Jump to content

Sony Ericsson W395


johnthegreek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλισπερα εχω το εξις προβλημα στο ευρετηριο δεν εμφανιζει τα ονοματα με την σειρα και τα εχω γραψει με την γραματοσειρα του κινητου εχει κανεις καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 101
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρώτο γράμμα απο το οποίο ξεκινούν τα ονόματα είναι με όλα Ελληνικούς χαρακτήρες; Το "Μ" το Αγγλικό οπτικά είναι όμοιο με το "Μ" το Ελληνικό αλλά για το λογισμικό είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο γράμμα απο το οποίο ξεκινούν τα ονόματα είναι με όλα Ελληνικούς χαρακτήρες; Το "Μ" το Αγγλικό οπτικά είναι όμοιο με το "Μ" το Ελληνικό αλλά για το λογισμικό είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα.

 

εγραφα με ελληνικα ολα τα γραμματα....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το κινητό το είχα για 1 χρόνο...κυριολεκτικά,παρακαλούσα να έρθει καμία επιδότηση,η τπτ λεφτά,μπας και πάρω άλλο...να τα πάρω μια από την αρχή,γιατί είναι και πολλά...κολλούσε κάθε τρεις και λίγο...ερχόταν μνμ,είχα μουσική,απαντούσα κι έκλεινε η μουσική!!!με τα μυνήματα είχα συνέχεια πρόβλημα...ώρες ώρες έβγαινε εκτός κάλυψης...λόγω αναγκαστικής μετάβασης από Κ800 σ'αυτό,ήταν μαρτυρικό,γιατί δεν υποστήριζε τπτ σε σχέση με εκείνο...εικόνες δεν του έβαλα ποτέ μέσα γιατί δεν τις έδειχνε καλά...κι άλλα πολλά,τα οποία δεν θυμάμαι...αλλά και το περίεργο;;;το είχε μια φιλη,και έλεγε πως δεν βγάζει πρόβλημα!!!μιας άλλης φίλης έβγαλε λευκή οθόνη στον χρόνο πάνω,κι επειδή είχε αγανάκτησει κι αυτή,πήρε άλλο...όταν με ρώτησαν κανα 2 πως σου φαίνεται,γιατί σκέφτομαι να το πάρω,είπα''ψάχνω άτομο να το δώσω για να το ξεφορτωθώ...!''.Μεγάλη φόλα το κινητό,κι ακόμα νομίζω πουλιέται σε μαγαζιά...ούτε καν για πιτσιρίκια κάνει,που είπε κάποιος πιο πάνω...για 2ο και αν...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το είχα για 1 χρόνο...κυριολεκτικά,παρακαλούσα να έρθει καμία επιδότηση,η τπτ λεφτά,μπας και πάρω άλλο...να τα πάρω μια από την αρχή,γιατί είναι και πολλά...κολλούσε κάθε τρεις και λίγο...ερχόταν μνμ,είχα μουσική,απαντούσα κι έκλεινε η μουσική!!!με τα μυνήματα είχα συνέχεια πρόβλημα...ώρες ώρες έβγαινε εκτός κάλυψης...λόγω αναγκαστικής μετάβασης από Κ800 σ'αυτό,ήταν μαρτυρικό,γιατί δεν υποστήριζε τπτ σε σχέση με εκείνο...εικόνες δεν του έβαλα ποτέ μέσα γιατί δεν τις έδειχνε καλά...κι άλλα πολλά,τα οποία δεν θυμάμαι...αλλά και το περίεργο;;;το είχε μια φιλη,και έλεγε πως δεν βγάζει πρόβλημα!!!μιας άλλης φίλης έβγαλε λευκή οθόνη στον χρόνο πάνω,κι επειδή είχε αγανάκτησει κι αυτή,πήρε άλλο...όταν με ρώτησαν κανα 2 πως σου φαίνεται,γιατί σκέφτομαι να το πάρω,είπα''ψάχνω άτομο να το δώσω για να το ξεφορτωθώ...!''.Μεγάλη φόλα το κινητό,κι ακόμα νομίζω πουλιέται σε μαγαζιά...ούτε καν για πιτσιρίκια κάνει,που είπε κάποιος πιο πάνω...για 2ο και αν...

