4k ειναι αχρηστο λογω του οτι δεν εχουμε 4k τηλεορασεις (ουτε εγω εχω) δεν το θεωρω κορυφη για αυτο αλλα για το τι αναλυση βγαζει ακομα και σε 1080p τηλεοραση καθως και για την αψογη συμπεριφορα του σε εναλλαγες φωτισμου ακομα και σε low light..

 

Άρα το 4k είναι για χρίση μόνο μέσου διαχείριση συσκευής, έχω ένα Media player A.C.Ryan Playon!HD για την TV που παίζει τα πάντα, και όταν του ρίχνω 4k μου λέει μεγάλο αρχείο δεν μπορεί να το παίξει...!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Άρα το 4k είναι για χρίση μόνο μέσου διαχείριση συσκευής, έχω ένα Media player A.C.Ryan Playon!HD για την TV που παίζει τα πάντα, και όταν του ρίχνω 4k μου λέει μεγάλο αρχείο δεν μπορεί να το παίξει...!!

 

Εμενα ο wdtv το παιζει μια χαρα οπως και ο υπολογιστης μου και η tv μου. Ναι ειναι μεγαλο αρχειο, και εχει πολυ αναλυση δεν μπορεις να το δεις οπουδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

...........................

 

Στέλνω και μια σε χαμηλό και.. περίεργο φωτισμό. Nokia Lumia 1020 όλα στο auto.

Την πρώτη μέρα που το πήρα, καλεσμένος σε γάμο και γω δοκίμαζα την κάμερα...

 

15535362650_435bb1bf9b_t.jpgWP_20141025_03_18_38_Pro__highres by Gerardus Mercator, on Flickr

 

Αυτό είναι! - 1020 - πολύ καλή φωτογραφία..

στο 100% της χάνει κάπως βέβαια απο ανάλυση, αλλά λόγω high res και συνθηκών φωτισμού, νομίζω δικαιολογείται.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...