Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

Και στις δύο συσκευές είχε προηγηθεί hard reset. Στο 1020 επειδή είχε κολλήσει στην επαναφορά εργοστασιακών μέσω λογισμικού, του έκανα με κουμπιά, και ήταν στην 8.1 update.

ΔΕΝ είχε Nokia camera προεγκατεστημένη. Πιθανόν να ήθελε ενημέρωση λογισμικού; Δεν ξέρω και δεν με ενδιέφερε, ήθελα να είναι τα πράγματα όσο πιο αντικειμενικά και stock για να τα δούμε. Δεν προλάβαινα ούτως ή άλλως να τα ψάξω και τα δύο, θέλει χρόνο...

Πήρα ένα 7a να το δοκιμάσω, δίνοντας αντίστοιχα το 1020 γιατί ήταν Ελληνικό και δεν μου άρεσε. Θα ξαναπάρω άλλο, Γερμανικό ή Αγγλικό που θεωρώ ότι είναι τα καλύτερα.

Το Μ8 που το έχω δοκιμάσει, Δεν θα το συστηνα αν κάποιον τον ενδιαφέρει η κάμερα. Εκτός από το ότι δεν συμβιβαζομαι με την ultrapixel λογική λόγω χαμηλής ανάλυσης και κατά συνέπεια αποτελέσματος, δεν μου αρέσει και η διαχείριση του white balance που έχει πολλές φορές.

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και στις δύο συσκευές είχε προηγηθεί hard reset. Στο 1020 επειδή είχε κολλήσει στην επαναφορά εργοστασιακών μέσω λογισμικού, του έκανα με κουμπιά, και ήταν στην 8.1 update.

ΔΕΝ είχε Nokia camera προεγκατεστημένη. Πιθανόν να ήθελε ενημέρωση λογισμικού; Δεν ξέρω και δεν με ενδιέφερε, ήθελα να είναι τα πράγματα όσο πιο αντικειμενικά και stock για να τα δούμε. Δεν προλάβαινα ούτως ή άλλως να τα ψάξω και τα δύο, θέλει χρόνο...

Πήρα ένα 7a να το δοκιμάσω, δίνοντας αντίστοιχα το 1020 γιατί ήταν Ελληνικό και δεν μου άρεσε. Θα ξαναπάρω άλλο, Γερμανικό ή Αγγλικό που θεωρώ ότι είναι τα καλύτερα.

Το Μ8 που το έχω δοκιμάσει, Δεν θα το συστηνα αν κάποιον τον ενδιαφέρει η κάμερα. Εκτός από το ότι δεν συμβιβαζομαι με την ultrapixel λογική λόγω χαμηλής ανάλυσης και κατά συνέπεια αποτελέσματος, δεν μου αρέσει και η διαχείριση του white balance που έχει πολλές φορές.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αρα ο φίλος μου ξεχνάει το Μ8.....

Όσο για την σύγκριση, τα πράγματα σαφώς και δεν ειναι αντικειμενικά μιας και όπως σου είπα, η Nokia camera είναι η προεπιλεγμένη εφαρμογή της συσκευής. Της Ms δεν εκμεταλλεύεται την κάμερα του 1020 ούτε κατά διάνοια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βασικά Keras από όσο θυμάμαι όταν το είχα ψάξει η Microsoft Camera είναι για τα Lumia χωρίς PureView αφού δεν το εκμεταλλεύεται ουσιαστικά... Μια απλή εφαρμογή είναι απλά για να υπάρχει... Στις συσκευές με Pureview είναι προεπιλεγμένη η Nokia Camera...

 

Φιλικά στα λέω όλα αυτά γιατί έκατσες και έκανες ολόκληρο το συγκριτικό με τη MS camera... Όπως σου είπαν και οι paok, montoya δεν έχει κανένα λόγο υπάρξης η MS camera (είχα διαβάσει πως θα καταργηθεί και θα μείνει μόνο η Lumia Camera=Nokia Camera)....

 

Η Nokia Camera άλλωστε δεν είναι εφαρμογή τριτων αλλά η εφαρμογή του κατασκευαστή που έφτιαξε και την κάμερα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το Μ8 Κωνσταντίνε είναι ειδική περίπτωση.

Ή κάμερα του προορίζεται για φωτογραφίες παρέας και αυτό το κάνει καλά.