ετσι οπως τα λες ειναι..μαπα το κινητο :down: :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε το SAR του???Το φωρτωσα στη μανα μου γτ...Μην μου παθει και τπτ...Την γλυτωσα εγω,και να εχει εκεινη θεμα...?Δεν λεει...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Είχα το W395 το καλοκαίρι αλλά έσπασε η οθόνη του :cry:

Τώρα έχω το Aino αλλά θέλω το W395 για δέυτερο, ξέρετε αν επισκευάζετε η οθόνη του; ;)

Επίσης ξέρετε πως θα μπορούσε να μεταφέρω τα μηνύματα και τις επαφές μου στον υπολογιστή; ;)

Nokia 6151 -> Nokia E65 -> Sony Ericsson W205 -> Sony Ericsson W395 -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Aino -> Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Είχα το W395 το καλοκαίρι αλλά έσπασε η οθόνη του :cry:

Τώρα έχω το Aino αλλά θέλω το W395 για δέυτερο, ξέρετε αν επισκευάζετε η οθόνη του; ;)

Επίσης ξέρετε πως θα μπορούσε να μεταφέρω τα μηνύματα και τις επαφές μου στον υπολογιστή; ;)

δεν αξιζει να το επισκευασεις.(εγω δεν θα το εκανα)

για να παρεις τα μηνυματα θα πρεπει να ειναι σε λειτουργια το κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν αξιζει να το επισκευασεις.(εγω δεν θα το εκανα)

για να παρεις τα μηνυματα θα πρεπει να ειναι σε λειτουργια το κινητο.

 

Εγώ θέλω να το φτιάξω, μου άρεσε πολύ και για δεύτερο είναι μια χαρά. Μπορώ να το φτιάξω; Υπάρχει σήμερα στην αγορά;

Nokia 6151 -> Nokia E65 -> Sony Ericsson W205 -> Sony Ericsson W395 -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Aino -> Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να το φτιάξω, μου άρεσε πολύ και για δεύτερο είναι μια χαρά. Μπορώ να το φτιάξω; Υπάρχει σήμερα στην αγορά;

στην αγορα υπαρχει καινουργιο στα 120 ευρο (απαραδεκτο για αυτα που προσφερει) :down:

μια οθονη αυθεντικη εχει γυρω στα 20 ευρο + τα εργατικα.πηγαινε'το σε ενα επισημο service point.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Εγώ 2/7/10 το πήρα με 109€. Θα πάω μάλλον να το επισκευάσω.
Nokia 6151 -> Nokia E65 -> Sony Ericsson W205 -> Sony Ericsson W395 -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Aino -> Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα παιδια,

εχω ενα sony ericsson w395 και ξαφνικα εκλεισε και δεν ξαναανοιγει...

γνωριζετε καποιον τροπο να μπορεσω να βρω τις επαφες που ειχα αποθηκευμενες...

οποιος μπορει ας βοηθησει..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα εγώ τυχαίνει να έχω W395 που λειτουργεί, αλλά δεν καταφέρνω να αντιγράψω τις επαφές του.

Δοκίμασα το myphoneexplorer, το SE pc suite, το pc companion, αλλά δεν τα καταφέρνω.

Πως στο καλό γίνεται; Υπόψιν, το κινητό είναι branded Cosmote, και δεν μπορώ να βρω κάποια επιλογή αντιγραφής στο Επαφές>Επιλογές>Προηγμένες. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το πήγα για επισκευή σε ένα μη επίσημο servise point και μου είπαν ότι η αντικατάσταση οθόνης κοστίζει 40€
Nokia 6151 -> Nokia E65 -> Sony Ericsson W205 -> Sony Ericsson W395 -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Aino -> Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

τι ΑνωμΑλία ειναι αυτη ρε παδια? Οταν με το περασμα των χρονων φτηνενουν τα κινητα , γιατι δε φτηνενουν και τα ανταλακτικα? 40 ευρω λεει ο απο πανω. Παω στοιχημα τα 20 ειναι για την παρτη του και τα αλλα 20 για το κοστος της επισκευης που θα κανει ο ιδιος. Ελεος!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μόνο με ακριβά ανταλλακτικά αποθαρρύνεται κάποιος να φτιάξει κάτι παλιό και αγοράζει κάτι καινούριο. Αγορά καινούριου ξέρεις πολύ καλά τι σημαίνει για την εταιρεία, για την οικονομία μπλα μπλα μπλα.... ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μόνο με ακριβά ανταλλακτικά αποθαρρύνεται κάποιος να φτιάξει κάτι παλιό και αγοράζει κάτι καινούριο. Αγορά καινούριου ξέρεις πολύ καλά τι σημαίνει για την εταιρεία, για την οικονομία μπλα μπλα μπλα.... ;)

 

Aπολυτα σωστος....οκ,και γω δεν θα δινα τοσα λεφτα να φτιαξω ενα w395,οχι ομως γτ μου το πε καποιος απο το σερβις,αλλα επειδη εγω δεν το συμπαθησα....για το κ800 εδωσα κι αν πω να το τελειωσω θα δωσω κι αλλα....ο καθενας μας,αν συμπαθει μια συσκευη,την εχει πενα.....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σε ολους εχω ενα sony ericsson w395 το οποιο εχει πρόβλημα με το δίκτυο. :!:

 

Δεν Μπορώ να καλέσω η να με καλέση κάνεις ακόμα και το 112 δεν μπορώ να πάρω Τηλ ... ενώ σήμα έχει Full

 

Εχω κανει Update Me To WotanClient 3 απο το Site http://www.wotanserver.com/en/sony-ericsson/se/w395-w395c/debranding-flash

 

Αλλά το πρόβλημα παραμένει ίδιο :(

 

Ζητώ την βοηθεια σας

 

Ευχαριστώ πόλη !!! :)

Edited by beharhuna
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω ενα bluetooth της i-tech και πολλες φορες μεσα στην ημερα το χανει σαν συνδεση μεταξυ κινητου <-> bluetooth. Στο iphone 4 δεν ειχα ποτε τετοιο προβλημα, ουτε σε ενα παλιο nokia με το ιδιο bt.

 

Θελω να το κανω αναβαθμιση το firmware μηπως και κατι φταιει.. αλλα μεσα στην σελιδα της SE δεν βρηκα να κατεβαζω καποια εφαρμογη για το συγκεκριμενο μοντελο.

 

Και κατα τυχη.. ειδα το προηγουμενο ποστ του beharhuna οτι εκανε update firmware απο εδω: http://www.wotanserver.com/en/sony-ericsson/se/w395-w395c/debranding-flash

 

Εχω καποιες ερωτησεις, και αν καποιο μελος εχει το χρονο ας μου απαντησει:

1) Εαν το κανω αναβαθμιση απο την παραπανω σελιδα θα σβηστουν απο το κινητο επαφες / τραγουδια κλπ;

2) Ειναι το επισημο firmware της SE;

3) Εαν το περασω υπαρχει περιπτωση να μην εχω Ελληνικη γλωσσα μετα στην συσκευη;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους εχω ενα sony ericsson w395 το οποιο εχει πρόβλημα με το δίκτυο. :!:

 

Δεν Μπορώ να καλέσω η να με καλέση κάνεις ακόμα και το 112 δεν μπορώ να πάρω Τηλ ... ενώ σήμα έχει Full

 

Εχω κανει Update Me To WotanClient 3 απο το Site http://www.wotanserver.com/en/sony-ericsson/se/w395-w395c/debranding-flash

 

Αλλά το πρόβλημα παραμένει ίδιο :(

 

Ζητώ την βοηθεια σας

 

Ευχαριστώ πόλη !!! :)

 

Θα πρέπει να επισκεφτείς κάποιο Sony Ericsson Service Points.

 

 

Καλημερα, εχω ενα bluetooth της i-tech και πολλες φορες μεσα στην ημερα το χανει σαν συνδεση μεταξυ κινητου <-> bluetooth. Στο iphone 4 δεν ειχα ποτε τετοιο προβλημα, ουτε σε ενα παλιο nokia με το ιδιο bt.

 

Θελω να το κανω αναβαθμιση το firmware μηπως και κατι φταιει.. αλλα μεσα στην σελιδα της SE δεν βρηκα να κατεβαζω καποια εφαρμογη για το συγκεκριμενο μοντελο.

 

Και κατα τυχη.. ειδα το προηγουμενο ποστ του beharhuna οτι εκανε update firmware απο εδω: http://www.wotanserver.com/en/sony-ericsson/se/w395-w395c/debranding-flash

 

Εχω καποιες ερωτησεις, και αν καποιο μελος εχει το χρονο ας μου απαντησει:

1) Εαν το κανω αναβαθμιση απο την παραπανω σελιδα θα σβηστουν απο το κινητο επαφες / τραγουδια κλπ;

2) Ειναι το επισημο firmware της SE;

3) Εαν το περασω υπαρχει περιπτωση να μην εχω Ελληνικη γλωσσα μετα στην συσκευη;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

1) Κάνε ένα backup καλού κακού.

3) Αν διαλέξεις το σωστό firmware θα έχεις Ελληνικά

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοηθια σου zxr

 

Μήπως θα μπορούσες να μου πεις καμία τιμή περίπου για Αυτο ?

 

Και αν αξιζει να το φτιάξω ?

Link to comment
Share on other sites

Για να μην καλεί ούτε το 112 μάλλον βλάβη του πομπού θα είναι. Λογικά θα χρειαστεί αλλαγή πλακέτας οπότε μάλλον θα σου στοιχίσει αρκετά και δεν αξίζει.

Ότι σου λεω είναι απλά εκτιμήσεις για αυτό και κάνε την έρευνά σου σε κάποιο service.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W395

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...