Βγάζει το ίδιο εύκολα και γρήγορα σε χαμηλό φωτισμό δωματίου η σε νυχτερινά μαγαζιά, που κάνει αρκετά smartphones με 13 & 16 mp να κοκκινίζουν.

 

Όμως μόλις απομακρυνθεί το πλάνο, πάει το χασες.

Εκτός και αν είναι γεμάτο πλάνο και δεν χρειάζεται crop.

Και πάλι βέβαια θα πάρεις μεν μια όμορφη φώτο αλλά όχι για πολλά.

 

Για μένα όποιος νομίζει ότι με κάμερα κινητού θα έχει ολοκληρωμένη φωτογραφία απαταται.

 

Όλο αυτό το διάστημα που έχω το Μ8 δεν χρειάστηκε να τραβήξω κάποια φώτο σε συνθήκες που δεν μπορεί να αποδώσει.

Εννοείται αν πάω εκδρομή η πάω με την κόρη μου στον ζωολογικό κήπο θα φροντίσω να έχω κάτι καλύτερο μαζί μου. Το ίδιο θα έκανα με οποιαδήποτε συσκευή κι αν είχα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε..

Πρώτη φωτογραφία κάντε ζουμ στα φύλλα σε οποιοδήποτε σημείο. Σε κάποια άλλα σημεία στο βάθος της φωτογραφίας φαίνεται να είναι λίγο πιο θωλό το 1020 αλλά είναι θέμα εστίασης.

Δεύτερη φωτογραφία. Εντάξει δε νομίζω ότι πρέπει να μιλήσω εδώ. Το oppo έχει σαφώς χειρότερο white balance καθώς επίσης καμμένα σημεία (τραπέζι, σκεπή)

Τρίτη φωτογραφία. Εδώ μπορώ να πω το oppo τα πήγε καλύτερα και μου έκανε εντύπωση!

Τέταρτη. Το oppo χάνει σε λεπτομέρεια και έχει πάλι πολλά καμμένα σημεία (ταμπέλες κλπ).

 

Δεύτερο post.

Πρώτη φωτογραφία. Το 1020 έχει χειρότερο wb εδώ αλλά η λεπτομέρεια είναι πολύ ανώτερη. Βασικά εδώ το oppo μου δίνει και λίγο την αίσθηση ότι είναι out of focus.

Δεύτερη. Αρκετός θόρυβος το oppo και φυσικά λιγότερη λεπτομέρεια.

Τρίτη. Εδώ το oppo έχει πάλι καλύτερο wb. Το 1020 μπλεδίζει λίγο..

Τέταρτη. Άναψε το φλας του οππο και ότι πιάσει ο φακός. Λεπτομέρεια ανύπαρκτη και η μισή φωτογραφία καμμένη. Το 1020 διατήρησε σωστή αναλογία χρωμάτων σε όλα τα σημεία.

 

Υγ. όντως η στοκ εφαρμογή δεν είναι και ότι καλύτερο στο 1020.

 

Στην αρχη ομως βιαστηκες (μου την ψιλοειπες κιολλας :) )να συμπερανεις οτι το 1020 το εκανε σκονη το oppo. Μαλλον δεν θα ειχες δωσει πολυ προσοχη στις φωτο,αλλα στην φιμη του 1020 γενικως... χαιρομαι που μετα τα ειδες και συμφωνουμε οτι δεν ειμαστε ελεφαντες..Αφου εχουμε δει πολυ καλυτερες απο το 1020,ηταν κ ειναι φανερο, κατι εφταιγε!

Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την εσωτερική, μου φάνηκε πολύ καλύτερο το 1020. Πολύ καλύτερα χρώματα, το 7 τα έκαιγε πχ τα σύννεφα στην αρχή

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό πολύ κουφό..Ποτέ δεν μου έχει κάψει σύννεφα...Και κυρίως ουρανό και τοπία τραβάω

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω πως αν σας ελεγαν οτι οι πρωτες του συγκριτικου ειναι του 1020 και οι απο κατω ειναι του oppo θα λεγατε..ουαου το 1020 κενταει! Τωρα γινεται το αντιστροφο. Δεν ξερω τι φταιει,ποια καμερα χρησιμοποιηθηκε,ποια Mp, ποια αναλυση, εγω ειδα τις απο κατω σε πλειοψηφια σκοτεινες και με θορυβο. Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Με λάθος πρόγραμμα και την ανάλυση των 5MP και το 1020 είναι ανώτερο ... στο τέλος θα το μαστιγώνουμε για να μην αποδώσει ... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Με λάθος πρόγραμμα και την ανάλυση των 5MP και το 1020 είναι ανώτερο ... στο τέλος θα το μαστιγώνουμε για να μην αποδώσει ... :lol:

 

Μπορεις να μου πεις που το βλεπεις αυτο?? εγω γιατι βλεπω σκοτεινες και ξεπλυμενες του 1020 πλην της φωτο με τον φοινικα? Στην φωτο πχ με το αμαξι, σου αρεσει του 1020 το ξεπλυμενο ή το καθαρο κοκκινο του oppo? Η στην φωτο με την Vodafone, σε ξετρελανε τι?? το ατονο του 1020??? το θαμπο?? γιατι εγω βλεπω του oppo καθαρο και ζεστο χρωμα! μηπως να αλλαξω pc? εκτος αν ειναι θεμα γουστου ,αλλο αυτο..Aυτη τη μανια βρε παιδια να βγαινει παντα καλυτερο ενα τηλεφωνο,δεν την καταλαβαινω. Μπορει να το αδικουν οι ρυθμισεις,εγω ομως οτι βλεπω λεω, ισως με αλλα mpixels και ρυθμισεις να κενταει,αλλο αυτο. Τωρα ομως που βλεπετε το εξαιρετικο???? Τετοιες φωτο εχουν ανεβει κατα καιρους απο αλλα κινητα,και λεγανε καποιοι 10 ειδων παρατηρησεις..

Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Με λάθος πρόγραμμα και την ανάλυση των 5MP και το 1020 είναι ανώτερο ... στο τέλος θα το μαστιγώνουμε για να μην αποδώσει ... :lol:

 

Χαχαχα. Αυτο ακριβώς. Βάλαμε στη Ferrari μηχανή zastava και τη βγάλαμε στην πίστα......:)

Κώστα (kerras), πλάκα κάνω βέβαια. Γνωρίζω τις προθέσεις σου. Πάντως σε επηρέασε πολύ ο paok και σε "υποχρέωσε" να βρεις oppo για συγκριτικό......:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ετσι οπως τραβηχτηκαν οι φωτο

 

1.Κερδιζει το oppo...περισσοτερες λεπτομερειες, καλυτερο wb.Και τα δυο καψαν τον ουρανο.

2.Κερδιζει το 1020...το oppo ειναι overexposed.

3.ισοπαλια θα ελεγα

4.ελαφρως καλυτερο το 1020, καλυτερο dynamic range και λεπτομερειες.Και τα δυο καψαν τον ουρανο.

 

Δευτερο σετ

1.ΣΑφως καλυτερο το 1020 σε ολα...θορυβο, λεπτομερεια,wb , ποιοτητα.

2.δεν γινεται συγκριση γιατι το 1020 εβγαλε με φλας και το oppo χωρις...η φωτο του 1020 ομως ειναι κιτρινη.Λαθος το wb.

3.Καλυτερο wb το oppo, περισσοτερες λεπτομερειες το 1020

4.Κερδιχει το xenon...καλυτερη διαχυση του φωτος.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα. Αυτο ακριβώς. Βάλαμε στη Ferrari μηχανή zastava και τη βγάλαμε στην πίστα......:)

Κώστα (kerras), πλάκα κάνω βέβαια. Γνωρίζω τις προθέσεις σου. Πάντως σε επηρέασε πολύ ο paok και σε "υποχρέωσε" να βρεις oppo για συγκριτικό......:)

 

Εγώ πάντως θα πρότεινα να μην αναφέρεται εξ αρχής το ποια συσκευή έβγαλε την τάδε φώτο.... Έχω την εντύπωση ότι αν δεν λέγαμε ποια είναι του oppo & ποια του 1020 θα διεφεραν κάποια σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα πρότεινα να μην αναφέρεται εξ αρχής το ποια συσκευή έβγαλε την τάδε φώτο.... Έχω την εντύπωση ότι αν δεν λέγαμε ποια είναι του oppo & ποια του 1020 θα διεφεραν κάποια σχόλια.

 

Μπραβο ρε φιλε μου!!! το εγραψα λιγο πιο πανω αυτο,δεν ξερω αν το ειδες! δεν το λεω με καμμια διαθεση κακιας, το ιδιο κ εσυ ειμαι σιγουρος, αυτη ειναι η αληθεια ομως! Ναι εισαι καλα,γιατι πραγματικα παιζει κ να τρελαθουμε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον ετσι οπως τραβηχτηκαν οι φωτο

 

 

Δευτερο σετ

1.ΣΑφως καλυτερο το 1020 σε ολα...θορυβο, λεπτομερεια,wb , ποιοτητα.

3.Καλυτερο wb το oppo, περισσοτερες λεπτομερειες το 1020

 

Για μενα στην 1 και στην 3 το oppo απεικονιζει πολυ πιο ομρφα τα χρωματα,πολυ πιο ζωντανα! Ειδικα με την vodafone του 1020 ειναι πολυ ξεπλυμενη για τα δικα μου ματια..

Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη πλάκα είναι ότι συνεχίζονται τα σχόλια πάνω στο υποτιθέμενο συγκριτικό. Και εντάξει, κάποιοι δεν γνωρίζουν το 1020 και την Nokia camera αλλά να πέφτεις σε αυτό το λάθος και εσυ ρε paok που μας έδωσες τα φώτα σου?????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη ομως βιαστηκες (μου την ψιλοειπες κιολλας :) )να συμπερανεις οτι το 1020 το εκανε σκονη το oppo. Μαλλον δεν θα ειχες δωσει πολυ προσοχη στις φωτο,αλλα στην φιμη του 1020 γενικως... χαιρομαι που μετα τα ειδες και συμφωνουμε οτι δεν ειμαστε ελεφαντες..Αφου εχουμε δει πολυ καλυτερες απο το 1020,ηταν κ ειναι φανερο, κατι εφταιγε!

 

Δεν βιάστηκα. Από την ανάλυση που έχω κάνει μόνο στο ζουμ είναι καλύτερο το oppo. Σε άλλες 3 ανέφερα για το wb ότι είναι καλύτερο στο oppo από τις οποίες η μία του oppo είναι θολή οπότε είναι προτιμότερη η καθαρή φωτογραφία του 1020 και η άλλη γεμάτη θόρυβο! Μιλάω πάντα βλέποντας τα πράγματα όπως είναι και δεν κοιτάζω να ανεβάσω το 1020.

Από εκεί και έπειτα το ότι οι φωτογραφίες του 1020 είναι τραβηγμένες με την εφαρμογή της ms και όχι της nokia, δείχνει ότι τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι καλύτερα κυρίως στο wb.

Link to comment
Share on other sites

Μοntoya φιλε,ΟΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΛΕΜΕ, τωρα φταιει η καμερα της νοκια, φταιει το ενα , φταιει το αλλο, φταιει το παραλο εγω κρινω με βαση ΤΙ ΕΙΔΑ, και οχι με την φιμη του κινητου οτι ειναι τελειο,ειναι σουπερ οκ,το εμπεδωσαμε. Στις φωτο ομως που ανεβηκαν, κατα 60-70% κατα παραξενο λογο, υπερτερει το oppo στα δικα μου ματια (κατι που δεν περιμενα ΠΟΤΕ),εσενα ή εσας μπορει να σας τρελαινουν του 1020, ειναι κ θεμα γουστου.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα πρότεινα να μην αναφέρεται εξ αρχής το ποια συσκευή έβγαλε την τάδε φώτο.... Έχω την εντύπωση ότι αν δεν λέγαμε ποια είναι του oppo & ποια του 1020 θα διεφεραν κάποια σχόλια.

 

Φίλε, το είχα προτείνει στον kerras πριν το πρώτο του συγκριτικό (1020 vs zoom). Αλλά αυτό το τελευταίο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΟ.-

ΥΓ Δεν μπήκα καν στον κόπο να ανοίξω το PC για να συγκρίνω. Ούτε καν τις φωτογραφίες δεν άνοιξα. Μόλις διάβασα πως δεν χρησιμοποίησε την ΠΡΟΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΗ και ΠΡΟΕΠΙΛΕΓΜΕΝΗ Nokia camera το θέμα θεωρήθηκε ακυρο. Ειναι αυτο που είπε ο φίλος πριν. Ότι σε λίγο θα μαστιγώνουμε το 1020 πριν από κάποιο συγκριτικό.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω πως αν σας ελεγαν οτι οι πρωτες του συγκριτικου ειναι του 1020 και οι απο κατω ειναι του oppo θα λεγατε..ουαου το 1020 κενταει! Τωρα γινεται το αντιστροφο. Δεν ξερω τι φταιει,ποια καμερα χρησιμοποιηθηκε,ποια Mp, ποια αναλυση, εγω ειδα τις απο κατω σε πλειοψηφια σκοτεινες και με θορυβο.

Ειδικά το δικό μου, που είναι γνωστό στο φόρουμ πόσο λατρεύω το 1020, πόσο ανώτερο το θεωρώ από το 808 και πόσο φαν των παραθύρων είμαι, θα ήταν σίγουρα αλλαγμενο....

 

Όχι ότι έχω πάρει το Find 5, και στο δίλεπτο με WP βγάζω σπυράκια...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μοntoya φιλε,ΟΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΛΕΜΕ, τωρα φταιει η καμερα της νοκια, φταιει το ενα , φταιει το αλλο, φταιει το παραλο εγω κρινω με βαση ΤΙ ΕΙΔΑ, και οχι με την φιμη του κινητου οτι ειναι τελειο,ειναι σουπερ οκ,το εμπεδωσαμε. Στις φωτο ομως που ανεβηκαν, κατα 60-70% κατα παραξενο λογο, υπερτερει το oppo στα δικα μου ματια (κατι που δεν περιμενα ΠΟΤΕ)

 

Δε σε παρεξηγώ φίλε μου. Ξερω πως αντιμετωπίζεις το ολο θέμα. Αν πχ ο kerras συγκρίνει με το δάχτυλο μπροστά στον φακό (ουσιαστικά κάτι τέτοιο έκανε...) εσυ παλι θα κρίνει με αυτό που βλέπεις..... Αλλα θα σου πω και το αλλο για να σου σηκωθεί η τρίχα. Αν το 1020 χάνει απο το οppo φαντάσου τι παθαίνει το κατά ομολογία σου κατώτερο zoom.....χαχαχα

Υ.Γ. Φίλε Κώστα (kerras), όπως και στο παλιότερο συγκριτικό σου, έτσι και τώρα, υποψιάζομαι πως "αλλοιώνεις" στην αρχή το αποτέλεσμα ώστε να πάρει τα πάνω του ο φίλος pixon και μετά να ψάχνεται.....:lol: Δε εξηγείται αλλιώς

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε σε παρεξηγώ φίλε μου. Ξερω πως αντιμετωπίζεις το ολο θέμα. Αν πχ ο kerras συγκρίνει με το δάχτυλο μπροστά στον φακό (ουσιαστικά κάτι τέτοιο έκανε...) εσυ παλι θα κρίνει με αυτό που βλέπεις..... Αλλα θα σου πω και το αλλο για να σου σηκωθεί η τρίχα. Αν το 1020 χάνει απο το οppo φαντάσου τι παθαίνει το κατά ομολογία σου κατώτερο zoom.....χαχαχα

Υ.Γ. Φίλε Κώστα (kerras), όπως και στο παλιότερο συγκριτικό σου, έτσι και τώρα, υποψιάζομαι πως "αλλοιώνεις" στην αρχή το αποτέλεσμα ώστε να πάρει τα πάνω του ο φίλος pixon και μετά να ψάχνεται.....:lol: Δε εξηγείται αλλιώς

 

Αν το βλεπεις ετσι δεν εχει κανενα νοημα να ανταλλαζουμε αποψεις, και λυπαμαι για το χαμηλο επιπεδο, καλη συνεχεια παιδια!

 

υ.γ Οσο για την τριχα που θα μου σηκωθει, ναι αλλα οχι για αυτο που ειπες..αλλα για την επιθυμια και τον θαυμασμο ολων των ανθρωπων που μου ζητουν το zoom για να τραβηξουν φωτο,και δεν τραβανε απο τα δικα τους! αν καποτε επανελθει το επιπεδο τα ξαναλεμε.

Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Βγαινω εξω για συγκριτικο...αναμεινατε.

 

Α ρε τι τραβάς και εσυ......:)

Πάντως μας έβαλες το μικρόβιο της φωτογραφίας μέσα στο κόκκαλο (εξαιρώ τους φίλους που το είχαν ήδη.....)

Υ.Γ. Όχι παλι εκκλησία αλλα ούτε να πας μακριά και να σε κυνηγούν παλι τα σκυλιά......:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο κέρας πληροφοριακά, πρέπει να μας πει ποιο κινητό είχε καλύτερα χρώματα. Πιο ΠΙΣΤΆ για την ακρίβεια. Μόνο εκείνος ξέρει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...